Latest Results
Ascot: $5million Quokka Slot Race 20th April 2024 Hcp (C5), 1600m
Tnr: Kirsten Melis Rdr: J Whiting
Kalgoorlie: Challenge Drilling Hcp (C2), 1400m
Tnr: P J Fernie Rdr: Jade Mc Naught
Toowoomba: Sedl Agencies (Bm70), 1100m
Tnr: Steven Thomas Rdr: K H Zechner
Happy Valley: Wang Tau Hom Hcp (C5), 1650m
Tnr: J W Richards Rdr: A Atzeni
Warwick Farm: Barrier Trial, 740m
Tnr: James Ponsonby Rdr: Rachel King
Kembla Grange: Polytrack Provincial-Midway Championship Qualifier (C5), 1400m
Tnr: K A Lees Rdr: Benjamin Osmond
Moonee Valley: Ladbroke It! (Bm84), 1200m
Tnr: Andrew Bobbin Rdr: John Allen
Riccarton Park: Petersens Jewellers Ladies Bracelet 3yo, 1400m
Tnr: Ms E J Wyatt Rdr: K Chowdhoory
Riccarton Park: Johnny Fresh Darfield & Yaldhurst Sprint, 1400m
Tnr: M & M Pitman Rdr: A Comignaghi
Riccarton Park: Selwyn District Council Tab Sthrn Alps Qualifier (Bm65), 1600m
Tnr: M & M Pitman Rdr: Abdul Najib
Riccarton Park: Selwyn District Council Tab Sthrn Alps Qualifier (Bm65), 1600m
Tnr: Andrew Carston Rdr: J J Fawcett
Rosehill: Midway (Bm72), 1500m
Tnr: J C Coyle Rdr: T Marquand
Rosehill: Bisley Workwear Epona Stakes, 1900m Gr3
Tnr: C J Waller Rdr: Zac Lloyd
Rosehill: The Agency George Ryder Stakes, 1500m Gr1
Tnr: C J Waller Rdr: N Rawiller
Singapore: Hcp (C5), 1200m
Tnr: R Lim Rdr: B Queiroz
Singapore: Hcp (C4), 1100m
Tauranga: Craigs Investment Partners Mdn, 1400m
Tnr: Ms J K Mahoney Rdr: M Cameron
Tauranga: Peter Clarke Bayleys Residential (Bm75), 1400m
Tnr: C W Cole Rdr: M Cameron
Tauranga: Ultimate Mazda Japan Trophy , 1600m Gr2
Tnr: W K Pomare Rdr: C Dell
Mt Gambier: Scott Group Of Companies Mount Gambier Gold Cup , 2050m
Tnr: Wayne Walters Rdr: Ms K Walters
Scone: Emirates Park Plate (C1), 1700m
Tnr: J G Sargent Rdr: Reece Jones
Bendigo: Bet365 Top Totes Plus Mdn Plate, 1300m
Tnr: L & T Corstens Rdr: Liam Riordan
Canberra: Good Friday Racing At Thoroughbred Park Mdn Plate, 1300m
Tnr: Danielle Seib Rdr: A B Collett
Pukekohe Park: Dunstan Horsefeeds Mdn , 1200m
Tnr: Andrew Forsman Rdr: O P Bosson
Pukekohe Park: Haunui Farm Mdn, 1400m
Tnr: Ms S P Mynott Rdr: T L Newman
Pukekohe Park: Ellerslie Events Mdn, 1600m
Tnr: A W Pike Rdr: M J Mc Nab
Hawkesbury: TAB We're On Mdn Plate, 1800m
Tnr: J G Sargent Rdr: Tommy Berry
Armidale: Tooheys (Bm74), 1900m
Tnr: Ms L Selby Rdr: Camille Houlgatte
Port Lincoln: Elders Insurance (Bm68), 1350m
10 of 10:
Marina (ex: Homeland Sheila)
Tnr: M A White Rdr: Alan Lai
Singapore: Nov, 1400m
8 of 9:
October (ex: Oh So Chilled)
Tnr: S Gray Rdr: R Curatolo
Wingatui: RMG Publicans Cup (83), 1500m
Tnr: Ms N M White Rdr: A Comignaghi
Yarra Glen: Remembering Jeff Marshall Mdn Plate, 1968m
10 of 10:
Phorcys (ex: Queen Of Lions)
Tnr: Anthony Chibnall Rdr: D W Stackhouse
Berrigan: (Bm58), 1400m
Tnr: J W Bridgman Rdr: C J Parish
Eagle Farm: Sporting Chance Cancer Foundation (Bm70), 1400m
Tnr: Steven Wise Rdr: Tahlia Fenlon
Geelong: Australian Bloodstock Mdn Plate, 1412m
Tnr: D T O'Brien Rdr: Ms W Costin
Morphettville Parks: Triple M Hcp (C1), 1250m
Tnr: Jarrod Lynch Rdr: D Tourneur
Sha Tin: Sai Wan Shan Hcp (C4), 1800m
Tnr: A S Cruz Rdr: Y L Chung
Trentham: Natural Lighting And Ventilation Welly Premier (Bm65), 2200m
Tnr: D B Frye Rdr: L Sutherland
Muswellbrook: Muswellbrook Steel Supplies Hcp (C1), 1280m
Tnr: C R Clegg Rdr: G Buckley
Ashburton: Farm Source (Bm65), 1600m
Tnr: Andrew Carston Rdr: W B Kennedy
Beaudesert: Anzac Day 25 April On Sale Plate (C1), 1300m
Tnr: P L Shailer Rdr: A Mallyon
Beaudesert: TAB Bets Friends Hcp (58), 1650m
Tnr: Ms G Heinrich Rdr: S T Collett
Cranbourne: Designer Coolrooms Mdn Plate, 1200m
Tnr: Gavin Bedggood Rdr: Ms J Da Rose
Pinjarra: Tabtouch Same Race Multi Mdn, 1200m
Tnr: Takahide Ikenushi Rdr: B Parnham
Pinjarra: Essential Aircor Services Mdn, 2000m
Tnr: Robert Gulberti Rdr: Michael Poy
Happy Valley: Green Island Hcp (C4), 1200m
Tnr: C Fownes Rdr: Keagan De Melo
Matamata: Pro Installs Ltd Maiden Mdn, 1400m
8 of 13:
Miraqua (ex: Miraculous Miss)
Tnr: K A Pertab Rdr: R T Elliot
Goulburn: Superior Turf Mdn Hcp, 1200m
Tnr: Matthew Dale Rdr: Olivia Chambers
Goulburn: Horizon Finance Group Plate (C1), 1600m
Tnr: J A O'Shea Rdr: Tom Sherry
Coffs Harbour: Bruce Hopkins Memorial (Bm82), 1500m
Tnr: Ms L Selby Rdr: P Scorse
Gore: Titiroa Transport / Beatties Collision Repair Mdn, 1200m
Tnr: R C Dennis Rdr: C K Kwo
Gore: Gore Elite Plumbing & K2 Kontracting (Bm65), 1335m
Tnr: Ms S Mckay Rdr: B M Murray
Ellerslie: Barfoot & Thompson Auckland Cup , 3200m Gr2
Tnr: R James & R Wellwood Rdr: M Hashizume
Ellerslie: Barfoot & Thompson Auckland Cup , 3200m Gr2
Tnr: W K Pomare Rdr: J J Fawcett
Hawkesbury: Hrc Motel Mdn Plate, 2000m
Tnr: J G Sargent Rdr: A Adkins
Hawkesbury: Polytrack Provincial-Midway Championship Qualifier (C5), 1400m
Tnr: K A Lees Rdr: C Reith
Hawkesbury: Hrc Motel Mdn Plate, 2000m
Tnr: C Maher Rdr: A Gibbons
Murray Bridge Gh: Bridge Carpet Court Community Cup (64), 1400m
Tnr: Aaron Bain & Ned Taylor Rdr: Jacob Opperman
Randwick: MostynCopper Aspiration Quality, 1600m Gr3
Tnr: C J Waller Rdr: Rachel King
Singapore: Elite Excalibur 2018 Mdn, 1200m
Tnr: K S Tan Rdr: Jaden Lloyd
Singapore: Chevron 2008 Hcp (C4), 1200m
Toowoomba: Happy 50th Chris Dwyer (Bm70), 1000m
Tnr: Steven Thomas Rdr: Tyler Leslight
Toowoomba: TTC Member Madeline Clark Mdn Plate, 1625m
Tnr: C J Waller Rdr: J L Taylor
Towong: Costello Rural / Life Plan Strategic Solutions Towong Cup, 1600m
Tnr: Ben Brisbourne Rdr: Alysha Warren
Newcastle: Paul Perry Hcp, 1300m
Tnr: J A O'Shea Rdr: J R Collett
Riccarton Park: Lindauer (Bm75), 2000m
Tnr: Ms K C Murphy Rdr: K Bakker
Riccarton Park: Daphne Bannan Memorial (Bm65), 1600m
Tnr: Andrew Carston Rdr: W B Kennedy
Ascot: International Women's Day 8th March (Rs0ly), 1400m
Tnr: Kirsten Melis Rdr: J Whiting
Otaki: New World Otaki Mdn , 1400m
Tnr: Ms S P Mynott Rdr: T L Newman
Otaki: Harcourts Otaki Mdn, 1600m
Tnr: D T Champion Rdr: K R Hercock
Warwick Farm: Inglis Easter 7-8 April (Bm78), 1400m
Tnr: J C Coyle Rdr: Tom Sherry
Sha Tin: Cumberland Hcp (C5), 1650m
Tnr: J W Richards Rdr: A Atzeni
Eagle Farm: Roku Gin Hcp (C1), 1400m
Tnr: Ms G Heinrich Rdr: Jake Bayliss
Flemington: Howden Australian Guineas, 1600m Gr1
8 of 16:
Otago (ex: Steel Stilettos)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: B Melham
Newcastle: Cangon Stud Farm Mdn Hcp, 1600m
Tnr: J G Sargent Rdr: Molly Bourke
Randwick: Liverpool City Cup, 1300m Gr3
Tnr: C J Waller Rdr: J B Mc Donald
Wingatui: Positive Signs + Print Hcp, 1200m
Tnr: Ms N M White Rdr: S L Wynne
Moonee Valley: Entry Education Abell Stakes, 1200m LR
Tnr: Andrew Bobbin Rdr: Ms L J Meech