Latest Results

Saturday, October 31
Dalby: Willy Wheatman (Bm55), 1200m
8 of 9: Run Pam Run (ex: Napa Sky)
Tnr: David Reynolds Rdr: Ms L Mc Coy
Doomben: The Moreton Hire Main Event-70, 1110m
1 of 8: Skins (ex: Ininthree)
Tnr: David Vandyke Rdr: Ms S Thornton
Doomben: Mr Suez Jim Cahill Hcp, 1350m
8 of 9: Impasse (ex: Amelia's Dream)
Tnr: M J Dunn Rdr: M R Du Plessis
Morphettville: Tab Create Your Calendar-Bm68, 1600m
2 of 8: Raise An Army (ex: Raise)
Tnr: Shayne Cahill Rdr: S Cahill
Newcastle: Avid Project Management (Bm64), 1250m
10 of 12: Sea Echo (ex: Cherokee Echo)
Tnr: Joseph Pride Rdr: R Hutchings
Singapore: Hcp (C4), 1100m
10 of 12: Jr Malone (ex: Leone Chiara)
Tnr: M W Walker Rdr: V Duric
Friday, October 30
Moree: Tourist Hotel Narrabri (C2), 1300m
6 of 9: Playthefield (ex: Presenting)
Tnr: Peter G Sinclair Rdr: Kirk Matheson
Wednesday, October 28
Happy Valley: The Longines Cup (C3), 1650m
12 of 12: Hello Beauty (ex: Fullazz)
Tnr: K L Man Rdr: C Schofield
Happy Valley: Flying Elite Hcp (C4), 1650m
11 of 11: Amazing Luck (ex: Mabsam)
Tnr: P D O'Sullivan Rdr: N Callan
Tuesday, October 27
Swan Hill: Tom McLeish Run To 30 (Bm58), 1600m
7 of 13: Royal Bower (ex: Bowerbird)
Tnr: Dan O'Sullivan Rdr: Jack Hill
Sunday, October 25
Coonabarabran: Coonabarabran Cup, 1600m
8 of 10: Lancer (ex: Romincka)
Tnr: G Waterhouse & A Bott Rdr: Ms K Adams
Pioneer Park: D Morgan-Appr. Of The Yr (C2), 1100m
1 of 6: Soldierofthebrave (ex: Callitris)
Tnr: Scott Westover Rdr: Lorelle Crow
Port Lincoln: Lincoln Estate Wines (Bm54), 1390m
6 of 9: Runawaysuzie (ex: Runeasy)
Tnr: Michael McClean Rdr: K H Zechner
Singapore: Hcp (C4), 1400m
8 of 14: Cavalla Court (ex: Trouville)
Tnr: S Gray Rdr: W W Cheah
St Arnaud: Nutrien Ag Solutions (Bm52), 1200m
9 of 10: Mutin (ex: Sefrah)
Tnr: N J Dyer Rdr: Jack Hill
Saturday, October 24
Casino: Domino's Casino (Bm50), 1000m
6 of 8: Jahez (ex: Lobola)
Tnr: Peter R Stanley Rdr: Ms K Stanley
Doomben: Bucher Municipal Hcp (C6), 1615m
2 of 8: Destiny's Own (ex: Claystone)
Tnr: Brenton Andrew Rdr: Justin Huxtable
Morphettville Parks: Leconfield Viddora Final-Bm76, 1300m
4 of 10: Poysed To Rein (ex: Morning Cloud)
Tnr: R & C Jolly Rdr: Jake Toeroek
Randwick: Tab Highway Hcp (C3), 1800m
12 of 13: Saint Ambrose (ex: Rose Of Scotland)
Tnr: William Freedman Rdr: Rachel King
Sha Tin: Pitt Hcp (C4), 1400m
5 of 14: Robot Warrior (ex: Ancient Song)
Tnr: T P Yung Rdr: T Piccone
Townsville: Brown Brothers Hcp (C3), 1300m
8 of 13: Osmond (ex: Portrait Of A Lady)
Tnr: Bonnie Thomson Rdr: S Sheargold
Townsville: Pallarenda Mdn Stakes, 1000m
6 of 7: It's A Ploy (ex: Hurricane Cassie)
Tnr: Bub Baker Rdr: Ms B Thomson
Friday, October 23
Benalla: Specsavers Benalla Mdn, 1206m
0 of 11: Hadley (ex: River Serenade)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: Patrick Moloney
Gawler: Adel. Bloodstock Evanston-Bm62, 1100m
5 of 11: Twice Forgotten (ex: Ten Churros)
Tnr: Ms M Ruberry Rdr: K H Zechner
Sunshine Coast: Hughes (Bm70), 1200m
3 of 9: Indian Dreamer (ex: Dreamworker)
Tnr: A J & T Edmonds Rdr: R Fradd
Thursday, October 22
Ballarat: Hygain Winners Choice (Bm64), 1400m
4 of 12: Daania (ex: Dhahab)
Tnr: D Binaisse Rdr: Jordan Childs
Rockhampton: South Geldard Lawyers Plate-C3, 1050m
4 of 7: Dip Dye (ex: Light Touch)
Tnr: Stephen O'Shea Rdr: C Whiteley
Wednesday, October 21
Naracoorte: Hage Tractors Mdn Plate, 1000m
1 of 10: Enlist (ex: Vexation)
Tnr: M J Seyers Rdr: Anna Jordsjo
Tuesday, October 20
Grafton: Blue Dolphin Holiday Resort-C1, 1100m
1 of 8: Rioli (ex: Our Tigress)
Tnr: Shane Everson Rdr: J Grisedale
Sunday, October 18
Lismore: M&T Tyres (Bm66), 1110m
1 of 7: Gangika (ex: River Woman)
Tnr: J L Jarvis Rdr: J Grisedale
Sunshine Coast: Sunshine Coast Haymans & Mm-C1, 1200m
8 of 9: Galvarino (ex: Lady Cat)
Tnr: Chris Munce Rdr: R Wiggins
Saturday, October 17
Blackall: Ccc Plte, 1400m
1 of 9: Splitz (ex: Snow Blitz)
Tnr: M A Kropp Rdr: M Gray
Doomben: Cole Diesel (Bm72), 1050m
2 of 7: Skins (ex: Ininthree)
Tnr: David Vandyke Rdr: James Orman
Fannie Bay: Great Northern Hcp (C2), 1000m
2 of 5: She Shines Bright (ex: Posh Rock)
Tnr: Patrick Johnston Rdr: Alice Lindsay
Gold Coast: Attwood Marshall Lawyers (C4), 1200m
1 of 7: Ramtastic (ex: Watabout)
Tnr: K M Schweida Rdr: Travis Wolfgram
Morphettville: Happy 50th Brad Smart (Bm68), 1200m
5 of 9: Raise An Army (ex: Raise)
Tnr: Shayne Cahill Rdr: S Cahill
Morphettville: Tab Mares (Bm72), 1200m
4 of 10: Poysed To Rein (ex: Morning Cloud)
Tnr: R & C Jolly Rdr: Jake Toeroek
Wagga: Riverina Co-Op Hcp (C2), 1200m
13 of 13: Free Lunch (ex: Absolute Dream)
Tnr: P A Sweeney Rdr: M Travers
Friday, October 16
Bathurst: Tle Electrical Suppliers (C3), 1200m
9 of 10: Proudest Moment (ex: Pottery)
Tnr: M J Lunn Rdr: Ms N Burrells
Murray Bridge Gh: Burke Urban Mdn Plate, 900m
10 of 11: Pennyweight (ex: Pentasia)
Tnr: G L Lesnikowski Rdr: Ms C Lions
Wingatui: Tlc Tiling (Bm65), 2200m
11 of 12: Apellido (ex: Visique)
Tnr: Andrew Carston Rdr: B M Murray
Thursday, October 15
Mackay: Tab Make A Date With Play (C1), 1100m
1 of 9: Dip Dye (ex: Light Touch)
Tnr: Stephen O'Shea Rdr: C Whiteley
Wednesday, October 14
Happy Valley: Lung Fu Shan Hcp (C3), 1200m
10 of 12: Hello Beauty (ex: Fullazz)
Tnr: K L Man Rdr: M Chadwick
Ipswich: Tab Live Sky Racing (Bm65), 1350m
7 of 8: Maleeka Blues (ex: Irish Blues)
Tnr: David Vandyke Rdr: B N Stewart
Port Lincoln: Dempsey's Saddlery & Feed Mdn, 1000m
7 of 11: Dark Sentry (ex: Further)
Tnr: J Dunn & K Bishop Rdr: Ms C Lions
Port Lincoln: Tunarama Coachlines Hcp (C1), 1210m
5 of 12: Runawaysuzie (ex: Runeasy)
Tnr: Michael McClean Rdr: Scarlet So
Tuesday, October 13
Kyneton: Bet365 Protest Promise (Bm58), 1118m
3 of 10: Deploys Alone (ex: Lalonde)
Tnr: J D Sadler Rdr: C Newitt
Queanbeyan: Sheridan Garage Doors Mdn Hcp, 1000m
1 of 11: Mesmer (ex: Mesmereyeser)
Tnr: James Ponsonby Rdr: R Bensley
Townsville: Racing @ Ttc Sat 24/10 (Bm70), 1400m
8 of 8: Jemadar (ex: Daanet Al Dunya)
Tnr: Michael Geaney Rdr: Kate Southam
Monday, October 12
Echuca: Echuca Cih (Bm58), 1600m
3 of 10: Royal Bower (ex: Bowerbird)
Tnr: Dan O'Sullivan Rdr: Jordan Childs
Echuca: Echuca Newsagency (Bm58), 1400m
2 of 10: Daania (ex: Dhahab)
Tnr: D Binaisse Rdr: Patrick Moloney
Gunnedah: The Sunburnt Country Plate-C1, 1600m
1 of 11: Saint Ambrose (ex: Rose Of Scotland)
Tnr: William Freedman Rdr: G Buckley
Sunday, October 11
Geraldton: Brown Bros Ladies Day (Bm58+), 1200m
9 of 9: Master Splinter (ex: Rocksan)
Tnr: G W Hammarquist Rdr: T Turner
Sha Tin: Lai Kok Hcp (C3), 1200m
11 of 12: Sunny Lad (ex: Mini Mosa)
Tnr: A S Cruz Rdr: C Wong
Saturday, October 10
Gayndah: (Bm55), 1400m
2 of 7: Run Pam Run (ex: Napa Sky)
Tnr: David Reynolds Rdr: Shannyn Stephan
Kembla Grange: Jon Grisedale Hcp (C1), 1200m
2 of 9: Sea Echo (ex: Cherokee Echo)
Tnr: Joseph Pride Rdr: C Lever
Kembla Grange: Rodney Quinn (Bm64), 1400m
5 of 9: Lancer (ex: Romincka)
Tnr: G Waterhouse & A Bott Rdr: Ms W Costin
Pioneer Park: Not The Cup Day (Bm54), 1200m
8 of 8: Soldierofthebrave (ex: Callitris)
Tnr: Scott Westover Rdr: R Vigar
Singapore: Debt Collector 2018 Mdn, 1200m
10 of 12: Marcus Antonius (ex: Panda's Turn)
Tnr: M W Walker Rdr: W H Kok
Singapore: Flax 2012 Hcp (C5), 1200m
4 of 11: One World (ex: Caiguna)
Tnr: D Kok Rdr: M Ewe
Singapore: Raffles Cup, 1600m Gr1
2 of 14: Sun Marshal (ex: Mysterious Light)
Tnr: D L Freedman Rdr: R Munger
Thursday, October 8
Gosford: Melb Cup Function @ Eg (Bm64), 1100m
4 of 11: Bollywood (ex: Screen)
Tnr: James Cummings Rdr: Rachel King
Rockhampton: XXXX Gold Hcp (55), 1050m
3 of 13: The Exhibitionist (ex: Private Show)
Tnr: K J Miller Rdr: Leslie Tilley
Wednesday, October 7
Happy Valley: Shek Pik Hcp (C4), 1650m
10 of 11: Amazing Luck (ex: Mabsam)
Tnr: P D O'Sullivan Rdr: Z Purton
Ipswich: Whittington @grandview Stud-C4, 1350m
1 of 7: Destiny's Own (ex: Claystone)
Tnr: Brenton Andrew Rdr: Justin Huxtable
Warwick Farm: Vinery Hcp, 1000m
3 of 8: Pandemic (ex: Cataclysm)
Tnr: James Cummings Rdr: Tommy Berry
Monday, October 5
Beaudesert: Pierata @ Aquis In 2020 (C4), 1200m
1 of 6: Ramtastic (ex: Watabout)
Tnr: K M Schweida Rdr: James Orman
Beaudesert: Derby Day 31 October (Bm55), 1100m
7 of 12: Run Pam Run (ex: Napa Sky)
Tnr: David Reynolds Rdr: Shannyn Stephan
Sunday, October 4
Ballina: Tab Mdn Plate, 1000m
5 of 9: Kiki Coco (ex: Gelsomina)
Tnr: Robert G Smith Rdr: Travis Wolfgram
Ballina: Nth Ballina Smash Repairs-Bm66, 1000m
3 of 10: Gangika (ex: River Woman)
Tnr: J L Jarvis Rdr: J Grisedale
Port Lincoln: Lincoln Estate Wines Mdn Plate, 1000m
7 of 10: Dark Sentry (ex: Further)
Tnr: J Dunn & K Bishop Rdr: Kayla Crowther
Sha Tin: Tai O Hcp (C4), 1650m
10 of 14: Natural Winner (ex: Singuna)
Tnr: Richard Gibson Rdr: C Schofield
Saturday, October 3
Eagle Farm: Lexus Spring Cup Qlty, 1400m
6 of 10: Impasse (ex: Amelia's Dream)
Tnr: M J Dunn Rdr: R Fradd
Gold Coast: Heritage Bros Chinderah Mdn, 900m
13 of 13: Princess Indie (ex: Justifier)
Tnr: M J Lakey Rdr: Taylor Marshall
Morphettville Parks: Terry Howe Printing (Bm82), 1250m
6 of 11: Raise An Army (ex: Raise)
Tnr: Shayne Cahill Rdr: B Vorster
Morphettville Parks: Terry Howe Printing (Bm82), 1250m
9 of 11: Seemingly Discreet (ex: Just Discreet)
Tnr: P Stokes Rdr: Kayla Crowther
Mudgee: Gooree Park (Bm50), 1400m
3 of 7: Maui Princess (ex: Tropicana Girl)
Tnr: Luke A Thomas Rdr: K Dunbar
Newcastle: Sage Painting Hcp (C1), 1600m
6 of 7: Landstrasse (ex: Viennese)
Tnr: G McFarlane Rdr: K Jennings
Townsville: Tab Make A Date Play Hcp (55), 1200m
7 of 10: Osmond (ex: Portrait Of A Lady)
Tnr: Bonnie Thomson Rdr: Ms B Thomson
Friday, October 2
Dubbo: McDonalds Wellington (Bm58), 1300m
7 of 12: Proudest Moment (ex: Pottery)
Tnr: M J Lunn Rdr: Ms M Weir
Thursday, October 1
Sha Tin: Beijing Hcp (C2), 1400m
10 of 12: Amazing Chocolate (ex: Nanda Kot)
Tnr: A T Millard Rdr: M F Poon
Yeppoon: Cq Mechanical Solutions Mdn, 1000m
1 of 11: Dip Dye (ex: Light Touch)
Tnr: Stephen O'Shea Rdr: C Whiteley