Find A Sire: 

NOT A SINGLE DOUBT (AUS)

Latest Results

Monday, April 22
Augathella: Mdn Plte, 1200m
3 of 6: Not A Single Woman (ex: On The Loose)
Tnr: Leslie Baker Rdr: Gemma Steele
Muswellbrook: Miss Finland Hcp, 1000m
8 of 14: Deviate (ex: Anadan)
Tnr: Brett Thompson Rdr: R Thompson
Muswellbrook: Muswellbrook Workers Club Mdn, 1280m
9 of 13: Populist (ex: Senator Beck)
Tnr: Paul Messara Rdr: Ashley Morgan
Randwick-Kensington: Easter Monday Hcp, 1000m
8 of 10: Dr Kardo (ex: Luellen)
Tnr: C J Waller Rdr: K McEvoy
Sandown-Hillside: Spicer Thoroughbreds (Bm64), 1300m
1 of 16: Fidelia (ex: Fidele)
Tnr: R D Griffiths Rdr: Jye McNeil
Sha Tin: Peacock Hcp (C2), 1200m
3 of 12: Gunnison (ex: Colorado Claire)
Tnr: J J Size Rdr: J Moreira
Sha Tin: Tern Hcp (C3), 1400m
1 of 14: Perfect Match (ex: Modave)
Tnr: C S Shum Rdr: Z Purton
Sunday, April 21
Mudgee: Mudgee Florist Mdn Hcp, 1400m
4 of 11: Big Bad Bruce (ex: Sister Bruce)
Tnr: Bjorn Baker Rdr: G M Ryan
Nowra: Girls Day Out Is Coming (Bm58), 2200m
9 of 9: No Doubt Ma'am (ex: Royal Commands)
Tnr: Matthew Dale Rdr: Billy Owen
Singapore: Hcp (C5), 1600m
11 of 12: Redoubt (ex: Bleach)
Tnr: D Hill Rdr: T H Koh
Singapore: Hcp (C2), 1100m
8 of 10: Raise No Doubt (ex: Extremely)
Tnr: J Saimee Rdr: S Noh
Saturday, April 20
Ascot: Seacorp (Bm64+), 1400m
11 of 11: Supreme Force (ex: Tiamo Baby)
Tnr: D and B Pearce Rdr: Jordan Turner
Caulfield: Jack Elliott Hcp, 1600m
14 of 14: Our Hot Date (ex: Sweet Talkin Woman)
Tnr: Patrick Payne Rdr: Nathan Punch
Clare: Hill Livestock (Bm64), 1800m
3 of 7: Tommy Gun (ex: Miss Jumbo)
Tnr: Scott Whittle Rdr: Ms C Lions
Doomben: Bernie's Produce (Bm90), 2200m
4 of 10: Skytrek (ex: Sky Cuddle)
Tnr: B J Lockwood Rdr: Luke Tarrant
Randwick: Ranvet Power Formula (Bm88), 1200m
8 of 14: No Doubt (ex: Alalunga)
Tnr: A J Cummings Rdr: A Hyeronimus
Randwick: Schweppes All Aged Stakes, 1400m Gr1
4 of 13: Champagne Cuddles (ex: Sky Cuddle)
Tnr: Bjorn Baker Rdr: B Avdulla
Friday, April 19
Ascot: Kirin Megumi (Rs0ly), 1400m
2 of 9: Everything's Sweet (ex: Sweet Lorraine)
Tnr: D and B Pearce Rdr: Jordan Turner
Thursday, April 18
Albury: Stuart Gordon Landscaping-Bm58, 2000m
13 of 13: Little Jatz (ex: Miss Alia)
Tnr: S A McIntosh Rdr: B Vale
Benalla: Noorilim Pk Thoroughbreds Mdn, 1106m
11 of 11: Optimizzer (ex: Twizzler)
Tnr: Michelle Payne Rdr: M Aitken
Pakenham Park: Pakenham Produce/Saddlery-Bm64, 1200m
1 of 11: Undoubtable Miss (ex: Spy Catcher)
Tnr: R D Griffiths Rdr: L Currie
Wednesday, April 17
Ipswich: Ipswich Cup Tix On Sale (C2), 1200m
8 of 10: King's Lady (ex: Countess Dehere)
Tnr: Ben Currie Rdr: Taylor Marshall
Warwick Farm: Anz Bloodstock News (Bm70), 1300m
7 of 11: Friskee One (ex: Friskee)
Tnr: N J Osborne Rdr: Jenny Duggan
Tuesday, April 16
Bendigo: No Fuss Event Hire Mdn, 1300m
7 of 9: Shamrock Joy (ex: Amo La Nonna)
Tnr: Jason Warren Rdr: Clayton Douglas
Bendigo: The Bendigo Cleaning Co. Mdn 2, 1100m
5 of 12: Aneesa (ex: Trust Antonia)
Tnr: D and B Hayes and T Dabernig Rdr: L Nolen
Hawkesbury: Lander Toyota Mdn Hcp, 1100m
2 of 10: Single Blonde (ex: Regrowth)
Tnr: G Waterhouse and A Bott Rdr: Tommy Berry
Hawkesbury: Hawkesbury Gazette Mdn Hcp, 1100m
4 of 7: Precisely (ex: Msongari)
Tnr: G Waterhouse and A Bott Rdr: A Hyeronimus
Monday, April 15
Grafton: Valley Protective Serv. Mdn, 1115m
3 of 13: No Doubt A Lady (ex: Crafty Lady)
Tnr: D D Schmidt Rdr: L P Rolls
Grafton: Prestige Wedding Hire Hcp (C2), 1420m
8 of 11: Tan Tat Nova (ex: Tan Tat Star)
Tnr: P J Cunningham Rdr: Rj Kelly
Grafton: Pro-Ride Serv. The Jackal Hcp, 1015m
4 of 9: Fuel (ex: Sierra Nevada)
Tnr: W T Wilkes Rdr: A Gibbons
Sunday, April 14
Devonport Synthetic: Simons Design Centre (Bm64), 1350m
2 of 10: Date Night (ex: France Soir)
Tnr: Rowan Hamer Rdr: Sigrid Carr
Geraldton: The Gero After The Last-Bm70+, 1400m
9 of 10: Final Salute (ex: Sophia Babe)
Tnr: P J Daly Rdr: D Staeck
Pakenham Park Synthetic: Polytrack (Bm58), 1400m
2 of 12: Algaffaal (ex: Moccasin Bend)
Tnr: D and B Hayes and T Dabernig Rdr: Ben Allen
Singapore: Hcp (C4), 1200m
3 of 12: Satellite Winner (ex: County Mayo)
Tnr: J O'Hara Rdr: N Juglall
Sunshine Coast: Ipd Hcp (C2), 1800m
3 of 8: Certain Doubt (ex: Zanus)
Tnr: Jon Walk Rdr: Luke Tarrant
Wagga: Prized Icon Town Plate Prelude, 1200m
3 of 12: Sure And Fast (ex: Regal Attraction)
Tnr: Michelle Ritchie Rdr: C Lever
Saturday, April 13
Blackall: (Bm55), 1400m
1 of 8: Song One (ex: Numero Douze)
Tnr: R Little Rdr: J Rudd
Caulfield: Ern Jensen Funerals Hcp, 1200m
8 of 11: Abiding (ex: Gold Letter)
Tnr: G Waterhouse and A Bott Rdr: Ms S Thornton
Eagle Farm: Tab Hcp, 1000m
1 of 12: From Within (ex: Zimaretto)
Tnr: A J Edmonds Rdr: J Lloyd
Gold Coast: Tradelink Plumbing Mdn Hcp, 1100m
6 of 6: Love Rush (ex: Loveshack)
Tnr: S P Tregea Rdr: P Hammersley
Gold Coast: Tradelink, Halgan Mdn Hcp, 1100m
4 of 8: Kaffka (ex: Budapest)
Tnr: Ms H Page Rdr: Carly Frater-Hill
Goulburn: Argyle Fire Services (Bm58), 1600m
1 of 5: No Doubt Ma'am (ex: Royal Commands)
Tnr: Matthew Dale Rdr: Billy Owen
Goulburn: S & K Wilson Plumbing Mdn, 1600m
1 of 6: Tribbiani (ex: Joie)
Tnr: Matthew Dale Rdr: Billy Owen
Morphettville: T Howe Printing Redelva Stakes, 1100m LR
5 of 12: Lake District Girl (ex: Lake Mountain)
Tnr: Tony McEvoy Rdr: B Vorster
Morphettville: Aami Dequetteville Stakes, 1050m LR
2 of 11: Maqsad (ex: Moojeh)
Tnr: D and B Hayes and T Dabernig Rdr: D Dunn
Morphettville: Aami Dequetteville Stakes, 1050m LR
8 of 11: You Hadme At Hello (ex: Hello)
Tnr: Tony McEvoy Rdr: B Vorster
Newcastle: Decktec Mdn Hcp, 1400m
2 of 8: De Valera (ex: Quiet Maggy)
Tnr: J A O'Shea Rdr: S Guymer
Randwick: Polytrack Prov. C'ships Final, 1400m
4 of 15: Oakfield Missile (ex: Oakfield Queen)
Tnr: D Lane Rdr: G Buckley
Randwick: Arrowfield 3yo Sprint, 1200m Gr2
1 of 12: Classique Legend (ex: Pinocchio)
Tnr: L J Bridge Rdr: K McEvoy
Randwick: Arrowfield 3yo Sprint, 1200m Gr2
12 of 12: Legend Of Condor (ex: Rhodamine)
Tnr: G A Ryan Rdr: B Prebble
Randwick: Coolmore Legacy Queen Of Turf, 1600m Gr1
12 of 19: Fundamentalist (ex: Centafaith)
Tnr: D and B Hayes and T Dabernig Rdr: S Clipperton
Randwick: Coolmore Legacy Queen Of Turf, 1600m Gr1
1 of 19: Kenedna (ex: Miss Dodwell)
Tnr: C Maher and D Eustace Rdr: John Allen
Randwick: Sapphire Stakes, 1200m Gr2
3 of 15: Winter Bride (ex: Amberino)
Tnr: A J Edmonds Rdr: Tommy Berry
Toowoomba: Ron Grima Is A Legend Mdn Hcp, 1200m
1 of 10: Coco Monsieur (ex: Coco Miss)
Tnr: T J Sears Rdr: Nicholas Keal
Warialda: Pharmacy/Medical Centre Mdn, 1000m
5 of 8: Cool Success (ex: Time To Move)
Tnr: D D Schmidt Rdr: Billy Cray
Friday, April 12
Orange: Nagle Transport Mdn Plate, 1280m
2 of 12: Big Bad Bruce (ex: Sister Bruce)
Tnr: Bjorn Baker Rdr: C Reith
Thursday, April 11
Pakenham Park: Obrien R.E. Pakenham (Bm64), 1200m
6 of 9: Undoubtable Miss (ex: Spy Catcher)
Tnr: R D Griffiths Rdr: Nathan Punch
Wyong: Nbn News Hcp (C2), 1100m
4 of 5: Don't Doubt Arthur (ex: Arthur's Lass)
Tnr: David Pfieffer Rdr: J Ford
Wednesday, April 10
Balaklava: Gilles Plains&H'stead Rsl-Bm60, 1600m
5 of 9: Once In A Lifetime (ex: Fustaan)
Tnr: Tony McEvoy Rdr: B Vorster
Gosford: Bayer Exteris Stressgard-Bm74, 1200m
5 of 10: Koonunga (ex: Misshiraz)
Tnr: Matthew Smith Rdr: J Ford
Ipswich: Grandview Stud Hcp (C5), 1200m
6 of 8: Qiji Phoenix (ex: No Mistaking)
Tnr: A J Edmonds Rdr: James Orman
Sandown-Hillside: Clanbrooke Racing Hcp, 1400m
5 of 11: Staredown (ex: Redaluca's Gaze)
Tnr: C Maher and D Eustace Rdr: John Allen
Monday, April 8
Scone: Pryde's Easifeed Hcp (C1), 1600m
6 of 7: Single Intent (ex: Perfect Technique)
Tnr: D Lane Rdr: G Buckley
Sunday, April 7
Echuca: Bet365 (Bm58), 1600m
2 of 10: Freedoms (ex: Dreaming Of You)
Tnr: B J Goodwin Rdr: Ms N Beriman
Mornington: Turnkey Furniture (Bm64), 1200m
8 of 8: Levitical (ex: Solchow)
Tnr: G M Moloney Rdr: Patrick Moloney
Sha Tin: Pollock Hcp (C4), 1200m
2 of 14: Diamond Brilliant (ex: Aringarosa)
Tnr: T P Yung Rdr: Regan Bayliss
Sha Tin: Plantation Hcp (C3), 1400m
9 of 14: Pakistan Friend (ex: Heaven Beneath)
Tnr: P D O'Sullivan Rdr: C Schofield
Singapore: Hcp (C3), 1600m
7 of 12: Glasgow (ex: Unspoken Choice)
Tnr: S Burridge Rdr: S Noh
Singapore: Hcp (C1), 1200m
8 of 14: Raise No Doubt (ex: Extremely)
Tnr: J Saimee Rdr: M Nizar
Wellington: P Fisher Mem. Wellington Boot, 1100m
3 of 13: Deviate (ex: Anadan)
Tnr: Brett Thompson Rdr: Ms W Costin
Saturday, April 6
Ascot: Vale John McNair (Bm64+), 1400m
12 of 13: Supreme Force (ex: Tiamo Baby)
Tnr: D and B Pearce Rdr: Jarrad Noske
Caulfield: Walk For Phil Hcp, 1100m
4 of 9: Fidelia (ex: Fidele)
Tnr: R D Griffiths Rdr: Zac Spain
Hillston: Hillston Cup (Bm66), 1700m
9 of 9: Little Jatz (ex: Miss Alia)
Tnr: S A McIntosh Rdr: B Vale
Randwick: Aquis T J Smith Stakes, 1200m Gr1
4 of 11: Champagne Cuddles (ex: Sky Cuddle)
Tnr: Bjorn Baker Rdr: Damian Lane
Randwick: Aquis T J Smith Stakes, 1200m Gr1
11 of 11: Fell Swoop (ex: Touched In Flight)
Tnr: Matthew Dale Rdr: J B McDonald
Randwick: The Star Doncaster Mile, 1600m Gr1
11 of 20: Fundamentalist (ex: Centafaith)
Tnr: D and B Hayes and T Dabernig Rdr: Ben Thompson
Randwick: Widden Kindergarten Stakes, 1100m Gr3
7 of 11: Not Feint Hearted (ex: Feint)
Tnr: G Portelli Rdr: J R Collett
Randwick: Widden Kindergarten Stakes, 1100m Gr3
4 of 11: Stronger (ex: Star Pupil)
Tnr: P and P Snowden Rdr: S Clipperton
Toowoomba: Barrier Reef Pools Hcp, 1200m
2 of 13: Veranes (ex: Kalika)
Tnr: C J Waller Rdr: J Lloyd
Toowoomba: Tab Toowoomba Cup, 2000m
7 of 14: Skytrek (ex: Sky Cuddle)
Tnr: B J Lockwood Rdr: Luke Tarrant
Friday, April 5
Canberra: Canprint Mdn Hcp, 1400m
3 of 9: Tribbiani (ex: Joie)
Tnr: Matthew Dale Rdr: Mitchell Bell
Canberra: Affinity Constructions Aus Mdn, 1200m
2 of 12: Big Bad Bruce (ex: Sister Bruce)
Tnr: Bjorn Baker Rdr: Ms K Nisbet
Canberra: Tab Federal (Bm70), 1300m
1 of 12: Friskee One (ex: Friskee)
Tnr: N J Osborne Rdr: B McDougall
Singapore: Hcp (C4), 1600m
4 of 14: Redoubt (ex: Bleach)
Tnr: D Hill Rdr: R Iskandar
Tamworth: Goodwin Kenny Hcp (C2), 1200m
7 of 8: Tan Tat Nova (ex: Tan Tat Star)
Tnr: P J Cunningham Rdr: Cejay Graham
Thursday, April 4
Geelong: Taxi Network Geelong (Bm58), 1535m
6 of 10: Champagne Lucy (ex: Champagnecharlotte)
Tnr: C W McDonald Rdr: J Mott
Geraldton: At The Flower Pot Hcp (C2), 1420m
8 of 10: End Of The Road (ex: Strawberry Girl)
Tnr: G W Hammarquist Rdr: Jade McNaught
Gosford: Klingspor Mdn Hcp, 1100m
6 of 8: Allied Forces (ex: It's Fun)
Tnr: E O'Rourke and M Freedman Rdr: S Clipperton
Gosford: Stramit Mdn Hcp, 1100m
9 of 9: Whenwillyouarrive (ex: Expected)
Tnr: Peter Robl Rdr: Tim Clark
Pakenham Park: Sportsbet Mdn, 1400m
1 of 5: Our Hot Date (ex: Sweet Talkin Woman)
Tnr: Patrick Payne Rdr: M J Dee
Wednesday, April 3
Doomben: Weddings At Brc (Bm65), 1650m
5 of 7: Certain Doubt (ex: Zanus)
Tnr: Jon Walk Rdr: Luke Tarrant
Gawler: Coopers (Bm64), 2100m
6 of 7: Tommy Gun (ex: Miss Jumbo)
Tnr: Scott Whittle Rdr: Justin Huxtable
Randwick-Kensington: Australian Turf Club Handicap, 1300m
1 of 12: Quackerjack (ex: Quack It)
Tnr: Mark Newnham Rdr: J Parr
Randwick-Kensington: Headwater @ Vinery Mdn Hcp, 1150m
3 of 9: Dr Kardo (ex: Luellen)
Tnr: C J Waller Rdr: J Bowman
Tuesday, April 2
Bendigo: Evergreen Turf Mdn Plate, 1000m
7 of 8: Optimizzer (ex: Twizzler)
Tnr: Michelle Payne Rdr: Ms N Beriman
Sunday, March 31
Albany: Albany Stock Feeds (Bm58+), 1500m
4 of 13: Crown Choice (ex: Fleecing)
Tnr: Ms F Scott Rdr: J Whiting
Devonport Synthetic: Mystic Journey (Bm72), 1009m
2 of 8: Date Night (ex: France Soir)
Tnr: Rowan Hamer Rdr: Chris Graham
Sale: Duart Homestead Mdn Plate, 1100m
7 of 9: Signorelli (ex: Bang On)
Tnr: Peter Gelagotis Rdr: Jack Martin
Sha Tin: Castle Peak Bay Hcp (C4), 1200m
12 of 12: Best For You (ex: Frenchs Forest)
Tnr: Y S Tsui Rdr: M L Yeung
Sha Tin: Castle Peak Bay Hcp (C4), 1200m
4 of 11: Speedy Optimist (ex: Foxstar)
Tnr: C H Yip Rdr: Z Purton
Saturday, March 30
Morphettville: Kilburn Football Club Hcp, 1050m
1 of 10: Lake District Girl (ex: Lake Mountain)
Tnr: Tony McEvoy Rdr: B Vorster
Rosehill: Vinery Stud Stakes, 2000m Gr1
9 of 11: Qafila (ex: Zighy Bay)
Tnr: D and B Hayes and T Dabernig Rdr: M Zahra
Warren: Golden Fleece Producers (Bm58), 1200m
4 of 7: Juju Man (ex: Royal Amarco)
Tnr: M R Mulholland Rdr: D Pitomac
Wyong: Lake Macquarie Sheet Metal-C2, 1600m
6 of 7: Single Intent (ex: Perfect Technique)
Tnr: D Lane Rdr: A E Denby
Friday, March 29
Ipswich: Sirromet Mdn Plate, 1200m
2 of 11: Coco Monsieur (ex: Coco Miss)
Tnr: T J Sears Rdr: Emma Ljung
Sapphire Coast: Clark Equipment (Bm58), 1600m
3 of 11: No Doubt Ma'am (ex: Royal Commands)
Tnr: Matthew Dale Rdr: Billy Owen
Thursday, March 28
Hawkesbury: Irresistible Pools And Spas-C1, 2000m
7 of 11: Fidele's Choice (ex: Fidele)
Tnr: G Portelli Rdr: S R Weatherley
Pakenham Park: Bon Hoysted Apprent. Cup-Bm64, 1200m
2 of 9: Undoubtable Miss (ex: Spy Catcher)
Tnr: R D Griffiths Rdr: Nathan Punch
Wednesday, March 27
Happy Valley: D'Aguilar Peak Hcp (C4), 1650m
5 of 12: Electric Lightning (ex: Plain Crazy)
Tnr: D Ferraris Rdr: U Rispoli
Seymour: Landmark Seymour 2yo Mdn Plate, 1000m
2 of 10: Abiding (ex: Gold Letter)
Tnr: G Waterhouse and A Bott Rdr: Zac Spain
Seymour: Landmark Seymour 2yo Mdn Plate, 1000m
1 of 10: Maqsad (ex: Moojeh)
Tnr: D and B Hayes and T Dabernig Rdr: Jordan Childs
Toowoomba: Taylor Building Group Mdn Hcp, 1050m
8 of 11: Got No Doubt (ex: Gosetgo)
Tnr: T J Gollan Rdr: B N Stewart
Warwick Farm: The Championships On Sale Mdn, 1100m
12 of 14: Precisely (ex: Msongari)
Tnr: G Waterhouse and A Bott Rdr: A Hyeronimus
Warwick Farm: Rubick @ Coolmore Aust. Mdn, 1100m
1 of 12: Not Feint Hearted (ex: Feint)
Tnr: G Portelli Rdr: J R Collett
Monday, March 25
Grafton: Exclusive Trophies Mdn Plate, 1006m
3 of 10: No Doubt A Lady (ex: Crafty Lady)
Tnr: D D Schmidt Rdr: L P Rolls