Latest Results

Monday, June 1
Pakenham Park Synthetic: Polytrack Mdn Plate, 1000m
11 of 12: Mosset (ex: Dumont)
Tnr: Paul Rocke Rdr: Jack Martin
Saturday, May 30
Caulfield: Super Box Race Day Hamper-Bm78, 1100m
7 of 9: Button Express (ex: Whitehaven Girl)
Tnr: D T O'Brien Rdr: W Egan
Wagga Riverside: Kurrajong Raceday Committee-C1, 1200m
1 of 11: Kaipaki (ex: Scattercat)
Tnr: R T Waters Rdr: Heni Ede
Friday, May 29
Gold Coast: Aquis (Bm72), 1800m
2 of 11: Fairy Me Home (ex: Fairy Tipsy)
Tnr: C J Waller Rdr: Ryan Maloney
Thursday, May 28
Gosford: Kentan Machinery Mdn Plate, 1600m
3 of 6: Switch Play (ex: Waltz In The Park)
Tnr: R & M Freedman Rdr: K S Latham
Sunday, May 24
Sha Tin: Liberator Hcp (C4), 1400m
11 of 14: Lucky Puzzle (ex: Stella Livia)
Tnr: Y S Tsui Rdr: B Shinn
Friday, May 22
Canberra: Affinity Electrical Tech. Mdn, 1400m
8 of 11: Share The Blame (ex: Nobody Listens)
Tnr: Mick Miladinovic Rdr: Ms K Nisbet
Stawell: Bet365 Odds Drift Protect. Mdn, 1100m
5 of 10: Shamottey (ex: Miss Ottey)
Tnr: Nathan Hobson Rdr: Madison Lloyd
Tuesday, May 19
Kembla Grange: Wiseman Insurance Mdn Hcp, 1400m
5 of 13: Switch Play (ex: Waltz In The Park)
Tnr: R & M Freedman Rdr: Ms K O'Hara
Moe: Rmbl Investments (Bm64), 1211m
11 of 12: Eokalio (ex: Diamantaire)
Tnr: Amy & Ash Yargi Rdr: Thomas Stockdale
Monday, May 18
Ballarat Synthetic: Porter Plant (Bm58), 1200m
6 of 11: Surfliner (ex: Hollywood Angel)
Tnr: Matthew Cumani Rdr: Jordan Childs
Sunday, May 17
Sha Tin: Tai Mong Tsai Hcp (C4), 1000m
9 of 14: Shanghai Power (ex: Diplomacy)
Tnr: Y S Tsui Rdr: Alex Lai
Saturday, May 16
Warracknabeal: Emmett's/John Deere Hcp (58), 1000m
5 of 9: Shamottey (ex: Miss Ottey)
Tnr: Nathan Hobson Rdr: Chelsea Macfarlane
Friday, May 15
Cranbourne: Settlers Run (Bm64), 2025m
12 of 12: Entrez Boo (ex: Peek A Boo)
Tnr: Julius Sandhu Rdr: Jye McNeil
Thursday, May 14
Moruya: Capital Constructions (Bm66), 1010m
9 of 12: Gunga Din (ex: Lady Kipling)
Tnr: K R Dryden Rdr: Madison Waters
Sunday, May 10
Wagga: Jrc Electrical Services Mdn, 1200m
5 of 13: Share The Blame (ex: Nobody Listens)
Tnr: Mick Miladinovic Rdr: Ms K Nisbet
Saturday, May 9
Caulfield: Darren Gauci Hcp, 1200m
2 of 12: Button Express (ex: Whitehaven Girl)
Tnr: D T O'Brien Rdr: W Egan
Friday, May 8
Gold Coast: Winning Ways (Bm75), 1800m
2 of 13: Fairy Me Home (ex: Fairy Tipsy)
Tnr: C J Waller Rdr: J L Taylor
Goulburn: Divalls Earthmoving Hcp (C1), 1000m
6 of 9: Dozer Bay (ex: Coventina)
Tnr: R & L Price Rdr: Brock Ryan
Wednesday, May 6
Canterbury: Too Darn Hot @ Darley Mdn Hcp, 1200m
6 of 9: Switch Play (ex: Waltz In The Park)
Tnr: R & M Freedman Rdr: S Clipperton
Saturday, May 2
Morphettville: Tab Classic - Robert Sangster, 1200m Gr1
14 of 16: Embrace Me (ex: Party Royal)
Tnr: D T O'Brien Rdr: John Allen

© 2020 - breednet.com.au