Latest Results

Saturday, October 31
Beaudesert: Gc Plumbing Services Plate-C2, 1100m
2 of 7: Wolff Boss (ex: Hippy Deluxe)
Tnr: L J Hatch Rdr: Justin P Stanley
Cloncurry: Mdn Plate, 1200m
2 of 5: Boss's Daughter (ex: Tortipaw)
Tnr: K D Krogh Rdr: J Babarovich
Coffs Harbour: Coffs Office Supplies (Bm58), 1000m
8 of 9: The Patrician (ex: Commands A Smile)
Tnr: Donna Stoddart Rdr: S Traecey
Flemington: Carbine Club Stakes, 1600m Gr3
6 of 8: Just A Tribute (ex: Laura's Charm)
Tnr: J P Salanitri Rdr: M Zahra
Flemington: Carbine Club Stakes, 1600m Gr3
8 of 8: Fender Bender (ex: Flamingo Guitar)
Tnr: J P Salanitri Rdr: Dean Holland
Flemington: Tab Stakes, 1200m Gr2
4 of 10: Neighbourhood (ex: Help)
Tnr: E Jusufovic Rdr: M J Dee
Flemington: Furphy Sprint, 1100m Gr3
4 of 12: Bless Her (ex: Blessit)
Tnr: Shea Eden Rdr: Jye McNeil
Home Hill: Forever Fishing (Bm55), 1180m
9 of 11: Monkey Magic (ex: Monkey See)
Tnr: Michael Geaney Rdr: G D Kliese
Morphettville: Tab Create Your Calendar-Bm68, 1600m
6 of 8: Going Gaga (ex: Mare Gaga)
Tnr: Mick Kluske Rdr: Sophie Logan
Morphettville: Pike & Joyce Riziz Sprint-Bm76, 1100m
12 of 15: Bray Street Boss (ex: Cardannic)
Tnr: Will Clarken Rdr: Todd Pannell
Morphettville: Pike & Joyce Riziz Sprint-Bm76, 1100m
15 of 15: Bellomo (ex: No Peace)
Tnr: B J Jones Rdr: Kayla Crowther
Morphettville: Aami (Bm58), 1100m
5 of 11: Haneda (ex: Mother Grace)
Tnr: W F Francis & G Kent Rdr: Jake Toeroek
Newcastle: Avid Project Management (Bm64), 1250m
7 of 12: Brave Enough (ex: Saratoga)
Tnr: Cody Morgan Rdr: A Gibbons
Friday, October 30
Moonee Valley: Walk For Cancer "thank U"-Bm64, 1200m
6 of 12: Indernile (ex: Poco Gusto)
Tnr: G M Moloney Rdr: Patrick Moloney
Moonee Valley: Drummond Golf (Bm70), 1000m
3 of 12: Chrome Angel (ex: Hard Rider)
Tnr: M Ellerton & S Zahra Rdr: D Moor
Thursday, October 29
Cranbourne: Tab Long May We Play (Bm64), 2060m
7 of 11: Sir Harald (ex: Princeton Miss)
Tnr: J F Moloney Rdr: Jarrod Fry
Wednesday, October 28
Bendigo: Catanach's Jewellers (Bm64), 1100m
7 of 10: Maddilyn Rose (ex: Ten Churros)
Tnr: Patrick Keane Rdr: Ben Allen
Tuesday, October 27
Grafton: XXXX Gold (Bm66), 1400m
6 of 11: Okay Boss (ex: Belaura)
Tnr: Matthew McCudden Rdr: L P Rolls
Swan Hill: Tac Be Races Ready Mdn Plate, 975m
8 of 11: Piccadilly Street (ex: Nakusha)
Tnr: Symon Wilde Rdr: Dean Holland
Monday, October 26
Echuca: Hygain Mdn Plate, 1209m
10 of 11: Favell (ex: Applegate)
Tnr: James Cummings Rdr: John Allen
Sunday, October 25
Northam: Rm Smith And Sons Mdn, 1000m
8 of 9: Zangief (ex: Black In Time)
Tnr: D & B Pearce Rdr: Joseph Azzopardi
Pioneer Park: D Morgan-Appr. Of The Yr (C2), 1100m
2 of 6: Feed The Monster (ex: Miss Provocative)
Tnr: D Leech Rdr: T Treichel
Sale: Ladbrokes Split Multi (Bm70), 1000m
6 of 7: Storm Boss (ex: Rossan)
Tnr: R J Besanko Rdr: Randy Tan
Sale: Ladbrokes Sale Cup, 1600m LR
6 of 10: Elvaric (ex: Nadya)
Tnr: Susie Wells Rdr: Teodore Nugent
Saturday, October 24
Charleville: (Bm55), 1600m
1 of 8: My Cousin Bossy (ex: Love From Above)
Tnr: J R Patterson Rdr: Anna Bakos
Collie: Premier Coal (Bm56+), 1200m
2 of 7: Roadrager (ex: Chalk Ridge)
Tnr: Ms R L Williams Rdr: Ms P Edwards
Doomben: Nugrow Hcp, 1200m
4 of 9: Glitter Strip (ex: Monopole)
Tnr: T J Gollan Rdr: Ben Thompson
Moonee Valley: Inglis Banner, 1000m
5 of 15: Son Of Mercury (ex: Cupid)
Tnr: C Maher & D Eustace Rdr: M Zahra
Moonee Valley: Pfd Food Serv. Red Anchor Stks, 1200m Gr3
3 of 9: Valaquenta (ex: Yavanna)
Tnr: James Cummings Rdr: M Zahra
Moonee Valley: Ladbrokes Crockett Stakes, 1200m LR
3 of 11: Highly Discreet (ex: Very Discreet)
Tnr: P Stokes Rdr: L Nolen
Randwick: Southern Cross (Bm88), 1200m
5 of 10: So Taken (ex: So Unique)
Tnr: C J Waller Rdr: Ms K O'Hara
Richmond: Hcp, 1200m
6 of 6: Maddie's The Boss (ex: Royalty Lady)
Tnr: Tanya Parry Rdr: J Felix
Friday, October 23
Benalla: Specsavers Benalla Mdn, 1206m
2 of 11: Ninth Avenue (ex: Chelseas Best)
Tnr: Mitchell Freedman Rdr: W Egan
Gawler: Adel. Bloodstock Evanston-Bm62, 1100m
2 of 11: Haneda (ex: Mother Grace)
Tnr: W F Francis & G Kent Rdr: Jake Toeroek
Gawler: 2020 Holdfast Insur Gawler Cup, 1500m
6 of 9: Street Life (ex: Mimiele)
Tnr: Ms K Byrnes Rdr: Margaret Collett
Launceston: Gee Gee Stud Plate (C1), 1600m
3 of 11: Fagin's Touch (ex: A Touch Of Shades)
Tnr: P H Luttrell Rdr: B Muhcu
Thursday, October 22
Ballarat: Cressbells Mdn Plate, 1600m
3 of 14: Street Baby (ex: See My Baby)
Tnr: Daniel Bowman Rdr: D Yendall
Ballarat: Cervus Equipment Mdn Plate, 1000m
4 of 12: Ms Minnelli (ex: Dorothy's Dream)
Tnr: G M Moloney Rdr: Patrick Moloney
Ballarat: Hygain Winners Choice (Bm64), 1200m
7 of 9: Neneka (ex: Dance Maiden)
Tnr: E Jusufovic Rdr: M J Dee
Wednesday, October 21
Ascot: Crown Perth Hcp (C1), 1200m
9 of 13: Home In Five (ex: Miss Timed)
Tnr: M L Lane Rdr: Ms K Yuill
Geelong: Geelong Australia (Bm64), 1100m
8 of 10: Swanky Cat (ex: Tiger Tantrum)
Tnr: D E Coombes Rdr: R Mc Leod
Geelong: Jack McLean Dual Choice (Bm84), 1200m
9 of 10: Street Icon (ex: Villa Albani)
Tnr: K L Corstens Rdr: L Currie
Happy Valley: Shum Wan Hcp (C4), 1200m
6 of 12: Street Scream (ex: La Kalima)
Tnr: D J Hall Rdr: B Shinn
Naracoorte: Finns Fine Foods (Bm72), 1430m
3 of 7: Going Gaga (ex: Mare Gaga)
Tnr: Mick Kluske Rdr: Anna Jordsjo
Naracoorte: Kingcraig Hotel Hcp (58), 1100m
4 of 9: Bossy Britches (ex: Blevic's Belle)
Tnr: M A O'Leary Rdr: Ms C Jones
Tuesday, October 20
Wodonga: Peards Albury Mdn Plate, 1400m
2 of 8: Bossdom (ex: Iconic Princess)
Tnr: E Jusufovic Rdr: Ben Allen
Sunday, October 18
Kilmore: Fowles Wines Mdn Plate, 1200m
2 of 11: Capito (ex: Amaal)
Tnr: Cheryl Weller Rdr: John Allen
Saturday, October 17
Ascot: Crown Towers (Bm72+), 1000m
1 of 10: Elite Street (ex: Elite Ateates)
Tnr: D L Morton Rdr: B Parnham
Avoca: Astbury Welding/Contract.-Bm58, 1300m
8 of 10: Daskarzine (ex: Topswan)
Tnr: Ms M Cunningham Rdr: Jack Hill
Caulfield: Gothic Stakes, 1400m LR
5 of 11: Fender Bender (ex: Flamingo Guitar)
Tnr: J P Salanitri Rdr: Dean Holland
Caulfield: Gothic Stakes, 1400m LR
7 of 11: Just A Tribute (ex: Laura's Charm)
Tnr: J P Salanitri Rdr: M Zahra
Morphettville: Barossa Fine Foods (Bm72), 1100m
6 of 11: Street Life (ex: Mimiele)
Tnr: Ms K Byrnes Rdr: Todd Pannell
Narromine: Narromine Aviation Bus. Pk Mdn, 1300m
11 of 12: Queen Street Boss (ex: Rainbow Dreaming)
Tnr: S Spackman Rdr: Clayton Gallagher
Singapore: Hcp (C4), 1000m
5 of 12: Calculation (ex: Raven Protector)
Tnr: D L Freedman Rdr: R Iskandar
Friday, October 16
Moe: Forever Classic 3gg Mdn Plate, 1100m
1 of 8: Viscacha (ex: Chinchilla)
Tnr: James Cummings Rdr: Damian Lane
Moe: Winning Edge Present. (Bm64), 1600m
2 of 11: Sir Harald (ex: Princeton Miss)
Tnr: J F Moloney Rdr: Jarrod Fry
Murray Bridge Gh: Total Workforce Solutions-Bm62, 1000m
1 of 11: Bray Street Boss (ex: Cardannic)
Tnr: Will Clarken Rdr: P Gatt
Murray Bridge Gh: Bgc Indust. Cleaning Supp.-58, 1200m
12 of 13: Outinthestreet (ex: Perigule)
Tnr: Yasmin Black Rdr: Kayla Crowther
Pakenham: Live Racing Sportsbet App Mdn, 1200m
2 of 10: Ripper Rita (ex: Riptide)
Tnr: G Eurell Rdr: B Rawiller
Pakenham: Hanson Mdn Plate, 1600m
2 of 11: Medician Miss (ex: Medician Star)
Tnr: P Stokes Rdr: Michael Poy
Thursday, October 15
Mackay: Blacks Real Estate (Bm58), 1300m
5 of 10: Let's Go Champ (ex: Syria)
Tnr: K McGovern Rdr: Emma Bell
Northam: Northam Mazda Mdn, 1000m
1 of 8: Giancana (ex: Socialista)
Tnr: Simon Miller Rdr: Chloe Azzopardi
Northam: Western Racepix Mdn, 1000m
6 of 8: Sixtyfourth Street (ex: Elite Ateates)
Tnr: D & B Pearce Rdr: Joseph Azzopardi
Warrnambool: Breakwater Insur. Brokers-Bm64, 1200m
4 of 9: Rue Royale (ex: Royal Indi)
Tnr: Adam Chambers Rdr: Declan Bates
Warrnambool: Breakwater Insur. Brokers-Bm64, 1200m
6 of 9: Mischa (ex: Gold Target)
Tnr: Symon Wilde Rdr: B Rawiller
Wednesday, October 14
Caulfield: Blue Sapphire, 1200m Gr3
2 of 3: Hanseatic (ex: Itameri)
Tnr: A & S Freedman Rdr: L Currie
Hamilton: Fishers Iga Mdn Plate, 1100m
5 of 7: Avida (ex: Claws)
Tnr: Aaron Purcell Rdr: Lachlan Neindorf
Launceston: Melb Cup Charity Lunch Mdn, 1200m
9 of 9: Odaline (ex: Symphony Miss)
Tnr: Cameron Thompson Rdr: Georgie Catania
Port Lincoln: Brian Harvey Agencies (Bm80), 1000m
5 of 9: Bellomo (ex: No Peace)
Tnr: B J Jones Rdr: Kayla Crowther
Tuesday, October 13
Kyneton: Hygain Mdn Plate, 1218m
5 of 10: Favell (ex: Applegate)
Tnr: James Cummings Rdr: John Allen
Kyneton: Tac Be Races Ready (Bm58), 1218m
5 of 13: Swanky Cat (ex: Tiger Tantrum)
Tnr: D E Coombes Rdr: R Mc Leod
Townsville: Coca-Cola Amatil Hcp (C2), 1200m
14 of 14: Monkey Magic (ex: Monkey See)
Tnr: Michael Geaney Rdr: Kate Southam
Monday, October 12
Echuca: Think Water Power Echuca Mdn, 1400m
7 of 10: Streets Of Philly (ex: Wonderful Feeling)
Tnr: C Maher & D Eustace Rdr: W Egan
Sunday, October 11
Sha Tin: Un Chau Hcp (C5), 1600m
10 of 14: Sacred Timing (ex: Little Fishes)
Tnr: D A Hayes Rdr: B Shinn
Swan Hill: Bet365 Racing Refunds Mdn, 975m
2 of 11: Piccadilly Street (ex: Nakusha)
Tnr: Symon Wilde Rdr: Dean Holland
Saturday, October 10
Caulfield: Debutant Stakes, 1000m LR
3 of 12: Naples (ex: Italy)
Tnr: James Cummings Rdr: John Allen
Caulfield: Debutant Stakes, 1000m LR
5 of 12: Anamoe (ex: Anamato)
Tnr: James Cummings Rdr: D Oliver
Caulfield: Thoroughbred Club Stakes, 1200m Gr3
5 of 8: Highly Discreet (ex: Very Discreet)
Tnr: P Stokes Rdr: L Nolen
Cunnamulla: Mdn Plate, 1000m
7 of 7: Nice One Wilson (ex: Cait Colleen)
Tnr: Mark Johnstone Rdr: Ms B Richardson
Cunnamulla: (Bm65), 1000m
5 of 6: My Cousin Bossy (ex: Love From Above)
Tnr: J R Patterson Rdr: Tessa Townsend
Doomben: Brisbane Lions #uncaged Hcp, 1200m
4 of 10: Glitter Strip (ex: Monopole)
Tnr: T J Gollan Rdr: Ben Thompson
Launceston: Steve's Liquor Hcp (C1), 1420m
4 of 8: Fagin's Touch (ex: A Touch Of Shades)
Tnr: P H Luttrell Rdr: Ismail Toker
Morphettville: Farmer's Union (Rs2ly), 1200m
6 of 6: Street Life (ex: Mimiele)
Tnr: Ms K Byrnes Rdr: Eran Boyd
Morphettville: 36deg. South Beef (Bm58), 1050m
8 of 15: Haneda (ex: Mother Grace)
Tnr: W F Francis & G Kent Rdr: P Gatt
Pioneer Park: XXXX Gold Mdn Plate, 1000m
1 of 8: Feed The Monster (ex: Miss Provocative)
Tnr: D Leech Rdr: T Treichel
Singapore: Stepitup 2015 Hcp (C4), 1100m
11 of 12: Sea Dragon (ex: Georgian Queen)
Tnr: J Lim Rdr: L P Beuzelin
Warwick: Hutchison Quarries (Bm58), 1100m
1 of 13: Wolff Boss (ex: Hippy Deluxe)
Tnr: L J Hatch Rdr: Justin P Stanley
Friday, October 9
Ballarat Synthetic: We Miss Four Beers Please Mdn, 1000m
2 of 5: Ms Minnelli (ex: Dorothy's Dream)
Tnr: G M Moloney Rdr: Patrick Moloney
Ballarat Synthetic: Milk Tastes Like Milk (Bm58), 1400m
2 of 8: Hughes The Boss (ex: Hughes My Daddy)
Tnr: Dan O'Sullivan Rdr: Will Price
Port Macquarie: Flower Hotels (Bm66), 1100m
5 of 13: Okay Boss (ex: Belaura)
Tnr: Matthew McCudden Rdr: L P Rolls
Thursday, October 8
Mornington: Neds Same Race Multi Hcp (C1), 1200m
5 of 7: Molly Golightly (ex: Molly Rocks)
Tnr: G Eurell Rdr: Lewis German
Wednesday, October 7
Northam: Tabtouch Past Post Payouts-C5, 1300m
6 of 12: Roadrager (ex: Chalk Ridge)
Tnr: Ms R L Williams Rdr: B Parnham
Tuesday, October 6
Donald: Donald & Dist. Comm. Bank Mdn, 1350m
7 of 14: Street Baby (ex: See My Baby)
Tnr: Daniel Bowman Rdr: Declan Bates
Monday, October 5
Canterbury: Anz Bloodstock News (Bm78), 1250m
7 of 10: So Taken (ex: So Unique)
Tnr: C J Waller Rdr: Thomas Stockdale
Muswellbrook: Hejduk Family Mdn Plate, 1000m
11 of 14: Street Vision (ex: Top Sight)
Tnr: T J Wicks Rdr: Shane Arnold
Sunday, October 4
Kyneton: Bendigo Service Centre Mdn, 1212m
4 of 11: Capito (ex: Amaal)
Tnr: Cheryl Weller Rdr: W Egan
Kyneton: Bendigo Service Centre Mdn, 1212m
10 of 11: Callme Miss Maisie (ex: Ruby Doll)
Tnr: B J McCarthy Rdr: D W Stackhouse
Sha Tin: Tong Fuk Hcp (C4), 1200m
5 of 10: Street Scream (ex: La Kalima)
Tnr: D J Hall Rdr: B Shinn
Saturday, October 3
Flemington: Poseidon Stakes, 1100m LR
5 of 9: Valaquenta (ex: Yavanna)
Tnr: James Cummings Rdr: D Oliver
Kalgoorlie: Coastal Midwest Trans. (Rs1mw), 1200m
9 of 9: Sammy The Boss (ex: Our Game Plan)
Tnr: Ms H Harding Rdr: T Turner
Morphettville Parks: Terry Howe Printing (Bm82), 1250m
5 of 11: Street Life (ex: Mimiele)
Tnr: Ms K Byrnes Rdr: Todd Pannell
Murtoa: Chs Construction (Bm64), 1100m
7 of 9: Mischa (ex: Gold Target)
Tnr: Symon Wilde Rdr: B Rawiller
Murtoa: Bet365 Top Tote Plus Hcp (58), 1200m
10 of 12: Renouf (ex: Flying Tessie)
Tnr: M J Williams Rdr: Zac Spain
Friday, October 2
Moonee Valley: Tony Cassidy Mdn Plate, 1200m
2 of 10: Viscacha (ex: Chinchilla)
Tnr: James Cummings Rdr: Damian Lane
Moonee Valley: Kevin O'Neill (Bm64), 1200m
2 of 10: Indernile (ex: Poco Gusto)
Tnr: G M Moloney Rdr: Patrick Moloney
Thursday, October 1
Geelong: Apco Found. Race 4 A Reason-C1, 1443m
2 of 8: Fender Bender (ex: Flamingo Guitar)
Tnr: J P Salanitri Rdr: Dean Holland
Geelong: Apco Found. Race 4 A Reason-C1, 1443m
7 of 8: Royal Rue (ex: Her Majesty)
Tnr: D J Cannon Rdr: Neil Farley
Geelong: Schweppes Stakes (Bm64), 1543m
3 of 5: Sir Harald (ex: Princeton Miss)
Tnr: J F Moloney Rdr: D W Stackhouse