First Season Sire Runners

Saturday, 10 April 2021
Ascot
10th
Race 4
Lucky In The West
2g Lucky Street x Western Fever (Flying Pegasus)
T: David Harrison J: Joseph Azzopardi
3rd
Race 4
Awesome Rival
2f Awesome Rock x Bayella (Danehill Express)
T: Daniel O'Connor J: Kyra Yuill
7th
Race 4
Plemont
2f Rommel x De Jersey (De Troy)
T: Fred Kersley J: Patrick Carbery
5th
Race 4
Silver Bugg
2f Vert De Grece x La Ca Bug (Tobougg)
T: Stephanie Bakranich J: Lucy Warwick
Caulfield
3rd
Race 1
Cheerful Legend
2c Shalaa x Jemison (Commands)
T: John Sadler J: Mark Zahra
2nd
Race 1
He's Xceptional
2g Xtravagant x She's A Danica (Sebring)
T: Trent Busuttin And Natalie Young J: Daniel Moor
1st
Race 1
Hunnam
2g Shalaa x Skating On Ice (Bradbury's Luck)
T: M, W & J Hawkes J: Jye McNeil
Doomben
4th
Race 1
Balmaurice
2g Maurice x Bal Du Siecle (Danehill Dancer)
T: Rex Lipp J: Ben E Thompson
2nd
Race 1
Military Gambler
2c Rommel x Call To Ransom (Red Ransom)
T: Chris Munce J: Justin Huxtable
1st
Race 1
Startantes
2f Star Turn x Funtantes (Easy Rocking)
T: Robert Heathcote J: Taylor Marshall
Morphettville
1st
Race 4
Cloudy
2f Frosted x Applegate (Exceed And Excel)
T: James Cummings J: Todd Pannell
2nd
Race 4
Translation
2f Frosted x Quidnunc (Lonhro)
T: James Cummings J: Jessica Eaton
6th
Race 4
Bolsonaro
2f Winning Rupert x Hashmal (Exceed And Excel)
T: D & O Clarken Macgillivray J: Anna Jordsjo
5th
Race 4
Scream Queen
2f Holler x Sallanches (Bon Hoffa)
T: Kevin Corstens J: Zac Spain
4th
Race 4
Princess Raffles
2f Sir Prancealot x Boat Quay (Belong To Me)
T: Travis Doudle J: Ryan Hurdle
9th
Race 4
Starsongari
2f Star Turn x Msongari (Show A Heart)
T: Chris Bieg J: Jake Toeroek
Randwick
5th
Race 1
Subterranean
2c Rebel Dane x Caves (Bernardini)
T: Matthew Dunn J: Hugh Bowman
6th
Race 1
Taurasi
2f Flying Artie x She's A Wildcat (Fastnet Rock)
T: Anthony Cummings J: Tom Marquand
3rd
Race 6
Captivant
2c Capitalist x Speedboat (Commands)
T: P & P Snowden J: Tom Marquand
7th
Race 6
Tiger Of Malay
2c Extreme Choice x Sambar (More Than Ready)
T: R & M Freedman J: Hugh Bowman
Newcastle
9th
Race 4
Wilderness Star
2f Stratum Star x One Mississippi (Starspangledbanner)
T: Jay Hopkins J: Campbell Rawiller
Rockhampton
11th
Race 5
The Delinquent
2g Defcon x Startling Pleasure (Shovhog)
T: Robert J Kirkwood J: Adam Sewell
Sunday, 11 April 2021
Race 3
Ruby's Moon
2f Awesome Rock x Belle Bizarre (Dauberval)
T: Sue Olive J: Jade McNaught
Race 3
Ruby's Moon
2f Awesome Rock x Belle Bizarre (Dauberval)
T: Sue Olive J: Jade McNaught
Race 3
Ruby's Moon
2f Awesome Rock x Belle Bizarre (Dauberval)
T: Sue Olive J: Jade McNaught
Race 3
Ruby's Moon
2f Awesome Rock x Belle Bizarre (Dauberval)
T: Sue Olive J: Jade McNaught
Race 3
Ruby's Moon
2f Awesome Rock x Belle Bizarre (Dauberval)
T: Sue Olive J: Jade McNaught
Race 3
Ruby's Moon
2f Awesome Rock x Belle Bizarre (Dauberval)
T: Sue Olive J: Jade McNaught
Race 4
Ruby's Moon
2f Awesome Rock x Belle Bizarre (Dauberval)
T: Sue Olive J: Not notified
Race 4
Ruby's Moon
2f Awesome Rock x Belle Bizarre (Dauberval)
T: Sue Olive J: Not notified
Race 4
Ruby's Moon
2f Awesome Rock x Belle Bizarre (Dauberval)
T: Sue Olive J: Not notified
Ballarat
Race 5
Patton
2c American Pharoah x Tsaritsa (Dane Shadow)
T: M, W & J Hawkes J: Craig Williams
Race 5
Charity Spirit
2f Cable Bay x Magrosso (Magnus)
T: Robert Hickmott J: Liam Riordan
Race 5
Realised
2f Holler x Corporate (Mt. Livermore)
T: C & D Maher & Eustace J: Zac Spain
Race 5
Takara
2f Maurice x Tip The Wink (Stravinsky)
T: C & D Maher & Eustace J: Declan Bates
Sunshine Coast
Race 1
American Ruby
2f American Pharoah x Frontalis (Redoute's Choice)
T: B & D Guy & Guy J: Michael Rodd
Race 1
Extremist
2f Extreme Choice x Rubinacci (Johannesburg)
T: Robert Heathcote J: Taylor Marshall
Race 1
Prophetess
2f Divine Prophet x Suggest (Elusive Quality)
T: Kacy Fogden J: Kyle Wilson-Taylor
Race 1
Selling Sunset
2f Divine Prophet x Rolling Stock (High Rolling)
T: Kacy Fogden J: Larry Cassidy
Race 1
Taken By Theft
2f Under The Louvre x Xaarhea (Xaar)
T: Garnett Taylor J: Mark Du Plessis
Race 1
Delta Miss
2f Air Force Blue x Battle Line (Galileo)
T: Des Trindall J: Vishan Venkaya
Race 2
You Beaut Jack
2c Holler x Test Zone (Langfuhr)
T: Angela Plumb J: Michael Cahill
Race 2
Le Force
2c Air Force Blue x La Bella Luisa (Clang)
T: Darryl Hansen J: Robbie Fradd
Sha Tin
Race 1
Cordyceps Six
2g Star Turn x Sandcastles (Hinchinbrook)
T: Richard Gibson J: Chad Schofield
Race 9
Alpha Hedge
7g Sir Prancealot x Malta (Gone West)
T: K W Lui J: V Borges
Monday, 12 April 2021
Ipswich
Race 1
Red Gadget
2f Defcon x Decibeel (Zabeel)
T: Glenn Richardson J: Hannah Richardson
Tuesday, 13 April 2021
Mornington
Race 3
Charity Spirit
2f Cable Bay x Magrosso (Magnus)
T: Robert Hickmott J: Liam Riordan
Race 3
Hollerforadollar
2f Holler x Limoncino (Zabeel)
T: Robert Kingston J: Celine Gaudray
Race 3
Riverina Cyclone
2f Frosted x Plus Jamais (Redoute's Choice)
T: Matt Laurie J: Billy Egan
Race 3
Under The Dunes
2f Under The Louvre x Al Sahra (Desert Sun)
T: C & D Maher & Eustace J: Ben Allen
Race 3
Zarina Bay
2f Cable Bay x Our Vidia (Denman)
T: A & S Freedman J: Damien Thornton