Current Runners Accepted
Wednesday, October 28
Ipswich Race 1 - 1666m Maiden
Deep Fine Leg (ex: Pretty Picture) Tnr: Brent Gray Rdr: Allan Chau
Ipswich Race 5 - 1100m Maiden
Dominant King (ex: Saga's Gift) Tnr: S & M O'Dea & Hoysted Rdr: Ben E Thompson
Ipswich Race 7 - 1200m Class 2
Kokopo Kitty (ex: Rebel Dancer) Tnr: Louise White Rdr: Ron Stewart
Kensington Race 1 - 1100m Benchmark 68
Verbal Assault (ex: Words Are Weapons) Tnr: Matthew Dunn Rdr: Nash Rawiller
Kensington Race 4 - 1300m Benchmark 72
Just Field (ex: Shoboard) Tnr: Damien Lane Rdr: Jason Collett
Kensington Race 6 - 1400m Benchmark 72
Just Field (ex: Shoboard) Tnr: Damien Lane Rdr:
Te Aroha Race 2 - 1400m Maiden
Deep Beauty (ex: Forest Beauty) Tnr: R & R James & Wellwood Rdr: Vinnie Colgan
Te Aroha Race 4 - 1400m Maiden
Sweet Fields (ex: Sweet Martini) Tnr: Team Rogerson Rdr: Ryan Elliot
Thursday, October 29
Cranbourne Race 8 - 1300m Class 1
Kiptanui (ex: Cafe Scientific) Tnr: Wendy Kelly Rdr: Michael Walker
Gosford Race 1 - 1600m Maiden
Keck (ex: Jade Marauder) Tnr: Chris Waller Rdr: Lee Magorrian
Gosford Race 6 - 1600m Benchmark 64
Well Known (ex: Disclosure) Tnr: G & A Waterhouse & Bott Rdr: Rachel King
Friday, October 30
Kilmore Race 4 - 1450m Maiden
Mathrin (ex: Springbok Girl) Tnr: Trent Busuttin And Natalie Young Rdr: Daniel Moor
Kilmore Race 7 - 1600m Benchmark 58
Defend (ex: Nearly Did) Tnr: Joshua Julius Rdr: Harry Coffey
Moonee Valley Race 2 - 1200m Benchmark 64
Deep Speed (ex: Fast 'n' Witty) Tnr: T & C McEvoy Rdr: Luke Currie
Saturday, October 31
Ascot Race 4 - 1600m Rest 1 Metro Win
Said No One Ever (ex: Hidden Wonder) Tnr: Daniel Morton Rdr: Chris Parnham
Ascot Race 6 - 1200m BM66+
Dig Deep (ex: Lucky Ana) Tnr: D & B Pearce Rdr: Chris Graham
Doomben Race 4 - 1110m Restricted 70
Go Deep (ex: Que Cee) Tnr: Darryl Hansen Rdr: Not Notified
Flemington Race 1 - 1600m Open Gr3
Aysar (ex: Miss Interiors) Tnr: Tom & Ben Dabernig & Hayes Rdr: Damian Lane
Flemington Race 9 - 1100m Open Gr3
Fituese (ex: Cattalo) Tnr: John P Thompson Rdr: Craig Williams
Morphettville Race 7 - 1100m Benchmark 76
Dimaggio (ex: Uncommon) Tnr: T & C McEvoy Rdr: Barend Vorster
Rosehill Race 1 - 1200m Class 3
Blitzar (ex: Breannon) Tnr: Chris Heywood Rdr: Regan Bayliss
Saturday, September 26
Race 1 - 1400m Open 0
Ms Spicy (ex: Zalila)
Tnr: Patrick Sexton
Ms Spicy (ex: Zalila)
Tnr: Patrick Sexton
Race 5 - 1200m Maiden 0
Ms Spicy (ex: Zalila)
Tnr: Patrick Sexton
Saturday, October 3
Race 3 - 1030m Benchmark 60 0
Ms Spicy (ex: Zalila)
Tnr: Patrick Sexton
Ms Spicy (ex: Zalila)
Tnr: Patrick Sexton
Ms Spicy (ex: Zalila)
Tnr: Patrick Sexton
Race 5 - 1350m Maiden 0
Ms Spicy (ex: Zalila)
Tnr: Patrick Sexton
Saturday, October 17
Wauchope Race 4 - 1000m Maiden 0
Gateways (ex: Coachella)
Tnr: Barry Ratcliff
Saturday, October 31
Beaudesert Race 6 - 1400m Maiden 0
Deep Fine Leg (ex: Pretty Picture)
Tnr: Brent Gray
Coffs Harbour Race 4 - 800m Maiden 0
Gateways (ex: Coachella)
Tnr: Barry Ratcliff
Dubbo Race 5 - 1610m Class 1 0
Cosmic Haze (ex: Flying First Class)
Tnr: Brett Cavanough
Gold Coast Race 3 - 1400m Benchmark 68 0
Bellarine (ex: Walker's Gal)
Tnr: Chris Waller
Gold Coast Race 5 - 1400m Class 1 0
Bellarine (ex: Walker's Gal)
Tnr: Chris Waller
Newcastle Race 2 - 900m Class 1 0
Amiens (ex: Combat Kitty)
Tnr: Mark Cross
Zanzidance (ex: Dance Card)
Tnr: Mark Newnham
Newcastle Race 3 - 1250m Benchmark 64 0
Roman Wolf (ex: Exhibit)
Tnr: Jarrod Austin
Newcastle Race 4 - 1400m Class 1 0
Hit The High Note (ex: Jokes N Jazz)
Tnr: Mark Minervini
Newcastle Race 6 - 1250m Maiden 0
Lucky To Win (ex: Khamsa)
Tnr: Gary and John Moore
Traralgon Race 1 - 1100m Maiden 0
Fields Of Aquada (ex: Aquada)
Tnr: G B Andrews
Traralgon Race 3 - 1430m Maiden 0
Mathrin (ex: Springbok Girl)
Tnr: T Busuttin and N Young
Traralgon Race 7 - 1100m Benchmark 64 0
Deep Mirror (ex: Mira Chavali)
Tnr: Shane Nichols
Sunday, November 1
Goulburn Race 1 - 1400m Open 0
Chat (ex: Only Words)
Tnr: John P Thompson
Goulburn Race 2 - 1300m Class 3 0
Ruby Tuesday (ex: Dance To My Tune)
Tnr: Gary Portelli
Latina Beauty (ex: Guapa)
Tnr: Matthew Smith
Deep Crystal (ex: Crystal River)
Tnr: Matthew Smith
Mornington Race 2 - 1000m Maiden 0
Fields Of Aquada (ex: Aquada)
Tnr: G B Andrews
Barringer (ex: Oomaroo)
Tnr: R Griffiths and M De Kock
Mornington Race 3 - 1200m Maiden 0
Barringer (ex: Oomaroo)
Tnr: R Griffiths and M De Kock
Field Of Roses (ex: La Tikka Rosa)
Tnr: Phillip Stokes
Mornington Race 5 - 1000m Benchmark 64 0
Miss Starway (ex: Miss Exxi)
Tnr: Ms L Tolson and Ms L Proctor
Mornington Race 8 - 1200m Benchmark 70 0
The Gauch (ex: Household)
Tnr: C Maher and D Eustace
Muswellbrook Race 3 - 1280m Benchmark 58 0
Chasing Comets (ex: Ashley's Kitty)
Tnr: Paul Perry
Muswellbrook Race 5 - 1750m Class 1 0
Cosmic Haze (ex: Flying First Class)
Tnr: Brett Cavanough
Sha Tin Race 4 - 1400m Class 3 0
True Legend (ex: Jolie Bay)
Tnr: F C Lor
Sha Tin Race 6 - 1200m Class 4 0
Galactic (ex: Darazani)
Tnr: A T Millard
Sha Tin Race 7 - 1200m Class 4 0
My Sugar (ex: Kerimba)
Tnr: K H Ting
Sure Win Win (ex: Sravana)
Tnr: T P Yung
Monday, November 2
Ballina Race 6 - 1300m Maiden 0
Deep Love (ex: Figmentation)
Tnr: Ethan Ensby
Tuesday, November 3
Canberra Race 7 - 1000m Maiden 0
Deepstar (ex: She's A Danica)
Tnr: Gary Portelli
Feeling Mighty (ex: Bionic Girl)
Tnr: Peter Robl
Canberra Race 8 - 1300m Maiden 0
Daksha (ex: Villa Verde)
Tnr: Brad Widdup
Echuca Race 1 - 1000m Maiden 0
Barringer (ex: Oomaroo)
Tnr: R Griffiths and M De Kock
Echuca Race 2 - 1200m Maiden 0
Barringer (ex: Oomaroo)
Tnr: R Griffiths and M De Kock
Echuca Race 3 - 1400m Maiden 0
Mathrin (ex: Springbok Girl)
Tnr: T Busuttin and N Young
Echuca Race 4 - 1000m Benchmark 58 0
Deep Mirror (ex: Mira Chavali)
Tnr: Shane Nichols
Gold Coast Race 2 - 1100m Benchmark 58 0
Kokopo Kitty (ex: Rebel Dancer)
Tnr: Louise White
Kembla Race 1 - 1200m Benchmark 64 0
Roman Wolf (ex: Exhibit)
Tnr: Jarrod Austin
Kembla Race 3 - 1000m Class 1 0
Zanzidance (ex: Dance Card)
Tnr: Mark Newnham
Kembla Race 7 - 1400m Maiden 0
Zachariah (ex: Golden Future)
Tnr: Gary Portelli
Muswellbrook Race 2 - 1000m Benchmark 58 0
Amiens (ex: Combat Kitty)
Tnr: Mark Cross
Muswellbrook Race 5 - 1000m Maiden 0
Jokes (ex: Cut Up)
Tnr: Brad Widdup
Muswellbrook Race 6 - 1280m Maiden 0
Daksha (ex: Villa Verde)
Tnr: Brad Widdup
Deep Value (ex: Miss Antaeus)
Tnr: Brett Cavanough
Muswellbrook Race 7 - 1000m Maiden 0
Deepstar (ex: She's A Danica)
Tnr: Gary Portelli
Feeling Mighty (ex: Bionic Girl)
Tnr: Peter Robl
Randwick Race 1 - 1100m Benchmark 100 0
Spaceboy (ex: Miatoko)
Tnr: Gary Portelli
Randwick Race 6 - 1300m Benchmark 72 0
Deep Crystal (ex: Crystal River)
Tnr: Matthew Smith
Randwick Race 8 - 1100m Maiden 0
Rustic Steel (ex: Ten Carat Rock)
Tnr: Kris Lees
Sunshine Coast Race 3 - 1000m Class 3 0
Go Deep (ex: Que Cee)
Tnr: Darryl Hansen
Sunshine Coast Race 5 - 1200m Class 1 0
Kokopo Kitty (ex: Rebel Dancer)
Tnr: Louise White
Saturday, November 28
Ascot Race 1 - 1200m Open Gr1
Xilong (ex: Pane In The Glass)
Tnr: T and C McEvoy
Fituese (ex: Cattalo)
Tnr: John P Thompson
Dig Deep (ex: Lucky Ana)
Tnr: D and B Pearce
Saturday, January 16
Gold Coast Race 1 - 1200m Open 0
Tillotson (ex: Jerry's Witness)
Tnr: John P Thompson
Dickson Horse (ex: Tempest Tost)
Tnr: Mark Newnham
Sacred Field (ex: Rites Of Spring)
Tnr: Michael, Wayne and John Hawkes
New York Gal (ex: Uptown Rock)
Tnr: G Waterhouse and A Bott
Tupelawara (ex: Idriess)
Tnr: Allan Denham
Bullpen (ex: Lindy Lou)
Tnr: Peter and Paul Snowden
Commands The Field (ex: Egyptian Cross)
Tnr: T Busuttin and N Young
Impulsive Flight (ex: Flighty)
Tnr: Les Ross
Mars Mission (ex: Roulettes)
Tnr: Michael, Wayne and John Hawkes
Royal Rift (ex: Royal Lineup)
Tnr: Phillip Stokes
Field Wiri (ex: Katswiri)
Tnr: R and M Freedman
Gold Coast Race 2 - 1400m Open 0
Gabeira (ex: Quicksilver Lass)
Tnr: Chris Waller
Dominant King (ex: Saga's Gift)
Tnr: S O'Dea and M Hoysted
One More Field (ex: One More Kiss)
Tnr: S O'Dea and M Hoysted
Mezzaluna (ex: Isibaeva)
Tnr: Gabrielle Englebrecht
Seleque (ex: Bubbly Duchess)
Tnr: Chris Waller
Zanzidance (ex: Dance Card)
Tnr: Mark Newnham
Mathrin (ex: Springbok Girl)
Tnr: T Busuttin and N Young
Spring Meadow (ex: Manandro Girl)
Tnr: Kacy Fogden
Stellar Class (ex: Velour Rouge)
Tnr: A J and T Edmonds
Saint Mahjong (ex: Rare Ruby)
Tnr: T Busuttin and N Young
Galaxy Keeper (ex: Dragonkeeper)
Tnr: Phillip Stokes
Goldschlager (ex: Goldslick)
Tnr: Chris Munce
Ayemgee (ex: Anjea)
Tnr: Michael, Wayne and John Hawkes
Deep Sceiva (ex: Scenario)
Tnr: Robert Heathcote
Awapuni Princess (ex: Love The Rock)
Tnr: A and S Freedman
Johnny Boss (ex: Undoubted Pleasure)
Tnr: C Maher and D Eustace
Deep Speed (ex: Fast 'n' Witty)
Tnr: T and C McEvoy
Aeecee Millions (ex: Freezethemillions)
Tnr: C Maher and D Eustace
Isotope (ex: Great Dansaar)
Tnr: Tony Gollan
Unanimous (ex: Without Exception)
Tnr: C Maher and D Eustace
Pinot Party (ex: Shiraz Attack)
Tnr: M Price and M Kent Jnr
Aswaat (ex: Clear Ripples)
Tnr: T Dabernig and B Hayes
Portland Sky (ex: Sky Rumba)
Tnr: M M Laurie
Verbal Assault (ex: Words Are Weapons)
Tnr: Matthew Dunn
Record Crop (ex: Lucky Songs)
Tnr: Kurt Goldman
Hancora Field (ex: Hancora)
Tnr: Les Ross
Marchena (ex: Flamenco Girl)
Tnr: C Maher and D Eustace
Kavak (ex: Moroccan Rose)
Tnr: Chris Munce
Concealed (ex: Ashley's Kitty)
Tnr: Kim Waugh
Sweet Reply (ex: Miss Midas)
Tnr: R and M Freedman
Drop It Deep (ex: Danoise)
Tnr: Dwayne Schmidt
Aysar (ex: Miss Interiors)
Tnr: T Dabernig and B Hayes
Windsweep (ex: Lazumba)
Tnr: Peter and Paul Snowden