Find A Sire: 

FOXWEDGE (AUS)

Current Runners Accepted
Friday, November 16
Canterbury Race 2 - 1550m Maiden
Collectively (ex: Optimist)
Tnr: Chris Waller Rdr: Tommy Berry
Canterbury Race 4 - 1100m Benchmark 70
Arizona Wildcat (ex: Pure Intentions)
Tnr: Luke Hilton Rdr: Jenny Duggan
Port Lincoln Race 2 - 1000m Maiden
Blazing Row (ex: Blazonry)
Tnr: Mark Moosha Rdr: Sophie Logan
Ruakaka Race 3 - 1200m Maiden
Flying Flame (ex: Moniette)
Tnr: Danny Walker Rdr:
Ruakaka Race 7 - 1400m Maiden
Quick Preview (ex: Apercu)
Tnr: Stephen Mckee Rdr: Sam Spratt
Saturday, November 17
Ascot Race 4 - 1600m Open Gr3
Caslavska (ex: Kuchinskaya)
Tnr: D & B Pearce Rdr: Jordan Turner
Bathurst Race 1 - 1100m Maiden
Matchfox (ex: Penny Banger)
Tnr: Michael Plummer Rdr: Katelyn Jenkinson
Tauranga Race 1 - 1400m Open
Bocce (ex: Whiffle)
Tnr: M & P Moroney & Gerard Rdr: Opie Bosson
Darwin Race 4 - 1100m Restricted 58
Foxy Lulu (ex: Killcare Beach)
Tnr: Craig Conron Rdr: Phillip Crich
Gundagai Race 1 - 1000m Maiden
Fox Beat (ex: Mo Cuishle)
Tnr: Chris Heywood Rdr: Jake Duffy
Gundagai Race 7 - 1180m Benchmark 58
Foxlike (ex: Trumps)
Tnr: Kerry Weir Rdr: Kayla Nisbet
Hobart Race 1 - 1200m Maiden
Joe Palooka (ex: Serpent)
Tnr: Jenny James Rdr: Ismail Toker
Kembla Race 8 - 1500m Maiden
Walkinshaw (ex: Permission To Land)
Tnr: Chris Waller Rdr: Yusuke Ichikawa
Morphettville Parks Race 1 - 1000m Benchmark 68
Chezblack (ex: Glowlamp)
Tnr: Lloyd Kennewell Rdr: Dominic Tourneur
Sandown Hillside Race 3 - 1400m Open LR
Aristocratic Miss (ex: Golden Pedigree)
Tnr: Tony McEvoy Rdr: Dwayne Dunn
Sandown Hillside Race 3 - 1400m Open LR
Into The Abyss (ex: Moonboat)
Tnr: John P Thompson Rdr: Damian Lane
Sandown Hillside Race 6 - 1500m Open Gr3
Fox Hall (ex: Val De Loire)
Tnr: Tony McEvoy Rdr: Kerrin Mc Evoy
Toowoomba Race 5 - 1000m Maiden
Aavaara (ex: Permission To Land)
Tnr: Neil Hocking Rdr: Not Notified
Sunday, November 18
Newcastle Race 4 - 1400m Maiden
Walkinshaw (ex: Permission To Land)
Tnr: Chris Waller Rdr: Rory Hutchings
Newcastle Race 6 - 1600m Maiden
Trust The Fox (ex: Easy To Read)
Tnr: Damien Lane Rdr: Darryl Mc Lellan
Sha Tin Race 9 - 1200m Class 2
Storm Signal (ex: Isn't She Fabulous)
Tnr: John Moore Rdr: Matthew Chadwick
Monday, November 19
Grafton Race 4 - 1400m Class 1
Fudgewedge (ex: Mermaid Island)
Tnr: Allan Kehoe Rdr: Leah Kilner
Scone Race 7 - 1400m Class 1
Lucy's Legacy (ex: Geniemac)
Tnr: Cameron Crockett Rdr: Brandon Griffiths
Tuesday, November 20
Dubbo Race 4 - 1600m Benchmark 58
Son Of A Fox (ex: Dahleah)
Tnr: T & P Vigouroux Rdr: Not Notified
Dubbo Race 4 - 1600m Benchmark 58
Percussion (ex: Wooden Melody)
Tnr: Garry Lunn Rdr: Not Notified
Rockhampton Race 3 - 1600m Benchmark 65
Wear The Fox Hat (ex: Elusiv Lady In Red)
Tnr: Tim Cook Rdr: Not Notified
Wednesday, November 21
Cessnock Race 8 - 1570m Maiden
Trust The Fox (ex: Easy To Read)
Tnr: Damien Lane
Happy Valley Race 7 - 1000m Class 5
Exponents (ex: Sunday Service)
Tnr: Y S Tsui
Ipswich Race 8 - 1200m Open
Pony Power (ex: Lonoree)
Tnr: Chris Munce
Tatcee (ex: Hides)
Tnr: Chris Waller
Launceston Race 2 - 1400m Maiden
Cunning Fox (ex: Lady Cat)
Tnr: John Blacker
Launceston Race 4 - 1200m Class 1
Silver Road (ex: Silvercitymiss)
Tnr: John Blacker
Launceston Race 6 - 1400m Benchmark 64
Barjeel (ex: Te Akau Coup)
Tnr: Marion Dalco