Latest Results

Wednesday, November 25
Bunbury: Furphy - Refreshing Ale Hcp-C3, 1690m
6 of 14: Casa Rosada (ex: Star Of Danetime)
Tnr: D & B Pearce Rdr: Joseph Azzopardi
Morphettville Parks: Chalk Hill (Bm82), 1000m
4 of 11: Aadelad (ex: Aadelaidee)
Tnr: W F Francis & G Kent Rdr: Kayla Crowther
Tuesday, November 24
Newcastle: Coastline Pools & Spas Mdn, 1200m
7 of 12: Justitia (ex: Solar Verde)
Tnr: K A Lees Rdr: Ms L Day
Monday, November 23
Ballina: Win Network (Bm58), 1410m
6 of 8: Spirit Of Husson (ex: Sacred Spirit)
Tnr: N F Creighton Rdr: R Spokes
Ballina: Win Network (Bm58), 1410m
8 of 8: And Finally (ex: Catlyp)
Tnr: Bruce Hill Rdr: A Mallyon
Wagga: Terminate Mdn Plate, 1200m
13 of 13: Husson Ville (ex: Sessantesimo)
Tnr: Mark Gee Rdr: B P Ward
Wagga: Wdf Professional (Bm58), 1600m
8 of 14: Pushkar (ex: Rajasthan)
Tnr: T P Donnelly Rdr: Ms K Nisbet
Sunday, November 22
Quirindi: Slider Saver & A Cut Above Mdn, 1450m
4 of 12: Raglan (ex: Irish Karioi)
Tnr: Gavin Groth Rdr: J Pracey-Holmes
Quirindi: Cafe On Single Hcp (C1), 1200m
8 of 9: Power Bells (ex: Bellahro)
Tnr: K A Lees Rdr: A Bullock
Saturday, November 21
Ascot: Tourism Wa Trophy (Bm72+), 1200m
1 of 6: Carocapo (ex: Smytzer's Rose)
Tnr: J P Taylor Rdr: Laqdar Ramoly
Ascot: Carbine Club Of W.A. Stakes, 1400m LR
4 of 14: Pym's Royale (ex: Pym's Lane)
Tnr: Luke Fernie Rdr: Mitchell Pateman
Cowra: Raine & Horne (Bm50), 1100m
1 of 8: Red Marauder (ex: Coppereight)
Tnr: Paul Theobald Rdr: K Dunbar
Launceston: Buckby Mercedes Benz Mdn, 1200m
1 of 9: Swoop Dog (ex: Swooper)
Tnr: J K Blacker Rdr: T Baker
Launceston: Buckby Ram Hcp (C1), 1400m
9 of 9: Luvahussy (ex: Cassini Contest)
Tnr: Dylan Clark Rdr: M Ulucinar
Tatura: Hygain Mdn Plate, 1980m
1 of 8: Okra (ex: Lutine)
Tnr: A Fitzgerald Rdr: J Duffy
Friday, November 20
Orange: Inland Digital Mdn Hcp, 1000m
7 of 10: Down Stage (ex: Take Your Mark)
Tnr: Ms M Harrison Rdr: Jess Del Frari
Thursday, November 19
Beaudesert: Pryde's Easifeed (Bm55), 2450m
5 of 9: Sir Husson (ex: Lady Rich)
Tnr: L D Kelly Rdr: Ben Thompson
Moe: Latrobe Electrical (Bm64), 1114m
3 of 9: The Sisters (ex: Orphan)
Tnr: P G Carey Rdr: Celine Gaudray
Wednesday, November 18
Strathalbyn: Hygain Off Track Support-Bm54, 1350m
1 of 12: Sylvan Crest (ex: Manhattan Transfer)
Tnr: W F Francis & G Kent Rdr: Kayla Crowther
Monday, November 16
Scone: Sarah Bishop Artist (Bm58), 2200m
2 of 9: Kilmarnock (ex: Salix Caprea)
Tnr: Ms L Selby Rdr: C Waddell
Scone: Sardos Coffee Mdn Plate, 1400m
3 of 8: Blue Velvet (ex: Blue Garter)
Tnr: S I Singleton Rdr: Billy Cray
Sunday, November 15
Albany: Pegasus Feeds Hcp (C2), 1450m
5 of 12: Fangio (ex: Rantorini)
Tnr: Roy Rogers Rdr: C Nicoll
Canberra: Into The Night (C1), 2000m
3 of 9: Clem Fandango (ex: Flying Tilly)
Tnr: Matthew Dale Rdr: R Dolan
Geelong: The Elephant&Castle Hotel (58), 2440m
5 of 11: Rylstone (ex: Bavarian Belle)
Tnr: Michael Trotter Rdr: Campbell Rawiller
Saturday, November 14
Bathurst: Terry Longmore Exceltech Mdn, 1100m
6 of 10: Danish Hussar (ex: Rein Leica Dane)
Tnr: A L McRae Rdr: Ashley Morgan
Bathurst: Jb Civil Concreting (C1), 2000m
6 of 9: Quirion (ex: Blonde Mafia)
Tnr: Troy Mc Carney Rdr: Dylan Stanley
Bathurst: Bathurst Rsl Club (Bm58), 1200m
1 of 10: Red Marauder (ex: Coppereight)
Tnr: Paul Theobald Rdr: K Dunbar
Gold Coast: David Ponton Mdn Hcp, 1200m
3 of 5: King's Contract (ex: Stories)
Tnr: B & D Guy Rdr: J Grisedale
Gold Coast: Dillon Legal Hcp (C2), 1800m
5 of 6: The Demtel Man (ex: Oh So Stunning)
Tnr: L D Kelly Rdr: Leslie Tilley
Inverell: D Bartlett Memorial (Bm50), 1400m
3 of 10: Emvepee (ex: Virgin Snow)
Tnr: Ms M Hopkins Rdr: Rasit Yetimova
Inverell: D Bartlett Memorial (Bm50), 1400m
4 of 10: Lunar Lustre (ex: Moon Glitter)
Tnr: Ms M Hopkins Rdr: Shane Arnold
Kembla Grange: Age Matters (Bm64), 1000m
4 of 9: Micks New Chick (ex: Mick's Chick)
Tnr: B M Lazzarini Rdr: Ms R Freeman-Key
Kembla Grange: Southern Iml Pathology (Bm64), 1400m
10 of 13: Hypernicus (ex: Dream Machine)
Tnr: G G Hall Rdr: S Guymer
Sha Tin: Panasonic Massage Lounger (C3), 1800m
5 of 14: Flying Mighty (ex: Ibis)
Tnr: D J Hall Rdr: K C Leung
Tauranga: Walker & Hall (Bm65), 1400m
1 of 13: Red Hussar (ex: Lohan)
Tnr: G Richardson & R Norvall Rdr: V A Colgan
Friday, November 13
Emerald: Ctry Cups Challenge Qualifier, 1615m
4 of 9: Fastnet Flyer (ex: Overspeed)
Tnr: Ms G Bell Rdr: P Hamblin
Sunshine Coast: Butler McDermott Lawyers Mdn, 1400m
6 of 9: Earn Out (ex: Fedorova)
Tnr: M J Mair Rdr: Ms T Harrison
Sunshine Coast: Tmg Construction Hcp (C2), 1200m
2 of 11: Pull Anchor (ex: Mel's Pocket)
Tnr: T J Gollan Rdr: B N Stewart
Thursday, November 12
Wangaratta: Winsec Savings & Loans Mdn, 2000m
2 of 11: Okra (ex: Lutine)
Tnr: A Fitzgerald Rdr: J Duffy
Wednesday, November 11
Ascot: Mumm Champagne Hcp (C3), 1400m
10 of 13: Casa Rosada (ex: Star Of Danetime)
Tnr: D & B Pearce Rdr: Joseph Azzopardi
Hawkesbury: Starr Partners Nth Rich. Hcp, 1000m
1 of 7: Frozen In Time (ex: Suspended Time)
Tnr: K A Lees Rdr: B Avdulla
Ipswich: Ieec.Com.Au Mdn Hcp, 1350m
10 of 12: Silverbrook Lad (ex: Fasten)
Tnr: Ron Peterson Rdr: Brendon Newport
Murray Bridge Gh: Coonara (Bm52), 1600m
8 of 10: Red Dazzle (ex: Royal Snip)
Tnr: G P Moody Rdr: Zoe White
Murray Bridge Gh: Aap (Bm54), 1200m
2 of 11: Carbone (ex: Florestans Match)
Tnr: G P Moody Rdr: R J Hurdle
Tuesday, November 10
Hamilton: Bet365 Racing Refunds (Bm58), 1400m
10 of 10: Anges (ex: Fly Like Angels)
Tnr: Bryan Dowsett Rdr: Chris Caserta
Monday, November 9
Lismore: Team Thoroughbred Nsw (Bm58), 1526m
6 of 9: Spirit Of Husson (ex: Sacred Spirit)
Tnr: N F Creighton Rdr: R Spokes
Moe: Tm&H Mitre 10 Moe (Bm58), 2400m
6 of 9: Rylstone (ex: Bavarian Belle)
Tnr: Michael Trotter Rdr: Campbell Rawiller
Sunday, November 8
Penola: Finns Fine Foods Mdn Plate, 1100m
8 of 10: Hasty (ex: Baldachino)
Tnr: D I Dodson Rdr: Kayla Crowther
Saturday, November 7
Flemington: Tab Matriarch Stakes, 2000m Gr2
9 of 13: Vanna Girl (ex: Logan's Choice)
Tnr: A J & T Edmonds Rdr: J Bowman
Gold Coast: Darlin-Wholesale Homeware (C3), 1800m
6 of 7: Sir Husson (ex: Lady Rich)
Tnr: L D Kelly Rdr: Travis Wolfgram
Pioneer Park: Ladbrokes-Same Race Multi-Bm54, 1400m
1 of 8: Doon Buggy (ex: Ransom Claim)
Tnr: R G Bell Rdr: Lorelle Crow
Friday, November 6
Albury: Martins Travel Albury (Bm58), 1175m
6 of 11: Houlio's Dream (ex: Bridge Of Sighs)
Tnr: K A Davison Rdr: B Mc Dougall
Wednesday, November 4
Goulburn: Hibernian Hotel (Bm66), 1200m
6 of 7: Destiny's Son (ex: Predestined)
Tnr: Mark Newnham Rdr: Tom Sherry
Grafton: Grafton Gas & Plumbing Cup, 1106m
6 of 10: Dominant Crown (ex: Amber's Crown)
Tnr: Wayne S Lawson Rdr: Ms G Mc Donnell
Tuesday, November 3
Ascot: Devil's Lair Hcp (C1), 1400m
3 of 11: Casa Rosada (ex: Star Of Danetime)
Tnr: D & B Pearce Rdr: Joseph Azzopardi
Canberra: Ncg Services Plate (C1), 1600m
1 of 8: Clem Fandango (ex: Flying Tilly)
Tnr: Matthew Dale Rdr: Nick Heywood
Gold Coast: Commercial Kitchen Co. (Bm55), 1400m
12 of 13: The Demtel Man (ex: Oh So Stunning)
Tnr: L D Kelly Rdr: A Mallyon
Kembla Grange: Tle Electrical Hcp (C1), 1400m
3 of 4: Just A Hustler (ex: Just Another)
Tnr: R & L Price Rdr: J Penza
Moruya: Mdn Plate, 920m
4 of 8: Danish Hussar (ex: Rein Leica Dane)
Tnr: A L McRae Rdr: J Mallyon
Murwillumbah: Ellis & Baxter Solicitors-Bm45, 2020m
5 of 7: Prince Husson (ex: Poplars)
Tnr: E R Singh Rdr: Melea Castle
Sunshine Coast: XXXX Dry Hcp (C1), 1200m
10 of 10: Earn Out (ex: Fedorova)
Tnr: M J Mair Rdr: Ms T Harrison
Tamworth: Think Big (Bm50), 1900m
1 of 6: Kilmarnock (ex: Salix Caprea)
Tnr: Ms L Selby Rdr: C Waddell
Toowoomba: (Bm52), 1300m
3 of 6: Lunar Lustre (ex: Moon Glitter)
Tnr: Ms M Hopkins Rdr: Brendon Newport
Monday, November 2
Corowa: Upton Ctre Pivot Irrigation-C2, 1400m
5 of 12: Pushkar (ex: Rajasthan)
Tnr: T P Donnelly Rdr: Ms K Nisbet
Sunday, November 1
Muswellbrook: Fox Wealth Advisory (Bm58), 1280m
4 of 8: Power Bells (ex: Bellahro)
Tnr: K A Lees Rdr: A Bullock
Saturday, October 31
Coffs Harbour: Geoff King Motors (Bm50), 1600m
2 of 7: Kilmarnock (ex: Salix Caprea)
Tnr: Ms L Selby Rdr: L P Rolls
Dubbo: Maas Group Properties (Bm58), 2210m
9 of 10: Quirion (ex: Blonde Mafia)
Tnr: Troy Mc Carney Rdr: Dylan Stanley
Dubbo: Southlakes Estate (Bm66), 1010m
9 of 10: Red Marauder (ex: Coppereight)
Tnr: Paul Theobald Rdr: K Dunbar
Flemington: Empire Rose Stakes, 1600m Gr1
9 of 13: Vanna Girl (ex: Logan's Choice)
Tnr: A J & T Edmonds Rdr: J Bowman
Morphettville: Schweppes (Bm58), 1800m
6 of 7: Mr Epic (ex: Salinger)
Tnr: Merissa Moyle Rdr: Teagan Voorham
Morphettville: Tab Live Racing Vision (Bm58), 1500m
10 of 12: Sylvan Crest (ex: Manhattan Transfer)
Tnr: W F Francis & G Kent Rdr: Kayla Crowther
Pukekohe Park: Franklin Auctions (Bm65), 1600m
6 of 13: Red Hussar (ex: Lohan)
Tnr: G Richardson & R Norvall Rdr: C K Ormsby
Friday, October 30
Moree: Royal Hotel Motel Moree Mdn, 1300m
3 of 13: Raglan (ex: Irish Karioi)
Tnr: Gavin Groth Rdr: J Pracey-Holmes
Wednesday, October 28
Launceston: Tas Newmarket 25/11 Hcp (C1), 1400m
9 of 10: Luvahussy (ex: Cassini Contest)
Tnr: Dylan Clark Rdr: Georgie Catania