Find A Sire: 

DUKE OF MARMALADE (IRE)

Latest Results

Saturday, February 22
Fannie Bay: Mrs Macs Pies (Bm77), 1200m
6 of 7: Moot (ex: Silent Song)
Tnr: Garry Lefoe Rdr: P Shiers
Mackay: Fleet Crew 4wd Specialist Hcp, 1100m
4 of 7: Mr Attitude (ex: Milady Clang)
Tnr: Ricky Vale Rdr: Ashley Butler
Orange: Epiroc (Bm66), 1600m
5 of 9: Mr Dumont (ex: Miss Chakra)
Tnr: Kody Nestor Rdr: Clayton Gallagher
Friday, February 21
Canberra: Frontline Hospitality Hcp (C1), 1400m
5 of 8: Your Knuckleship (ex: Knucklemania)
Tnr: K R Dryden Rdr: Tom Sherry
Warwick: Tab Hcp (C5), 1100m
1 of 3: Glenbawns Dutchess (ex: Glenbawn)
Tnr: Darryl Knight Rdr: R M Goldsbury
Wednesday, February 19
Doomben: Tab Hcp (C3), 1650m
8 of 10: Iron Duke (ex: Pray For Me)
Tnr: D J Bougoure Rdr: Jackson Murphy
Monday, February 17
Gatton: Ozlav Plumbing (Bm55), 1100m
10 of 12: Glenbawns Dutchess (ex: Glenbawn)
Tnr: Darryl Knight Rdr: Emma Ljung
Saturday, February 15
Randwick: Heineken 3 (Bm88), 1600m
8 of 10: Domed (ex: Miss Chile)
Tnr: John Thompson Rdr: Rachel King
Friday, February 14
Singapore: Hcp (C4), 1200m
3 of 11: Wonderful Knight (ex: The Big Chill)
Tnr: D Meagher Rdr: C S Chin
Saturday, February 8
Eagle Farm: Coca Cola (Rs0mw), 1400m
11 of 15: Iron Duke (ex: Pray For Me)
Tnr: D J Bougoure Rdr: Jackson Murphy
Gilgandra: Gilgandra Sporting Club Cup, 1550m
9 of 12: Mr Dumont (ex: Miss Chakra)
Tnr: Kody Nestor Rdr: K J Cowan
Friday, February 7
Canberra: Vikings Hcp (C1), 1300m
7 of 11: Your Knuckleship (ex: Knucklemania)
Tnr: K R Dryden Rdr: B Mc Dougall
Tuesday, February 4
Warrnambool: Silver Trackside May (Bm58), 1700m
4 of 11: Celestial Story (ex: Our Seventh Heaven)
Tnr: K M Elford Rdr: Dean Holland
Monday, February 3
Dubbo: Lifeline Dubbo Hcp, 1200m
8 of 10: Mr Dumont (ex: Miss Chakra)
Tnr: Kody Nestor Rdr: K J Cowan
Dubbo: Summer Sunday Hcp (C2), 1300m
5 of 13: Dictation (ex: Shemardalle)
Tnr: Kathryn Cahill Rdr: M A Cahill
Sunday, February 2
Sha Tin: Peach Blossom Hcp (C4), 1400m
3 of 14: Hinyuen Swiftness (ex: Stolen Girlfriend)
Tnr: C H Yip Rdr: A K Chan
Sha Tin: Daisy Hcp (C3), 1600m
5 of 11: Go Ballistic (ex: Buffalo Dance)
Tnr: D Ferraris Rdr: Lyle Hewitson
Sha Tin: Lily Hcp (C3), 1650m
11 of 13: Travel First (ex: Starship)
Tnr: C W Chang Rdr: A Badel
Saturday, February 1
Dalby: Dalby Leagues Club (Bm50), 1400m
6 of 10: Glenbawns Dutchess (ex: Glenbawn)
Tnr: Darryl Knight Rdr: Emma Ljung
Sunday, January 26
Beaudesert: Tab (Bm55), 1100m
4 of 11: Glenbawns Dutchess (ex: Glenbawn)
Tnr: Darryl Knight Rdr: Jackson Murphy
Great Western: Best's Eric Thomson Mem.-Bm58, 1600m
1 of 8: Celestial Story (ex: Our Seventh Heaven)
Tnr: K M Elford Rdr: Dean Holland
Saturday, January 25
Randwick: Tatts Bushfire Appeal (Bm78), 1600m
7 of 7: Domed (ex: Miss Chile)
Tnr: John Thompson Rdr: J Parr
Friday, January 24
Canberra: Bega Cup Feb 1 & 2 Hcp (C1), 1000m
4 of 10: Your Knuckleship (ex: Knucklemania)
Tnr: K R Dryden Rdr: B Mc Dougall