Latest Results

Friday, November 27
Canberra: Marcus Quinlivan Oam Mem. Mdn, 1000m
1 of 7: Emma's Gift (ex: De Prima Ballerina)
Tnr: K R Dryden Rdr: B Mc Dougall
Canberra: Trevor Brogan Memorial (Bm60), 1200m
1 of 10: Fusca (ex: Lady Ice)
Tnr: Joseph Ible Rdr: A B Collett
Mt Barker: Frost Park Racing Central Mdn, 1300m
11 of 11: The Big Boy (ex: Lounge)
Tnr: Ms S Searle Rdr: Natasha Faithfull
Port Lincoln: Ep Temperature Control (Bm66), 1390m
9 of 10: Brazen Head (ex: Alex)
Tnr: D S Courtney Rdr: Margaret Collett
Thursday, November 26
Narromine: Pet Medical Centre & Dubbo Mdn, 800m
9 of 10: Robbitty Bob (ex: Fervent Delight)
Tnr: W Collison Rdr: D Northey
Wyong: Wyong Equine Clinic Mdn, 1600m
7 of 10: Super Wally (ex: Allow)
Tnr: M C Conners Rdr: Tom Sherry
Wednesday, November 25
Launceston: Congrats Stephen Maskiell Mdn, 1100m
2 of 8: Clifton Danseur (ex: Bonny Jeunesse)
Tnr: Adam Trinder Rdr: B Mc Coull
Launceston: Congrats Stephen Maskiell Mdn, 1100m
8 of 8: Lago Approach (ex: Arrived)
Tnr: J K Blacker Rdr: B Muhcu
Tuesday, November 24
Naracoorte: Redding Electrical Mdn Hcp, 1000m
1 of 11: Summer Show (ex: Hot Show)
Tnr: Justin Pickering Rdr: Scarlet So
Newcastle: Red Funnel Mdn Hcp, 1350m
7 of 13: Hooyah (ex: Sweet Ransom)
Tnr: D I Atkins Rdr: A E Denby
Port Macquarie: Carlton Draught Mdn Plate, 1006m
2 of 11: Buckin' Rippa (ex: Lucky Beauty)
Tnr: D Lane Rdr: D Mc Lellan
Monday, November 23
Wagga: Harvey Norman Mdn Plate, 1000m
4 of 11: Rhino Rocket (ex: Wilful Kate)
Tnr: Craig Weeding Rdr: R Bensley
Sunday, November 22
Pioneer Park: Royal Flying Doctor Serv. Mdn, 1400m
2 of 5: Still Justified (ex: Arrived)
Tnr: Ms L Gillett Rdr: R Vigar
Queanbeyan: Allbids.Com.Au Hcp (C3), 1460m
2 of 12: Swilling (ex: Lambrays)
Tnr: Blake Fitzpatrick Rdr: R Bensley
Queanbeyan: Queanbeyan Leagues Club (C1), 1600m
2 of 9: Le May (ex: Kariz)
Tnr: M Petrovic Rdr: B Mc Dougall
Quirindi: McM Real Estate Mdn Hcp, 1200m
7 of 14: Mook's Sister (ex: Bounding Along)
Tnr: Troy O'Neile Rdr: C Waddell
Quirindi: Rh & Ae Dellar Builder (Bm58), 1000m
10 of 10: Jewel Of The Clan (ex: Strategic Miss)
Tnr: G J Watts Rdr: D Northey
Rockhampton: Function At Callaghan Pk-Bm55, 1600m
7 of 14: We Want It All (ex: Apart)
Tnr: K N Smyth Rdr: Kate Southam
Saturday, November 21
Ballarat: Andy Graham Welding (Bm78), 1200m
9 of 16: Hint Of Mint (ex: Cinnamon Bells)
Tnr: Andrew Noblet Rdr: Will Price
Ballarat: Andy Graham Welding (Bm78), 1200m
16 of 16: Ronay (ex: Lovable)
Tnr: P G Payne Rdr: Samuel Payne
Gympie: Hcp (Cl B), 1170m
4 of 9: Supalux (ex: Level)
Tnr: B C Gill Rdr: R Faehr
Friday, November 20
Terang: Bet365 Top Tote Plus (Bm58), 1200m
8 of 14: Luxitorah (ex: Torah)
Tnr: Daniel Bowman Rdr: Jarrod Fry
Townsville: Cathy Friel Photography Hcp-C2, 1200m
5 of 15: Howyalikemenow (ex: Shadow Memory)
Tnr: Andrew Cameron Rdr: G D Kliese
Tuesday, November 17
Benalla: Ca Sinclair Pork W'salers Mdn, 1606m
11 of 13: Luva Deluxe (ex: Ponder)
Tnr: Tony Meade Rdr: Ms A Bryan
Grafton: Exclusive Trophies Mdn Hcp, 1106m
2 of 12: Demykani Miss (ex: Pin Up Lass)
Tnr: Scott Henley Rdr: Anthony Allen
Rockhampton: Rton Fashions Comp 5-18/12-55, 1050m
11 of 12: Delago Edition (ex: Tuchuzy)
Tnr: Michael L Evans Rdr: Justin P Stanley
Monday, November 16
Taree: Iron Jack Mid Mdn Hcp, 1312m
11 of 11: Shortball (ex: Orphrey)
Tnr: Nathan Doyle Rdr: B Looker
Sunday, November 15
Canberra: Keith Dryden Racing (Bm65), 1200m
3 of 12: Fusca (ex: Lady Ice)
Tnr: Joseph Ible Rdr: A B Collett
Canberra: Keith Dryden Racing (Bm65), 1200m
4 of 12: Time Of Glory (ex: Faith In My)
Tnr: N E Loy Rdr: M Travers
Dubbo: Maas Group (Bm58), 1600m
1 of 12: Vol Au Vent (ex: Jardaa)
Tnr: Tim McIntosh Rdr: G Buckley
Saturday, November 14
Fannie Bay: Totem Fencing Hcp (70), 1000m
5 of 5: Colhoun (ex: Raw Edge)
Tnr: Philip Cole Rdr: W R Davis
Geraldton: Emu Export Hcp (C1), 1200m
11 of 11: Aeecee Tianhu (ex: Bella Lago)
Tnr: G B Delane Rdr: Madi Derrick
Gundagai: Jim,tess&Jamie Irving Mem.-C2, 1000m
3 of 10: Eillod (ex: Ze Choice)
Tnr: R J Steiner Rdr: Ms N Burrells
Sha Tin: Panasonic Ih Warm Jar Hcp (C4), 1000m
2 of 14: United We Stand (ex: Register)
Tnr: C S Shum Rdr: Jerry Chau
Friday, November 13
Gundagai: Elders Showcase Mdn Hcp, 1180m
3 of 12: Big Steve (ex: Rosie's Reward)
Tnr: Anita Walder Rdr: Aaron Sweeney
Gundagai: Tooheys Extra Dry Country Mdn, 1100m
9 of 11: Hey Dugee (ex: Take Charge Lady)
Tnr: Anita Walder Rdr: Aaron Sweeney
Port Lincoln: Lincoln Estate Wines Mdn Plate, 1390m
1 of 9: Brazen Head (ex: Alex)
Tnr: D S Courtney Rdr: Margaret Collett
Thursday, November 12
Port Macquarie: Game Over Cafe Mdn Plate, 1500m
2 of 12: Hooyah (ex: Sweet Ransom)
Tnr: D I Atkins Rdr: A E Denby
Wednesday, November 11
Murray Bridge Gh: Coonara (Bm52), 1600m
3 of 10: Deluxe Design (ex: Redesign)
Tnr: W F Francis & G Kent Rdr: Jake Toeroek
Tuesday, November 10
Townsville: Book Your Xmas Party Now (C3), 1000m
5 of 9: Howyalikemenow (ex: Shadow Memory)
Tnr: Andrew Cameron Rdr: Ashley Butler
Monday, November 9
Morphettville Parks: Licola's 40th (Bm64), 1400m
1 of 8: Hankstar (ex: Flying Lamborgini)
Tnr: Peter Nolan Rdr: Ms C Jones
Queanbeyan: Homestead Press Hcp (C1), 1000m
9 of 11: Shishaq (ex: Danagall)
Tnr: B P Connell Rdr: Amy Mc Lucas
Queanbeyan: Two Stubbies Racing (Bm50), 1460m
1 of 11: Swilling (ex: Lambrays)
Tnr: Blake Fitzpatrick Rdr: R Bensley
Queanbeyan: Walsh's Hotel Cup Prelude-Bm58, 2000m
4 of 9: Goodradigbee (ex: Elate)
Tnr: Mark Gee Rdr: B P Ward
Sunday, November 8
Ararat: Programmed Ararat Bowl, 1300m
6 of 10: Revlis (ex: Already)
Tnr: P A Preusker Rdr: Dean Holland
Armidale: Owen & Fivash P/L Mdn Plate, 1100m
3 of 10: Mook's Sister (ex: Bounding Along)
Tnr: Troy O'Neile Rdr: S Lisnyy
Sunshine Coast: Sharon Wynn (Bm60), 1600m
9 of 9: Delchuzy (ex: Tuchuzy)
Tnr: Corey & Kylie Geran Rdr: Ms S Lacy
Warren: Macquarie Toyota & Russ Mdn, 1000m
8 of 13: Robbitty Bob (ex: Fervent Delight)
Tnr: W Collison Rdr: J Pracey-Holmes
York: Hairitage Hair By Lisa (Bm52+), 1500m
8 of 10: Velago (ex: Doubleblack Velvet)
Tnr: M W Bairstow Rdr: Austin Galati
Saturday, November 7
Gold Coast: Kaleb McIntosh (Bm68), 900m
4 of 4: Sukwhinder (ex: Danagall)
Tnr: Michael Costa Rdr: Jag Guthmann-Chester
Goulburn: Electel Services (Bm58), 1600m
5 of 8: Goodradigbee (ex: Elate)
Tnr: Mark Gee Rdr: B P Ward
Toowoomba: Ezywalker Mdn Hcp, 1300m
5 of 11: Mook (ex: Bounding Along)
Tnr: L J Hatch Rdr: P Randall
Friday, November 6
Albury: Pogson Cronin Mdn Plate, 900m
5 of 11: Rhino Rocket (ex: Wilful Kate)
Tnr: Craig Weeding Rdr: M Heagney
Wednesday, November 4
Goulburn: Spendthrift/Guy Walter Hcp-C3, 1300m
3 of 10: Kariba (ex: Create)
Tnr: C E Conners Rdr: J Ford
Grafton: Mark Bloomer Transport Mdn, 1106m
2 of 8: Demykani Miss (ex: Pin Up Lass)
Tnr: Scott Henley Rdr: R Spokes
Grafton: Maclean Hotel Mdn Plate, 1106m
3 of 9: Buckin' Rippa (ex: Lucky Beauty)
Tnr: D Lane Rdr: D Mc Lellan
Launceston: Deloraine Newsagency Mdn, 1220m
7 of 10: Lago Approach (ex: Arrived)
Tnr: J K Blacker Rdr: B Muhcu
Port Lincoln: Carlton Dry Mdn Plate, 1210m
2 of 10: Brazen Head (ex: Alex)
Tnr: D S Courtney Rdr: Margaret Collett
Tuesday, November 3
Canberra: Custom Plumbing (Bm60), 2000m
5 of 7: Delude (ex: Society Barber)
Tnr: Tash Burleigh Rdr: Amy Mc Lucas
Gladstone: (Bm45), 1517m
3 of 8: We Want It All (ex: Apart)
Tnr: K N Smyth Rdr: J Missen
Moruya: (Bm50), 1650m
3 of 6: Oliver Skoona (ex: Cosima's Dream)
Tnr: J M Cleary Rdr: M Heagney
Moruya: Hcp (C2), 1425m
4 of 6: Swilling (ex: Lambrays)
Tnr: Blake Fitzpatrick Rdr: J Mallyon
Muswellbrook: Hollydene Estate Wines Mdn Hcp, 1280m
9 of 12: Outrein (ex: Routine)
Tnr: T S Howlett Rdr: Qin Yong
Sunshine Coast: Proliquor Hcp (C2), 1400m
7 of 9: Birkin Black (ex: Birkin)
Tnr: Bette Anne Harden Rdr: Dale Smith
Sunshine Coast: Sky Racing Hcp (C1), 1200m
7 of 8: Supalux (ex: Level)
Tnr: B C Gill Rdr: Adam Spinks
Monday, November 2
Corowa: Triple M The Border Hcp (C1), 1000m
6 of 6: Luva Deluxe (ex: Ponder)
Tnr: Tony Meade Rdr: M Heagney
Corowa: Upton Ctre Pivot Irrigation-C2, 1400m
6 of 12: Eillod (ex: Ze Choice)
Tnr: R J Steiner Rdr: Julia Presits
Sunday, November 1
Mortlake: Tac Be Races Ready Mdn Plate, 1100m
1 of 10: Luxitorah (ex: Torah)
Tnr: Daniel Bowman Rdr: Jack Hill
Saturday, October 31
Morphettville: Tab Live Racing Vision (Bm58), 1500m
9 of 12: Deluxe Design (ex: Redesign)
Tnr: W F Francis & G Kent Rdr: Sophie Logan
Pioneer Park: Ladbrokes Mdn Plate, 1200m
6 of 8: Still Justified (ex: Arrived)
Tnr: Ms L Gillett Rdr: R Vigar
Friday, October 30
Moonee Valley: Drummond Golf (Bm70), 1000m
1 of 12: Hint Of Mint (ex: Cinnamon Bells)
Tnr: Andrew Noblet Rdr: Will Price
Wagga: Lion Nathan Stan Sadleir Stks, 1400m
4 of 11: Zelago (ex: Ze Choice)
Tnr: B Joseph & P & M Jones Rdr: Simon Miller
Thursday, October 29
Sapphire Coast: Eden Magnet Hcp (C2), 1600m
2 of 6: Goodradigbee (ex: Elate)
Tnr: Mark Gee Rdr: B P Ward
Sapphire Coast: Realestate View Mdn Plate, 1600m
2 of 10: Le May (ex: Kariz)
Tnr: M Petrovic Rdr: B Mc Dougall
Sapphire Coast: Australian Community Media Mdn, 1000m
2 of 9: Hey Dugee (ex: Take Charge Lady)
Tnr: Anita Walder Rdr: Aaron Sweeney
Sapphire Coast: Acm Digital Marketing Mdn Hcp, 1200m
2 of 9: Big Steve (ex: Rosie's Reward)
Tnr: Anita Walder Rdr: Aaron Sweeney
Wednesday, October 28
Strathalbyn: Strath Small Engines Mdn Plate, 1100m
4 of 7: Summer Show (ex: Hot Show)
Tnr: Justin Pickering Rdr: Teagan Voorham
Strathalbyn: Milang Caravan Park Hcp (C1), 1200m
5 of 12: Hankstar (ex: Flying Lamborgini)
Tnr: Peter Nolan Rdr: Jacob Opperman