Latest Results

Tuesday, October 27
Grafton: XXXX Gold (Bm66), 1400m
3 of 11: Charmed Princess (ex: Purple Royale)
Tnr: A Newing Rdr: Kyle Wilson-Taylor
Newcastle: Yarraman Park (Bm58), 1350m
3 of 8: Quite Unexpected (ex: Crazy Quality)
Tnr: Peter D Green Rdr: B Spriggs
Sunday, October 25
Coonabarabran: Pursehouse & Adama (Bm66), 1400m
6 of 9: Chuck'n'paul (ex: Wild Brew)
Tnr: G A O'Brien Rdr: Ms M Weir
Coonabarabran: Imperial Hotel (C2), 1200m
6 of 9: Spinher (ex: Very Bright)
Tnr: R C Robb Rdr: Elissa Meredith
Northam: Enright Memorial Hcp (C1), 1300m
8 of 9: Designer Prince (ex: Motifs)
Tnr: B Monteleone Rdr: Laqdar Ramoly
Singapore: Hcp (C4), 1200m
3 of 12: Royal Pavilion (ex: Military Blonde)
Tnr: M Clements Rdr: S Shafrizal
St Arnaud: Community Bank & Rural (Bm52), 1200m
2 of 10: Bellator (ex: Bella Balcanny)
Tnr: Ms W Kelly Rdr: Nathan Punch
Saturday, October 24
Armidale: Parpy Building Plate (C1), 1900m
3 of 8: Casa De Reign (ex: Debz Reign)
Tnr: S J Gleeson Rdr: L Cumberland
Kembla Grange: Utj Interiors (C1), 2000m
5 of 8: Happy Hustler (ex: Langtryst)
Tnr: Ms E Potowski Rdr: J Penza
Randwick: Daily Press Nivison, 1200m Gr3
4 of 10: Sweet Deal (ex: Dorothy Evelyn)
Tnr: John Thompson Rdr: N Rawiller
Sha Tin: Wylie Hcp (C5), 1400m
11 of 14: Break Record (ex: Bella Laguna)
Tnr: L Ho Rdr: V Borges
Friday, October 23
Canberra: Huon Contractors Pty Ltd-Bm65, 1400m
6 of 8: Austreet (ex: Invited)
Tnr: J M Austin Rdr: S Guymer
Canberra: Valley Landscapes Mdn Plate, 1400m
5 of 13: Gambler's Quest (ex: Anguissola)
Tnr: K R Dryden Rdr: J Ford
Canberra: Tab Federal (Bm70), 1600m
2 of 7: Royal Thunder (ex: Thundarosa)
Tnr: Matthew Dale Rdr: B El-Issa
Canberra: Tab Federal (Bm70), 1600m
4 of 7: Balonne (ex: Muppets)
Tnr: K R Dryden Rdr: Ellen Hennessy
Gawler: Gawler Caravan Park Mdn Plate, 1500m
8 of 11: Regal Triumph (ex: Get Around)
Tnr: S Burford Rdr: P Gatt
Thursday, October 22
Ballarat: Cressbells Mdn Plate, 1600m
12 of 14: Casino Princess (ex: Bakari)
Tnr: Brett Scott Rdr: D W Stackhouse
Ballarat: Hygain Winners Choice (Bm64), 1200m
8 of 9: Riotous Mischief (ex: Running Riot)
Tnr: R Griffiths & M De Kock Rdr: M J Allen
Rockhampton: Twiggy's Get Out Stakes (55), 1400m
12 of 16: Flat To Stack (ex: Tootsie Zynsky)
Tnr: C G Russell Rdr: B Pengelly
Wednesday, October 21
Geelong: Hamilton Group (Bm78), 1500m
10 of 12: Katsuma (ex: Turf Times)
Tnr: M M Laurie Rdr: L Currie
Randwick-Kensington: City Tattersalls Club (Bm72), 1550m
5 of 9: Strange Charm (ex: Agnesar)
Tnr: A J Cummings Rdr: Regan Bayliss
Monday, October 19
Muswellbrook: Bengalla Mining Company Mdn, 1500m
9 of 13: Prodigal Prince (ex: Gold Ransom)
Tnr: Kody Nestor Rdr: A Cavallo
Muswellbrook: Horsepower Hcp (C1), 1000m
9 of 10: Dawnstar (ex: Painted Gold)
Tnr: P M Farrell Rdr: J Penza
Saturday, October 17
Blackall: Plate (C3), 1400m
8 of 10: Rocky Gamble (ex: Bright Heroine)
Tnr: David Rewald Rdr: Anna Bakos
Doomben: Clear To Work (Bm75), 1600m
10 of 10: Canapes (ex: Sliena)
Tnr: Paul Butterworth Rdr: Sheriden Tomlinson
Narromine: Narromine Shire Dandy Cup-Bm66, 1200m
6 of 11: Rogue Runner (ex: Ocean Bridge)
Tnr: R C Robb Rdr: Elissa Meredith
Narromine: Kool Ice (Bm58), 1600m
12 of 12: Hope Island (ex: Beachland)
Tnr: Kylie Kennedy Rdr: Liam Blanch
Randwick: Yulong Australia Craven Plate, 2000m Gr3
10 of 10: The Candy Man (ex: Melody)
Tnr: P & P Snowden Rdr: Tim Clark
Rockhampton: Milne Bros Coral Coast Hcp, 1050m
3 of 10: Casino Thoughts (ex: Saldiym)
Tnr: K E Hansen Rdr: Ms S Wiseman
Friday, October 16
Gatton: J O'Dwyer Mem Appr Cup (Bm58), 1400m
11 of 12: Studly Rooster (ex: Velvet Angel)
Tnr: Jennifer Fraser Rdr: Marnu Potgieter
Murray Bridge Gh: Riverscape Food & Wine Mdn, 1400m
12 of 14: Regal Triumph (ex: Get Around)
Tnr: S Burford Rdr: Anna Jordsjo
Thursday, October 15
Kembla Grange: Bill Sorensen Hcp (C1), 1600m
6 of 9: Happy Hustler (ex: Langtryst)
Tnr: Ms E Potowski Rdr: J Penza
Northam: Tabtouch Hcp (C3), 1400m
10 of 11: Metallic Queen (ex: Pililani)
Tnr: Nakita Barber Rdr: Jerry Noske
Warrnambool: Western Distr. Agricentre-Bm64, 1400m
9 of 9: Mr Plow (ex: Boca Chica)
Tnr: Q J Scott Rdr: Dean Holland
Wednesday, October 14
Happy Valley: Mount Kellett Hcp (C4), 1200m
8 of 12: Won Ball (ex: Military Gal)
Tnr: D J Hall Rdr: M F Poon
Port Lincoln: Local Liquid Hcp (58), 1390m
2 of 10: Leonarda (ex: La Bella Luisa)
Tnr: D J McMahon Rdr: R J Hurdle
Tuesday, October 13
Newcastle: Hunter Race Day 14/11 Mdn, 1500m
8 of 8: Casa De Reign (ex: Debz Reign)
Tnr: S J Gleeson Rdr: Ms M Weir
Queanbeyan: Brittons Taxis (Bm58), 1460m
8 of 8: Quite Unexpected (ex: Crazy Quality)
Tnr: Peter D Green Rdr: M A Cahill
Queanbeyan: Dunn Concreting Mdn Hcp, 1460m
7 of 7: The Sherbet Man (ex: Banking)
Tnr: K J Parker Rdr: M A Cahill
Queanbeyan: Skyview Windows (Bm58), 1460m
1 of 9: She's All In (ex: Exceed Us)
Tnr: B Joseph & P & M Jones Rdr: Aaron Sweeney
Monday, October 12
Gunnedah: XXXX Gold (Bm58), 1400m
4 of 13: Danspur (ex: Sunday Star)
Tnr: Gavin Groth Rdr: J Pracey-Holmes
Sunday, October 11
Coonamble: Coonamble Crystal Sprint, 1200m
7 of 10: Rogue Runner (ex: Ocean Bridge)
Tnr: R C Robb Rdr: D Northey
Coonamble: Geronimo Coonamble Cup, 1600m
5 of 10: Charmed Princess (ex: Purple Royale)
Tnr: A Newing Rdr: Ashley Morgan
Coonamble: Geronimo Coonamble Cup, 1600m
8 of 10: Westlink (ex: Comedy Express)
Tnr: Darren Hyde Rdr: A Bullock
Sha Tin: Un Chau Hcp (C5), 1600m
11 of 14: Break Record (ex: Bella Laguna)
Tnr: L Ho Rdr: M F Poon
Sha Tin: Nam Shan Hcp (C3), 1400m
8 of 13: Win Win (ex: Contented)
Tnr: T P Yung Rdr: V Borges
Saturday, October 10
Ascot: Amelia Park (Bm72+), 2200m
7 of 7: Brother's Keeper (ex: Happily)
Tnr: Tiarnna Robertson Rdr: T Turner
Cunnamulla: Plate (C2), 1000m
7 of 8: Rocky Gamble (ex: Bright Heroine)
Tnr: David Rewald Rdr: Jake Molloy
Gold Coast: Accurate Rd Profiling Serv.-C3, 1800m
4 of 5: Falaeb (ex: Business Day)
Tnr: Jay Bellamy Rdr: Shannon Doyle
Matamata: Mitre 10 Matamata Mdn, 1400m
2 of 13: Extortion (ex: Always In Trouble)
Tnr: C W Cole Rdr: S R Weatherley
Moora: Moora Toyota Cup, 1800m
8 of 10: Lexden Gambler (ex: Silver Seam)
Tnr: Michael Hackett Rdr: Damian Miller
Morphettville: Hill Smith Stakes, 1800m LR
8 of 12: Casino Seventeen (ex: Tikal)
Tnr: Travis Doudle Rdr: K H Zechner
Friday, October 9
Canberra: Cleanaway Mdn Plate, 1000m
5 of 9: Gambler's Quest (ex: Anguissola)
Tnr: K R Dryden Rdr: A B Collett
Canberra: Tab Federal Tony Campbell Mem., 1400m
5 of 7: Royal Thunder (ex: Thundarosa)
Tnr: Matthew Dale Rdr: Simon Miller
Cranbourne: Melb Cup Carnival Country-Bm64, 1400m
2 of 12: Katsuma (ex: Turf Times)
Tnr: M M Laurie Rdr: L Currie
Cranbourne: Melb Cup Carnival Country-Bm64, 1400m
11 of 12: Fudged (ex: Fudge Delight)
Tnr: Ms C Alderson Rdr: Harry Grace
Thursday, October 8
Armidale: Armidale Locals 4 Locals-Bm62, 1300m
3 of 9: Chuck'n'paul (ex: Wild Brew)
Tnr: G A O'Brien Rdr: Ms G Mc Donnell
Gosford: Tab.Com.Au Hcp (C1), 1200m
8 of 9: Dawnstar (ex: Painted Gold)
Tnr: P M Farrell Rdr: J Penza
Mornington: Neds Price Boost Mdn Plate, 1500m
5 of 11: Casino Princess (ex: Bakari)
Tnr: Brett Scott Rdr: Clayton Douglas
Woodville: Jock Harris Memorial Mdn, 2100m
2 of 13: Yulong Lanson (ex: Champagne)
Tnr: K T Myers Rdr: T D Thornton
Wednesday, October 7
Happy Valley: Plover Cove Hcp (C3), 1650m
1 of 10: Naboo Star (ex: Private)
Tnr: C Fownes Rdr: C Y Ho
Northam: Tabtouch Better Your Bet (C3), 2200m
10 of 12: Lexden Gambler (ex: Silver Seam)
Tnr: Michael Hackett Rdr: Jade Mc Naught
Tuesday, October 6
Donald: Mallee Landscapes (Bm64), 1350m
8 of 11: Casino Fourteen (ex: Run For Naara)
Tnr: Amber Hendry Rdr: Zac Spain
Mackay: Event Centre For Function (55), 1300m
6 of 12: Flat To Stack (ex: Tootsie Zynsky)
Tnr: C G Russell Rdr: Ms S Wiseman
Orange: Top Coat Epoxy Flooring Mdn, 1600m
2 of 7: Prodigal Prince (ex: Gold Ransom)
Tnr: Kody Nestor Rdr: A Cavallo
Monday, October 5
Beaudesert: Dubious @ Aquis In 2020 (Bm58), 2450m
4 of 7: Lamma Hilton (ex: Georgia Blues)
Tnr: Glen Petersen Rdr: M Hellyer
Canterbury: Hyland Race Colours (Bm72), 1900m
5 of 8: Balonne (ex: Muppets)
Tnr: K R Dryden Rdr: J R Collett
Gawler: Atkins Photography Mdn Plate, 1500m
1 of 11: Casino Seventeen (ex: Tikal)
Tnr: Travis Doudle Rdr: P Gatt
Sunday, October 4
Cootamundra: Dunk Ins. Mick Donoghue (Bm58), 1200m
6 of 9: She's All In (ex: Exceed Us)
Tnr: B Joseph & P & M Jones Rdr: Aaron Sweeney
Hobart: McKay Timber (Bm60), 1000m
8 of 8: Casino Angel (ex: Angel's Breath)
Tnr: Andrew Moore Rdr: Thomas Doyle
Saturday, October 3
Gold Coast: Acc Higgins Plate (C1), 1200m
7 of 8: Blackjack Rose (ex: Bingo Rose)
Tnr: Tony & Maddysen Sears Rdr: Anthony Allen
Randwick: Epsom Hcp, 1600m Gr1
15 of 17: The Candy Man (ex: Melody)
Tnr: P & P Snowden Rdr: Regan Bayliss
Singapore: Hcp (C4), 1000m
5 of 12: Royal Pavilion (ex: Military Blonde)
Tnr: M Clements Rdr: W H Kok
Friday, October 2
Dubbo: McDonalds Dubbo (Bm58), 2200m
5 of 8: Fiveash (ex: Royal Wit)
Tnr: Terry Fulwood Rdr: Clayton Gallagher
Dubbo: Chill Rite Xmas Party Hcp, 1400m
1 of 9: Westlink (ex: Comedy Express)
Tnr: Darren Hyde Rdr: A Bullock
Dubbo: Chill Rite Xmas Party Hcp, 1400m
4 of 9: Charmed Princess (ex: Purple Royale)
Tnr: A Newing Rdr: Ashley Morgan
Dubbo: McDonalds Wellington (Bm58), 1300m
9 of 12: Hope Island (ex: Beachland)
Tnr: Kylie Kennedy Rdr: Ashley Morgan
Te Rapa: Happy 50th B'day Lonee (Bm74), 1400m
2 of 12: English Gambler (ex: Christmas Day)
Tnr: Ms L Brennan Rdr: M Cameron
Thursday, October 1
Yeppoon: Elder's Financial Planning Cq, 1000m
4 of 8: Casino Thoughts (ex: Saldiym)
Tnr: K E Hansen Rdr: Ms S Wiseman
Wednesday, September 30
Murray Bridge Gh: For Ken & Fay Kempe Mdn Plate, 1200m
11 of 12: Regal Triumph (ex: Get Around)
Tnr: S Burford Rdr: Eran Boyd
Randwick-Kensington: Hyland Race Colours (Bm72), 1800m
8 of 10: Strange Charm (ex: Agnesar)
Tnr: A J Cummings Rdr: Regan Bayliss