Latest Results

Tuesday, November 24
Kyneton: Furphy Mdn Hwt Plate, 1875m
9 of 10: Yulong Town (ex: Queen Of France)
Tnr: Anthony Cosgriff Rdr: D Horner Jnr
Saturday, November 21
Ballarat: Global Turf (Bm78), 2600m
7 of 10: Yulong Rising (ex: One Moment In Time)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: Lachlan Neindorf
Gosford: Eagles Plumbing Plus Plate-C1, 2600m
4 of 7: Yulong Wall (ex: Crazyforlovingyou)
Tnr: D Lane Rdr: B Griffiths
Kembla Grange: Pfd Food Services (Bm78), 1400m
8 of 12: Tenorino (ex: Classic Music)
Tnr: K J Parker Rdr: Rachel King
Monday, November 16
Taree: Christmas Lunch At Mvrc (C1), 2018m
3 of 8: Yulong Wall (ex: Crazyforlovingyou)
Tnr: D Lane Rdr: A Bullock
Saturday, November 14
Sandown-Hillside: Zircodata Sandown Stakes, 1500m Gr3
2 of 7: Kenya (ex: Tender Morn)
Tnr: A & S Freedman Rdr: Jye McNeil
Sandown-Hillside: Ladbrokes Sandown Cup, 3200m LR
9 of 11: Midterm (ex: Midday)
Tnr: M & L Cerchi Rdr: Patrick Moloney
Thursday, November 12
Pakenham: Sportsbet - 3wnc Podcast-Bm64, 1600m
6 of 12: Sir Edwin Landseer (ex: Baraka)
Tnr: A Rosolini Rdr: Emily Brown
Wednesday, November 11
Hawkesbury: Blakes Marine (Bm64), 1600m
4 of 9: Harpo Marx (ex: Nechita)
Tnr: Bjorn Baker Rdr: Rachel King
Launceston: Members Jackpot Draw Plate-C1, 2150m
7 of 8: Lygon (ex: Anatola)
Tnr: Joel Flannery Rdr: D Pires
Saturday, November 7
Doomben: Astrojump Inflatables (Bm72), 2200m
4 of 11: Fields Of Yulong (ex: Honour Bright)
Tnr: A J & T Edmonds Rdr: R Fradd
Flemington: Special Kids Pin & Win (Bm80), 2000m
5 of 14: Somerset Maugham (ex: Fire Lily)
Tnr: D T O'Brien Rdr: B Melham
Flemington: Nova100 Trophy (Bm90), 1600m
12 of 13: Spanish Steps (ex: Turbulent Descent)
Tnr: D J McCarthy Rdr: J Mott
Rosehill: A Gardiner Fund Journey-Bm78, 2400m
7 of 8: Shakespear'sgalley (ex: Lady Shakespeare)
Tnr: G Waterhouse & A Bott Rdr: B Avdulla
Wednesday, November 4
Grafton: Herb Blanchard Haulage (C1), 2220m
7 of 11: Yulong Wall (ex: Crazyforlovingyou)
Tnr: D Lane Rdr: D Mc Lellan
Tuesday, November 3
Flemington: The Macca's Run (Bm96), 2800m
5 of 12: Midterm (ex: Midday)
Tnr: M & L Cerchi Rdr: Patrick Moloney
Flemington: The Macca's Run (Bm96), 2800m
9 of 12: Yulong Rising (ex: One Moment In Time)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: John Allen
Flemington: Melbourne Cup, 3200m Gr1
2 of 23: Tiger Moth (ex: Lesson In Humility)
Tnr: A O'Brien Rdr: K Mc Evoy
Flemington: Melbourne Cup, 3200m Gr1
0 of 23: Anthony Van Dyck (ex: Believe'n'succeed)
Tnr: A O'Brien Rdr: J Bowman
Gold Coast: Rbc Group Mdn Hcp, 1300m
6 of 11: Yulong Soldier (ex: Mystical Lady)
Tnr: A J & T Edmonds Rdr: S Cormack
Kembla Grange: Tab (Bm64), 1600m
2 of 10: Tenorino (ex: Classic Music)
Tnr: K J Parker Rdr: J Penza
Sunday, November 1
Mornington: Neds Peninsula Cup 2020 (Bm90), 1600m
1 of 7: Kenya (ex: Tender Morn)
Tnr: A & S Freedman Rdr: Jye McNeil
Mortlake: Bet365 Mortlake Cup, 2000m
10 of 10: Us Army Ranger (ex: Moonstone)
Tnr: Aaron Peterson Rdr: J Lorensini
Friday, October 30
Moonee Valley: McCafe (Bm70), 2040m
7 of 9: Sir Edwin Landseer (ex: Baraka)
Tnr: A Rosolini Rdr: Harry Grace
Wednesday, October 28
Bendigo: Apiam Bendigo Cup, 2400m Gr3
11 of 15: Midterm (ex: Midday)
Tnr: M & L Cerchi Rdr: Patrick Moloney
Launceston: Book Your Xmas Function-Bm84, 1600m
5 of 5: Crocodile Rock (ex: Aleagueoftheirown)
Tnr: Scott Brunton Rdr: D Pires