Find A Sire: 

EPAULETTE (AUS)

Latest Results

Tuesday, February 25
Tamworth: Advanced Inland Security Mdn, 1600m
12 of 14: Sister Wife (ex: Polygamist)
Tnr: A J Denham Rdr: G M Ryan
Monday, February 24
Bathurst: Harvest Cafe 'n' Store (Bm58), 2008m
6 of 11: Modern Family (ex: Polygamist)
Tnr: P H Bloomfield Rdr: G M Ryan
Sunday, February 23
Goulburn: Goulburn Marketplace Mdn Plate, 1300m
8 of 10: Walking Shark (ex: Teoflight)
Tnr: D A Williams Rdr: S Guymer
Goulburn: Congrats Jean & Tash Champ Mdn, 1500m
6 of 13: La Tigresa (ex: Super Assassin)
Tnr: R & M Freedman Rdr: K S Latham
Sha Tin: Lek Yuen Hcp (C2), 2000m
1 of 11: Amazing Beats (ex: Ouachita)
Tnr: P D O'Sullivan Rdr: K Teetan
Taree: Mncra Ctry C'ships Qualifier, 1400m
14 of 14: Dulette (ex: Davala)
Tnr: W T Wilkes Rdr: A Gibbons
Saturday, February 22
Caulfield: Keno Classic Hcp, 2000m
4 of 10: Just Benjamin (ex: Desert Royalty)
Tnr: Anthony Freedman Rdr: D Oliver
Caulfield: Caulfield Autumn Classic, 1800m Gr2
4 of 9: Influential Jack (ex: With Decorum)
Tnr: M Ellerton & S Zahra Rdr: Damian Lane
Caulfield: Blue Diamond Stakes, 1200m Gr1
11 of 15: Aryaaf (ex: Bulbula)
Tnr: D & B Hayes & T Dabernig Rdr: L Nolen
Morphettville Parks: Furphy Mdn Plate, 1000m
9 of 13: Golden Insight (ex: Heavenly Insight)
Tnr: J F Macmillan Rdr: Eran Boyd
Rosehill: Blue Datto Foundation (Bm94), 1100m
7 of 7: River Bird (ex: Amber's Crown)
Tnr: J C Coyle Rdr: Ms K O'Hara
Friday, February 21
Canberra: Mane Lodge Plate (C1), 2000m
7 of 10: Charm Maker (ex: Charge To Bank)
Tnr: Jean Dubois Rdr: Jean Van Overmeire
Canberra: Tab Federal Nat. Sprint Prev., 1200m
5 of 13: Major Time (ex: Teaset)
Tnr: G P Vella Rdr: S Guymer
Canterbury: Mirvac (Bm70), 1900m
6 of 9: Hostage Of War (ex: Kidnapper)
Tnr: C J Waller Rdr: J Bowman
Canterbury: Mirvac (Bm70), 1900m
8 of 9: Pauldron (ex: Orcym)
Tnr: W A Hudd Rdr: K Jennings
Canterbury: Canterbury League Club (Bm70), 1250m
11 of 11: Paulo Pace (ex: Rocella)
Tnr: Joseph Pride Rdr: J Parr
Moonee Valley: Drummond Golf (Bm70), 1200m
12 of 12: Tall Lady (ex: Melted)
Tnr: Jerome Hunter Rdr: Thomas Stockdale
Riccarton Park: Nzb Insurance Mdn, 1200m
7 of 12: Just A Girl (ex: Beautiful Girl)
Tnr: Danny Crozier Rdr: C W Johnson
Scone: Tab.Com.Au Mdn Plate, 1450m
2 of 10: Sweet Jamaica (ex: Jamaican Dancer)
Tnr: P M Perry Rdr: G Buckley
Scone: John Deere Pvm Counrty Mdn, 1250m
7 of 14: Epaulette Prince (ex: Dance Class)
Tnr: Glen Milligan Rdr: Ms B Hodder
Thursday, February 20
Grafton: Nrra Ctry C'ships Qualifer-C5, 1420m
1 of 14: Plonka (ex: Loving New)
Tnr: W J Gavenlock Rdr: Ms R Murray
Grafton: Kensei Club Closing Soon (C3), 1015m
10 of 11: Lady Clare (ex: Idalia Belle)
Tnr: Wayne S Lawson Rdr: Leah Kilner
Wednesday, February 19
Sandown-Hillside: Clanbrooke Racing (Bm64), 1400m
3 of 8: Paradee (ex: Icy Heels)
Tnr: D T O'Brien Rdr: D Oliver
Strathalbyn: Elephant And Castle Mdn Plate, 1100m
6 of 9: Never You Mind (ex: Kirra Sand)
Tnr: John Hyam Rdr: Todd Pannell
Monday, February 17
Beaumont: Prime7 Mdn Hcp, 1150m
5 of 9: Whatsin (ex: Sempervirent)
Tnr: K A Lees Rdr: Ms L Day
Beaumont: Yarraman Park Hcp (C1), 1350m
6 of 9: Armina (ex: Rich Man's Girl)
Tnr: D I Atkins Rdr: A E Denby
Gatton: Lockyer Valley Painting (C2), 860m
9 of 10: Sylvester (ex: Beau Vallon)
Tnr: Ben Ahrens Rdr: Joshua Oliver
Gatton: K & R Plumbing Supplies-Bm55, 2000m
9 of 12: Tocokoe (ex: Diamond De Triano)
Tnr: Robert G Smith Rdr: Beau Appo
Sunday, February 16
Moruya: Country Motor Group Mdn, 1200m
1 of 7: Horseta La Vista (ex: Sneakerella)
Tnr: K J Parker Rdr: J Ford
Sha Tin: Citi Insurance Services Hcp-C3, 1200m
5 of 14: Beauty Icon (ex: Flying Jet)
Tnr: A S Cruz Rdr: H T Mo
Saturday, February 15
Eagle Farm: Paddyfest March 14 Hcp, 1000m
12 of 12: Applecross (ex: Intierra)
Tnr: B J Lockwood Rdr: Boris Thornton
Flemington: Talindert Stakes, 1100m LR
13 of 13: Mr Cashman (ex: Miss Piggy Bank)
Tnr: Patrick Payne Rdr: W Egan
Morphettville: Adelaide Galvanising (Bm64), 1050m
10 of 14: War Mistress (ex: Fromelles)
Tnr: P Stokes Rdr: P Gatt
Randwick: Tab Highway Plate (C3), 1800m
5 of 12: Refire (ex: Up State)
Tnr: D A Williams Rdr: J R Collett
Sapphire Coast: Heffernan Lending Solution Mdn, 900m
2 of 9: Little Krakatoa (ex: Pentacity)
Tnr: J M Cleary Rdr: Ellen Hennessy
Singapore: Hcp (C5), 1200m
4 of 12: River Happiness (ex: Loch Maryanne)
Tnr: Zl Mok Rdr: R Iskandar
Tumut: Hcp (C2), 1400m
8 of 8: War Image (ex: Apparitions)
Tnr: C Heywood Rdr: Heni Ede
Friday, February 14
Canterbury: Bisley Workwear (Bm72), 1100m
4 of 9: General Soho (ex: Soho Madame)
Tnr: P M Perry Rdr: Ms S Clenton
Fannie Bay: Kp&Dash-Celebrating 23yrs (64), 1600m
4 of 9: Country Cop (ex: Country Lodge)
Tnr: Philip Cole Rdr: T Treichel
Scone: Boggabri Rsl-Boggabri Cup-Bm58, 2200m
3 of 9: Modern Family (ex: Polygamist)
Tnr: P H Bloomfield Rdr: G M Ryan
Singapore: Hcp (C4), 1200m
7 of 11: St Alwyn (ex: God Love It)
Tnr: S Gray Rdr: J P Van Der Merwe
Thursday, February 13
Wagga: Golden View Marquee Mdn, 1000m
4 of 7: Walking Shark (ex: Teoflight)
Tnr: D A Williams Rdr: S Guymer
Wagga: Trackside Precinct (Bm58), 1000m
14 of 14: Silks 'n' Stars (ex: Star Of The Ball)
Tnr: Ms D Wise Rdr: M A Cahill
Wednesday, February 12
Sandown-Lakeside: Mrc 6 Month Membership (Bm64), 1400m
3 of 14: Influential Jack (ex: With Decorum)
Tnr: M Ellerton & S Zahra Rdr: D Oliver
Sandown-Lakeside: Ladbrokes Same Race Multi-Bm70, 1400m
9 of 12: Iskra (ex: Ballykisheen)
Tnr: Ms N Burke Rdr: M J Allen
Te Aroha: Wexford Stables Mdn, 2200m
2 of 9: Commanding Annie (ex: Annie Daly)
Tnr: F T Ritchie Rdr: D J Danis
Tuesday, February 11
Scone: Rapid Clean Mdn Hcp, 1400m
6 of 11: Sister Wife (ex: Polygamist)
Tnr: A J Denham Rdr: G M Ryan
Monday, February 10
Bathurst: Harvest Cafe 'n' Store (C1), 1108m
2 of 10: Chevron Prince (ex: Crown Princess)
Tnr: Brett Thompson Rdr: Ms W Costin
Sunday, February 9
Goulburn: Goulburn Jnr Stockmen Hcp (C2), 1600m
3 of 6: Refire (ex: Up State)
Tnr: D A Williams Rdr: S Clipperton
Goulburn: Goulburn Mulwaree Council Mdn, 1600m
2 of 13: Charm Maker (ex: Charge To Bank)
Tnr: Jean Dubois Rdr: Jean Van Overmeire
Saturday, February 8
Eagle Farm: Jim Beam (Bm70), 1200m
5 of 12: Katy's Daughter (ex: Kiss Me Katy)
Tnr: Steven O'Dea Rdr: Ms S Thornton
Sha Tin: Wang Tau Hom Hcp (C5), 1800m
3 of 14: McMunigal (ex: Picture Of Lily)
Tnr: D J Hall Rdr: H N Wong
Friday, February 7
Canberra: Rolfe Property Services (Bm60), 1200m
2 of 14: Major Time (ex: Teaset)
Tnr: G P Vella Rdr: Brodie Loy
Canterbury: Radisson Blu Hotel Sydney-Bm64, 1900m
1 of 6: Hostage Of War (ex: Kidnapper)
Tnr: C J Waller Rdr: B Avdulla
Canterbury: Hordern Properties (Bm70), 1250m
4 of 6: Charretera (ex: Chula Vista)
Tnr: P & P Snowden Rdr: Cejay Graham
Moonee Valley: Cool Ridge (Bm64), 1600m
5 of 11: Hamslette (ex: Hamsa)
Tnr: Andrew Noblet Rdr: Chris Caserta
Singapore: Hcp (C5), 1600m
11 of 12: River Happiness (ex: Loch Maryanne)
Tnr: Zl Mok Rdr: R Munger
Thursday, February 6
Grafton: Lanterns & Dragons Mdn Hcp, 1115m
3 of 13: Epaulette Prince (ex: Dance Class)
Tnr: Glen Milligan Rdr: Ms B Hodder
Grafton: Red Packet Hcp, 1215m
4 of 10: Plonka (ex: Loving New)
Tnr: W J Gavenlock Rdr: Ms R Murray
Kilmore: Bet365 Top Tote Plus (Bm64), 1200m
1 of 10: Tall Lady (ex: Melted)
Tnr: Jerome Hunter Rdr: Matthew Cartwright
Wednesday, February 5
Bendigo: Bendigo Caravan Centre Mdn, 1400m
1 of 9: Paradee (ex: Icy Heels)
Tnr: D T O'Brien Rdr: J Watson
Tuesday, February 4
Gosford: Signarama Erina/Gosford (Bm64), 1600m
6 of 8: Pauldron (ex: Orcym)
Tnr: W A Hudd Rdr: K S Latham
Gosford: The Entrance Leagues Club-Bm64, 1200m
1 of 10: Paulo Pace (ex: Rocella)
Tnr: Joseph Pride Rdr: J Parr
Monday, February 3
Werribee: Totally W'wear Tradie Cup-Bm58, 1400m
1 of 8: Iskra (ex: Ballykisheen)
Tnr: Ms N Burke Rdr: M J Allen
Sunday, February 2
Bunbury: Lj Hooker Bunbury Collie Mdn, 1400m
1 of 11: Puckapunyal (ex: Page Three Girl)
Tnr: L Smith Rdr: C Johnston-Porter
Bunbury: Mbl Food Services Hcp (C1), 2000m
1 of 11: Mexi Cola (ex: Juice)
Tnr: L Smith Rdr: Jarrad Noske
Sapphire Coast: East Coast Radio Showcase Mdn, 1000m
5 of 6: Little Krakatoa (ex: Pentacity)
Tnr: J M Cleary Rdr: M J Walker
Sha Tin: Azalea Hcp (C2), 1800m
10 of 13: Amazing Beats (ex: Ouachita)
Tnr: P D O'Sullivan Rdr: K Teetan
Saturday, February 1
Caulfield: Lamaro's Hotel Chairman's Stks, 1000m Gr3
2 of 8: Aryaaf (ex: Bulbula)
Tnr: D & B Hayes & T Dabernig Rdr: L Nolen
Caulfield: Mal Seccull (Bm84), 1800m
1 of 8: Just Benjamin (ex: Desert Royalty)
Tnr: Anthony Freedman Rdr: D Oliver
Eagle Farm: Girls Day Out 22/2 Hcp, 1400m
1 of 11: Baroda (ex: Dandy Warhols)
Tnr: A J & T Edmonds Rdr: Ryan Maloney
Gold Coast: The Wilkinson Seafood Hcp (C4), 1100m
5 of 7: Lady Clare (ex: Idalia Belle)
Tnr: Wayne S Lawson Rdr: Leah Kilner
Morphettville: Furphy Mdn Plate, 1050m
5 of 8: Never You Mind (ex: Kirra Sand)
Tnr: John Hyam Rdr: Todd Pannell
Randwick: Hyland Race Colours (Bm88), 1200m
9 of 12: River Bird (ex: Amber's Crown)
Tnr: J C Coyle Rdr: Ms K O'Hara
Friday, January 31
Canterbury: Sky Racing Active Mdn Hcp, 1550m
1 of 6: Hostage Of War (ex: Kidnapper)
Tnr: C J Waller Rdr: J Bowman
Canterbury: Kari Shooting Star (Bm72), 1250m
5 of 8: General Soho (ex: Soho Madame)
Tnr: P M Perry Rdr: Ms S Clenton
Singapore: Mdn, 1400m
4 of 10: Happy Lucky Star (ex: Piece Of Class)
Tnr: S Gray Rdr: V Duric
Thursday, January 30
Doomben: Cascade Mdn Hcp, 1200m
2 of 7: Applecross (ex: Intierra)
Tnr: B J Lockwood Rdr: Ms S Thornton
Scone: Kitchwin Hills (Bm58), 1600m
5 of 11: Modern Family (ex: Polygamist)
Tnr: P H Bloomfield Rdr: K J Cowan
Wednesday, January 29
Kembla Grange: Poplar Petfood & Produce Mdn, 1400m
2 of 13: La Tigresa (ex: Super Assassin)
Tnr: R & M Freedman Rdr: J Ford
Tuesday, January 28
Goulburn: Goulburn Carpet Court (Bm58), 1600m
4 of 7: Refire (ex: Up State)
Tnr: D A Williams Rdr: T Marquand
Goulburn: R'wick/Sthn H'lands Equine Mdn, 1400m
6 of 12: Highly Decorated (ex: Lolavie)
Tnr: Kurt Goldman Rdr: J Ford
Monday, January 27
Grafton: Gps Onsite Hcp, 1000m
2 of 8: Plonka (ex: Loving New)
Tnr: W J Gavenlock Rdr: Ms R Murray
Sandown-Lakeside: Le Pine Funerals (Bm64), 1400m
3 of 11: Hamslette (ex: Hamsa)
Tnr: Andrew Noblet Rdr: Jye McNeil
Sandown-Lakeside: Le Pine Funerals (Bm64), 1400m
5 of 11: Relette (ex: Selwan)
Tnr: G Eurell Rdr: Ethan Brown
Sha Tin: Fat Choi Hcp (C3), 1200m
1 of 14: Super Wealthy (ex: Well Hidden)
Tnr: D Whyte Rdr: A Badel
Sunshine Coast: Acces Insulation Hcp (C1), 1200m
1 of 9: Katy's Daughter (ex: Kiss Me Katy)
Tnr: Steven O'Dea Rdr: Ms S Thornton
Sunday, January 26
Geelong: Pink Angels Cup (Bm64), 1300m
2 of 12: Influential Jack (ex: With Decorum)
Tnr: M Ellerton & S Zahra Rdr: M J Dee