Current Runners Accepted
Thursday, April 25
Beaudesert Race 3 - 1400m Beaudesertraceclub.com Mdn Plate
Enolaba (ex: Mulinello) Tnr: Chris Munce Rdr: Justin Huxtable
Beaudesert Race 7 - 1400m Diggers Cup Hcp (C2)
Doyle (ex: Greenwood Echo) Tnr: Marcus Wilson Rdr:
Cunnamulla Race 2 - 1000m Hcp (CL B)
Moraby Girl (ex: Clara's Cross) Tnr: Leonard Mawn Rdr: Brendon Newport
Gosford Race 6 - 1200m Hawkesbury Brewing Co. Midway Mdn
Let's Go Johnny (ex: Midnight Rose) Tnr: Rodney Bailey Rdr: Jenny Duggan
Kalgoorlie Race 3 - 1400m Scooter The Mariner Hcp (C1)
Rebel Squaw (ex: Papoose) Tnr: Josh Brown Rdr: Natasha Faithfull
Kalgoorlie Race 7 - 1300m Gill Smash Repairs (Bm58+)
Abbou (ex: Uncanny Choice) Tnr: Mack Hall Rdr:
Nyngan Race 3 - 1100m Hcp (C1)
Pahang (ex: River Vixen) Tnr: Connie Greig Rdr: Andrew Banks
Otaki Race 1 - 1600m Harcourts Otaki Mdn
Satin Doll (ex: Shalaka) Tnr: Andrew Forsman Rdr:
Friday, April 26
Ararat Race 4 - 1606m Harris Accident Repair Centre Mdn Plate
Dashing Rebel (ex: Tianjin Rock) Tnr: B and A McKnight Rdr: Christine Puls
Matamata Race 6 - 1400m Entain/ NZB Insurance Pearl Series Mdn
Satin Doll (ex: Shalaka) Tnr: Andrew Forsman Rdr:
Matamata Race 8 - 1400m Morrinsville RSA Mdn
Satin Doll (ex: Shalaka) Tnr: Andrew Forsman Rdr:
Tamworth Race 8 - 1000m Dynamic Fire John Clift Memorial (Bm58)
Sacred Delago (ex: Crown Delago) Tnr: Mark Ostini Rdr: Shane Arnold
Saturday, April 27
Gold Coast Poly Race 3 - 1150m We Ride At Night May 24 Mdn Plate
The White Mouse (ex: Ethical) Tnr: Amanda Park Rdr: Wayne O'Connell
Gold Coast Poly Race 4 - 1900m TAB Bets Friends GCTC (Bm62)
Kneze (ex: Bremer Babe) Tnr: Amanda Park Rdr: Nozi Tomizawa
Geraldton Race 3 - 1400m Yandanooka (Bm70+)
Abbou (ex: Uncanny Choice) Tnr: Mack Hall Rdr: Chanel Cooper
Innisfail Race 3 - 900m Tableland Hardware Hcp
More The Merrier (ex: Festivity) Tnr: Stephen Massingham Rdr: Nathan Day
Kyneton Race 7 - 1115m Vale Brian Fleming Hcp (58)
Disturbing (ex: Impinge) Tnr: Brian Lawlor Rdr: Tahlia Hope
Longreach Race 1 - 1000m (Bm55)
Dizzy Devine (ex: Doula) Tnr: David Rewald Rdr: Tom Orr
Merriwa Race 3 - 1350m Hcp (C2)
Intercept (ex: Ravissant) Tnr: Justin Bowen Rdr: Ella Drew
Morphettville Race 6 - 1600m Queen Of The South Stakes Gr2
Rebel Rama (ex: Mossarama) Tnr: Marc Conners Rdr: Dominic Tourneur
Rosehill Race 4 - 1100m TAB Highway Hcp (C3)
Sacred Delago (ex: Crown Delago) Tnr: Mark Ostini Rdr:
Rosehill Race 9 - 1800m Matt Behrmann (Bm94)
Rebel Rama (ex: Mossarama) Tnr: Marc Conners Rdr: Mikayla Weir
Singapore Race 4 - 1400m Inferno 2020 Stakes Hcp (C4)
Iron Ruler (ex: Hennessy Rock) Tnr: T Mahadi Rdr: I Saifudin
Tomingley Race 4 - 1150m Trophy Race
Pahang (ex: River Vixen) Tnr: Connie Greig Rdr: Dylan Parrott
Tomingley Race 4 - 1150m Trophy Race
Individualist (ex: Barinka) Tnr: Connie Greig Rdr: Izzy Neale
Toowoomba Race 6 - 1300m Mort & Co Mdn Hcp
Two Time Girl (ex: Handel With Care) Tnr: Daryll Leggatt Rdr:
Toowoomba Race 7 - 1000m Racing Nation On Power FM Mdn Plate
The White Mouse (ex: Ethical) Tnr: Amanda Park Rdr:
Te Rapa Race 7 - 2000m Travis Stakes Gr2
Diss Is Dramatic (ex: Our Drahma Queen) Tnr: Lisa Latta Rdr: Matthew Cameron
Wanganui Race 1 - 1200m Wanganui-Taranaki Racehorse Owners Association (Bm75)
Duneagle (ex: Certitude) Tnr: Suzy Gordon Rdr: Chris Dell
Sunday, April 28
Narromine Race 4 - 1600m Narromine Shire Council Plate (C1)
Laisvas (ex: On The Loose) Tnr: Connie Greig Rdr: Mikayla Weir
Narromine Race 5 - 1100m Joey Doueihi Memorial (Bm58)
Ellis Park (ex: Springbok Girl) Tnr: Michael Lunn Rdr:
Sha Tin Race 2 - 1600m FWD Insurance Goahead Group Hcp (C3)
Voyage Samurai (ex: Love Commands) Tnr: Frankie Lor Rdr: Derek Leung
Taree Race 2 - 1007m Jim Turner-Mann Memorial Mdn Hcp
Mystic Way (ex: Fortress Madonna) Tnr: John Sprague Rdr: Ashley Morgan
Monday, April 29
Inverell Race 4 - 1400m Don Small (Bm50)
Salt City (ex: Kichai) Tnr: Craig Martin Rdr: Ben Looker
Inverell Race 7 - 1200m Lindsay Coyne (Bm58)
Tortilla (ex: Bellanger) Tnr: Stirling Osland Rdr: Ben Looker
Thangool Race 5 - 1200m Grow Financial (Bm45)
Queenslander (ex: Madame De Lago) Tnr: John Manzelmann Rdr: Tom Orr
Friday, April 26
Tower Hill Race 2 - 800m Topx Restricted Trophy 3 0
Double Oh Seven (ex: Emissary)
Tnr: Wesley Irwin
Rebel Lake (ex: Laguna Lake)
Tnr: Liz Godfrey
Tower Hill Race 3 - 1200m The Logan Family Restricted Trophy 4 0
Double Oh Seven (ex: Emissary)
Tnr: Wesley Irwin
Rebel Lake (ex: Laguna Lake)
Tnr: Liz Godfrey
Tower Hill Race 4 - 800m Beryl Open Trophy Race 0
Double Oh Seven (ex: Emissary)
Tnr: Wesley Irwin
Rebel Lake (ex: Laguna Lake)
Tnr: Liz Godfrey
Tower Hill Race 5 - 1400m Tower Hill Bracelet Open Trophy Race 0
Double Oh Seven (ex: Emissary)
Tnr: Wesley Irwin
Rebel Lake (ex: Laguna Lake)
Tnr: Liz Godfrey
Tower Hill Race 6 - 1000m Tony & Jan Hetherington Restricted Trophy 2 0
Double Oh Seven (ex: Emissary)
Tnr: Wesley Irwin
Tower Hill Race 7 - 1000m A.E. Richardson Open Trophy Race 0
Double Oh Seven (ex: Emissary)
Tnr: Wesley Irwin
Rebel Lake (ex: Laguna Lake)
Tnr: Liz Godfrey
Saturday, April 27
Ballina Race 6 - 1300m Maiden Handicap 0
The Manager (ex: Tennessee Charm)
Tnr: Paul L Shailer
Tower Hill Race 2 - 1000m R.H. And R.E. Macintosh Restricted Trophy 3 0
Double Oh Seven (ex: Emissary)
Tnr: Wesley Irwin
Rebel Lake (ex: Laguna Lake)
Tnr: Liz Godfrey
Tower Hill Race 3 - 1200m Penlan Restricted Trophy 4 0
Double Oh Seven (ex: Emissary)
Tnr: Wesley Irwin
Rebel Lake (ex: Laguna Lake)
Tnr: Liz Godfrey
Tower Hill Race 4 - 800m Jc & Jm O'Connell Western Picnics Open Trophy Race 0
Double Oh Seven (ex: Emissary)
Tnr: Wesley Irwin
Rebel Lake (ex: Laguna Lake)
Tnr: Liz Godfrey
Tower Hill Race 5 - 1200m Kate Wedgwood Memorial Open Trophy Race 0
Double Oh Seven (ex: Emissary)
Tnr: Wesley Irwin
Rebel Lake (ex: Laguna Lake)
Tnr: Liz Godfrey
Tower Hill Race 6 - 1600m Willy's Gift Open Trophy Race 0
Double Oh Seven (ex: Emissary)
Tnr: Wesley Irwin
Rebel Lake (ex: Laguna Lake)
Tnr: Liz Godfrey
Tower Hill Race 7 - 1000m Married To The Land/saunders Electrics Restricted Trophy 6 0
Double Oh Seven (ex: Emissary)
Tnr: Wesley Irwin
Rebel Lake (ex: Laguna Lake)
Tnr: Liz Godfrey
Tower Hill Race 8 - 800m The Heritage Jumbo Open Trophy Race 0
Double Oh Seven (ex: Emissary)
Tnr: Wesley Irwin
Monday, April 29
Mornington Race 5 - 1000m Bm58 Handicap 0
Gusmao (ex: On The Loose)
Tnr: Mitchell Freedman
Tuesday, April 30
Grafton Race 3 - 2220m Benchmark 58 Handicap 0
Subversive (ex: Dreamtimes)
Tnr: Jason Reilly
Grafton Race 4 - 1181m Country Boosted Class 1 Handicap 0
Tortilla (ex: Bellanger)
Tnr: Stirling Osland
Grafton Race 9 - 1410m Benchmark 58 Handicap 0
Doyle (ex: Greenwood Echo)
Tnr: Marcus Wilson
Quirindi Race 3 - 1600m Benchmark 58 Handicap 0
Salt City (ex: Kichai)
Tnr: Craig Martin
Warrnambool Race 3 - 1100m Bm64 Handicap 0
Gusmao (ex: On The Loose)
Tnr: Mitchell Freedman
Warrnambool Race 8 - 3450m Brierly Chase 0
Sivar (ex: Caribbean Blue)
Tnr: Peter Lafferty
Wednesday, May 1
Canterbury Race 3 - 1900m Benchmark 72 Handicap 0
Our Orator (ex: Moretales)
Tnr: Roy L McCabe
Ipswich Race 3 - 1350m Benchmark 68 Handicap 0
Union Spirit (ex: Demetria)
Tnr: Mark Currie
Ipswich Race 4 - 1200m Class 3 Plate 0
Tres Redoute (ex: Highly Geared)
Tnr: Desleigh Forster
Ipswich Race 5 - 1700m Class 1 Plate 0
Tokyo Bandit (ex: Little Geisha)
Tnr: Lindsay Hatch
Ipswich Race 6 - 1200m Colts, Geldings And Entires Maiden Plate 0
The Manager (ex: Tennessee Charm)
Tnr: Paul L Shailer
Warrnambool Race 9 - 3200m Galleywood Hurdle 0
Sivar (ex: Caribbean Blue)
Tnr: Peter Lafferty
Warrnambool Race 10 - 3450m Bm120 Steeplechase 0
Sivar (ex: Caribbean Blue)
Tnr: Peter Lafferty