Latest Results

Friday, October 30
Kilmore: Hanson Cleaning Services Mdn, 1600m
5 of 12: Phantomix (ex: Whisper Bay)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: Patrick Moloney
Thursday, October 29
Cranbourne: Mercedes-Benz Mornington (C1), 1600m
9 of 9: Fromista (ex: Guillem)
Tnr: R J Meunier Rdr: Harry Grace
Wednesday, October 28
Happy Valley: Time Warp Hcp (C2), 1800m
9 of 12: Enrichment (ex: Lovingthelimelight)
Tnr: J J Size Rdr: C Schofield
Sunday, October 25
Sale: Powered Sol. McCc Series-Bm70, 1400m
2 of 12: Indiana Lilly (ex: Live And Learn)
Tnr: Shea Eden Rdr: Ben Allen
Saturday, October 24
Moonee Valley: Ladbrokes Cox Plate, 2040m Gr1
12 of 14: Humidor (ex: Zalika)
Tnr: C J Waller Rdr: Craig Williams
Sha Tin: Hamilton Hcp (C4), 1000m
10 of 14: Cruciatus (ex: Becalm)
Tnr: C W Chang Rdr: B Shinn
Sha Tin: Fife Hcp (C3), 1600m
4 of 14: Super Elegance (ex: Stole)
Tnr: K H Ting Rdr: A Badel
Toowoomba: Vanderfield (Bm58), 2175m
2 of 8: Slaughter Bay (ex: Blue Sea)
Tnr: B J Dais Rdr: Jordan Grob
Friday, October 23
New Plymouth Raceway: Powerworx Mdn, 1800m
3 of 11: Ruiz (ex: Cellist)
Tnr: C R McCarroll Rdr: S R Weatherley
Thursday, October 22
Rockhampton: Coral Coast Qual/Beef City Cup, 1300m
5 of 9: Galapagos (ex: Blue Finch)
Tnr: R T Hay Rdr: R Faehr
Wednesday, October 21
Geelong: Roderick Ins. Geelong Classic, 2200m LR
9 of 11: Alcyone (ex: Purple)
Tnr: James Cummings Rdr: John Allen
Sunday, October 18
Kilmore: Bet365 Odds Protector Mdn, 1200m
7 of 8: Tassel (ex: Trim)
Tnr: James Cummings Rdr: D Oliver
Saturday, October 17
Caulfield: Ethereal Stakes, 2000m Gr3
5 of 16: Silhouette (ex: Cameo)
Tnr: James Cummings Rdr: John Allen
Innisfail: Country Cups Challenge Qual., 2000m
5 of 10: Tunero (ex: Sweet Little Lies)
Tnr: Stephen Wilson Rdr: F Edwards
Taroom: Hcp, 1400m
2 of 3: Galapagos (ex: Blue Finch)
Tnr: R T Hay Rdr: P Hamblin
Friday, October 16
Pakenham: Drouin Community Bank Hcp (C1), 1600m
3 of 12: Tyche Goddess (ex: Cornelia Marie)
Tnr: T Busuttin & N Young Rdr: Zac Spain
Thursday, October 15
Warrnambool: Subway Warrnambool Hwt (Bm78), 3100m
1 of 8: Cuban Fighter (ex: A La Belle Etoile)
Tnr: D N Kolpin Rdr: W Gordon
Wednesday, October 14
Happy Valley: High West Hcp (C2), 1650m
9 of 12: Enrichment (ex: Lovingthelimelight)
Tnr: J J Size Rdr: V Borges
Monday, October 12
Echuca: Hygain Mdn, 1600m
7 of 10: Phantomix (ex: Whisper Bay)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: Patrick Moloney
Sunday, October 11
Swan Hill: Hygain (Bm52), 1600m
9 of 10: Fromista (ex: Guillem)
Tnr: R J Meunier Rdr: J Lorensini
Saturday, October 10
Caulfield: Neds Stakes, 2000m Gr1
3 of 6: Humidor (ex: Zalika)
Tnr: C J Waller Rdr: Craig Williams
Doomben: XXXX Dry Queensland Cup, 2200m LR
2 of 8: Free Fly Too (ex: Miss Charlize)
Tnr: Desleigh Forster Rdr: Ben Thompson
Randwick: Spring Champion, 2000m Gr1
0 of 13: Choir (ex: Sung)
Tnr: James Cummings Rdr: Rachel King
Wednesday, October 7
Ipswich: Tab Live Sky Racing Vision-C2, 2170m
7 of 7: Slaughter Bay (ex: Blue Sea)
Tnr: B J Dais Rdr: Sheriden Tomlinson
Sunday, October 4
Kyneton: Bet365 Protest Promise (Bm64), 1875m
1 of 10: Royal Music (ex: Vologda)
Tnr: Russell Osborne Rdr: Madison Lloyd
Sha Tin: Chek Lap Kok Hcp (C2), 1800m
13 of 14: Enrichment (ex: Lovingthelimelight)
Tnr: J J Size Rdr: A Hamelin
Saturday, October 3
Fannie Bay: Darwinturfclub.Org.Au Hcp (58), 1200m
1 of 7: Art Of More (ex: Mycup Runneth Over)
Tnr: Philip Cole Rdr: Alice Lindsay
Flemington: Edward Manifold Stakes, 1600m Gr2
5 of 16: Silhouette (ex: Cameo)
Tnr: James Cummings Rdr: John Allen
Flemington: Edward Manifold Stakes, 1600m Gr2
16 of 16: Divine Diosa (ex: La Siroque)
Tnr: M Ellerton & S Zahra Rdr: Jamie Kah
Flemington: Turnbull Stakes, 2000m Gr1
15 of 15: Aktau (ex: Rare Ransom)
Tnr: M D Moroney Rdr: D Moor
Flemington: Super Impose Stks, 1800m LR
8 of 16: Alcyone (ex: Purple)
Tnr: James Cummings Rdr: John Allen
Gordonvale: Parkview Hotel Gordonvale Cup, 1800m
2 of 10: Tunero (ex: Sweet Little Lies)
Tnr: Stephen Wilson Rdr: Rachel Shred