OVERSHARE (AUS)

2014 I Am Invincible (Invincible Spirit) x Savannah's Choice (Redoute's Choice)

Latest Results

THURSDAY, APRIL 25
Bathurst: Kings Hotel Hcp (C1), 1200m
3 of 10: Sharing Is Caring (ex: Had Every Chance)
Tnr: Ms M Harrison Rdr: William Stanley
THURSDAY, APRIL 18
Rockhampton: TAB 2024 Capricornia Yearling Sale Classic Plate, 1200m
2 of 12: Rocky Rich (ex: Classy Hussy)
Tnr: Pat W Webster Rdr: Leslie Tilley
Tuncurry: Many Thanks Andy White Super Mdn Plate, 1005m
1 of 8: Dreams Of Thunder (ex: Sweetly)
Tnr: R A Bailey Rdr: Jenny Duggan
WEDNESDAY, APRIL 17
Balaklava: Trevor Sampson Balaklava Mdn Plate, 1300m
3 of 14: High On Sugar (ex: A Sweetee)
Tnr: W F Francis & G Kent Rdr: Kayla Crowther
Launceston: Rayner Transport Mdn Plate, 1420m
2 of 9: Scarletti (ex: Courtly Diva)
Tnr: Brendan McShane Rdr: Ms K Boxall
SATURDAY, APRIL 13
Bendigo: Apiam Animal Health VOBIS Gold Rush, 1000m
2 of 9: Linkvue (ex: Linkville)
Tnr: Toby Lake Rdr: H Coffey
Singapore: Hcp (C4), 1200m
2 of 12: Otahuhu (ex: O'reilly Miracle)
Tnr: Ms D Logan Rdr: C Henrique
SATURDAY, APRIL 6
Ascot: Studco Hcp, 1000m
2 of 7: Close Talker (ex: Darci Drama)
Tnr: Simon Miller Rdr: Holly Watson
Morphettville Parks: Adelaide Galvanising Industries Handicap (Heat Of Adelaide In Autumn Series) (Rs1ly) , 1300m
1 of 11: Overstrike (ex: Zerprise Us All)
Tnr: Chris Bieg Rdr: J Holder
THURSDAY, APRIL 4
Pakenham: Stephen Northcott Hcp (64), 1600m
2 of 8: The Brill Building (ex: Final Storm)
Tnr: P Stokes Rdr: Sheridan Clarke
SATURDAY, MARCH 30
Oakbank: Magain The Shillabeer Hcp, 1400m
2 of 6: Kristobel (ex: Another Diamond)
Tnr: Sarah Rutten Rdr: D Tourneur
Singapore: Hcp (C5), 1200m
1 of 11: Otahuhu (ex: O'reilly Miracle)
Tnr: Ms D Logan Rdr: Jaden Lloyd
FRIDAY, MARCH 29
Ascot: Glenroy Chaff Hcp (C1), 1000m
2 of 12: Close Talker (ex: Darci Drama)
Tnr: Simon Miller Rdr: Holly Watson
Cranbourne: Hertz Hcp (C1), 1300m
3 of 5: Mishare (ex: Respect Me)
Tnr: S B Laming Rdr: Ethan Brown
Cranbourne: Hertz Mdn Plate, 1000m
3 of 7: Bad Girl Bubbles (ex: Miracle To Me)
Tnr: John McArdle Rdr: Zac Spain
Launceston: Tasbreeders Race Night 5th April Hcp (62), 1400m
1 of 10: Share The Gold (ex: Gathering Gold)
Tnr: G S White Rdr: Hannah Le Blanc
WEDNESDAY, MARCH 27
Strathalbyn: Fleurieu Milk Company Mdn Plate, 1200m
2 of 10: High On Sugar (ex: A Sweetee)
Tnr: W F Francis & G Kent Rdr: Jake Toeroek
MONDAY, MARCH 25
Warrnambool: Breakwater Insurance Mdn Plate, 1000m
2 of 8: Alcoshare (ex: Alco's Pal)
Tnr: Simon Ryan Rdr: L C Williams
SATURDAY, MARCH 23
Rosehill: The Agency George Ryder Stakes, 1500m Gr1
2 of 18: Lady Laguna (ex: Catalina De Lago)
Tnr: Annabel Neasham Rdr: Tyler Schiller
Toowoomba: Maidah Group QTIS Mdn Hcp, 1100m
1 of 12: Rocky Rich (ex: Classy Hussy)
Tnr: Pat W Webster Rdr: Alisha Donald
WEDNESDAY, MARCH 20
Canberra: Seears Workwear Hcp (C1), 1300m
1 of 10: Nettles (ex: En Why Sea Dream)
Tnr: Annabel Neasham Rdr: A B Collett
SUNDAY, MARCH 17
Yarra Glen: bet365 Top Totes Mdn Plate, 1009m
2 of 8: Miss Lottie (ex: Miss Wynette)
Tnr: G W Egan Rdr: Lachlan King
SATURDAY, MARCH 16
Morphettville Parks: Grand Syndicates Hcp (62), 1000m
2 of 11: Cool Heart (ex: Alvilda)
Tnr: Logan McGill Rdr: A Mc Cabe
FRIDAY, MARCH 15
Kembla Grange: Healthier Illawarra Men Mdn Plate, 1400m
2 of 9: Share The Joy (ex: Joylean)
Tnr: M & D Kearney Rdr: K S Latham
THURSDAY, MARCH 14
Bendigo: Sheahan Plumbing Hcp (64), 1600m
2 of 13: The Brill Building (ex: Final Storm)
Tnr: P Stokes Rdr: Thomas Stockdale
Bendigo: Bendigo Mazda Mdn Plate, 1600m
3 of 11: Easy Money (ex: Our Mikayla's Star)
Tnr: T & C McEvoy Rdr: H Coffey
SUNDAY, MARCH 10
Echuca: Perricoota Station (Bm58), 1600m
2 of 5: Babble On (ex: Approach Me)
Tnr: Rhys Archard Rdr: Tom Prebble
SATURDAY, MARCH 9
Murray Bridge Gh: Magic Millions SA 3yo & 4yo Classic, 1200m
1 of 8: Overstrike (ex: Zerprise Us All)
Tnr: Chris Bieg Rdr: Lachlan Neindorf
Randwick: James Squire Canterbury Stakes, 1300m Gr1
1 of 7: Lady Laguna (ex: Catalina De Lago)
Tnr: Annabel Neasham Rdr: Tyler Schiller
SUNDAY, MARCH 3
Colac: Bet 365 Mdn Plate, 1200m
3 of 9: Segment (ex: Zaleba)
Tnr: Reece Goodwin Rdr: Ms L J Meech
SATURDAY, MARCH 2
Carrathool: Mdn Hcp, 1200m
1 of 3: Make Public (ex: Nawarrah)
Tnr: Andrew Dale Rdr: B Vale
Morphettville Parks: PFD Food Services (Bm64), 1250m
2 of 9: Kristobel (ex: Another Diamond)
Tnr: Sarah Rutten Rdr: D Tourneur
Singapore: Mdn, 1200m
1 of 11: Otahuhu (ex: O'reilly Miracle)
Tnr: Ms D Logan Rdr: Jaden Lloyd
TUESDAY, FEBRUARY 27
Scone: www.widden.com 'Australia's Leading Vendor' Mdn Hcp, 1200m
1 of 10: Nettles (ex: En Why Sea Dream)
Tnr: Annabel Neasham Rdr: A B Collett
SUNDAY, FEBRUARY 25
Pinjarra Scarpside: Tabtouch Scan My Bet Mdn, 1000m
1 of 12: Close Talker (ex: Darci Drama)
Tnr: Simon Miller Rdr: Holly Watson
SATURDAY, FEBRUARY 24
Doomben: Weddings At Tattersall's Club QTIS Jewel Prelude Plate, 1110m
2 of 9: Overfull (ex: Longchamp Belle)
Tnr: Peter Robl Rdr: Jag Guthmann-Chester
Rosehill: Kia Millie Fox Stakes, 1300m Gr2
2 of 10: Lady Laguna (ex: Catalina De Lago)
Tnr: Annabel Neasham Rdr: Tyler Schiller
FRIDAY, FEBRUARY 23
Terang: Alta Genetics Mdn Plate, 1200m
1 of 13: The Upgreyed (ex: Madame Reprieve)
Tnr: Chris Calthorpe Rdr: R J Hurdle
SUNDAY, FEBRUARY 18
Werribee: JL King And Co Mdn Plate, 1600m
3 of 14: Easy Money (ex: Our Mikayla's Star)
Tnr: T & C McEvoy Rdr: Madison Lloyd
SATURDAY, FEBRUARY 17
Morphettville Parks: The Junction Hcp (C1), 1300m
1 of 13: Kristobel (ex: Another Diamond)
Tnr: Sarah Rutten Rdr: D Tourneur
SUNDAY, FEBRUARY 11
Naracoorte: DiGiorgio Wines Mdn Plate, 1000m
3 of 8: Alcoshare (ex: Alco's Pal)
Tnr: Simon Ryan Rdr: L C Williams
SATURDAY, FEBRUARY 10
Tumut: Oriental Hotel Mdn Plate, 1000m
2 of 7: Make Public (ex: Nawarrah)
Tnr: Andrew Dale Rdr: B Vale
THURSDAY, FEBRUARY 8
Wodonga: Cb Debt Consultancy Mdn Plate, 2050m
3 of 11: Overloaded (ex: Fine Calibre)
Tnr: G W Egan Rdr: Connor Murtagh
MONDAY, FEBRUARY 5
Balaklava: Daniel 'Mini' Balfour Memorial Cup (Bm58), 1400m
2 of 11: Kristobel (ex: Another Diamond)
Tnr: Sarah Rutten Rdr: Jake Toeroek
SUNDAY, FEBRUARY 4
Sale: Carlton Draught Mdn Plate, 1000m
3 of 5: Segment (ex: Zaleba)
Tnr: Reece Goodwin Rdr: J Noonan
Sunshine Coast: Flying Start Syndications Mdn Plate, 1000m
1 of 10: Overfull (ex: Longchamp Belle)
Tnr: Peter Robl Rdr: Jag Guthmann-Chester
SATURDAY, FEBRUARY 3
Rosehill: TAB Southern Cross Stakes, 1200m Gr3
1 of 7: Lady Laguna (ex: Catalina De Lago)
Tnr: Annabel Neasham Rdr: J B Mc Donald
Sapphire Coast: Bega Freight Centre Mdn Plate, 1600m
3 of 7: Merry More (ex: D'amore D'merrier)
Tnr: Kevin Cassidy Rdr: Ellen Hennessy
FRIDAY, JANUARY 26
Hanging Rock: Jack Styring OAM (Bm58), 1000m
2 of 9: Cool Heart (ex: Alvilda)
Tnr: Logan McGill Rdr: A Mc Cabe