Find A Sire: 

ALL TOO HARD (AUS)

Current Runners Accepted
Monday, May 27
Dubbo Race 4 - 1600m Class 1
Sir Leo (ex: Pennacchio)
Tnr: Todd Howlett Rdr: Grant Buckley
Tuesday, June 11
Pakenham Synthetic Race 1 - 1000m Maiden
Global Hero (ex: Global Dance)
Tnr: Phillip Stokes Rdr:
Pakenham Synthetic Race 5 - 1000m Benchmark 58
Phoenix Global (ex: Sacred Choice)
Tnr: Michael Kent Rdr:
Pakenham Synthetic Race 8 - 1400m Benchmark 64
Annunciate (ex: Ailalea)
Tnr: P & C Hyland Rdr: Brad Rawiller
Pakenham Synthetic Race 9 - 1200m Benchmark 64
Illuminaire (ex: Optical)
Tnr: L & T Corstens Rdr: Noel Callow
Sunday, June 16
Mount Gambier Race 7 - 1550m Benchmark 56
Schoolwork (ex: Davala)
Tnr: Aaron Purcell Rdr: Dean Holland
Muswellbrook Race 2 - 900m Open
Glendor (ex: Porcelain)
Tnr: Stephen Jones Rdr: James P Innes
Sunshine Coast Race 2 - 1400m Maiden
Hardly Me (ex: With My)
Tnr: Kacy Fogden Rdr: Corey Bayliss
Sunshine Coast Race 2 - 1400m Maiden
Too Hard To Miss (ex: Withoutme)
Tnr: C & R Anderson Heathcote Rdr: Jake Bayliss
Sunshine Coast Race 5 - 1200m Maiden
Hardly Me (ex: With My)
Tnr: Kacy Fogden Rdr:
Sunshine Coast Race 6 - 1600m Open
Forza (ex: Stepping)
Tnr: Michael Nolan Rdr: Joshua Oliver
Sha Tin Race 8 - 1200m Class 3
Dream Come True (ex: Kakakakatie)
Tnr: T P Yung Rdr: A Domeyer
Sha Tin Race 8 - 1200m Class 3
Alcari (ex: Cariad)
Tnr: P F Yiu Rdr: Neil Callan
Monday, June 17
Bathurst Race 6 - 1100m Class 2
Byzantium (ex: Roman Treasure)
Tnr: Bob Howe Rdr: Greg Ryan
Bathurst Race 7 - 1200m Benchmark 66
Riviera (ex: What A Treat)
Tnr: M, W & J Hawkes Rdr: Christian Reith
Tuesday, June 18
Ballarat Synthetic Race 3 - 1200m Maiden
Sparkling Flyer (ex: Flying Gigi)
Tnr: Stephen Lenehan Rdr: Harry Coffey
Ballarat Synthetic Race 4 - 1000m Maiden
Global Hero (ex: Global Dance)
Tnr: Phillip Stokes Rdr: Ben Allen
Nowra Race 3 - 1600m Class 1
Resonare (ex: Assertive Sound)
Tnr: Malcolm Johnston Rdr: Nick Heywood
Nowra Race 7 - 1400m Benchmark 58
Tudor Prince (ex: Allez Wonder)
Tnr: R & L Price Rdr: Mitchell Bell
Sunday, June 16
Ballarat Race 4 - 2000m Maiden
Sassy Em (ex: Sublime Girl)
Tnr: Matthew Cumani
Ballarat Race 6 - 1000m Benchmark 64
Phoenix Global (ex: Sacred Choice)
Tnr: Michael Kent
Ballarat Race 7 - 1200m Benchmark 64
Phoenix Global (ex: Sacred Choice)
Tnr: Michael Kent
Ballarat Race 8 - 1600m Benchmark 70
All Hard Wood (ex: Wood Lane)
Tnr: Richard Laming
Titan Blinders (ex: Blonde Mafia)
Tnr: Leon and Troy Corstens
Wednesday, June 19
Canterbury Race 4 - 1250m Benchmark 70
Riviera (ex: What A Treat)
Tnr: Michael, Wayne and John Hawkes
Canterbury Race 5 - 1900m Benchmark 70
Milunka (ex: Distinctive Lass)
Tnr: Chris Waller
Doomben Race 2 - 1350m Benchmark 65
Daunting Duchess (ex: Go Kate Go)
Tnr: Bryan Dais
Doomben Race 6 - 1110m Maiden
Arcing Hard (ex: Our Joan Of Arc)
Tnr: Ron Jackson
Potro Duro (ex: Hussousa)
Tnr: Liam Birchley
Doomben Race 8 - 1200m Maiden
Woolsey (ex: What Katie Did)
Tnr: Chris Munce
Sandown Hillside Race 5 - 1800m Benchmark 64
All Hard Wood (ex: Wood Lane)
Tnr: Richard Laming
Thursday, June 20
Gatton Race 6 - 1400m Maiden
Hard Enough (ex: Rattled)
Tnr: Allen Knack
Wyong Race 1 - 1350m Benchmark 64
Battle Cry (ex: Affable)
Tnr: Mark Newnham