Breednet Results

PAKENHAM PARK - Sunday, November 29

Race 1 - Wise Choice Catering Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:24.15
Prizemoney: $24,500
1
8/1
T: M Ellerton and S Zahra
R: Craig Williams (58)
8/1
3g Starcraft x Red Flair (Testa Rossa )
Winning siblings: Biseau, Wushu Champion,
2
1.8
5/2
T: D K Weir
R: B Rawiller (58)
5/2
3g Street Boss x Annidee (Danzero )
3
7.8
10/1
T: S V Brown
R: Kieran Shoemark (56)
10/1
3c Statue Of Liberty x Teneales Pearl (Redoute's Choice )
4
8.6
40/1
T: C and C Alderson
R: Ms J Beriman (56)
40/1
5
8.9
40/1
T: C and C Alderson
R: A Mallyon (58)
40/1
3g Teofilo x See Her Run (Royal Academy )
6
9.0
60/1
T: S P Nichols
R: Dale Smith (58)
60/1
3g Darci Brahma x Valconic (Val Royal )
7
10.0
30/1
T: Ms L Tolson and Ms L Proctor
R: B Higgins (58)
30/1
8
10.8
10/9F
T: Tony McEvoy
R: G Boss (58)
10/9F
3g Snitzel x Sharp Hill (Danehill )
9
13.0
20/1
T: Patrick Payne
R: Ms L J Meech (58)
20/1
3g Street Sense x White Countess (Danehill Dancer )
10
13.1
9/1
T: Jerome Hunter
R: D Oliver (56)
9/1
3f Host x Apple Tree (Youthful Legs )
11
18.1
Zyrgs (16)
40/1
T: Mark Ashby
R: J Lyon (56)
40/1
Race 2 - Momentum Gaming Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:13.02
Prizemoney: $24,500
1
Tigger (13)
8/1
T: E Jusufovic
R: R McLeod (57)
8/1
3g Purrealist x Tangerine Dream (Sadler's Wells )
2
0.8
7/2F
T: Ms W Kelly
R: D Oliver (57)
7/2F
3g Bon Hoffa x Sweet Bea (Catbird )
3
3.6
15/1
T: J L Wilson
R: B Werner (58.5)
15/1
4g Hard Spun x Dame Fortune (Yamanin Vital )
4
5.2
9/1
T: M M Laurie
R: Ms J Beriman (55)
9/1
5
5.4
30/1
T: Mark C Webb
R: J R Todd (58.5)
30/1
4g Testa Rossa x Native Song (Mellifont )
6
5.6
20/1
T: K M Keys
R: B Higgins (58.5)
20/1
4g Written Tycoon x Godstar (Galileo )
7
5.7
7/2F
T: Richard Laming
R: Craig Williams (55)
7/2F
3f Written Tycoon x Opera (Archway )
8
6.7
8/1
T: M Ellerton and S Zahra
R: Chris Symons (58.5)
8/1
9
7.7
Ecolane (19)
20/1
T: Cameron Templeton
R: Jake Bayliss (57)
20/1
3g Econsul x Annie Lane (Orpen )
10
8.5
80/1
T: John Keane
R: P Keane (58.5)
80/1
4g Primus x Salerne (King Charlemagne )
11
9.0
5/1
T: C F Hyland
R: J Noonan (58.5)
5/1
4g Mastercraftsman x Royal Ambition (Royal Academy )
12
9.7
20/1
T: N G Eades
R: J Mott (58.5)
20/1
5g Dane Shadow x Rosegreen (Giant's Causeway )
13
12.2
60/1
T: Jamie Scott
R: Jye McNeil (58.5)
60/1
4g Mossman x Secretaire (Danehill )
14
15.5
40/1
T: Tara Cochrane
R: Dale Smith (56.5)
40/1
4m Guillotine x Linnet (Volksraad )
15
15.6
25/1
T: Jamie Scott
R: V Duric (58.5)
25/1
4g Foreplay x Centous (Dash For Cash )
Race 3 - Stabil-Lime Group (Bm70) (1000m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(3) Time: 0:58.28
Prizemoney: $35,000
1
9/1
T: R W Smerdon
R: Ms J Beriman (54)
9/1
4m Dylan Thomas x Zoccoletta (Fasliyev )
Winning siblings: Despatch, Trigger Man,
2
0.5
15/8F
T: P G Carey
R: R McLeod (57)
15/8F
4m Written Tycoon x Eliza Dream (Desert Sun )
3
1.3
7/2
T: J G Symons and S Laxon
R: G Boss (58.5)
7/2
7m Bel Esprit x The Dash (More Than Ready )
4
1.4
10/1
T: John McArdle
R: J Mott (59)
10/1
6g Dash For Cash x Aprilia (West Quest )
5
1.5
8/1
T: Luke Oliver
R: B Rawiller (59)
8/1
6g Commands x Rose Ceremony (King Of Roses )
6
1.6
4/1
T: R D Griffiths
R: A Mallyon (57.5)
4/1
7
2.9
9/1
T: Ms M Wells
R: Ben Allen (57)
9/1
8g Red Ransom x Angel Of The South (Agnes World )
Race 4 - Viatek (Bm64) (2500m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 2:37.99
Prizemoney: $30,000
1
5/1
T: Rod Grantley
R: B Rawiller (57)
5/1
Winning siblings: Five Trains,
2
0.2
8/1
T: K M Keys
R: V Duric (56.5)
8/1
5g Hemingway x Brava Brava (Encores )
3
2.5
5/2F
T: P G Moody
R: D Oliver (60.5)
5/2F
4g Teofilo x Miss Chaski (Gone West )
4
2.8
St Mark (10)
25/1
T: M C Kent
R: Jake Bayliss (57)
25/1
7g Coats Choice x Cruella (Hadaad )
5
3.0
Mr Jazz (12)
12/1
T: Henry Dwyer
R: Chris Symons (56)
12/1
6
3.8
4/1
T: P G Moody
R: Ben Allen (57)
4/1
4m Mastercraftsman x Miss Krisdel (Spectatorial )
7
7.8
13/2
T: D T O'Brien
R: Kieran Shoemark (56.5)
13/2
5g Sebring x Cinnamon Bells (Catbird )
8
11.0
30/1
T: Ms W Kelly
R: B Higgins (57)
30/1
4g Reset x Aussielle (Nediym )
9
12.3
25/1
T: J P Salanitri
R: Craig Williams (57)
25/1
4g Nadeem x Mine Game (General Nediym )
10
15.0
11/1
T: Tony McEvoy
R: G Boss (60)
11/1
5g Commands x Pirate Queen (Marauding )
11
19.5
60/1
T: Kelvin Southey
R: Alan Creighton (58.5)
60/1
7g Skalato x Priceless Bess (Regal Classic )
12
19.8
100/1
T: C F Hyland
R: Ms J Beriman (54)
100/1
13
39.8
100/1
T: M E Templeton
R: Jamie Bayliss (58)
100/1
5g Econsul x Lady Girona (Giant's Causeway )
Race 5 - Pakenham Tyres (Bm70) (1400m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(3) Time: 1:23.85 (34.59)
Prizemoney: $35,000
1
9/2
T: M G Phillips
R: V Duric (60.5)
9/2
5g Fastnet Rock x Catreign (Tale Of The Cat )
2
2.0
4/1F
T: D T O'Brien
R: Kieran Shoemark (57)
4/1F
5h Teofilo x Memorized (Zeditave )
3
4.8
11/2
T: Jerome Hunter
R: D Oliver (59)
11/2
4g Bianconi x Fire Vain (Tuscanos )
4
4.9
5/1
T: C W McDonald
R: Ms L J Meech (59)
5/1
4g Hard Spun x Bella Vedera (Secret Savings )
5
5.0
15/1
T: Henry Dwyer
R: Chris Symons (58)
15/1
4g Mossman x Basamaat (Danehill )
6
5.7
5/1
T: T J Hughes Jnr
R: Stephen Brown Jnr (55.5)
5/1
5g New Approach x Atlantic Gold (Encosta De Lago )
7
7.7
11/2
T: D K Weir
R: B Rawiller (57)
11/2
6m Elusive City x Disco Girl (Marauding )
8
7.9
10/1
T: J W Honeysett
R: Alan Creighton (58)
10/1
Race 6 - O'Connor Vobis Gold Bullion (1400m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:24.04 (34.98)
Prizemoney: $70,000
1
11/4F
T: D K Weir
R: B Rawiller (58)
11/4F
5g Primus x She's A Knockout (Kingston Rule )
2
0.8
4/1
T: G Eurell
R: Chris Symons (57)
4/1
4g Hard Spun x Akiva (Keltrice )
3
1.8
9/2
T: P G Carey
R: R McLeod (57)
9/2
5g Danbird x Eliza Dream (Desert Sun )
4
2.1
11/2
T: M G Price
R: D Oliver (59)
11/2
4g Magnus x Silverbeat (Distant Music )
5
2.6
20/1
T: A and J Williams
R: Craig Williams (57)
20/1
5g Hemingway x Angel Of Lightning (Suave Dancer )
6
3.1
15/2
T: Luke Oliver
R: J Mott (57)
15/2
5m Soldier's Tale x Great Tradition (Rock Of Gibraltar )
7
4.4
5/1
T: Jason Warren
R: J Noonan (58)
5/1
4g Bel Esprit x Flowerdrum (Mister Baileys )
8
4.6
30/1
T: C and C Alderson
R: A Mallyon (58)
30/1
9
4.8
50/1
T: D C Harrison
R: P Keane (57)
50/1
5g Reset x Gal Express (Success Express )
10
7.5
100/1
T: C W McDonald
R: V Duric (57)
100/1
5g Haradasun x Ambivalence (Dubai Destination )
Race 7 - B Clough Mazda Pakenham Cup (2000m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 2:02.37
Prizemoney: $100,000
1
6/1
T: D K Weir
R: D Oliver (59)
6/1
8g Kingmambo x Ouija Board (Cape Cross )
2
0.3
25/1
T: C and C Alderson
R: Jye McNeil (54)
25/1
3
0.4
5/1
T: D T O'Brien
R: S R King (54)
5/1
5g Encosta De Lago x Private Steer (Danehill Dancer )
4
3.4
10/1
T: M G Price
R: Dale Smith (54)
10/1
6g Show A Heart x True Peace (Brief Truce )
5
3.9
3/1F
T: Michael Trotter
R: Chris Symons (54)
3/1F
6
5.1
11/1
T: D K Weir
R: B Rawiller (57.5)
11/1
6h Carlotamix x Quellaffaire (Charge D'Affaires )
7
5.2
30/1
T: Tim Hughes
R: Ms J Beriman (54)
30/1
6g Ustinov x Chancelot (Umatilla )
8
8.7
16/1
T: T and K O'Sullivan
R: Ms L J Meech (54)
16/1
5g Savoire Vivre x Gehenna (Ladoni )
9
8.9
4/1
T: R W Smerdon
R: Craig Williams (58)
4/1
7g Excites x Sevillano (Octagonal )
10
10.9
20/1
T: A W Noonan
R: J Noonan (54.5)
20/1
5g Rail Link x Zorleni (Zafonic )
11
11.2
15/1
T: Q J Scott
R: J Mallyon (54)
15/1
7g Helenus x Willow (Woodman )
Race 8 - Schweppes D Bourke Mem. (Bm78) (1200m)
Class: Benchmark 78 Track: Good(3) Time: 1:11.52
Prizemoney: $40,000
1
13/8F
T: M G Price
R: D Oliver (57.5)
13/8F
4g Magnus x Tristabeel (Zabeel )
2
1.0
15/2
T: G B Andrews
R: B Higgins (59.5)
15/2
5g Bel Esprit x My Fair Lago (Encosta De Lago )
3
1.1
20/1
T: D Hayes and T Dabernig
R: V Duric (57.5)
20/1
7g Testa Rossa x Shashzaya (Ashkalani )
4
1.6
11/1
T: L and T Corstens
R: S R King (58)
11/1
5g Oratorio x Aldarch (Archway )
5
1.7
16/1
T: P G Moody
R: Ms L J Meech (56)
16/1
5g Purrealist x Smytzer's Thunder (Thunder Gulch )
6
2.2
12/1
T: G Eurell
R: Ms J Payne (56.5)
12/1
7
3.9
15/1
T: Ms W Kelly
R: D Moor (56.5)
15/1
5g Bon Hoffa x Ribollita (Kenny's Best Pal )
8
4.0
20/1
T: D C Harrison
R: P Keane (59.5)
20/1
5g Falkirk x Comb The Seas (Prince Salieri )
9
4.2
Raposo (1)
6/1
T: Patrick Payne
R: B Rawiller (61)
6/1
4g Iffraaj x Madam Marju (Marju )
10
5.0
14/1
T: J W Price
R: Ben Allen (55.5)
14/1
7m Kendel Star x Bawclass (Euclase )
Race 9 - Racing.Com (Bm70) (1600m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(3) Time: 1:37.28
Prizemoney: $35,000
1
11/1
T: R Pecora
R: B Higgins (58)
11/1
6m Artie Schiller x Tina's Way (Quick Score )
2
0.3
15/4
T: D K Weir
R: B Rawiller (57)
15/4
5g Savabeel x Demerara (Danasinga )
3
1.3
11/2
T: M M Laurie
R: Craig Williams (56.5)
11/2
5m Savabeel x Justine Coup (Entrepreneur )
4
2.5
8/1
T: D T O'Brien
R: Kieran Shoemark (57.5)
8/1
4g Savabeel x Splendid (O'Reilly )
5
2.6
5/1
T: C Maher
R: Chris Symons (60.5)
5/1
6
2.7
10/1
T: Ms M Croston
R: J Mott (58)
10/1
5g Golden Snake x Miss Glitter (Lion Hunter )
7
3.7
15/1
T: R D Griffiths
R: Ben Allen (57.5)
15/1
7g Bel Esprit x Lakemba Gold (Made Of Gold )
8
6.2
25/1
T: J F Moloney
R: Stephen Brown Jnr (57.5)
25/1
6g Kempinsky x Grand Seattle (Le Grand Seigneur )
9
6.3
7/2F
T: M G Price
R: D Oliver (57.5)
7/2F
4m Northern Meteor x Six O'Clock Rock (Fusaichi Pegasus )
10
6.7
14/1
T: J Leek Jnr
R: B Werner (55.5)
14/1
5g Pentire x Flying Venture (Flight Bijou )
11
7.5
16/1
T: L and T Corstens
R: D Moor (58.5)
16/1
6g Mugharreb x Leica Koorda (Nothin' Leica Dane )