Find A Sire: 

ZARIZ (AUS)

Latest Results

Saturday, February 16
Kingscote: Wolf Blass Patron's (Bm54), 1215m
6 of 7: Zaazoe (ex: Miss Zorro)
Tnr: Michael McClean Rdr: Ms K Bishop
Nanango: (Bm55), 1600m
6 of 11: This Is Livin' (ex: Zahbowe)
Tnr: R W Murray Rdr: J Hoopert
Tumut: Mdn Plate, 1400m
6 of 8: The Diggings (ex: Miss Henry)
Tnr: G Boucher Rdr: Ms B Wright
Tumut: (Bm50), 1600m
1 of 7: Bay Lane (ex: Amber Virtue)
Tnr: P Waters Rdr: A Kajiya
Tumut: Tumut Cup, 1400m
8 of 9: Bondo (ex: Bold Shift)
Tnr: K P Weir Rdr: Megan Taylor
Friday, February 15
Quirindi: Harrisons Tyre And Battery-C2, 1200m
10 of 14: Eulo Miss (ex: Desired Gurl)
Tnr: A D McHardie Rdr: Vad Bolozhinskyi
Thursday, February 14
Wagga: Town Plate Luncheon Mdn Hcp, 1300m
2 of 13: Our Jesse James (ex: Jesse's Miss)
Tnr: Doug Gorrel Rdr: Simon Miller
Wagga: Town Plate Luncheon Mdn Hcp, 1300m
1 of 13: Zaromatic (ex: Bush Sense)
Tnr: G P Vella Rdr: R Bensley
Wagga: Rodney Parsons Oam Hcp, 1400m
1 of 8: Zarlu (ex: Cha Cha Dancer)
Tnr: P J Morgan Rdr: Ms S Metcalfe
Wagga: Champagne Bar On Cup Day (C1), 1200m
6 of 13: Zarvalante (ex: Kapvalante)
Tnr: G J Colvin Rdr: J Duffy
Wagga: Mtc 100 Club (Bm66), 1600m
2 of 7: Tipta Tantivy (ex: Summertown Girl)
Tnr: W A Mathie Rdr: Aaron Sweeney
Wagga: Private Marquee On Cup Day Mdn, 1000m
3 of 12: Bubbler (ex: Lucy O'Charlemagne)
Tnr: Todd Smart Rdr: P Scorse
Wednesday, February 13
Warwick Farm: Headwater @ Vinery (Bm70), 1000m
4 of 8: Up Trumpz (ex: Gee Trump)
Tnr: J M Cleary Rdr: J Bowman
Monday, February 11
Queanbeyan: Sheridan Garage Doors Mdn Hcp, 1200m
3 of 10: Banja Luka (ex: Banya Luka Babe)
Tnr: Mick Miladinovic Rdr: P Scorse
Queanbeyan: Audrey Sharp Memorial (Bm58), 1460m
6 of 10: Lauriz (ex: Laura's Luskin)
Tnr: R H Kimber Rdr: Aaron Sweeney
Queanbeyan: Tab Phone Account Mdn Hcp, 1000m
2 of 9: Milamoo (ex: Cannshe)
Tnr: Mick Miladinovic Rdr: P Scorse
Sunday, February 10
Dubbo: The Milestone Htl Country Mdn, 1400m
4 of 13: Caszar (ex: Casscede Bay)
Tnr: B N Molloy Rdr: Jake Hull
Wodonga: Good Luck Steve Keene (Bm70), 1100m
5 of 6: Superoo (ex: Selma)
Tnr: G J Colvin Rdr: J Duffy
Saturday, February 9
Braidwood: Patches Ashpalt Mdn Hcp, 1000m
7 of 7: Will She Ever (ex: Snazzy)
Tnr: Darryll Kell Rdr: R Bensley
Braidwood: Braidwood Cup, 1350m
5 of 9: Erins Zar (ex: Erins Princess)
Tnr: Luke Pepper Rdr: A Kajiya
Gladstone: Family Fun Day (Bm55), 1517m
1 of 5: This Is Livin' (ex: Zahbowe)
Tnr: R W Murray Rdr: Lachlan Dodds
Kembla Grange: Aj Bert Lillye Lounge (Bm64), 1000m
8 of 8: Zarhron (ex: Zahbowe)
Tnr: A M Molloy Rdr: Billy Owen
Miles: Condabri Feedlot (Cl B), 1050m
7 of 9: Bold Crossing (ex: Mother's Eyes)
Tnr: P R Clarke Rdr: Hannah Phillips
Walcha: Walcha Bowling Club Hcp (C1), 1200m
4 of 6: Eulo Miss (ex: Desired Gurl)
Tnr: A D McHardie Rdr: D Northey
Warwick Farm: Tab (Bm78), 1600m
8 of 12: Zidane (ex: Etinceler)
Tnr: Lauri Wray Rdr: J Parr
Friday, February 8
Albury: Sdra Championship Preview (C4), 1400m
4 of 8: Dottledo (ex: Dawn Recital)
Tnr: G M Duryea Rdr: B Vale
Albury: Kiewa Valley Springwater (C1), 1400m
3 of 12: Bay Lane (ex: Amber Virtue)
Tnr: P Waters Rdr: B Murphy
Albury: Kiewa Valley Springwater (C1), 1400m
11 of 12: Zarsupreme (ex: Lacryma Supreme)
Tnr: R D Purcell Rdr: Ms K Nisbet
Thursday, February 7
Grafton: Hong Kong Jockey Club (C1), 1206m
7 of 12: Abb Roy (ex: Highly Elated)
Tnr: Paul Grills Rdr: A Chau
Sunday, February 3
Dubbo: Racing Mates Let's Talk Sprint, 1220m
5 of 12: Noel's Gift (ex: Peak Feeling)
Tnr: Ms G Williams Rdr: Ashley Morgan
Sapphire Coast: Ilg Mdn Hcp, 1000m
3 of 7: Mad As Zariz (ex: Golden Freeze)
Tnr: Ms J Hoy Rdr: Ms J Taylor
Strathalbyn: Pearle Boutique (Bm56), 1200m
5 of 9: Zaazoe (ex: Miss Zorro)
Tnr: Michael McClean Rdr: Ms K Bishop
Saturday, February 2
Sapphire Coast: Wilton Logging Mdn Plate, 900m
7 of 8: Izzy Good (ex: Looksgoodinblack)
Tnr: S W Coady Rdr: Simon Miller
Sapphire Coast: Joe Smith Memorial (Bm58), 1200m
9 of 11: Erins Zar (ex: Erins Princess)
Tnr: Luke Pepper Rdr: Simon Miller
Sapphire Coast: Yellow Tail Hcp (C1), 1400m
4 of 9: Ethanicity (ex: Summertown Girl)
Tnr: W A Mathie Rdr: B McDougall
Sapphire Coast: George Grant Memorial (Bm58), 1600m
5 of 12: Lauriz (ex: Laura's Luskin)
Tnr: R H Kimber Rdr: B P Ward
Sapphire Coast: George Grant Memorial (Bm58), 1600m
1 of 12: Tipta Tantivy (ex: Summertown Girl)
Tnr: W A Mathie Rdr: Aaron Sweeney
Tumbarumba: Hcp (C2), 1400m
5 of 8: Bay Lane (ex: Amber Virtue)
Tnr: P Waters Rdr: B Murphy
Friday, February 1
Canberra: Tab Federal (Bm60), 1400m
8 of 8: Zariz No Other (ex: Golden Freeze)
Tnr: Ms J Hoy Rdr: M A Cahill
Canberra: Hygain Mdn Hcp, 1000m
2 of 10: Milamoo (ex: Cannshe)
Tnr: Mick Miladinovic Rdr: P Scorse
Canberra: Glen Mia Act Saddlery Mdn Hcp, 1300m
2 of 14: Banja Luka (ex: Banya Luka Babe)
Tnr: Mick Miladinovic Rdr: P Scorse
Thursday, January 31
Parkes: Tab Mdn Hcp, 1200m
3 of 10: Caszar (ex: Casscede Bay)
Tnr: B N Molloy Rdr: G M Ryan
Parkes: Bob Skinner Painting/Decor Mdn, 800m
10 of 10: Ronnyzariz (ex: Zahbowe)
Tnr: A M Molloy Rdr: K Dunbar
Tuesday, January 29
Wodonga: Bill McGrath Engineering-Bm64, 1400m
3 of 7: Dottledo (ex: Dawn Recital)
Tnr: G M Duryea Rdr: B McDougall
Monday, January 28
Wagga: R H Blake & Co Mdn Plate, 1200m
3 of 14: Zaromatic (ex: Bush Sense)
Tnr: G P Vella Rdr: R Bensley
Wagga: Sims Metal Mgmt Wagga Scamper, 1000m
4 of 7: Superoo (ex: Selma)
Tnr: G J Colvin Rdr: J Duffy
Wagga: Sims Metal Mgmt Wagga Scamper, 1000m
2 of 7: Up Trumpz (ex: Gee Trump)
Tnr: J M Cleary Rdr: Simon Miller
Saturday, January 26
Beaumont: Jim Velich Memorial Hcp (C1), 1350m
2 of 11: We Could Be Heroes (ex: Scenic Review)
Tnr: T and P Vigouroux Rdr: Qin Yong
Thangool: (Bm55), 1400m
3 of 12: This Is Livin' (ex: Zahbowe)
Tnr: R W Murray Rdr: Lachlan Dodds
Yarra Glen: Bet365 Hcp (58), 1209m
6 of 10: Lizzy's Kid (ex: Lyzealous)
Tnr: P A Haythorpe Rdr: Mikaela Claridge
Friday, January 25
Goulburn: Sun Solutions Mdn Hcp, 1200m
4 of 10: Mad As Zariz (ex: Golden Freeze)
Tnr: Ms J Hoy Rdr: S Guymer
Thursday, January 24
Tamworth: Thank You Trevor Davis Hcp-C1, 1200m
10 of 11: Eulo Miss (ex: Desired Gurl)
Tnr: A D McHardie Rdr: D Northey
Wednesday, January 23
Morphettville: Schweppes Mdn Plate, 1200m
3 of 6: Rizski (ex: Priya)
Tnr: K M Sweeney Rdr: Raquel Clark
Tuesday, January 22
Wagga: XXXX Gold Mdn Hcp, 1000m
6 of 13: Up Bombowlee (ex: Matagot)
Tnr: A E Barton Rdr: Ms S Metcalfe
Wagga: Southwest Catering Care (Bm58), 1200m
4 of 11: The Chaplain (ex: Jesse's Miss)
Tnr: G J Colvin Rdr: B McDougall
Monday, January 21
Moruya: Club Dalmeny Hcp (C3), 1435m
3 of 8: Ethanicity (ex: Summertown Girl)
Tnr: W A Mathie Rdr: P Scorse
Moruya: Dalmeny Iga/Local Liquor-Bm66, 2010m
12 of 14: Tipta Tantivy (ex: Summertown Girl)
Tnr: W A Mathie Rdr: Ms W Costin
Moruya: Narooma Bbq Boats Hcp (C2), 1210m
11 of 11: Lauriz (ex: Laura's Luskin)
Tnr: R H Kimber Rdr: B P Ward
Sunday, January 20
Armidale: B B Memorial (Bm58), 1100m
5 of 8: Abb Roy (ex: Highly Elated)
Tnr: Paul Grills Rdr: L Cumberland
Cowra: R. McDonald House Orange Plate, 1100m
8 of 9: Moon Over Menah (ex: Lovely Lunacy)
Tnr: Brett Thompson Rdr: G M Ryan
Cowra: Cowra Japan Cup, 1200m
6 of 9: Zarhron (ex: Zahbowe)
Tnr: A M Molloy Rdr: Chris C Williams
Cowra: Jamieson's Joinery (Bm58), 1200m
5 of 14: Zariz No Other (ex: Golden Freeze)
Tnr: Ms J Hoy Rdr: M A Cahill
Saturday, January 19
Camperdown: Gerard Ryan Electrical Hcp-58, 2200m
10 of 12: Ruzaton (ex: Rubirest)
Tnr: Tetyana Furdetska Rdr: Toby Atkinson
Rosehill: Richard Hutt (Bm78), 1500m
2 of 11: Zidane (ex: Etinceler)
Tnr: Lauri Wray Rdr: Tommy Berry
Tumut: Hcp (C2), 1400m
2 of 10: Bay Lane (ex: Amber Virtue)
Tnr: P Waters Rdr: Ms B Wright
Tuncurry: Tbbc Oyster Cup Hcp (C3), 1400m
10 of 11: Mount Darragh (ex: Queen's Theatre)
Tnr: Ms C Reid Rdr: Alena Skerritt
Tuncurry: Tbbc Oyster Cup Hcp (C3), 1400m
3 of 11: Smokey Eye (ex: Baby Cino)
Tnr: G L Woodward Rdr: L Cumberland