Current Runners Accepted
Wednesday, February 28
Doomben Race 7 - 1640m Xxxx Gold Hcp (C5)
Scantoon (ex: Scantily) Tnr: Stuart Kendrick Rdr: James Orman
Happy Valley Race 5 - 1200m The Rotary Centenary Challenge Cup (C3)
Sing Dragon (ex: Secret Doubt) Tnr: Mark Newnham Rdr: Luke Ferraris
Happy Valley Race 7 - 1650m Tsing Yi Hcp (C3)
Run Run Cool (ex: Golden Penny) Tnr: Frankie Lor Rdr: B Thompson
Happy Valley Race 8 - 1200m Kwai Chung Hcp (C3)
Eason (ex: Prete A Partir) Tnr: Frankie Lor Rdr: Hugh Bowman
Rosehill Race 6 - 1100m Vinery Yearlings (Bm72)
O'tycoon (ex: Miss Ballantine) Tnr: Bjorn Baker Rdr:
Sandown-Hillside Race 8 - 1400m Sportsbet Same Race Multi (Bm70)
Typhoon Harmony (ex: Jubilant Harmony) Tnr: Peter Gelagotis Rdr: Sheridan Clarke
Thursday, February 29
Bathurst Race 5 - 1300m Central West Electrical (Bm58)
Packer (ex: Angel's Choice) Tnr: Gregory Hickman Rdr: Mitch Stapleford
Bathurst Race 5 - 1300m Central West Electrical (Bm58)
Charlie Foxtrot (ex: Racy) Tnr: Robert Quinn Rdr: Stefano Cherchi
Ipswich Race 4 - 1350m Great Northern Hcp
Hot Spring Gold (ex: Graphic) Tnr: Chris Munce Rdr: Jake Bayliss
Kembla Grange Race 5 - 1200m Peter Mack Memorial (Bm64)
O'tycoon (ex: Miss Ballantine) Tnr: Bjorn Baker Rdr: Molly Bourke
Pakenham Race 1 - 1200m John Duff & Co (Bm64)
Frawley (ex: Rock Of Fortune) Tnr: M G and M Price and Kent Rdr: Mark Zahra
Pakenham Race 6 - 1400m VOBIS Gold Bullion
Bel Air (ex: Bel Selene) Tnr: A and S Freedman Rdr: Damian Lane
Pakenham Race 6 - 1400m VOBIS Gold Bullion
Typhoon Harmony (ex: Jubilant Harmony) Tnr: Peter Gelagotis Rdr: Mark Zahra
Pakenham Race 6 - 1400m VOBIS Gold Bullion
Writey O'pal (ex: Palomita) Tnr: Michael Huglin Rdr: Blaike McDougall
Friday, March 1
Goulburn Race 4 - 1200m Worklocker Goulburn Hcp (C3)
Charlie Foxtrot (ex: Racy) Tnr: Robert Quinn Rdr: Shaun Guymer
Goulburn Race 8 - 1500m Kurrinda Bloodstock Ladies Syndicate Mdn Plate
Etched In Time (ex: Steps In Time) Tnr: R and W Freedman Rdr:
Geraldton Race 7 - 1200m The $5 Million Quokka 20th April at Ascot Hcp (C2)
Tycoon Demon (ex: Becerra) Tnr: Jodie Liakousis Rdr: Simone Altieri
Moonee Valley Race 1 - 1200m Happy 70th Paul Sinclair Hcp
Grinzinger Halo (ex: Bel Selene) Tnr: Danny O'Brien Rdr: Billy Egan
Port Lincoln Race 3 - 1210m Cmv Truck Centre (Bm60)
Harleen (ex: Fine Mist) Tnr: J and K Dunn and Bishop Rdr: Nichola Yuen
Saturday, March 2
Ellerslie Race 7 - 1400m Mainstream Plumbing Mufhasa Stakes Gr3
Glamour Tycoon (ex: Glamour Gal) Tnr: Stephen Marsh Rdr: Warren Kennedy
Morphettville Parks Race 4 - 1000m TAB Adelaide Cup Day - Monday March 11th (Bm72)
El Salto (ex: Ella Listo) Tnr: Garret Lynch Rdr: Samuel Payne
Friday, March 1
Cairns Race 1 - 1250m Open Handicap - Base Rating 73 (Scaled - 1kg) 0
Love On Sunday (ex: Sunday Service)
Tnr: Alex Malliff
Ocean Emperor (ex: Bubbles 'n' Boats)
Tnr: Tom Button
Cairns Race 2 - 1500m Benchmark 70 Handicap - Base Rating 57 (Scaled + 0.5kg) 0
Nebaraz (ex: Jitterbug)
Tnr: Stephen Massingham
Fannie Bay Race 2 - 1100m Ladbrokes Summer Sprint Series (Heat 7) Handicap 0
Henestrosa (ex: La Llorona)
Tnr: Gary Clarke
Fannie Bay Race 4 - 1100m Cup Carnival Tickets On Sale Handicap 0
Forms Of Fear (ex: Sia)
Tnr: Garry Lefoe
Fannie Bay Race 5 - 1300m Ladbroke It! Trobis 3&4yo Handicap 0
Whitten (ex: Jester's Girl)
Tnr: Philip Cole
Saturday, March 2
Pioneer Park Race 1 - 1200m Handicap 0
Write Your Name (ex: Jillimarg)
Tnr: Dick Leech
Carrathool Race 1 - 1400m Rivcott Carrathool Cup 0
Decker (ex: Society Barber)
Tnr: Ross Purcell
Dalby Race 1 - 1200m G.J.Gardner Homes Dalby & Chinchilla Newmarket Open Handicap - Base Rating 7 0
Sir Warwick (ex: Ruby Soho)
Tnr: Jake Capewell
Dalby Race 2 - 1000m Henry Family Lightning Benchmark 75 Handicap - Base Rating 67 0
Latenighttoughguy (ex: Neon Bel)
Tnr: C and K Geran
Dalby Race 4 - 1000m Arrow Energy / Powerlink Benchmark 60 Handicap - Base Rating 48 0
Baltimore Bullet (ex: Morning Swim)
Tnr: Wayne Baker
Dalby Race 5 - 1400m Lee Volk Jewellers / Bunya Vista Maiden Plate 0
Among Us (ex: Ineffable)
Tnr: Taryn Churchill
Jimmy Giggle (ex: St Swithuns)
Tnr: Lindsay Hatch
Eagle Farm Race 2 - 1200m Class 6 Plate 0
Sir Warwick (ex: Ruby Soho)
Tnr: Jake Capewell
Flemington Race 1 - 1000m Furphy Trophy LR
Mind Shift (ex: Mantra Of Life)
Tnr: A and S Freedman
Flemington Race 2 - 1600m Howden Australian Guineas Gr1
Run Harry Run (ex: Maybe Markle)
Tnr: Michael Moroney
Southport Tycoon (ex: Ready To Rule)
Tnr: Ciaron Maher
Flemington Race 3 - 1200m Inglis Sprint 0
Frawley (ex: Rock Of Fortune)
Tnr: M G and M Price and Kent
Raikoke (ex: Sunset Affair)
Tnr: M G and M Price and Kent
Flemington Race 6 - 1400m The Schweppes Plate 0
Bel Air (ex: Bel Selene)
Tnr: A and S Freedman
Flemington Race 7 - 1600m Good Friday Appeal Plate 0
Bel Air (ex: Bel Selene)
Tnr: A and S Freedman
Milton Park (ex: Gawne)
Tnr: John Moloney
Flemington Race 8 - 2000m The Flemington 2000 0
Milton Park (ex: Gawne)
Tnr: John Moloney
Tycoon Bec (ex: Morganza)
Tnr: Matt Cumani
Flemington Race 10 - 1100m Resimax Group Plate 0
Viviane (ex: Curtana)
Tnr: M J Ellerton
Gold Coast Poly Race 7 - 1100m Maiden Handicap (Scaled +1kg) 0
Northwood Poppet (ex: Poppet's Treasure)
Tnr: Ben Robinson
Newcastle Race 1 - 1400m Provincial-Midway Championship Qualifier (Provincial Only) 0
Kind Words (ex: Gracious Grey)
Tnr: Kris Lees
Magnatear (ex: Cries And Whiskers)
Tnr: Sam Kavanagh
Newcastle Race 2 - 900m Provincial Benchmark 68 Handicap 0
Zanzibar Gem (ex: Divine Choice)
Tnr: Kris Lees
Newcastle Race 3 - 1300m Class 1 Handicap 0
Kind Words (ex: Gracious Grey)
Tnr: Kris Lees
Newcastle Race 6 - 1300m Maiden Handicap 0
Rockinfeller (ex: She's Got Power)
Tnr: Gregory McFarlane
Randwick Race 2 - 1400m Surround Stakes [group 1] Gr1
Kind Words (ex: Gracious Grey)
Tnr: Kris Lees
Randwick Race 10 - 1000m Tab Highway Handicap 0
Bridie's Luck (ex: Diploma)
Tnr: Ron Stubbs
Tottenham Race 1 - 1400m Tottenham Picnic Cup 0
Gossip (ex: Party Talk)
Tnr: Connie Greig
Tuncurry Race 2 - 1200m Benchmark 50 Handicap 0
Horowitz (ex: Depasse)
Tnr: Lea Selby
Wangaratta Race 3 - 1300m 0-58 Handicap 0
Mutsuhito (ex: Enchanted Dawn)
Tnr: Gwenda Johnstone
Penciled (ex: Extensible)
Tnr: Reece Goodwin
Wangaratta Race 4 - 1170m Bm64 Hcp 0
Penciled (ex: Extensible)
Tnr: Reece Goodwin
Wangaratta Race 8 - 2000m Wangaratta Cup 0
Tycoon Bec (ex: Morganza)
Tnr: Matt Cumani
Sunday, March 3
Armidale Race 2 - 1300m Benchmark 58 Handicap 0
Horowitz (ex: Depasse)
Tnr: Lea Selby
Armidale Race 5 - 1100m F&M Maiden Plate 0
Isadami (ex: Meccabah)
Tnr: Todd Payne
Colac Race 2 - 1000m Maiden Plate 0
Trezzamina (ex: Orchestral Lass)
Tnr: T and N Busuttin and Young
Colac Race 4 - 1000m 0 - 58 Handicap 0
Collison (ex: Our Girl Raquie)
Tnr: Colin Scott
Colac Race 5 - 1200m 0 - 58 Handicap 0
Penciled (ex: Extensible)
Tnr: Reece Goodwin
Naracoorte Race 1 - 1100m Pphs Benchmark 68 Handicap 0
El Salto (ex: Ella Listo)
Tnr: Garret Lynch
Pakenham Race 6 - 1200m 0 - 64 Handicap 0
Frawley (ex: Rock Of Fortune)
Tnr: M G and M Price and Kent
Penciled (ex: Extensible)
Tnr: Reece Goodwin
Monday, March 4
Kempsey Race 6 - 1250m Maiden Plate 0
Rockinfeller (ex: She's Got Power)
Tnr: Gregory McFarlane