Current Runners Accepted
Wednesday, October 28
Ascot Race 8 - 1200m Class 3
Secret Plan (ex: Highly Secret) Tnr: G & A Williams Rdr: Chris Parnham
Bendigo Race 2 - 1100m Maiden
Al Badr (ex: Bang On) Tnr: Tom & Ben Dabernig & Hayes Rdr: Jamie Mott
Happy Valley Race 2 - 1800m Class 5
Yes We Can (ex: Masonette) Tnr: T P Yung Rdr: Chad Schofield
Happy Valley Race 3 - 1200m Class 4
Destine Jewellery (ex: Ailuros) Tnr: John Size Rdr: Karis Teetan
Ipswich Race 1 - 1666m Maiden
Intense (ex: Bikini Star) Tnr: Tony Gollan Rdr: Ben E Thompson
Ipswich Race 7 - 1200m Class 2
Stage Play (ex: Decoree) Tnr: Gillian Heinrich Rdr: Alannah Fancourt
Kensington Race 1 - 1100m Benchmark 68
Selburose (ex: Rose Pattern) Tnr: Chris Waller Rdr: Tommy Berry
Kensington Race 4 - 1300m Benchmark 72
Regimental Band (ex: Lilliburlero) Tnr: Kris Lees Rdr: Brenton Avdulla
Kensington Race 7 - 1100m Benchmark 72
Invincible Lad (ex: Magdalena) Tnr: P & P Snowden Rdr: Regan Bayliss
Strathalbyn Race 4 - 1100m Restricted 58
Vietti (ex: Vintage Triumph) Tnr: Kym Healy Rdr: Margaret Collett
Te Aroha Race 5 - 1200m Maiden
La Tardigrada (ex: Phenetic) Tnr: Lance Noble Rdr: Samantha Collett
Te Aroha Race 9 - 1400m Benchmark 74
Fabulous Flight (ex: Court Flying) Tnr: Jamie Richards Rdr: Troy Harris
Thursday, October 29
Ashburton Race 10 - 1400m Benchmark 74
Jewel Of Patch (ex: Quirina) Tnr: Henry Gillies Rdr: Daniel Bothamley
Gosford Race 3 - 1100m Maiden
Pia Sofia (ex: Miss Venice) Tnr: Ron Quinton Rdr: Sam Clipperton
Gosford Race 5 - 1000m Benchmark 64
Invincible Kiss (ex: Ovillers) Tnr: Wayne Seelin Rdr: Reece Jones
Friday, October 30
Moonee Valley Race 3 - 1200m Benchmark 64
Te Ata (ex: Chickasaw) Tnr: Declan Maher Rdr: Will Price
Moonee Valley Race 6 - 1000m Benchmark 70
Balle D'Or (ex: Tale Of Love) Tnr: Simon Morrish Rdr: Michael Poy
Moree Race 8 - 1300m Benchmark 66
Incomparable (ex: Crystal Diamonds) Tnr: Campbell Roberts Rdr: Kirk Matheson
Saturday, October 31
Doomben Race 10 - 1350m Benchmark 80
All Important (ex: Orange Marmalade) Tnr: Tony Gollan Rdr: Baylee Nothdurft
Doomben Race 10 - 1350m Benchmark 80
Lubuk (ex: Bippo No Bungus) Tnr: Chris Waller Rdr: Michael Cahill
Flemington Race 3 - 1200m Open Gr2
Octane (ex: Soorena) Tnr: Phillip Stokes Rdr: Jamie Kah
Flemington Race 6 - 1200m Open Gr1
Holyfield (ex: Hurtle Myrtle) Tnr: C & D Maher & Eustace Rdr: Jamie Kah
Flemington Race 6 - 1200m Open Gr1
Muntaseera (ex: Moosirra) Tnr: C & D Maher & Eustace Rdr: Jye McNeil
Flemington Race 9 - 1100m Open Gr3
Fiesta (ex: Now Now) Tnr: Chris Waller Rdr: Hugh Bowman
Flemington Race 9 - 1100m Open Gr3
California Zimbol (ex: Zimaretto) Tnr: P & P Snowden Rdr: Mark Zahra
Flemington Race 9 - 1100m Open Gr3
Prophet's Thumb (ex: Set To Skelter) Tnr: A & S Freedman Rdr: Damian Lane
Morphettville Race 1 - 1200m Benchmark 66
Star Of Uma (ex: Umatilly) Tnr: T & C McEvoy Rdr: Barend Vorster
Rosehill Race 1 - 1200m Class 3
Shanaya (ex: Chickasaw) Tnr: Tash Burleigh Rdr: Jason Collett
Rosehill Race 2 - 1400m Benchmark 72
Willowheart (ex: Alecia Beth) Tnr: Chris Waller Rdr: Tommy Berry
Rosehill Race 3 - 1200m Benchmark 78
Willowheart (ex: Alecia Beth) Tnr: Chris Waller Rdr: Nash Rawiller
Rosehill Race 4 - 1900m Benchmark 78
Navy Cross (ex: Watchful) Tnr: G & A Waterhouse & Bott Rdr: Tim Clark
Rosehill Race 5 - 1100m Benchmark 78
Hulk (ex: Volkaspray) Tnr: Chris Waller Rdr: Tommy Berry
Rosehill Race 7 - 1300m Open
Dame Giselle (ex: Ballet Society) Tnr: P & P Snowden Rdr: Tommy Berry
Saturday, October 3
Race 1 - 1200m Open 0
The Consigliere (ex: Perpugilliam)
Tnr: W P Baker
Saturday, October 31
Cloncurry Race 3 - 1000m Benchmark 45 0
Fandral (ex: La Biondina)
Tnr: George Tipping
Cloncurry Race 4 - 1400m Class B 0
Fandral (ex: La Biondina)
Tnr: George Tipping
Dubbo Race 1 - 1010m Benchmark 66 0
Bryan's Babe (ex: Ay Dee Bee)
Tnr: Darren Egan
Dubbo Race 3 - 2210m Benchmark 58 0
Zagaya (ex: Tokaleya)
Tnr: Bryan Dixon
Dubbo Race 4 - 1210m Class 1 0
Fifteen Rounds (ex: Sugar Bay)
Tnr: Darren Egan
Dubbo Race 7 - 1410m Maiden 0
Activation (ex: Dual Diamond)
Tnr: Kody Nestor
Gold Coast Race 1 - 1400m Open 0
Invincible Al (ex: Miss Alberta)
Tnr: Tony Gollan
Tawfiq Boy (ex: Tawfiq Valley)
Tnr: Kris Lees
Gold Coast Race 3 - 1400m Benchmark 68 0
Effort (ex: La Amistad)
Tnr: Kelly Schweida
Gold Coast Race 5 - 1400m Class 1 0
Effort (ex: La Amistad)
Tnr: Kelly Schweida
Newcastle Race 5 - 1250m Maiden 0
Haven (ex: Gamba)
Tnr: Stephen O'Halloran
Newcastle Race 6 - 1250m Maiden 0
Supreme Leader (ex: Love Ends)
Tnr: Chris Waller
Invincible Jet (ex: Recurring Dream)
Tnr: G Waterhouse and A Bott
Traralgon Race 4 - 1100m Restricted 58 0
Dark Villain (ex: Dark Delilah)
Tnr: J R Dore
Sunday, November 1
Goulburn Race 4 - 1200m Benchmark 66 0
Shanaya (ex: Chickasaw)
Tnr: Tash Burleigh
Innisfail Race 5 - 900m Class 2 0
The Frontier (ex: Thirty Rock)
Tnr: Fred Wieland
Mornington Race 2 - 1000m Maiden 0
Al Badr (ex: Bang On)
Tnr: T Dabernig and B Hayes
Mornington Race 3 - 1200m Maiden 0
Al Badr (ex: Bang On)
Tnr: T Dabernig and B Hayes
Aldridge (ex: Regal Flute)
Tnr: Shane Nichols
Mornington Race 6 - 1500m Benchmark 64 0
Kamien (ex: Bronislava)
Tnr: PETER GELAGOTIS
Mornington Race 8 - 1200m Benchmark 70 0
Born Bad (ex: Dashitude)
Tnr: J and C Meagher
Mornington Race 9 - 1600m Benchmark 90 0
Kamien (ex: Bronislava)
Tnr: PETER GELAGOTIS
Mortlake Race 5 - 1100m Benchmark 58 0
Dark Villain (ex: Dark Delilah)
Tnr: J R Dore
Mount Barker Race 7 - 1000m Open 0
Abu Dhabi (ex: Dubai Fling)
Tnr: Jo-Anne Leeson
Monday, November 2
Ballina Race 2 - 1250m Benchmark 58 0
Nick The Skip (ex: Kiss 'n Chase)
Tnr: A J and T Edmonds
Corowa Race 5 - 1000m Class 1 0
Full Of Fire (ex: Lustful)
Tnr: Danielle Seib
Tuesday, November 3
Canberra Race 3 - 1000m Benchmark 60 0
Full Of Fire (ex: Lustful)
Tnr: Danielle Seib
Doomben Race 2 - 1350m Benchmark 68 0
Effort (ex: La Amistad)
Tnr: Kelly Schweida
Doomben Race 5 - 1200m Class 4 0
Invincore (ex: Yields Of Gold)
Tnr: A J and T Edmonds
Doomben Race 8 - 1200m Benchmark 70 0
I Am Swerving (ex: Unswerving)
Tnr: B and D Guy
Doomben Race 9 - 1350m Maiden 0
Intense (ex: Bikini Star)
Tnr: Tony Gollan
Darwin Race 6 - 1100m Class 2 0
Dizzy Miss Lizzy (ex: Princess Marizza)
Tnr: Gary Clarke
Echuca Race 1 - 1000m Maiden 0
Al Badr (ex: Bang On)
Tnr: T Dabernig and B Hayes
I Am Ready (ex: Quirina)
Tnr: Lloyd Kennewell
Echuca Race 2 - 1200m Maiden 0
Al Badr (ex: Bang On)
Tnr: T Dabernig and B Hayes
Gold Coast Race 2 - 1100m Benchmark 58 0
Stage Play (ex: Decoree)
Tnr: Gillian Heinrich
Hobart Race 4 - 1200m Class 1 0
Bandinelli (ex: Cellini)
Tnr: Sigrid Carr
Kembla Race 6 - 1200m Maiden 0
Supreme Leader (ex: Love Ends)
Tnr: Chris Waller
Kembla Race 7 - 1400m Maiden 0
Prince Invincible (ex: Liten Prinsessa)
Tnr: John O'Shea
Muswellbrook Race 1 - 900m Open 0
Sir Donald (ex: Raffles Class)
Tnr: Michelle Fleming
Iamacrumpet (ex: Modest Meisie)
Tnr: Jan Bowen
Muswellbrook Race 2 - 1000m Benchmark 58 0
Big Reg (ex: Alley Miss)
Tnr: Stephen Gleeson
Muswellbrook Race 5 - 1000m Maiden 0
Invincible Ninja (ex: Ladyinxs)
Tnr: Mark Newnham
Randwick Race 2 - 1100m Benchmark 72 0
I Am Capitan (ex: Perpugilliam)
Tnr: D R Mirfin
Paquirri (ex: Miss Solis)
Tnr: Gary and John Moore
Randwick Race 8 - 1100m Maiden 0
Supreme Leader (ex: Love Ends)
Tnr: Chris Waller
Randwick Race 9 - 1400m Maiden 0
Prince Invincible (ex: Liten Prinsessa)
Tnr: John O'Shea
Saturday, November 7
Flemington Race 5 - 1200m Open Gr1
Libertini (ex: Aloha)
Tnr: Anthony Cummings
Muntaseera (ex: Moosirra)
Tnr: C Maher and D Eustace
Saturday, November 21
Ascot Race 2 - 1600m Open Gr2
Real Grace (ex: Real Charm)
Tnr: G and A Williams
Secret Plan (ex: Highly Secret)
Tnr: G and A Williams
Saturday, November 28
Ascot Race 1 - 1200m Open Gr1
Fiesta (ex: Now Now)
Tnr: Chris Waller
Evalina (ex: Tahnee Topaz)
Tnr: Kris Lees
Long Beach (ex: Avenida Madero)
Tnr: G and A Williams
Real Grace (ex: Real Charm)
Tnr: G and A Williams
Secret Plan (ex: Highly Secret)
Tnr: G and A Williams
Muntaseera (ex: Moosirra)
Tnr: C Maher and D Eustace
Holyfield (ex: Hurtle Myrtle)
Tnr: C Maher and D Eustace
Saturday, December 5
Real Grace (ex: Real Charm)
Tnr: G and A Williams
Secret Plan (ex: Highly Secret)
Tnr: G and A Williams
Saturday, January 16
Gold Coast Race 1 - 1200m Open 0
I Am Azzurro (ex: Regatta Parade)
Tnr: Scott Morrisey
California Gallant (ex: Set To Unleash)
Tnr: Peter and Paul Snowden
Unflinching (ex: Kangarilla Joy)
Tnr: A and S Freedman
Total Babe (ex: In Style)
Tnr: G Waterhouse and A Bott
Cinque Torri (ex: Averau)
Tnr: Bjorn Baker
Kir Royale (ex: Champagne Cath)
Tnr: Chris Waller
Camporeale (ex: Camporella)
Tnr: Lloyd Kennewell
Bella Rouge (ex: Choose)
Tnr: Chris Waller
Minsk Moment (ex: Dancing Express)
Tnr: Chris Waller
Imperatriz (ex: Berimbau)
Tnr: J W Richards
Kinetic (ex: Electric Charge)
Tnr: Tony Gollan
Barassi (ex: Calming Influence)
Tnr: A J and T Edmonds
Ghostwriter (ex: Heavenly Sound)
Tnr: Annabel Neasham
Amen Corner (ex: Augusta Proud)
Tnr: Peter and Paul Snowden
Video (ex: Movie)
Tnr: C Maher and D Eustace
Zarastro (ex: Adrift)
Tnr: Chris Waller
She's All Class (ex: Shirra Nui)
Tnr: Chris Waller
Deception (ex: Friday Hussy)
Tnr: Peter and Paul Snowden
Oblique (ex: Twist Tops)
Tnr: Peter and Paul Snowden
Huriwai (ex: Tai Tai Tess)
Tnr: Chris Waller
Construct (ex: Martindale Hall)
Tnr: Peter and Paul Snowden
Vinlago (ex: Lucky Lago)
Tnr: R Griffiths and M De Kock
Fake Love (ex: Anatina)
Tnr: C Maher and D Eustace
Royal Dress (ex: Sweet Sanette)
Tnr: T and C McEvoy
Invincibilus (ex: Bareena)
Tnr: T Dabernig and B Hayes
I Am Geronimo (ex: Joy Of Joys)
Tnr: Chris Waller
Authentic Jewel (ex: Gold And Diamonds)
Tnr: Chris Waller
Journalism (ex: Amanpour)
Tnr: G Waterhouse and A Bott
King Of Sparta (ex: Octavia)
Tnr: Peter and Paul Snowden
Gold Coast Race 2 - 1400m Open 0
I Am Swerving (ex: Unswerving)
Tnr: B and D Guy
California Cible (ex: Magic Harmony)
Tnr: Peter and Paul Snowden
I Am Thirty (ex: Thirty Rock)
Tnr: B and D Guy
Xylaroo (ex: Coco Kerringle)
Tnr: Chris Waller
Blondeau (ex: Bit Of Cheek)
Tnr: Chris Waller
Aldridge (ex: Regal Flute)
Tnr: Shane Nichols
Pelorus Princess (ex: Fastnet Heart)
Tnr: Danny O'Brien
Repeats (ex: Go Again)
Tnr: A and S Freedman
Strategy (ex: Oakleigh Girl)
Tnr: Lloyd Kennewell
Migrating (ex: Sancelia)
Tnr: Leon and Troy Corstens
Kirrek (ex: Primaluna)
Tnr: A and S Freedman
Soul Obsession (ex: Spirit Mania)
Tnr: A and S Freedman
Intense (ex: Bikini Star)
Tnr: Tony Gollan
Sancy (ex: Thiamandi)
Tnr: Peter and Paul Snowden
Surething To Win (ex: Electric Charge)
Tnr: Peter and Paul Snowden
Unstoppabelle (ex: Darcibelle)
Tnr: C Maher and D Eustace
Sacred Zim (ex: Zimaretto)
Tnr: A J and T Edmonds
Formentera (ex: Eimhis)
Tnr: G Waterhouse and A Bott
Bleu Zebra (ex: Runway Runaway)
Tnr: Tony Gollan
Pernell (ex: Courtesan)
Tnr: A J and T Edmonds
Jack The Lad (ex: Luluoru)
Tnr: Chris Waller
Star Of Uma (ex: Umatilly)
Tnr: T and C McEvoy
Palladas (ex: Tabliope)
Tnr: Tony Gollan
Holyfield (ex: Hurtle Myrtle)
Tnr: C Maher and D Eustace
Al Badr (ex: Bang On)
Tnr: T Dabernig and B Hayes
La Mexicana (ex: Cailin Miss)
Tnr: A and S Freedman
Storming The Seas (ex: Silver Magic Ships)
Tnr: A and S Freedman
Volterra (ex: Tai Tai Tess)
Tnr: Chris Waller
Sarandos (ex: Streama)
Tnr: G Waterhouse and A Bott
I Am Mamwaazel (ex: Mamwaazel)
Tnr: T Dabernig and B Hayes
Colours (ex: Tinto)
Tnr: James Cummings
Rulership (ex: Devoirs)
Tnr: T Dabernig and B Hayes
Cumberbatch (ex: Pearl Star)
Tnr: M Price and M Kent Jnr
Barbaric (ex: Mimi Lebrock)
Tnr: Peter and Paul Snowden
Close To Me (ex: Rose Of Choice)
Tnr: Peter and Paul Snowden