Current Runners Accepted
Saturday, February 24
Caulfield Race 3 - 1400m Sportsbet Angus Armanasco Stakes Gr2
Pure Paradise (ex: Impetuous) Tnr: L and L Kennewell and Yeomans Rdr: Craig Williams
Doomben Race 9 - 1110m Ladbroke It! QTIS Jewel Prelude Hcp
Lumens Lenny (ex: Luminosity) Tnr: Scott Morrisey Rdr: Taylor Marshall
Doomben Race 9 - 1110m Ladbroke It! QTIS Jewel Prelude Hcp
Capital Chase (ex: Seaglass) Tnr: Stuart Kendrick Rdr: Jimmy Byrne
Gold Coast Poly Race 7 - 1540m LifeFlight Lotteries (Bm55)
Capiteel (ex: El Spark) Tnr: Glenn Thornton Rdr: Paul Hammersley
Goondiwindi Race 1 - 1200m Mdn Plate
Capitalia (ex: Longoria) Tnr: Douglas Fernando Rdr: Jacob Golden
Goondiwindi Race 3 - 1000m (Bm45)
Richunclemoneybags (ex: Johan's Toy) Tnr: Stacey Mesken Rdr: Tamara Noble
Gosford Race 1 - 1100m Rock At The Races Sat 23 Mar Super Mdn Hcp
Marais (ex: Gone To Paris) Tnr: G and S Ryan and Alexiou Rdr: Rory Hutchings
Gosford Race 3 - 1000m UPPA Hunter Contracting Mdn Plate
Gypsy King (ex: I Am Gypsy) Tnr: Mick Attard Rdr: James P Innes
Orange Race 2 - 1290m Orange Motor Group Mdn Hcp
Kryal (ex: Fortress) Tnr: Annabel Neasham Rdr: Ellen Hennessy
Rosehill Race 4 - 1100m TAB Silver Slipper Stakes Gr2
Amazing Eagle (ex: Taliqua) Tnr: G and S Ryan and Alexiou Rdr:
Rosehill Race 8 - 1400m Precise Air Hobartville Stakes Gr2
Encap (ex: Enquare) Tnr: Gary Portelli Rdr: Jason Collett
Rosehill Race 10 - 1300m Kia Ora Stud (Bm78)
Sweet Mercy (ex: Adulterer) Tnr: David Payne Rdr:
Rockhampton Race 1 - 1400m Great Northern (Bm58)
Capital Girl (ex: Pokazi) Tnr: John Manzelmann Rdr: Adam Sewell
Tuncurry Race 4 - 1000m Lakes And Ocean Hotel Forster Hcp (C1)
Grand Horizon (ex: Besant) Tnr: Tony Ball Rdr: Mollie Fitzgerald
Toowoomba Race 2 - 1300m The Gerry Brown's Memorial (Bm62)
Private Banker (ex: Air Apparent) Tnr: Mark Currie Rdr: Anthony Allen
Toowoomba Race 2 - 1300m The Gerry Brown's Memorial (Bm62)
One Reason (ex: Otsanda) Tnr: Paul John Wallace Rdr: Adin Thompson
Sunday, February 25
Ballarat Race 1 - 1100m Brandt Mdn Plate
Courageous Lass (ex: Unbridled Courage) Tnr: L and L Kennewell and Yeomans Rdr: Zac Spain
Mudgee Race 2 - 1400m The Byrnes Jewellers Super Mdn Hcp
Kryal (ex: Fortress) Tnr: Annabel Neasham Rdr: Heavelon Van Der Hoven
Mudgee Race 6 - 1100m Robert Oatley (Bm58)
Enterprise Legend (ex: Clover Lane) Tnr: Holly Williams Rdr: Chelsea Ings
Moe Race 2 - 1200m Merchant Butchers Newborough Cup Mdn Plate
Capital Lover (ex: Carry On Cutie) Tnr: Alexander Rae Rdr: Jacob Noonan
Pinjarra Scarpside Race 10 - 1000m Family Fun Day 21 April Hcp (C3)
Crystalist (ex: Crystal Ruby) Tnr: C and M Gangemi Rdr: Brad Parnham
Sunshine Coast Race 3 - 1400m Dicky Beach Surf Club Mdn Hcp
Capital Cee (ex: Doremifasollatido) Tnr: Stuart Kendrick Rdr: Kyle Wilson-Taylor
Sunshine Coast Race 4 - 1000m Jack Bruce Racing Mdn Plate
Capital Chase (ex: Seaglass) Tnr: Stuart Kendrick Rdr:
Sunshine Coast Race 5 - 1000m Resi Homes Pty Ltd (Bm58)
Money Bear (ex: Panda's Turn) Tnr: Chris Munce Rdr: Justin Huxtable
Sunshine Coast Race 7 - 1200m TAB Mdn Hcp
Capital Cee (ex: Doremifasollatido) Tnr: Stuart Kendrick Rdr:
Sunshine Coast Race 7 - 1200m TAB Mdn Hcp
Capital Chase (ex: Seaglass) Tnr: Stuart Kendrick Rdr: Jimmy Byrne
Sha Tin Race 5 - 1200m Citi Ultima Hcp (C4)
Geneva (ex: Sebrina) Tnr: D J Hall Rdr: Hugh Bowman
Wagga Race 1 - 1000m MTC Life Member Appreciation Day Hcp (C3)
Free Market (ex: Resonates) Tnr: Debbie Delphin Rdr: Jake Duffy
Wagga Race 5 - 1400m Thank You MTC Life Members Super Mdn Hcp
Circa (ex: Dream Cirque) Tnr: J and C Ledger Rdr: John Keating
Wagga Race 8 - 1200m Mark Logan MTC Life Member (Bm58)
Gundy Guy (ex: In Jest) Tnr: Todd Smart Rdr: Billy Owen
Tuesday, February 27
Scone Race 2 - 900m Darrel Tuckey Hcp (C1)
Dozen Kilpatrick (ex: Oyster Bay) Tnr: Jane Clement Rdr: Braith Nock
Scone Race 6 - 1000m Bivouac First Yearlings (Bm58)
Snowdrop (ex: Shamrock Slipper) Tnr: Krissie Simpkins Rdr: Billy Cray
Townsville Race 4 - 1000m Memberships On Sale Now Hcp
Hurtle (ex: Murtle Turtle) Tnr: Georgina Bourke Rdr:
Wednesday, February 28
Launceston Race 2 - 1400m LAFM Mdn Plate
Bornatmewah (ex: Blazers) Tnr: John Blacker Rdr: Erica Byrne Burke
Launceston Race 10 - 1400m City of Launceston Hcp (C1)
Asva (ex: First Bloom) Tnr: Glenn Stevenson Rdr: Codi Jordan
Wednesday, February 28
Doomben Race 7 - 1200m Fillies And Mares Maiden Plate 0
Caxton Lass (ex: Our Pride And Joy)
Tnr: Robert Heathcote
Rosehill Race 2 - 1100m Benchmark 72 Handicap 0
Angel Fund (ex: Miss Chard)
Tnr: David Pfieffer
Rosehill Race 3 - 1400m Benchmark 72 Handicap 0
Cape Byron (ex: Wind On Tide)
Tnr: Ciaron Maher
Capital Heart (ex: Rosslago)
Tnr: John O'Shea
Rosehill Race 5 - 1200m Cg&E Maiden Plate 0
Je Reve (ex: Nadeem Lass)
Tnr: G and S Ryan and Alexiou
Thursday, February 29
Bathurst Race 6 - 1200m Maiden Handicap 0
Nasty Streak (ex: Keeping Score)
Tnr: Roy L McCabe
Ipswich Race 8 - 1350m Qtis Three-Year-Old Maiden Plate 0
Capital Cee (ex: Doremifasollatido)
Tnr: Stuart Kendrick
Kembla Grange Race 2 - 1000m Benchmark 64 Handicap 0
Free Enterprise (ex: Chipanda)
Tnr: P and P Snowden
Kembla Grange Race 3 - 1200m Benchmark 64 Handicap 0
Treasurer (ex: Malakiya)
Tnr: Brad Widdup
Kembla Grange Race 4 - 1400m Benchmark 64 Handicap 0
Cape Byron (ex: Wind On Tide)
Tnr: Ciaron Maher
Pennypacker (ex: Miss Gai Flyer)
Tnr: P and P Snowden