Latest Results

Wednesday, September 23
Canterbury: 2020 Vinery Stallions (Bm68), 1250m
8 of 8: Orpheum (ex: Tender)
Tnr: R J Quinton Rdr: S Clipperton
Eagle Farm: Tab Long May We Play Mdn Plate, 1600m
1 of 3: Gullfoss (ex: Golden Falls)
Tnr: K M Schweida Rdr: James Orman
Eagle Farm: Tab Long May We Play Hcp (C2), 1800m
7 of 8: Call Me Legend (ex: Calming Influence)
Tnr: K Hickmott Rdr: L V Cassidy
Flemington: Darley Spring Preview, 900m
6 of 9: Ginger Creek (ex: Sweet Sister)
Tnr: A & S Freedman Rdr: Damian Lane
Flemington: Vale Phil Power Trophy (Bm64), 1000m
10 of 10: Thala (ex: River Delta)
Tnr: M Ellerton & S Zahra Rdr: Damian Lane
Tuesday, September 22
Wyong: Police Memorial Week Hcp (C1), 1350m
6 of 9: Morethannumberone (ex: Gunawati)
Tnr: Gary & John Moore Rdr: Regan Bayliss
Monday, September 21
Ararat: Tac Be Races Ready Mdn Plate, 1300m
1 of 13: Acacia Road (ex: Icedginger)
Tnr: C Maher & D Eustace Rdr: H Coffey
Sunday, September 20
Sunshine Coast: Baringa Tavern Mdn Hcp, 1600m
3 of 8: Business As Usual (ex: Bossypants)
Tnr: Ms P Barron Rdr: Ben Thompson
Saturday, September 19
Belmont Park: Morley Growers Market (Rs1mw), 1400m
7 of 9: Spirit And Fire (ex: Amelia's Dream)
Tnr: M W Bairstow Rdr: Joseph Azzopardi
Gold Coast: Radiotab (Bm75), 1800m
8 of 10: Maybach (ex: Purespeed)
Tnr: S W Kendrick Rdr: Jake Bayliss
Hastings: Sir Colin Meads Trophy, 1200m LR
8 of 12: Tony Be (ex: Miss Portofino)
Tnr: S D Cole Rdr: R T Elliot
Mackay: S H Tait & Co. Mdn Hcp, 1050m
7 of 9: Enraged (ex: Sugar Babe)
Tnr: Joao Campeao Rdr: Ms C Jokic
Morphettville: Adelaide Galvanising (Bm58), 1050m
9 of 9: Ready Sunshine (ex: Seeking Sunshine)
Tnr: Ryan Balfour Rdr: Ms C Jones
Singapore: Mdn, 1200m
11 of 11: Tiger Boss (ex: Dream And Excel)
Tnr: H W Tan Rdr: T H Koh
Tatura: Greater Shepparton Mdn Plate, 1450m
3 of 10: Elementary Holmes (ex: Disseminate)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: B Rawiller
Wagga: Iron Jack Owners Precinct Mdn, 1400m
10 of 11: Monteil (ex: Sorel Point)
Tnr: Jade McDonald Rdr: Josh Richards
Friday, September 18
Canberra: Rapley Constructions Hcp (C1), 1200m
1 of 9: Blazing Mac (ex: Stellamac)
Tnr: Joseph Pride Rdr: C Lever
Geelong: All Time Plumbing Mdn, 1121m
2 of 11: Bubbly Lass (ex: Artistic Lass)
Tnr: C Maher & D Eustace Rdr: John Allen
Wednesday, September 16
Bendigo: Rankins Catering (Bm70), 1500m
8 of 9: Creative Hero (ex: Imaginative)
Tnr: Shea Eden Rdr: W Pike
Bendigo: Braidie's 80th Birthday (Bm70), 1300m
4 of 11: Westbrook Park (ex: Misty Blue)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: L Nolen
Happy Valley: Tseung Kwan O Hcp (C5), 1200m
3 of 12: Smart Thinker (ex: Thissongsforbailee)
Tnr: C H Yip Rdr: Z Purton
Warwick Farm: Vinery Stallions Mdn Plate, 1100m
5 of 9: Artic (ex: Attractive)
Tnr: M, W & J Hawkes Rdr: Tim Clark
Warwick Farm: Sky Racing Active (Bm72), 2200m
1 of 9: Prince Of Arragon (ex: Dynesque)
Tnr: Stephen O'Halloran Rdr: Tim Clark
Tuesday, September 15
Taree: Horsepower (Bm58), 1250m
1 of 14: Blevio (ex: Steps To The Beat)
Tnr: B J Dodson Rdr: Kyle Wilson-Taylor
Monday, September 14
Hamilton: Hygain Mdn Plate, 1200m
7 of 10: Luberon (ex: Crillon)
Tnr: Kim Talent Rdr: Ms C Puls
Sunday, September 13
Devonport Synthetic: Goodstone Group Mdn, 1650m
10 of 11: Bulbasaur (ex: Rose Of Pania)
Tnr: J F Luttrell Rdr: Peter Lui
Devonport Synthetic: Stinchar @ Fairlands Stud-Bm74, 1880m
3 of 7: Braccenby (ex: Darsini)
Tnr: Rowan Hamer Rdr: Sigrid Carr
Dubbo: Ray White Rural Dubbo Hcp (C1), 1300m
10 of 13: Overflowing (ex: Slow The Flow)
Tnr: Lauri Parker Rdr: C Lever
Sha Tin: Ho Man Tin Hcp (C2), 1000m
11 of 14: Lucky More (ex: You Da One)
Tnr: C S Shum Rdr: A Badel
York: Thank You Rwwa (Bm52+), 1500m
12 of 12: Armed And Ready (ex: Miss Marielle)
Tnr: M W Bairstow Rdr: Austin Galati
Saturday, September 12
Flemington: Very Special Kids Pin And Win, 2500m
6 of 10: More Than Ever (ex: Danalaga)
Tnr: T & C McEvoy Rdr: L Currie
Flemington: Cap D'Antibes Stakes, 1100m LR
9 of 15: Jenni's Rainbow (ex: Three Rainbows)
Tnr: D R Brideoake Rdr: Ethan Brown
Home Hill: Ede Events Hcp (Cl B), 900m
8 of 9: More Than Good (ex: Not Bad)
Tnr: Ben Williams Rdr: P Romeo
Kembla Grange: Kanahooka (Bm64), 1200m
12 of 15: All In Rhythm (ex: Imananabaa)
Tnr: Ms A Turner Rdr: A B Collett
Morphettville: Storm Water Solutions (Bm58), 1050m
10 of 10: World Force (ex: Claws)
Tnr: Kym Healy Rdr: Sairyn Fawke
Morphettville: Sublime Coffee On Bray St-Bm68, 1600m
8 of 12: Pewter (ex: Offer)
Tnr: Ms S Murphy Rdr: Sairyn Fawke
Rosehill: Dulcify Qlty, 1500m LR
2 of 9: Global Quest (ex: Global Dream)
Tnr: C J Waller Rdr: J Bowman
Friday, September 11
Goulburn: Team Thoroughbred Mdn Hcp, 1300m
7 of 9: Alleluia (ex: Rhema)
Tnr: R & M Freedman Rdr: S Guymer
Sunshine Coast: Hynes Mdn Hcp, 1400m
10 of 10: Blonde 'n' Ready (ex: Blonde Mafia)
Tnr: T N Miller Rdr: Ben Thompson
Tuncurry: Tuncurry-Forster XXXX Gold Cup, 2100m
6 of 14: Ready For Danger (ex: Element Of Danger)
Tnr: M J Dunn Rdr: A Bullock
Thursday, September 10
Ballina: Matt McGuren Hcp (C2), 1400m
5 of 6: Maspoeta (ex: Sevillano)
Tnr: M J Dunn Rdr: M Mc Guren
Hawkesbury: Xmas Race Days At Hrc (Bm64), 1400m
3 of 7: Morethannumberone (ex: Gunawati)
Tnr: Gary & John Moore Rdr: Ms L Day
Ipswich: Carlton Mid Hcp (C2), 1710m
1 of 10: Call Me Legend (ex: Calming Influence)
Tnr: K Hickmott Rdr: L V Cassidy
Wednesday, September 9
Canterbury: Sky Racing Active (Bm72), 1200m
8 of 10: Super Longlea (ex: Longlea)
Tnr: G Ryan & S Alexiou Rdr: Jean Van Overmeire
Eagle Farm: Tab Long May We Play Mdn Plate, 1400m
3 of 9: Gullfoss (ex: Golden Falls)
Tnr: K M Schweida Rdr: James Orman
Sandown-Hillside: Ive Print (Bm70), 1600m
5 of 9: Starelle (ex: Star Of Giselle)
Tnr: D T O'Brien Rdr: D Oliver
Tuesday, September 8
Moe: Colli's Hair Design Mdn Plate, 1619m
5 of 12: Ready To Indulge (ex: Secret Indulgence)
Tnr: C Maher & D Eustace Rdr: Teodore Nugent
Monday, September 7
Wellington: Lloyd's Services Mdn Plate, 900m
10 of 12: Babelama (ex: Indalama)
Tnr: M C Lynch Rdr: G M Ryan
Sunday, September 6
Devonport Synthetic: Stinchar @ Fairlands Stud-Bm66, 1650m
9 of 9: Braccenby (ex: Darsini)
Tnr: Rowan Hamer Rdr: Peter Lui
Sunshine Coast: Access Insulation (Bm65), 1800m
2 of 5: Maybach (ex: Purespeed)
Tnr: S W Kendrick Rdr: Sheriden Tomlinson
Saturday, September 5
Bundaberg: Hcp (Cl B), 1090m
9 of 9: Infinite Advantage (ex: Shared Reflections)
Tnr: David A Jones Rdr: Shannyn Stephan
Bundaberg: (Bm55), 1212m
1 of 10: Wrecking Ball (ex: Presenting)
Tnr: D W Gardiner Rdr: Hannah Richardson
Doomben: Mount Franklin Plate (C3), 1350m
5 of 7: Montez (ex: Colorado Claire)
Tnr: Ms M Brosnan Rdr: Ms S Thornton
Hawkesbury: Southern Cross Turf Mdn Hcp, 1000m
7 of 10: Wave (ex: Flying Siren)
Tnr: L J Bridge Rdr: Chris C Williams
Hawkesbury: Evergreen Turf Hcp (C1), 1300m
6 of 9: Angelo (ex: Wasimah)
Tnr: G L Frazer Rdr: G Buckley
Kilmore: Mc Security Mdn Plate, 1200m
4 of 12: Elementary Holmes (ex: Disseminate)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: N Callow
Morphettville Parks: Holdfast Insurance (Bm76), 1950m
2 of 9: More Than Ever (ex: Danalaga)
Tnr: T & C McEvoy Rdr: B Vorster
Randwick: Tab Highway Hcp (C3), 1200m
8 of 12: Mr Kylin (ex: Exceptionally)
Tnr: Danielle Seib Rdr: Ms K O'Hara
Randwick: Darley Furious Stakes, 1200m Gr2
11 of 11: Orpheum (ex: Tender)
Tnr: R J Quinton Rdr: K Jennings
Friday, September 4
Donald: Leading Teams Mdn Plate, 1002m
12 of 12: Luberon (ex: Crillon)
Tnr: Kim Talent Rdr: Zac Spain
Thursday, September 3
Ballarat Synthetic: Pipepro Drilling Mdn, 1200m
4 of 12: Acacia Road (ex: Icedginger)
Tnr: C Maher & D Eustace Rdr: Teodore Nugent
Ipswich: Sky Racing Hcp (58), 1350m
8 of 11: Call Me Legend (ex: Calming Influence)
Tnr: K Hickmott Rdr: L V Cassidy
Otaki: El Cheapo Cars Mdn, 1400m
9 of 10: Inconceivable (ex: Mystically)
Tnr: Ms S Gordon Rdr: J K Riddell
Wednesday, September 2
Avondale: Westbrook Vine & Wine Club Mdn, 1200m
2 of 13: Tony Be (ex: Miss Portofino)
Tnr: S D Cole Rdr: S R Weatherley
Bendigo: Tac Be Races Ready (Bm70), 1300m
8 of 12: Creative Hero (ex: Imaginative)
Tnr: Shea Eden Rdr: W Pike
Tuesday, September 1
Newcastle: Minder Cloud Services Mdn, 900m
3 of 6: Pounce (ex: Passion Cheval)
Tnr: M, W & J Hawkes Rdr: Mitchell Bell
Newcastle: Hunter Valley Premium Meat Mdn, 1300m
1 of 9: Morethannumberone (ex: Gunawati)
Tnr: J & G W Moore Rdr: Ms L Day
Monday, August 31
Grafton: Belflyer Hcp (C2), 1206m
1 of 8: Blevio (ex: Steps To The Beat)
Tnr: B J Dodson Rdr: Kyle Wilson-Taylor
Pakenham Synthetic: Sportsbet-Pakenham Mdn, 1000m
1 of 10: Thala (ex: River Delta)
Tnr: M Ellerton & S Zahra Rdr: D Moor
Sunday, August 30
Mudgee: Gooree Cellar & Pantry Hcp-C1, 1200m
6 of 12: Overflowing (ex: Slow The Flow)
Tnr: Lauri Parker Rdr: S Guymer
Sale: Powered Solutions Mdn Plate, 1400m
10 of 14: The Watchman (ex: Follonica)
Tnr: G Eurell Rdr: Lewis German
Sunshine Coast: Tab Mdn Plate, 1300m
4 of 10: Gullfoss (ex: Golden Falls)
Tnr: K M Schweida Rdr: M R Du Plessis
Wyong: Carlton Wyong Cup Prelude-Bm68, 2100m
2 of 5: Prince Of Arragon (ex: Dynesque)
Tnr: Stephen O'Halloran Rdr: K S Latham
Saturday, August 29
Belmont Park: Idyllic Prince Stakes, 1300m LR
5 of 9: Lockroy (ex: Polar Success)
Tnr: C & M Gangemi Rdr: Jarrad Noske
Caulfield: Neds The Heath, 1100m Gr3
13 of 13: Trope (ex: Personify)
Tnr: Julius Sandhu Rdr: Beau Mertens
Chinchilla: Mdn Plate, 1030m
7 of 11: Enraged (ex: Sugar Babe)
Tnr: Dale Groves Rdr: R Goltz
Gold Coast: Rochele Painting Mdn Plate, 1400m
4 of 14: Business As Usual (ex: Bossypants)
Tnr: Ms P Barron Rdr: Jag Guthmann-Chester
Warracknabeal: Staysafe Stayhome Mdn Plate, 1000m
6 of 10: Luberon (ex: Crillon)
Tnr: Kim Talent Rdr: Tayla Childs
Friday, August 28
Bordertown: McCarthy Transport (Bm58), 1550m
2 of 9: Pewter (ex: Offer)
Tnr: Ms S Murphy Rdr: Jacob Opperman
Gosford: Greg McFarlane Racing (Bm64), 1200m
3 of 10: Super Longlea (ex: Longlea)
Tnr: G Ryan & S Alexiou Rdr: J Parr
Murwillumbah: O'Keefe Earthmoving Hcp (C1), 1200m
3 of 8: Maspoeta (ex: Sevillano)
Tnr: M J Dunn Rdr: Ms B Hodder
Pakenham Synthetic: Sandown Lodge Mdn Plate, 1400m
1 of 12: Bofors (ex: Cutie Express)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: J Mott
Pakenham Synthetic: Sandown Lodge Mdn Plate, 1400m
9 of 12: Cyclone Blackie (ex: Ocean Storm)
Tnr: J Warren & D Krongold Rdr: J Noonan
Thursday, August 27
Mornington: Denis Woolfe-Rmbl Invest.-Bm64, 1200m
5 of 9: The Executioner (ex: Pinova)
Tnr: T Busuttin & N Young Rdr: Campbell Rawiller
Northam: Gannons Ladies Day Oct 4 (C5), 1300m
5 of 10: Spirit And Fire (ex: Amelia's Dream)
Tnr: M W Bairstow Rdr: Joseph Azzopardi
Wagga: Elders Insurance (Bm58), 1000m
4 of 14: Mr Kylin (ex: Exceptionally)
Tnr: Danielle Seib Rdr: Jean Van Overmeire
Wagga: Iron Jack Owners Precinct Mdn, 1200m
9 of 14: Monteil (ex: Sorel Point)
Tnr: Jade McDonald Rdr: Brodie Loy
Wagga: Iron Jack Owners Precinct Mdn, 1200m
13 of 14: Treasured Jewel (ex: Rock Of Kimberlite)
Tnr: Andrew Sheahan Rdr: M Travers
Wednesday, August 26
Murray Bridge Gh: Gold Cup Friday 16/10 (Bm54), 1000m
8 of 10: World Force (ex: Claws)
Tnr: Kym Healy Rdr: Anna Jordsjo
Randwick-Kensington: Frosted @ Darley Mdn Hcp, 1100m
1 of 7: Orpheum (ex: Tender)
Tnr: R J Quinton Rdr: S Clipperton
Tuesday, August 25
Scone: Cressfield (Bm58), 1300m
5 of 13: Good As New (ex: Ebony Wand)
Tnr: B F Cavanough Rdr: B Looker