Latest Results

Wednesday, May 22
Warwick Farm: Maurice At Arrowfield (Bm64), 1100m
9 of 10: Play My Song (ex: Anastasia Winni)
Tnr: Ms A Turner Rdr: Rachel King
Monday, May 20
Albury: Gazebo & Shade Centre Hcp (C1), 1000m
6 of 9: Jukebox Flyer (ex: Lyka Flyer)
Tnr: Troy Lorback Rdr: Jack Martin
Chinchilla: Lotus Fortune Cleaning Crystal Turner (Bm65), 1070m
3 of 9: Cabrinella (ex: Gelsomina)
Tnr: Rochelle Pereira Rdr: Jade Metcalfe
Saturday, May 18
Brewarrina: (Bm58), 900m
3 of 12: Seeburg (ex: Just Betty)
Tnr: Monique Gavin Rdr: Jacob Golden
Scone: TAB Highway Hcp (C3), 1600m
4 of 16: One Beat No Beat (ex: One More Two More)
Tnr: S I Singleton Rdr: Mitch Stapleford
Toowoomba: Harvey Norman Commercial Toowoomba Mdn Hcp, 1050m
6 of 13: Discotheque (ex: Zadancer)
Tnr: B R Mallyon Rdr: A Mallyon
Friday, May 17
Werribee: McLean Water Works Mdn Plate, 1108m
1 of 10: Think Rock (ex: Scottish Queen)
Tnr: Julius Sandhu Rdr: Beau Mertens
Wednesday, May 15
Ipswich: Great Northern (Bm65), 1350m
14 of 15: Final Selection (ex: Last Moment)
Tnr: D J Hansen Rdr: Jake Bayliss
Saturday, May 11
Morphettville: The Sportsbet Goodwood, 1200m Gr1
11 of 15: Johnny Rocker (ex: Margene)
Tnr: Nick Ryan Rdr: R Mc Leod
Monday, May 6
Gunnedah: Gunnedah Gold Cup Sunday 26 May 2024 Mdn Plate, 1250m
5 of 12: Poppy Boxer (ex: Here Comes Lucy)
Tnr: T S Howlett Rdr: Ms M Weir
Sunday, May 5
Awapuni Synthetic: Richard Simpson Contracting (Bm65), 1000m
2 of 9: Alfriston (ex: Usena)
Tnr: C J Wood Rdr: Tayla Mitchell
Saturday, May 4
Barcaldine: Barcaldine Welding Works / Railway Hotel Mdn Plate, 1000m
1 of 11: Shezajuke (ex: Absolutlypositivly)
Tnr: P W O'Toole Rdr: Brooke Johnson
Beaudesert: Kobayashi @ Aquis Stallions Mdn Plate, 1100m
2 of 10: Discotheque (ex: Zadancer)
Tnr: B R Mallyon Rdr: Anthony Allen
Morphettville: David 'DT' Thomas Memorial SA Sprint Series Final (Bm74), 1200m
4 of 16: Sixteen Reasons (ex: Ratatat Lass)
Tnr: W Clarken & N O'Shea Rdr: Lachlan Neindorf
Friday, May 3
Kilcoy: Paul Dolan (Bm60), 1200m
5 of 11: Lets Dance Jandy (ex: Jandy Girl)
Tnr: M A Kropp Rdr: Madeleine Wishart
Muswellbrook: Godolphin Tiara (Bm74), 1450m
1 of 9: One Beat No Beat (ex: One More Two More)
Tnr: S I Singleton Rdr: Mitch Stapleford
Muswellbrook: In Memory Of Diesel (Bm66), 1000m
10 of 13: Play My Song (ex: Anastasia Winni)
Tnr: Ms A Turner Rdr: B Spriggs
Wagga: Toyota Forklifts Hcp (C3), 1000m
3 of 14: Jukebox Flyer (ex: Lyka Flyer)
Tnr: Troy Lorback Rdr: Ms J Taylor
Wednesday, May 1
Ipswich: Great Northern (Bm70), 800m
5 of 10: Cabrinella (ex: Gelsomina)
Tnr: Rochelle Pereira Rdr: Bailey Wheeler
Murray Bridge Gh: Thomas Farms Mdn Plate, 1200m
14 of 14: Hurry Love (ex: Northern Lass)
Tnr: Gary & Dean Alexander Rdr: Teagan Voorham
Tuesday, April 30
Warrnambool: Carter Group National (Bm64), 1100m
4 of 16: Trustfall (ex: Pink Pig)
Tnr: Daniel Bowman Rdr: Melissa Julius
Monday, April 29
Mornington: Catanach's Jewellers Mdn Plate, 1000m
3 of 8: Think Rock (ex: Scottish Queen)
Tnr: Julius Sandhu Rdr: Celine Gaudray
Thangool: Biloela Plumbing Works Plate (C3), 1200m
2 of 10: The Blonde Goddess (ex: Moulds)
Tnr: G R Green Rdr: Leslie Tilley
Sunday, April 28
Narromine: Narromine USMC All Veterans Mdn Plate, 1100m
3 of 8: Poppy Boxer (ex: Here Comes Lucy)
Tnr: T S Howlett Rdr: Ms M Weir
Saturday, April 27
Gold Coast Poly: Members & Mates GCTC June 29 (Bm65), 1050m
9 of 11: Shaggy Rogers (ex: Animated)
Tnr: B F Cavanough Rdr: W D'Avila
Rosehill: TAB Highway Hcp (C3), 1100m
13 of 15: Shine Your Light (ex: Unknown Destiny)
Tnr: John W Ramsey Rdr: Rachel King
Thursday, April 25
Cunnamulla: Hcp (CL B), 1000m
4 of 10: Seeburg (ex: Just Betty)
Tnr: Monique Gavin Rdr: J Missen
Randwick-Kensington: The Home Front (Bm68), 1400m
8 of 9: One Beat No Beat (ex: One More Two More)
Tnr: S I Singleton Rdr: N Rawiller
Sunshine Coast: TAB Hcp (C1), 1400m
12 of 12: Final Selection (ex: Last Moment)
Tnr: D J Hansen Rdr: Jake Bayliss