Latest Results

Wednesday, August 5
Cranbourne: Tab Long May We Play Mdn Plate, 1300m
5 of 12: Koscina (ex: Clorinda)
Tnr: J T Conlan Rdr: Lachlan Neindorf
Tuesday, August 4
Pakenham Synthetic: Ecycle Solutions (Bm58), 1400m
11 of 11: Sylvite (ex: Graceland)
Tnr: Colin Scott Rdr: B Rawiller
Scone: Arrowfield Stud (Bm58), 1100m
6 of 12: Rubel (ex: Royal Gazelle)
Tnr: Mark Stewart Rdr: G M Ryan
Townsville: Tab Download The App Plate-C2, 1000m
8 of 11: Belzu (ex: Snipzu)
Tnr: Alan Joseph Jones Rdr: Ms T Chambers
Monday, August 3
Fannie Bay: Ladbrokes Hcp (62), 1300m
2 of 11: Salty (ex: Ocean Challenger)
Tnr: Robert Gulberti Rdr: P Hall
Fannie Bay: Bet365 Palmerston Sprint, 1200m
3 of 12: Eastwood (ex: Final Act)
Tnr: Ms T Halter Rdr: R Vigar
Forbes: Ken Mathers Memorial (Bm58), 1400m
14 of 14: Dirty Digby (ex: Glacier Bay)
Tnr: Connie Greig Rdr: S Lisnyy
Sunday, August 2
Singapore: Hcp (C5), 1000m
7 of 12: Asia Spirit (ex: Drop Anchor)
Tnr: D Koh Rdr: T Rehaizat
Saturday, August 1
Belmont Park: Quayclean (Bm71+), 1300m
7 of 7: Crystal Spirit (ex: Crystal Wit)
Tnr: C & M Gangemi Rdr: S O'Donnell
Donald: Jockey Celebration Day Hcp-58, 2008m
10 of 12: Royal Request (ex: Nassidarra)
Tnr: N J Dyer Rdr: Zac Spain
Eagle Farm: Brc Membership Renewal (Rs0mw), 1200m
1 of 14: Socialising (ex: Costa Mesa)
Tnr: T J Gollan Rdr: Ryan Maloney
Gilgandra: Inland Petroleum Hcp (C2), 1280m
9 of 12: True Bell (ex: True Peace)
Tnr: Nathan Sinclair Rdr: D Northey
Gold Coast: Pacific Petroleum Mdn Hcp, 1800m
2 of 11: Belushi (ex: Dream Gal)
Tnr: C J Waller Rdr: G Colless
Morphettville Parks: Terry Howe Printing (Bm58), 1300m
5 of 11: Leila's Star (ex: Martina Star)
Tnr: P A Chow Rdr: D Tourneur
Mt Isa: (Bm65), 900m
2 of 6: Ansinna (ex: Cranachan)
Tnr: Jason Babarovich Rdr: J Babarovich
Friday, July 31
Geelong: Taxi Network Geelong (Bm64), 1130m
2 of 9: Fabian's Spirit (ex: Lacrimosa)
Tnr: D F Daffy Rdr: Samuel Payne
Thursday, July 30
Ballarat Synthetic: Hygain Winners Choice Hcp-C1, 1100m
3 of 12: Elegist (ex: Missgoblet)
Tnr: Henry Dwyer Rdr: Ben Allen
Northam: Northam Mazda Hcp (C3), 1100m
6 of 13: Cleve's Watching (ex: Happy Hallowell)
Tnr: B P Graham Rdr: C Johnston-Porter
Wednesday, July 29
Bendigo: Mawsons (Bm70), 1300m
12 of 12: Clever Blaze (ex: Blaze Em)
Tnr: G M Begg Rdr: Jordan Childs
Doomben: XXXX Dry (Bm68), 1050m
2 of 11: Jazz Queen (ex: Show That Jazz)
Tnr: B J Lockwood Rdr: S Cormack
Tuesday, July 28
Cairns: Maxiforce Recruit (Bm69), 1500m
3 of 10: Van Gaal (ex: Louis Leggs)
Tnr: F J Wieland Rdr: P Cullen
Monday, July 27
Pakenham Park Synthetic: Sportsbet-Money Men Pod (Bm58), 1200m
7 of 12: Flaming Bel (ex: Flaminia)
Tnr: Ms S Naylor Rdr: M J Allen
Pakenham Synthetic: Sportsbet-Money Men Pod (Bm58), 1200m
7 of 12: Flaming Bel (ex: Flaminia)
Tnr: Ms S Naylor Rdr: M J Allen
Sunday, July 26
Cloncurry: Open Hcp, 1600m
6 of 6: Bel Burgess (ex: Rose Of Dana)
Tnr: G A Tipping Rdr: J Esser
Echuca: Tobin Brothers Funerals (58), 1100m
4 of 12: Golden Esprit (ex: Gold Lyric)
Tnr: Mark C Webb Rdr: D Moor
Kalgoorlie: Rexel (Bm58+), 1400m
3 of 14: Cape Sounion (ex: Sulmita)
Tnr: T D Tasker Rdr: Kate Southam
Kalgoorlie: John Matthews & Sons (Bm64+), 1200m
9 of 13: Desert Thorn (ex: Precious Snippets)
Tnr: J J Enright Rdr: Ms S Altieri
Sale: Carlton Draught Mdn Plate, 1400m
3 of 11: Zoolander (ex: Swoosh)
Tnr: R W Harrison Rdr: Jamie Kah
Saturday, July 25
Beaudesert: Simon Hancock Memorial Mdn, 1100m
8 of 9: Esse (ex: Rain Alert)
Tnr: Jan Pritchard Rdr: Chris Taylor
Beaudesert: Olmedo @ Aquis Mdn, 1650m
3 of 10: Belushi (ex: Dream Gal)
Tnr: C J Waller Rdr: L P Rolls
Bundaberg: (Bm60), 850m
2 of 10: Belzu (ex: Snipzu)
Tnr: Alan Joseph Jones Rdr: Ms K Gates
Bundaberg: (Bm60), 850m
5 of 10: Bel Seleva (ex: Jezeera Rose)
Tnr: Glenn Richardson Rdr: Ty Wheeler
Bundaberg: XXXX Gold Hcp (Cl B), 1090m
7 of 12: Brookville (ex: Opal Country)
Tnr: Alan Joseph Jones Rdr: J Missen
Caulfield: Neds Same Race Multi (Bm90), 1100m
5 of 8: Our Campana (ex: Belle's Ready)
Tnr: P G Moody Rdr: Campbell Rawiller
Charters Towers: Tjc (Bm55), 1000m
3 of 9: Kiss Me Later (ex: Kiss Me Quick)
Tnr: Ben Williams Rdr: P Cullen
Charters Towers: Cpr Group (Bm50), 1400m
6 of 9: Cheese Burger (ex: Sable)
Tnr: Alby Molino Rdr: Aidan Holt
Doomben: Quincy Hcp, 1200m
3 of 8: Kisukano (ex: Kiss For Gran)
Tnr: M G Nolan Rdr: Alex Patis
Doomben: Tab Long May We Play Hcp, 1200m
2 of 11: Getyourgreyon (ex: Saluting)
Tnr: Michael Costa Rdr: Jake Bayliss
Pioneer Park: Wildfire Blooms (Bm54), 1000m
2 of 9: Celtic Belle (ex: Miss Monashee)
Tnr: Ms L Lefoe Rdr: P Denton
Friday, July 24
Canberra: Paul Miller Tab Federal (Bm70), 1300m
2 of 8: Flora Bel (ex: Florento)
Tnr: N F Gardner Rdr: J Penza
Ipswich: Tab (Bm60), 1200m
1 of 8: Twerk (ex: Dolphin Dance)
Tnr: Chris Munce Rdr: L V Cassidy
Swan Hill: Spoons Riverside (Bm58), 1600m
7 of 9: Bouffon (ex: Razz And Red)
Tnr: J Leek Jnr Rdr: Campbell Rawiller
Swan Hill: Hygain (Bm58), 975m
4 of 12: Thunderbolt Two (ex: Brideshead)
Tnr: Brent Stanley Rdr: Jye McNeil
Tamworth: Kosciuszko Tickets (Bm66), 1000m
12 of 12: Rubel (ex: Royal Gazelle)
Tnr: Mark Stewart Rdr: Leah Kilner
Thursday, July 23
Pinjarra: Race Sponsorship From $150-C5, 1400m
2 of 11: Bel My Pago (ex: Rock My Pago)
Tnr: L Smith Rdr: Victoria Corver
Warrnambool: Wdea Works Employment (Bm64), 1200m
2 of 10: Touch Of Paradise (ex: Where's Paradise)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: Jack Hill
Wednesday, July 22
Eagle Farm: #bneraces (Bm72), 1200m
8 of 8: Dynamic Verse (ex: Polythene Pam)
Tnr: Natalie McCall Rdr: Ryan Maloney
Fannie Bay: 10 Darwin Hcp (62), 1200m
5 of 8: Salty (ex: Ocean Challenger)
Tnr: Robert Gulberti Rdr: Alice Lindsay
Fannie Bay: Silk Laser Clinics Fly Hcp, 1100m
6 of 11: Eastwood (ex: Final Act)
Tnr: Ms T Halter Rdr: R Vigar
Sandown-Hillside: Vale Scales Of Justice (Bm78), 1000m
6 of 14: Kalashani Lad (ex: Space Regent)
Tnr: T T Walsh Rdr: L Nolen
Tuesday, July 21
Pakenham Park Synthetic: Austrim Civil (Bm58), 1200m
11 of 11: Pot Black (ex: Mrs. Bently)
Tnr: N J Dyer Rdr: Tayla Childs
Pakenham Park Synthetic: Sportsbet-Money Men Pod (Bm58), 1600m
9 of 10: Royal Request (ex: Nassidarra)
Tnr: N J Dyer Rdr: J Maskiell
Monday, July 20
Ballarat Synthetic: Porter Plant (Bm58), 1400m
5 of 12: Leila's Star (ex: Martina Star)
Tnr: P A Chow Rdr: Laura Lafferty
Ballarat Synthetic: Porter Plant (Bm58), 1400m
12 of 12: Sylvite (ex: Graceland)
Tnr: Colin Scott Rdr: Carleen Hefel
Ballarat Synthetic: Sportsbet-Money Men Pod (Bm58), 1100m
2 of 11: Youl Thrashem (ex: Lara Tycoon)
Tnr: G M Moloney Rdr: Patrick Moloney
Sunday, July 19
Kalgoorlie: First National R/Estate-Bm58+, 1100m
6 of 12: Desert Thorn (ex: Precious Snippets)
Tnr: J J Enright Rdr: Hannah Fitzgerald
Port Augusta: D&G Tyres (Bm60), 1100m
5 of 8: Rodney (ex: The Bay Rod)
Tnr: Ms R Day Rdr: K H Zechner
Sunshine Coast: Noosa Mineral Water Mdn Plate, 1000m
11 of 14: Belistic Man (ex: Ramblin' Daisy)
Tnr: T N Miller Rdr: B Pengelly
Wodonga: Bill McGrath Engineering Mdn, 1100m
12 of 12: King Of The Bounty (ex: The Bounty Queen)
Tnr: J E & C Ledger Rdr: Michael Poy
Wodonga: The Shed Company Hcp (58), 1200m
7 of 12: Nishani Spirit (ex: Nishani)
Tnr: A Fitzgerald Rdr: M Aitken
Saturday, July 18
Belmont Park: Schweppes (Bm78+), 1200m
3 of 9: Crystal Spirit (ex: Crystal Wit)
Tnr: Chris Gangemi Rdr: S O'Donnell
Flemington: Rmbl Investments (Bm90), 1400m
6 of 10: Zabelarina (ex: Zumbarina)
Tnr: Archie Alexander Rdr: Will Price
Gunnedah: Kurrumbede Trophy (2), 1600m
2 of 6: Bel Attrait (ex: Cranachan)
Tnr: Connie Greig Rdr: Leandro Ribeiro
Mt Isa: Open Hcp, 1000m
8 of 8: Bel Burgess (ex: Rose Of Dana)
Tnr: G A Tipping Rdr: J Esser
Roma: Hcp (50), 900m
1 of 10: Bella's Brother (ex: Shades Of Laughter)
Tnr: Ben Waldron Rdr: Ms B Richardson
Toowoomba: Audi Centre Toowoomba Mdn, 1000m
1 of 11: Big Jake (ex: Clarion Lass)
Tnr: Kenneth Perrin Rdr: Adam Sewell
Friday, July 17
Dubbo: The Milestone Hotel Hcp (C1), 1320m
12 of 12: Crimson Petal (ex: It's Game On)
Tnr: A J Gibson Rdr: K Dunbar
Geelong: Adroit Insurance & Risk Mdn, 1112m
4 of 14: Koscina (ex: Clorinda)
Tnr: J T Conlan Rdr: Lachlan Neindorf
Geelong: Zurich Insurance (Bm70), 1112m
2 of 11: Satori (ex: Zensations)
Tnr: Matthew Cumani Rdr: Tayla Childs
Rockhampton: Claude Green Memorial Hcp (C1), 1100m
1 of 10: Belastro (ex: High Alt)
Tnr: Samara Evans Rdr: B Pengelly
Thursday, July 16
Moree: Treasurer's Mdn Hcp, 950m
8 of 12: Smartime (ex: Special Deece)
Tnr: Peter G Sinclair Rdr: Brooke Stower
Moree: President's Hcp (C3), 950m
9 of 9: True Bell (ex: True Peace)
Tnr: Nathan Sinclair Rdr: Jacob Golden
Moree: Moree Cup 6th September Hcp-C1, 1300m
1 of 12: Dirty Digby (ex: Glacier Bay)
Tnr: Connie Greig Rdr: Ms M Weir
Moree: Off The Track Nsw Gwydir Hcp, 1200m
1 of 13: Free Billy (ex: Mycedes)
Tnr: S W Edmonds Rdr: Clayton Gallagher
Moree: Off The Track Nsw Gwydir Hcp, 1200m
5 of 13: Labuan Star (ex: Racy Alice)
Tnr: C R Clegg Rdr: G Snowden
Wednesday, July 15
Belmont Park: Heineken 3 Hcp (C3), 1200m
4 of 13: Cleve's Watching (ex: Happy Hallowell)
Tnr: B P Graham Rdr: C Johnston-Porter
Happy Valley: Shing Ping Hcp (C3), 1650m
10 of 12: Charity Wings (ex: Viva Dubai)
Tnr: C S Shum Rdr: C Wong
Monday, July 13
Murtoa: Samios Plumbing Mdn Plate, 1600m
12 of 12: Turf Belle (ex: Miss Octopussy)
Tnr: Kaye Edwards Rdr: Jarrod Fry
Sunday, July 12
Grafton: Advant. Pharmacy Maclean-Bm58, 1100m
13 of 14: Rubel (ex: Royal Gazelle)
Tnr: Mark Stewart Rdr: Kyle Wilson-Taylor
Saturday, July 11
Caulfield: Take It To The Neds Level-Bm90, 1100m
1 of 8: Our Campana (ex: Belle's Ready)
Tnr: P G Moody Rdr: L Nolen
Caulfield: Neds Sir John Monash Stakes, 1100m Gr3
7 of 8: Spirit Of Aquada (ex: Aquada)
Tnr: G B Andrews Rdr: L Nolen
Cowra: Sheehys Pest Control Mdn Hcp, 950m
4 of 8: Petra's Spirit (ex: Nemcova)
Tnr: Ms D Prest Rdr: Ms K Bell-Pitomac
Gold Coast: Happy Anniv. Bill & Donna Mdn, 1400m
5 of 9: Belushi (ex: Dream Gal)
Tnr: C J Waller Rdr: L R Dittman
Home Hill: Burdekin Vet. Services (Cl B), 1460m
2 of 6: Cheese Burger (ex: Sable)
Tnr: Alby Molino Rdr: F Edwards
Moe: Ladbrokes Back Yourself Hcp-58, 1217m
4 of 11: Mischievous Lad (ex: Curvaceous Miss)
Tnr: G B Andrews Rdr: Patrick Moloney
Moe: Ladbrokes Back Yourself Hcp-58, 1217m
5 of 11: Golden Esprit (ex: Gold Lyric)
Tnr: Mark C Webb Rdr: Harry Grace
Sunshine Coast: Butler McDermott Lawyers Hcp, 1000m
1 of 10: Kisukano (ex: Kiss For Gran)
Tnr: M G Nolan Rdr: M R Du Plessis
Sunshine Coast: XXXX Dry (Rs0mw), 1200m
3 of 8: Socialising (ex: Costa Mesa)
Tnr: T J Gollan Rdr: Baylee Nothdurft
Sunshine Coast: Access Insulation Hcp, 1000m
4 of 9: Clever Miss (ex: Maxy Legs)
Tnr: S W Kendrick Rdr: Ms S Thornton
Sunshine Coast: Access Insulation Hcp, 1000m
5 of 9: Dynamic Verse (ex: Polythene Pam)
Tnr: Natalie McCall Rdr: Ron Stewart
Toowoomba: Tab Hcp (C1), 1200m
7 of 11: Uralba (ex: Mystic Princess)
Tnr: E Ropiha Rdr: Montanna Savva
Toowoomba: Moore Trailers Hcp (C1), 1625m
7 of 8: Spooling (ex: Action Annie)
Tnr: Rob Davidson Rdr: P Randall
Thursday, July 9
Cairns: David Galloway-Penny Plate-C3, 1250m
5 of 9: Van Gaal (ex: Louis Leggs)
Tnr: F J Wieland Rdr: W D'Avila
Pinjarra: Coil Cleaning Australia (C5), 1200m
2 of 12: Bel My Pago (ex: Rock My Pago)
Tnr: L Smith Rdr: Victoria Corver
Pinjarra: Coil Cleaning Australia (C5), 1200m
8 of 12: Desert Thorn (ex: Precious Snippets)
Tnr: J J Enright Rdr: Ms K Yuill
Sale: Cub Love Your Local (Bm78), 1010m
6 of 12: Queen Annabel (ex: Queen Trice)
Tnr: Ms R Kelly Rdr: L Nolen
Wednesday, July 8
Doomben: Brc Membership Renewal Hcp-C2, 1200m
4 of 7: Belrocos Babe (ex: Norocos)
Tnr: G R Duncan Rdr: S Cormack
Sandown-Lakeside: Ladbrokes (Bm64), 1300m
4 of 13: Touch Of Paradise (ex: Where's Paradise)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: Matthew Cartwright
Tuesday, July 7
Ballarat Synthetic: Sportsbet-Elite Avg Games-Bm58, 1400m
2 of 11: Leila's Star (ex: Martina Star)
Tnr: P A Chow Rdr: Laura Lafferty
Ballarat Synthetic: Hygain Winners Choice (Bm58), 1500m
12 of 12: Clever Choice (ex: Prospector's Joy)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: Jack Hill
Warren: Andos Grader Hire Plate (C1), 1600m
10 of 14: Crimson Petal (ex: It's Game On)
Tnr: A J Gibson Rdr: K Dunbar
Warren: Qube Logistics Hcp, 1000m
10 of 10: Satan Da (ex: Investment Grade)
Tnr: Karen Lunn Rdr: M Heagney
Warren: McC Hydraulics Hcp (C2), 1200m
2 of 13: Dirty Digby (ex: Glacier Bay)
Tnr: Connie Greig Rdr: Ms M Weir
Monday, July 6
Moree: Holly Haulage Curlewis Cup, 1400m
6 of 11: Free Billy (ex: Mycedes)
Tnr: S W Edmonds Rdr: G Snowden
Warracknabeal: Tac - Be Races Ready Mdn Plate, 1200m
8 of 10: Turf Belle (ex: Miss Octopussy)
Tnr: Kaye Edwards Rdr: Jarrod Fry