Find A Sire: 

STAR WITNESS (AUS)

Current Runners Accepted
Wednesday, February 26
Happy Valley Race 9 - 1200m Class 3
Sunny Boy (ex: Hilton Head)
Tnr: John Moore Rdr: Blake Shinn
Happy Valley Race 9 - 1200m Class 3
Le Terroir (ex: Chichi Romero)
Tnr: Peter Ho Rdr: Matthew Chadwick
Launceston Race 3 - 1400m Benchmark 66
Heaven's Delight (ex: Heaven's Choice)
Tnr: Gary White Rdr: Bulent Muhcu
Terang Race 3 - 1200m Maiden
Stellar Witness (ex: Bring The Girl)
Tnr: Archie Alexander Rdr: Declan Bates
Thursday, February 27
Kilmore Race 2 - 1100m Maiden
Nussink (ex: Involve)
Tnr: Patrick Payne Rdr: Billy Egan
Kilmore Race 3 - 1100m Maiden
Texas Tramp (ex: Inspect)
Tnr: Jamie Scott Rdr: Dean Holland
Friday, February 28
Canterbury Race 2 - 1200m Benchmark 64
Steel Diamond (ex: Dinkum Diamond)
Tnr: Rick Worthington Rdr: Jason Collett
Casino Race 7 - 1000m Benchmark 58
Miss Bang (ex: Sanskrit)
Tnr: Ethan Ensby Rdr: Not Notified
Sale Race 6 - 1427m Benchmark 58
John Booke (ex: Bella Dolce)
Tnr: Robbie Griffiths Rdr: Matthew Allen
Singapore Race 5 - 1400m Class 4
Bear Witness (ex: Train Wreck)
Tnr: Stephen Gray Rdr: Daniel Moor
Singapore Race 8 - 1600m Class 4
Rocket Star (ex: Tragic Moment)
Tnr: Ricardo Le Grange Rdr: Vlad Duric
Saturday, February 29
Alice Springs Race 2 - 1100m Benchmark 54
Federal Court (ex: Wild Soiree)
Tnr: James Bell Rdr: Terry Treichel
Alice Springs Race 5 - 1600m Restricted 64
Zap (ex: Silk Shantung)
Tnr: Dick Leech Rdr: Terry Treichel
Alice Springs Race 5 - 1600m Restricted 64
The Star Legend (ex: Swirly Dream)
Tnr: Lisa Lefoe Rdr: Jarrod Todd
Ascot Race 4 - 1100m Rest 1 Metro Win
Truth And Lies (ex: Truly Ablaze)
Tnr: Luke Fernie Rdr: Mitchell Pateman
Ascot Race 7 - 1800m Rest 1 Metro Win
Plead The Fifth (ex: Atlantico)
Tnr: Fenella Martin Rdr: Ryan Hill
Randwick Race 3 - 1200m Open Gr2
Aim (ex: Vintage Strike)
Tnr: P & P Snowden Rdr: Kerrin Mc Evoy
Singapore Race 6 - 1200m Class 4
Kimitonara (ex: Sacred Voyage)
Tnr: Steven H Burridge Rdr: Simon Kok
Saturday, November 16
Race 4 - 1600m Restricted
Can Get A Witness (ex: Love Train)
Tnr: D P Dwyer
Can Get A Witness (ex: Love Train)
Tnr: D P Dwyer
Can Get A Witness (ex: Love Train)
Tnr: D P Dwyer
Can Get A Witness (ex: Love Train)
Tnr: D P Dwyer
Can Get A Witness (ex: Love Train)
Tnr: D P Dwyer
Can Get A Witness (ex: Love Train)
Tnr: D P Dwyer
Can Get A Witness (ex: Love Train)
Tnr: D P Dwyer
Can Get A Witness (ex: Love Train)
Tnr: D P Dwyer
Race 6 - 2140m Open
Can Get A Witness (ex: Love Train)
Tnr: D P Dwyer
Can Get A Witness (ex: Love Train)
Tnr: D P Dwyer
Can Get A Witness (ex: Love Train)
Tnr: D P Dwyer
Can Get A Witness (ex: Love Train)
Tnr: D P Dwyer
Saturday, February 15
Race 3 - 1100m Open
Court In Camera (ex: Spooked)
Tnr: G C Grimmond
Race 4 - 800m Class B
Court In Camera (ex: Spooked)
Tnr: G C Grimmond
Court In Camera (ex: Spooked)
Tnr: G C Grimmond
Race 6 - 1100m Maiden
Star For Effort (ex: Effortless)
Tnr: A L McRae
Coffs Harbour Race 1 - 1400m Class 5
Alternative Facts (ex: Lost Weekend)
Tnr: Warren Gavenlock
Friday, February 28
Ballina Race 4 - 1005m Benchmark 58
Miss Bang (ex: Sanskrit)
Tnr: Ethan Ensby
Saturday, February 29
Mt Isa Race 2 - 900m Restricted 65
Rock Tsar (ex: Rock Princess)
Tnr: Kerry Krogh
Newcastle Race 4 - 1600m Class 2
Toe Tapper (ex: Crimson Sakura)
Tnr: David Atkins
Newcastle Race 5 - 1200m Class 1
Steel Diamond (ex: Dinkum Diamond)
Tnr: Rick Worthington
Toowoomba Race 1 - 1200m Benchmark 65
Millen Falcon (ex: Silk And Money)
Tnr: Matt Boland
Toowoomba Race 5 - 1000m Class 1
Miss Bang (ex: Sanskrit)
Tnr: Ethan Ensby
Wangaratta Race 2 - 1100m Maiden
Texas Tramp (ex: Inspect)
Tnr: Jamie Scott
Wangaratta Race 3 - 1590m Maiden
Memorialise (ex: Royal Mask)
Tnr: M Price and M Kent Jnr
Wangaratta Race 5 - 1170m Restricted 58
Good Verdict (ex: Coast City)
Tnr: Craig Weeding
Wangaratta Race 8 - 2000m Open
Under Oath (ex: My Central)
Tnr: Henry Dwyer
Sunday, March 1
Armidale Race 3 - 1100m Benchmark 58
Capitulate (ex: Exhibit)
Tnr: Troy O'Neile
Colac Race 5 - 1200m Benchmark 58
John Booke (ex: Bella Dolce)
Tnr: Robbie Griffiths
Colac Race 6 - 1600m Benchmark 58
Miss Maddie (ex: My Thriller)
Tnr: Patrick Keane
Esperance Race 8 - 1200m
Truth And Lies (ex: Truly Ablaze)
Tnr: Luke Fernie
Mudgee Race 7 - 1200m Maiden
Chastise (ex: Castigate)
Tnr: Rodney Northam
Confinement (ex: Encapsulate)
Tnr: Cameron Crockett
Sha Tin Race 2 - 1000m Class 3
Allied Agility (ex: Spooked)
Tnr: P F Yiu
Wangaratta Race 1 - 1170m Maiden
Nussink (ex: Involve)
Tnr: Patrick Payne
Texas Tramp (ex: Inspect)
Tnr: Jamie Scott
Wangaratta Race 3 - 1300m Benchmark 64
John Booke (ex: Bella Dolce)
Tnr: Robbie Griffiths
Wangaratta Race 4 - 1590m Benchmark 64
John Booke (ex: Bella Dolce)
Tnr: Robbie Griffiths
Miss Maddie (ex: My Thriller)
Tnr: Patrick Keane
Monday, March 2
Sapphire Coast Race 2 - 1000m Benchmark 58
Bitofastar (ex: Exhibit)
Tnr: John Marzol
York Race 5 - 1920m Open
Plead The Fifth (ex: Atlantico)
Tnr: Fenella Martin
Tuesday, March 3
Ballarat Race 3 - 1200m Maiden
Nussink (ex: Involve)
Tnr: Patrick Payne
Ballarat Race 4 - 2000m Maiden
Star Ines (ex: My Mum Ines)
Tnr: Mathew Ellerton and Simon Zahra
Ballarat Race 5 - 1400m Benchmark 58
John Booke (ex: Bella Dolce)
Tnr: Robbie Griffiths
Grafton Race 4 - 1206m Class 1
Miss Bang (ex: Sanskrit)
Tnr: Ethan Ensby
Kembla Race 6 - 1400m Maiden
The Wick (ex: Gypsy Frolic)
Tnr: Mark Newnham
Mackay Race 6 - 1100m Maiden
Bimbimbi Barb (ex: Rabia)
Tnr: Joao Campeao
Saturday, March 21
Rosehill Race 1 - 1200m Open Gr1
Aim (ex: Vintage Strike)
Tnr: Peter and Paul Snowden
Testator Silens (ex: So Detached)
Tnr: Joseph Pride
Amish Boy (ex: Sheeznodoubt)
Tnr: C Maher and D Eustace
Rosehill Race 5 - 2000m Open Gr1
Warp Speed (ex: Prized Gem)
Tnr: Michael, Wayne and John Hawkes
Saturday, April 4
Randwick Race 2 - 1200m Open Gr1
Graff (ex: Dinkum Diamond)
Tnr: Kris Lees
Randwick Race 3 - 2400m Open Gr1
Warp Speed (ex: Prized Gem)
Tnr: Michael, Wayne and John Hawkes
Randwick Race 4 - 1400m Open Gr1
Aim (ex: Vintage Strike)
Tnr: Peter and Paul Snowden
Amish Boy (ex: Sheeznodoubt)
Tnr: C Maher and D Eustace
Celestial Doll (ex: Pussycat Doll)
Tnr: R and M Freedman
Saturday, April 11
Randwick Race 5 - 1200m Open Gr2
Heyington Station (ex: Unapologetic)
Tnr: Phillip Stokes
Randwick Race 6 - 1200m Open Gr2
Celestial Doll (ex: Pussycat Doll)
Tnr: R and M Freedman