Latest Results
Pinjarra Scarpside: TABtouch Same Race Multi Mdn, 1200m
Tnr: Simon Miller Rdr: W Pike
Canterbury: Robrick Lodge Mdn Hcp, 1100m
1 of 10:
Toque (ex: Gorgons)
Tnr: G Waterhouse & A Bott Rdr: Tim Clark
Warrnambool: Sovereign Resort Galleywood Hrdl, 3200m
Tnr: Andrew Noblet Rdr: W Gordon
Warrnambool: Sinclair Wilson (Bm70), 1000m
Tnr: C Maher Rdr: Ethan Brown
Warrnambool: The Midfield Group Wangoom Hcp, 1200m LR
Tnr: M M Laurie Rdr: W Egan
Warrnambool: The Midfield Group Wangoom Hcp, 1200m LR
Tnr: C Maher Rdr: Celine Gaudray
Warrnambool: Callaghan Motors VOBIS Gold Strike, 1000m
Tnr: Mick Shepherdson Rdr: H Coffey
Warrnambool: Merlin Hcp, 1700m
Tnr: C Maher Rdr: Ethan Brown
Warrnambool: Book Jericho Thru Langley's (Bm70), 1200m
Tnr: M J Williams Rdr: D Yendall
Rockhampton: REO Heavy Equipment Repairs Hcp (55), 1050m
Tnr: J T Wigginton Rdr: Emily Lang
Sha Tin: FWD Insurance CCB (Asia) Hcp (C2), 1400m
Tnr: D J Hall Rdr: J Bowman
Taree: Gloucester Cup 6 May Mdn Plate, 1262m
Tnr: R N Godbolt Rdr: J Grisedale
Ascot: Morley Growers Market (Bm72+), 1200m
Tnr: D & B Pearce Rdr: W Pike
Ascot: Sheila Gwynne Classic, 1400m LR
Tnr: D L Morton Rdr: Luke Campbell
Caulfield: Sheen Panel Service Vobis Gold Mile, 1600m
Tnr: Ben, Will & Jd Hayes Rdr: L Currie
Caulfield: The IRT Vobis Platinum Guineas, 1600m
Tnr: T & C McEvoy Rdr: L Currie
Gold Coast Poly: A Moet Moment May 24 Hcp (C1), 1200m
Tnr: J C Smerdon Rdr: Girish Goomany
Morphettville: Grand Syndicates Hcp (68), 1100m
2 of 12:
Sachem (ex: Flying Tessie)
Tnr: W Clarken & N O'Shea Rdr: Todd Pannell
Singapore: Golden Monkey 2022 Stakes Mdn , 1000m
Tnr: J Ong Rdr: B Queiroz
Singapore: Debt Collector 2016 Stakes Hcp (C3), 1200m
2 of 12:
Ejaz (ex: Riverina Red)
Tnr: S Burridge Rdr: M Nunes
Singapore: Debt Collector 2016 Stakes Hcp (C3), 1200m
Tnr: T Fitzsimmons Rdr: W H Kok
Singapore: Spanish Bay 2015 Stakes Hcp (C4), 1200m
Tnr: D Meagher Rdr: R Woodworth
Tomingley: Trophy Race , 1150m
2 of 6:
Allande (ex: Daughter O'fortune)
Tnr: Connie Greig Rdr: Leandro Ribeiro
Ararat: Ararat Concrete (Bm58), 2206m
Tnr: Liam Howley Rdr: Ms W Costin
Ararat: Bet365 Odds Drift Protector (Bm58), 1106m
Tnr: W P Cerchi Rdr: J Bowditch
Ascot: Studco Handicap, 1200m
1 of 10:
Zangief (ex: Black In Time)
Tnr: C Smith & J Leeson Rdr: Alan Kennedy
Bathurst: Bathurst RSL Club Soldier's Saddle Hcp (C4), 1400m
Tnr: Dar Lunn Rdr: Shayleigh Ingelse
Cunnamulla: Hcp (CL B), 1000m
Tnr: Monique Gavin Rdr: P Randall
Deniliquin: Mdn Plate, 1400m
8 of 12:
Ivan (ex: Nonpareil)
Tnr: Brett Bunfield Rdr: Logan McNeil
Kalgoorlie: Mr Signs Hcp (C2), 1200m
Tnr: A W Grace Rdr: Ava Catarino
Randwick-Kensington: The Australian Imperial Force (Bm72), 1000m
Tnr: James Cummings Rdr: N Rawiller
Sunshine Coast: Lest We Forget (Bm70), 1200m
11 of 12:
Renouf (ex: Flying Tessie)
Tnr: P P Jenkins Rdr: S Cormack
Happy Valley: Busan Hcp (C4), 1200m
Tnr: Y S Tsui Rdr: E C W Wong
Ipswich: Imperial Racing Plate (C1), 1350m
5 of 10:
Brasco (ex: Perkipsey)
Tnr: C J Waller Rdr: James Orman
Pinjarra: Rowdycool Air Mdn, 1600m
Tnr: R J Malpass Rdr: Madi Derrick
Cairns: Ladbroke It! (Bm65), 1250m
Tnr: S Massingham Rdr: R Wiggins
Bendigo: Dunlop Pitson & Jenkins Civil Mdn Plate, 1400m
8 of 11:
Ivan (ex: Nonpareil)
Tnr: Brett Bunfield Rdr: J Maskiell
Hobart: Happy Retirement Gary White Hcp (C2), 1400m
Tnr: Sigrid Carr Rdr: Sigrid Carr
Singapore: Hcp (C5), 1100m
Tnr: J Ong Rdr: B Queiroz
Ascot: Tabtouch - Have You Got The Touch (Bm66+), 1100m
Tnr: M L Lane Rdr: Damian Lane
Ascot: Tabtouch - Have You Got The Touch (Bm66+), 1100m
Tnr: Mitchell Pateman Rdr: Holly Watson
Ellerslie: Barfoot & Thompson Hcp, 1200m
7 of 10:
Zaila (ex: Glory's Girl)
Tnr: Ms K A Hoskin Rdr: S C Spratt
Leeton: Yenda Producers / Lanhams Jewellers (Bm50), 1150m
Tnr: Nathan Newton Rdr: J Lyon
Mornington: Catanach's Jewellers (Bm70), 1000m
Tnr: R T Stubbs Rdr: Sheridan Clarke
Warren: Macquarie Valley Rock & Sand (Bm50), 1200m
Tnr: Ms J Clement Rdr: Ms K Lenton
Cranbourne: Settlers Run Hcp (C1), 1300m
Tnr: A & S Freedman Rdr: Jye McNeil
Seymour: Boss Plumbing & Drainage Mdn Plate, 1000m
Tnr: C J Cassar Rdr: J Noonan
Seymour: Bet365 Maiden Plate, 1200m
Tnr: Clayton Douglas Rdr: Jarrod Fry
Pinjarra: TABtouch Same Race Multi Mdn, 1000m
Tnr: Simon Miller Rdr: W Pike
Tuncurry: Lakes & Oceans Hotel Forster Mdn Hcp, 1305m
Tnr: R N Godbolt Rdr: J Grisedale
Caulfield Heath: Sportsbet Fast Form Hcp, 1000m
9 of 9:
Souk (ex: Marrakesh)
Tnr: A & S Freedman Rdr: M Zahra
Ballarat: Eureka Concrete Mdn Plate, 1100m
Tnr: Peter Gelagotis Rdr: Declan Bates
Armidale: St Alberts College Hcp (C2), 1400m
Tnr: Cody Morgan Rdr: Cobi Vitler
Bordertown: Harper's Parcel Freight Hcp (54), 1200m
Tnr: Nikki Gordon Rdr: Sophie Logan
Pakenham: Ecycle Solutions MJ Bourke Hrdl, 3200m
Tnr: Andrew Noblet Rdr: W Gordon
Sha Tin: Jinbao Street Hcp (C2), 1200m
Tnr: D J Hall Rdr: J Bowman
Wellington: Wellington Soldiers Memorial Club Wellington Town Plate Handicap, 1100m
Tnr: Dar Lunn Rdr: Olivia Chambers
Ascot: Pepsi Max Hcp, 1400m
Tnr: D L Morton Rdr: Chris Parnham
Ascot: Cool Ridge (Rs1mw), 1200m
Tnr: D & B Pearce Rdr: Chris Parnham
Ascot: Cool Ridge (Rs1mw), 1200m
Tnr: J P Taylor Rdr: J Brown
Bendigo: Immix, Metal Recycled Right (Bm70), 1600m
Tnr: Mick Shepherdson Rdr: P Gatt
Bendigo: Off The Track (Bm84), 1100m
Tnr: C Maher Rdr: Celine Gaudray
Bendigo: RSN 945 AM Bendigo Guineas, 1400m LR
Tnr: T & C McEvoy Rdr: H Coffey
Bendigo: bet365 Golden Mile, 1600m LR
Tnr: C Maher Rdr: Celine Gaudray
Bendigo: Filkel (Bm84), 1400m
Tnr: Ben, Will & Jd Hayes Rdr: Jye McNeil
Cunnamulla: (Bm55), 800m
Tnr: Monique Gavin Rdr: P Randall
Newcastle: Farrelly Construction Services Hcp (C1), 1200m
Tnr: D Lane Rdr: Amy Mc Lucas
Randwick: Jericho Capital Fernhill Mile, 1600m LR
4 of 11:
Rasp (ex: Manicure)
Tnr: James Cummings Rdr: Jamie Kah
Singapore: Hcp (C4), 1400m
Tnr: T Fitzsimmons Rdr: M Nunes
Canberra: Ingold Floors Mdn Plate, 1000m
Tnr: T J Wilson Rdr: Amy Mc Lucas
Cranbourne: The Victorian Picnic 23/24 Grand Final, 1600m
Tnr: T Kilgower Rdr: Mr G Seccombe
Albany: Motel Le Grande Albany Mdn, 1600m
Tnr: R J Malpass Rdr: Madi Derrick
Kyneton: Miranda Park (Bm58), 1856m
Tnr: Liam Howley Rdr: J Maskiell
Happy Valley: Freesia Hcp (C4), 1200m
Tnr: C S Shum Rdr: Z Purton
Happy Valley: The Lusitano Challenge Cup (C4), 1650m
Tnr: K L Man Rdr: J Bowman
Happy Valley: Freesia Hcp (C4), 1200m
Tnr: Y S Tsui Rdr: J Bowman
Ipswich: Seven Family Races 6 May Mdn Hcp, 1100m
Tnr: B J Lockwood Rdr: Martin Harley
Launceston: Little Giant Homes Hcp, 1400m
Tnr: G S White Rdr: A Darmanin
Sandown-Lakeside: Sportsbet Bet With Mates Hcp, 1200m
Tnr: Henry Dwyer Rdr: M Aitken
Echuca: Border Inn Mdn Plate, 1200m
12 of 14:
Ivan (ex: Nonpareil)
Tnr: Brett Bunfield Rdr: Madison Lloyd
Echuca: The Echuca Hotel Mdn Plate, 1000m
Tnr: C J Cassar Rdr: W Gordon
Ascot: Studco Hcp, 1000m
Tnr: M L Lane Rdr: Chris Parnham
Caulfield: Vale John Russell, 1200m
Tnr: P Stokes Rdr: D W Stackhouse
Caulfield: Evergreen Turf Bert Bryant Hcp, 1200m
Tnr: Gavin Bedggood Rdr: Beau Mertens
Coonabarabran: Merv & Mike Memorial (Bm50), 1200m
Tnr: Ms J Clement Rdr: Ms M Weir
Gold Coast Poly: Glenfiddich First Weanlings Hcp (C1), 1200m
Tnr: J C Smerdon Rdr: Matthew Palmer
Pioneer Park: Swank Shoes Alice Springs Hcp (66), 1000m
Tnr: Dan Morgan Rdr: Dakota-Lee Gillett
Pioneer Park: Robyn Lambley MLA (Bm68), 1600m
9 of 10:
Barani (ex: Aerobatics)
Tnr: G Clarke Rdr: Aaron Sweeney
Pioneer Park: Alice Springs Toyota Pioneer Sprint, 1200m
Tnr: G Clarke Rdr: Ms K Yuill
Randwick: Inglis Sires', 1400m Gr1
Tnr: James Cummings Rdr: Jamie Kah
Randwick: The Star Doncaster Mile, 1600m Gr1
Tnr: James Cummings Rdr: B Shinn
Randwick: The Star Doncaster Mile, 1600m Gr1
Tnr: C Maher Rdr: Jamie Kah
Singapore: January 2023 Stakes Hcp (C5), 1000m
10 of 11:
Fabu (ex: Applegate)
Tnr: J Ong Rdr: N Zyrul
Singapore: January 2023 Stakes Hcp (C5), 1000m
Tnr: J Ong Rdr: V Espindola
Singapore: Kiwi Karma 2015 Stakes Hcp (C3), 1000m
Tnr: T Fitzsimmons Rdr: R Curatolo
Singapore: War Affair 2014 Stakes Hcp (C4), 1000m
Tnr: D Meagher Rdr: Marc R Lerner
Launceston: Grenville Stud (Bm60), 1200m
Tnr: Sigrid Carr Rdr: T Baker
Pakenham: Frank Clebney Mdn Plate, 1200m
Tnr: P G Moody & Katherine Coleman Rdr: Ms L J Meech
Pinjarra Scarpside: Tabtouch Same Race Multi Hcp (C1), 1200m
1 of 7:
Zangief (ex: Black In Time)
Tnr: C Smith & J Leeson Rdr: Alan Kennedy
Townsville: Ladbrokes Racing Club (Bm65), 1300m
Tnr: S Massingham Rdr: R Wiggins
Doomben: Souths Sports Club (Bm65), 1200m
7 of 12:
Brasco (ex: Perkipsey)
Tnr: C J Waller Rdr: M R Du Plessis