Latest Results

Sunday, May 24
Sha Tin: Pakistan Star Griffin Plate, 1200m
8 of 9: Fortune Triple (ex: Kerry Gal)
Tnr: Y S Tsui Rdr: M L Yeung
Saturday, May 23
Eagle Farm: Ascot Green Plate (C6), 1400m
2 of 8: Thy Kingdom Come (ex: Family Jewels)
Tnr: John Thompson Rdr: Ryan Maloney
Eagle Farm: Tab Victory Stakes, 1200m Gr2
9 of 13: Vega One (ex: One Funny Honey)
Tnr: T J Gollan Rdr: J Byrne
Eagle Farm: Mittys (Bm72), 1400m
3 of 16: Lope For Joya (ex: Thermopylae)
Tnr: L G Ross Rdr: R Fradd
Mt Isa: (Bm69), 1450m
6 of 6: Spanish Hurricane (ex: West Of Katrina)
Tnr: Jay Morris Rdr: J Esser
Mudgee: 2020 Gooree Cup, 1400m
4 of 12: Vega De Lago (ex: Fudge Delight)
Tnr: G A O'Brien Rdr: M A Cahill
Murray Bridge Gh: Irongate (Bm78), 1800m
3 of 13: Box On Collins (ex: Appletini)
Tnr: T & C McEvoy Rdr: B Vorster
Murray Bridge Gh: Christmas Cup Sun 6/12 (Bm60), 1200m
13 of 13: Francisca (ex: Ashanti Queen)
Tnr: Will Clarken Rdr: Todd Pannell
Randwick: Octagonal Hcp, 1400m
4 of 9: Archedemus (ex: Carolyn's Star)
Tnr: Joseph Pride Rdr: J R Collett
Wodonga: Denise Casey (Bm64), 1400m
7 of 11: Spanish Poet (ex: God's Creation)
Tnr: P F Maher Rdr: D Moor
Friday, May 22
Canberra: Tab Federal (Bm70), 2000m
6 of 8: Garros (ex: Funzero)
Tnr: Greg Stephens Rdr: C Lever
Geraldton: Sweet As Concrete Hcp (C1), 1420m
1 of 10: Madrid Centro (ex: Star Of Danetime)
Tnr: R J Malpass Rdr: N Rudland
Thursday, May 21
Pakenham Park Synthetic: Apm Group (Bm64), 1400m
1 of 12: El Phoenix (ex: Benidouna)
Tnr: D & B Hayes & T Dabernig Rdr: J Mott
Townsville: Liquitech / Horsepower Hcp-C6, 1300m
3 of 12: Silent Explorer (ex: Uneasy Silence)
Tnr: S Massingham Rdr: C Whiteley
Wednesday, May 20
Ballarat: Hygain Winners Choice (Bm64), 1600m
3 of 11: Iowa Hawkeye (ex: Albaicin)
Tnr: M D Moroney Rdr: M J Dee
Happy Valley: Nam Chung River Hcp (C3), 1650m
9 of 12: Green Reign (ex: Zarzuela)
Tnr: C Fownes Rdr: J Moreira
Randwick-Kensington: Vale Caryl Williamson (Bm70), 1400m
5 of 10: Le Lude (ex: Second Draw)
Tnr: John Thompson Rdr: Jean Van Overmeire
Sunshine Coast: Secure Access Pty Ltd (Bm68), 2200m
3 of 7: Champagne Vega (ex: Palme D'Or)
Tnr: Bruce Hill Rdr: M Mc Gillivray
Tuesday, May 19
Kembla Grange: Hillross Supernova Woonona-C1, 1200m
4 of 6: Pioneer (ex: Winter Chalet)
Tnr: Ms G Markwell Rdr: Travis Wolfgram
Monday, May 18
Ballarat Synthetic: The Money Men Podcast (Bm58), 1000m
4 of 12: The Bont (ex: Palena)
Tnr: Shay Keating Rdr: Logan McNeil
Sunday, May 17
Bendigo: Mdh Constructions (Bm70), 1600m
6 of 10: Naadirah (ex: Foreign Legionary)
Tnr: Robert Hickmott Rdr: Jye McNeil
Casterton: Nutrien Ag Solutions (Bm64), 1400m
7 of 8: Da Power (ex: Mosse Diva)
Tnr: Patrick Payne Rdr: W Egan
Sha Tin: Wong Ma Tei Hcp (C4), 1400m
5 of 14: Sprint Forward (ex: Macarthur Park)
Tnr: J Moore Rdr: J Moreira
Saturday, May 16
Ascot: Amelia Park-Roma Cup, 1200m Gr3
1 of 12: Vega Magic (ex: Admirable)
Tnr: S & J Casey Rdr: P Carbery
Ascot: Western Racepix (Bm78+), 1400m
12 of 15: Mizlecki (ex: Miss Strezelecki)
Tnr: F R Kersley Rdr: Jerry Noske
Barcaldine: (Bm65), 1300m
1 of 11: Rhyola (ex: Up'n'doing)
Tnr: P W O'Toole Rdr: Dan Mc Gillivray
Flemington: Kennedy Mile (Bm78), 1600m
4 of 13: Secret Vega (ex: Secret Thyme)
Tnr: Lloyd Kennewell Rdr: J Bowditch
Gatton: Ray Bachmann Real Estate (55), 1100m
5 of 10: De Vega Peach (ex: Let's Burn A Debt)
Tnr: Ms W Bannerot Rdr: Alannah Fancourt
Gold Coast: XXXX Dry (Bm72), 1400m
7 of 13: Lope For Joya (ex: Thermopylae)
Tnr: L G Ross Rdr: M R Du Plessis
Kembla Grange: Happy 60th Lee Gardiner (Bm64), 1400m
9 of 10: Belle De Vega (ex: Princess Tinkabell)
Tnr: Ms K Waugh Rdr: J Ford
Kembla Grange: Dean Industrial Hcp (C2), 1500m
1 of 10: Maui Girl (ex: Run For Naara)
Tnr: J C Coyle Rdr: Ms J Taylor
Kembla Grange: Dean Industrial Hcp (C2), 1500m
6 of 10: Via Condotti (ex: Moonline Dancer)
Tnr: Steven Wilson Rdr: Y Ichikawa
Kembla Grange: Tilly (Bm64), 2000m
14 of 14: Toulouse (ex: Skibo Castle)
Tnr: David Payne Rdr: Q Krogh
Morphettville: The Furphy Goodwood, 1200m Gr1
2 of 14: Gytrash (ex: Miss Barley)
Tnr: G V Richards Rdr: J Holder
Morphettville: The Furphy Goodwood, 1200m Gr1
6 of 14: Santa Ana Lane (ex: Fast Fleet)
Tnr: Anthony Freedman Rdr: Damien Thornton
Tuncurry: Lakes & Oceans Hotel Mdn Plate, 1300m
1 of 12: Rich Velvet (ex: Tapestry)
Tnr: B D Bellamy Rdr: J Grisedale
Friday, May 15
Albury: Pogson Cronin Solicitors (C1), 1600m
6 of 13: Manrique (ex: Truly Lovely)
Tnr: Joseph Ible Rdr: Aaron Sweeney
Albury: Stuart Gordon Landscaping-Bm66, 1000m
14 of 14: Vinnie Vega (ex: Emily's Keeper)
Tnr: K A Davison Rdr: Danielle Scott
Toowoomba: Audi Centre Toowoomba Mdn Hcp, 1000m
6 of 10: Scantily Clad (ex: Avert)
Tnr: Gregory Cornish Rdr: J Woodhouse
Thursday, May 14
Belmont Park: Amelia Park Lamb Mdn, 1300m
16 of 16: Phoenix Of Wit (ex: Scantily)
Tnr: Dom Celisano Rdr: Mitchell Pateman
Pakenham Park Synthetic: Iron Jack Aust Lagers (Bm64), 1400m
2 of 12: El Phoenix (ex: Benidouna)
Tnr: D & B Hayes & T Dabernig Rdr: J Mott
Wednesday, May 13
Ascot: Perth Racing At Home Hcp (C3), 1400m
1 of 11: Sirius Magic (ex: Admirable)
Tnr: S & J Casey Rdr: P Carbery
Happy Valley: Mount Collinson Hcp (C4), 1000m
11 of 12: Winning Ways (ex: Sahara Sky)
Tnr: C S Shum Rdr: J Moreira
Happy Valley: Ma Kong Shan Hcp (C3), 1800m
11 of 12: Divine Unicorn (ex: Inchberry)
Tnr: W Y So Rdr: M F Poon
Sandown-Hillside: Ladbrokes Back Yourself (Bm70), 1300m
10 of 13: Miss Belisa (ex: Quaffle On)
Tnr: Mark C Webb Rdr: Ms J Da Rose
Tuesday, May 12
Taree: Mvrc For All Functions (C1), 1600m
4 of 12: Veganza (ex: Brazeeliana)
Tnr: Ms J Graham Rdr: Brooke Stower
Taree: Iron Jack (Bm58), 1600m
4 of 12: Queen Of Manhattan (ex: Manhattan Transfer)
Tnr: A Newing Rdr: Jenny Duggan
Monday, May 11
Murwillumbah: O'Brien Plumbing Tweed Hcp-C1, 1550m
7 of 8: Maquina Voladora (ex: Flexibility)
Tnr: T W McCarthy Rdr: Leah Kilner
Sunday, May 10
Toowoomba: Pryde's Easifeed Hcp, 1000m
2 of 9: Rhyme Nor Rhythm (ex: Festinate)
Tnr: L J Hatch Rdr: B N Stewart
Wagga: Advanced Communications Hcp-C3, 1200m
6 of 10: Spanish Poet (ex: God's Creation)
Tnr: P F Maher Rdr: N Souquet
Saturday, May 9
Doomben: Mittys (Bm78), 2020m
2 of 9: Champagne Vega (ex: Palme D'Or)
Tnr: Bruce Hill Rdr: M Mc Gillivray
Doomben: Tab Brc Sprint, 1200m Gr3
4 of 10: Vega One (ex: One Funny Honey)
Tnr: T J Gollan Rdr: Baylee Nothdurft
Geraldton: Tabtouch Race Replays (Bm54+), 1113m
6 of 11: Madrid Centro (ex: Star Of Danetime)
Tnr: R J Malpass Rdr: N Rudland
Mt Isa: Open Hcp, 1000m
9 of 9: Spanish Hurricane (ex: West Of Katrina)
Tnr: Jay Morris Rdr: D W Ballard
Newcastle: Advanced Pest Control (Bm70), 1400m
5 of 11: Vega De Lago (ex: Fudge Delight)
Tnr: G A O'Brien Rdr: Mitchell Bell
Randwick: Master Builders Assoc Nsw-Bm78, 1200m
13 of 14: Spanish Dream (ex: Daydream Express)
Tnr: W P Cave Rdr: Rachel King
Friday, May 8
Coffs Harbour: Team Thoroughbred Nsw Mdn Hcp, 1300m
9 of 14: Rich Velvet (ex: Tapestry)
Tnr: B D Bellamy Rdr: J Grisedale
Goulburn: Jewell Builders (Bm58), 1600m
6 of 10: First Reading (ex: Mandalina)
Tnr: Ms G Englebrecht Rdr: J Ford
Thursday, May 7
Townsville: Holcim Australia (Bm65), 1400m
10 of 10: While We Can (ex: Indala)
Tnr: Chelsea Jokic Rdr: Ms C Jokic
Werribee: Tab (Bm78), 1105m
1 of 11: Lim's Lightning (ex: Wayne's Gold)
Tnr: J & C Meagher Rdr: N Callow
Wednesday, May 6
Canberra: Tab Federal (Bm70), 1600m
4 of 8: Garros (ex: Funzero)
Tnr: Greg Stephens Rdr: C Lever
Canterbury: Ranvet (Bm70), 1250m
3 of 11: Le Lude (ex: Second Draw)
Tnr: John Thompson Rdr: Rachel King
Murray Bridge Gh: Thank You M. Br. Racing (Bm60), 2000m
9 of 10: Lope De Wolf (ex: Decibeel)
Tnr: W F Francis & G Kent Rdr: Ms G Cartwright
Tuesday, May 5
Hawkesbury: Western Sydney Horse Pk (Bm64), 1600m
4 of 10: Belle De Vega (ex: Princess Tinkabell)
Tnr: Ms K Waugh Rdr: B Mc Dougall
Sunday, May 3
Bendigo: The Big Screen Company (Bm70), 1600m
3 of 12: Iowa Hawkeye (ex: Albaicin)
Tnr: M D Moroney Rdr: M J Dee
Bunbury: Tabtouch - Better Your Bet Mdn, 1200m
8 of 10: Phoenix Of Wit (ex: Scantily)
Tnr: Dom Celisano Rdr: Mitchell Pateman
Longreach: Plate (C5), 1300m
6 of 9: Rhyola (ex: Up'n'doing)
Tnr: P W O'Toole Rdr: Dan Mc Gillivray
Sha Tin: Monaveen Hcp (C4), 1400m
10 of 14: Sprint Forward (ex: Macarthur Park)
Tnr: J Moore Rdr: B Shinn
Saturday, May 2
Doomben: Bernborough Ascot (Bm78), 1350m
8 of 14: Lope For Joya (ex: Thermopylae)
Tnr: L G Ross Rdr: N Day
Morphettville: Tab Classic - Robert Sangster, 1200m Gr1
9 of 16: Spanish Whisper (ex: Cutting Remark)
Tnr: D & B Hayes & T Dabernig Rdr: Ethan Brown
Newcastle: Prosperity Advisers (Bm64), 1200m
3 of 9: Desert Marshal (ex: Dance Till Eight)
Tnr: Ms J Clement Rdr: Ms M Weir
Newcastle: Prosperity Advisers (Bm64), 1200m
6 of 9: Little Al (ex: Ourkohinoor)
Tnr: Nathan Doyle Rdr: Ashley Morgan
Randwick-Kensington: Ranvet's Power Formula (Bm78), 1300m
11 of 12: Laila De Vega (ex: Always Loyal)
Tnr: John Thompson Rdr: B Avdulla
Randwick-Kensington: Tab (Bm88), 1400m
2 of 13: Thy Kingdom Come (ex: Family Jewels)
Tnr: John Thompson Rdr: J B Mc Donald
Friday, May 1
Pakenham Park Synthetic: De Bortoli Rose' Rose'(Bm78), 1400m
1 of 7: Secret Vega (ex: Secret Thyme)
Tnr: Lloyd Kennewell Rdr: J Bowditch
Pioneer Park: Holdfast Insurance Brokers-62, 1600m
3 of 11: Better Than Elle (ex: Charlbury)
Tnr: J B Carroll Rdr: B Huppatz
Wagga: Walsh & Blair Ctry Magic-Bm66, 1200m
3 of 10: Vinnie Vega (ex: Emily's Keeper)
Tnr: K A Davison Rdr: Danielle Scott
Wagga: Byrne Queen Of The South-Bm66, 1400m
11 of 12: Via Condotti (ex: Moonline Dancer)
Tnr: Steven Wilson Rdr: A Layt
Thursday, April 30
Wyong: Sky Racing Hcp (C2), 1350m
1 of 7: Maui Girl (ex: Run For Naara)
Tnr: J C Coyle Rdr: A Gibbons
Wednesday, April 29
Balaklava: Coopers Hcp (62), 1600m
10 of 12: Lope De Wolf (ex: Decibeel)
Tnr: W F Francis & G Kent Rdr: Ms G Cartwright
Happy Valley: Fortress Hill Hcp (C3), 1650m
2 of 12: Green Reign (ex: Zarzuela)
Tnr: C Fownes Rdr: C Y Ho
Happy Valley: Fortress Hill Hcp (C3), 1650m
10 of 12: Divine Unicorn (ex: Inchberry)
Tnr: W Y So Rdr: C Y Ho
Warwick Farm: Sky Racing Active (Bm72), 2400m
10 of 13: Fairlight (ex: Flaming Song)
Tnr: K A Lees Rdr: R Dolan
Tuesday, April 28
Kembla Grange: Support Illawarra Doctors (C1), 1200m
4 of 13: Pioneer (ex: Winter Chalet)
Tnr: Ms G Markwell Rdr: C Lever
Sale: Beatrix & Daisy (Bm64), 1212m
2 of 12: Miss Belisa (ex: Quaffle On)
Tnr: Mark C Webb Rdr: Ms J Da Rose
Monday, April 27
Grafton: Andrew Bensley Thanks Hcp (C1), 1215m
9 of 10: Maquina Voladora (ex: Flexibility)
Tnr: T W McCarthy Rdr: Leah Kilner
Narromine: Narromine Usmc Diggers Cup, 1300m
5 of 13: Vega De Lago (ex: Fudge Delight)
Tnr: G A O'Brien Rdr: James Rogers
Wodonga: McRae Motors (Bm58), 1200m
5 of 11: Spanish Poet (ex: God's Creation)
Tnr: P F Maher Rdr: Campbell Rawiller
Sunday, April 26
Sha Tin: Able One Hcp (C4), 1400m
3 of 14: Sprint Forward (ex: Macarthur Park)
Tnr: J Moore Rdr: B Shinn
Swan Hill: Happy 40th B'day S Kelly Mdn, 1600m
3 of 12: Elope To Vegas (ex: Sous Chef)
Tnr: B & A McKnight Rdr: D Yendall

© 2020 - breednet.com.au