Latest Results

Wednesday, September 23
Matamata: Gregory Equine Mdn, 1600m
8 of 9: Ocean Spirit (ex: Jungle Juice)
Tnr: R James & R Wellwood Rdr: S R Weatherley
Matamata: One Agency Matamata Mdn, 1400m
6 of 11: Oh To Be (ex: Famous)
Tnr: G Richardson & R Norvall Rdr: T D Thornton
Matamata: Paul Jones Contracting Mdn, 1400m
7 of 13: Doha (ex: Dosh)
Tnr: Ms D Guy Rdr: E M Leighton
Matamata: Waikato Farriers Assoc. Mdn, 1200m
5 of 14: Hibernia Sea (ex: Irish Jewel)
Tnr: L O'Sullivan & A Scott Rdr: T Yanagida
Matamata: Majestic Horse Floats Mdn, 1400m
2 of 13: Marmellos (ex: Caramellos)
Tnr: M Moroney & P Gerard Rdr: T Yanagida
Tuesday, September 22
Wyong: Team Thoroughbred Nsw Mdn, 2100m
6 of 10: Waterside (ex: Eliza Blues)
Tnr: Tom Higgins Rdr: Cejay Graham
Monday, September 21
Ararat: Tac Be Races Ready Mdn Plate, 1300m
13 of 13: Chalk Talk (ex: Instructions)
Tnr: Wayne Walters Rdr: Ms K Walters
Grafton: Become A Sponsor (Bm58), 2230m
4 of 10: Karlu Dreaming (ex: Spirit Of Karlu)
Tnr: H R Dew Rdr: Ms K Stanley
Sunday, September 20
Ballarat: Porter Plant (Bm64), 1600m
1 of 8: Ocean's Thirteen (ex: Really Reputable)
Tnr: C Maher & D Eustace Rdr: Jye McNeil
Ballarat: Porter Plant (Bm64), 1600m
4 of 8: Okotoks (ex: Calgary)
Tnr: Nathan Hobson Rdr: Madison Lloyd
Sha Tin: Shek Yam Hcp (C4), 1650m
9 of 9: Lucky Win Win (ex: On The Board)
Tnr: T P Yung Rdr: V Borges
Sha Tin: Cheung Shan Hcp (C2), 1600m
14 of 14: Arrogant (ex: Charmeuse)
Tnr: C Fownes Rdr: A Badel
Saturday, September 19
Caulfield: Pfd Food Serv. For Njt (Bm90), 1400m
1 of 11: Fabric (ex: Haberdashery)
Tnr: D T O'Brien Rdr: Craig Williams
Gold Coast: Apg Workforce Plate (C3), 1400m
4 of 9: Senrima Tide (ex: Flying Change)
Tnr: J & C Meagher Rdr: Ron Stewart
Gold Coast: South Coast Radiology (Bm78), 2200m
7 of 11: Holbrook (ex: Zigalong)
Tnr: S J Morrisey Rdr: Ben Thompson
Gold Coast: South Coast Radiology (Bm78), 2200m
8 of 11: Ocean Addict (ex: Lashings)
Tnr: A J & T Edmonds Rdr: M Cahill
Randwick: Shoot Out Mile (Bm88), 1600m
3 of 12: Opacity (ex: Twilight Granita)
Tnr: J A O'Shea Rdr: J Bowman
Randwick: Shoot Out Mile (Bm88), 1600m
4 of 12: Matowi (ex: Warm Whispers)
Tnr: C J Waller Rdr: Tommy Berry
Randwick: Fujitsu George Main Stakes, 1600m Gr1
1 of 7: Kolding (ex: Magic Star)
Tnr: C J Waller Rdr: Tommy Berry
Randwick: Fujitsu George Main Stakes, 1600m Gr1
2 of 7: Star Of The Seas (ex: Stella Livia)
Tnr: C J Waller Rdr: S Clipperton
Randwick: Schweppes Kingston Town Stakes, 2000m Gr3
5 of 16: Rondinella (ex: Valpolicella)
Tnr: J A O'Shea Rdr: Rachel King
Randwick: Tresemme (Bm78), 1400m
7 of 13: Moana Jewel (ex: Blue Rata Jewel)
Tnr: T J Bartley Rdr: Rachel King
Ruakaka: Fell Engineering Mdn, 1400m
5 of 12: Parker Lewis (ex: Trilby)
Tnr: C Gibbs & M Bradley Rdr: L H Satherley
Ruakaka: Fell Engineering Mdn, 1400m
8 of 12: Oceans Of Stanima (ex: Staxa Stanima)
Tnr: W D Larsen Rdr: D J Danis
Ruakaka: Bay Of Islands-Waipapa (Bm65), 2100m
3 of 14: Brawler (ex: Knockout)
Tnr: C R Isdale Rdr: S C Spratt
Ruakaka: Itm/Gib Whangarei Gold Cup, 2200m
1 of 9: Ocean Billy (ex: Cool Storm)
Tnr: W K Pomare Rdr: Callum Jones
Ruakaka: Northland Bus. Systems (Bm65), 1200m
5 of 12: Highland Dancer (ex: Jesmonds Gift)
Tnr: B Wallace & G Cooksley Rdr: M Hashizume
Singapore: Nov Stakes, 1200m
8 of 9: Upgraded (ex: Chico)
Tnr: J Lim Rdr: S John
Tatura: Greater Shepparton Mdn Plate, 1450m
8 of 10: Colville House (ex: Diana Dors)
Tnr: S Fliedner Rdr: John Robertson
Friday, September 18
Ashburton: Kaiso Syndicate Mdn, 1600m
1 of 12: Aquattack (ex: Under Siege)
Tnr: D B Frye Rdr: C W Johnson
Ashburton: Tony Prendergast Mem. (Bm65), 1600m
11 of 14: Pure Class (ex: Mystify)
Tnr: Kennedy Moore Rdr: A Balloo
Ashburton: Tony Prendergast Mem. (Bm65), 1600m
12 of 14: Oceans Away (ex: Flying Change)
Tnr: P D Harris Rdr: D R Bothamley
Geelong: Roderick Ins. Brokers (Bm64), 2433m
3 of 10: Accordingly (ex: L'accord)
Tnr: N A Blackiston Rdr: Jye McNeil
Newcastle: Advanced Pest Control Mdn, 1400m
1 of 12: Bargain (ex: Shopaholic)
Tnr: Mark Newnham Rdr: J Parr
Thursday, September 17
Kembla Grange: Burrawang Mdn Hcp, 1500m
5 of 7: Sisseck (ex: Pingus)
Tnr: Joseph Pride Rdr: Rachel King
Northam: Tabtouch Stream Live Mdn, 2200m
9 of 9: Carmel Bay (ex: Warm Whispers)
Tnr: Garry Hampson Rdr: C Staples
Te Rapa: Fiber Fresh Mdn, 1200m
8 of 11: Ocean Point (ex: Danger Point)
Tnr: L R Noble Rdr: L G Innes
Te Rapa: Nzb Insur. Pearl Series Mdn, 1200m
13 of 14: Wasp (ex: Thimble)
Tnr: M Moroney & P Gerard Rdr: C E Lammas
Te Rapa: Foster Mile (Bm65), 1600m
4 of 16: Vedo Rosso (ex: Winsome)
Tnr: Ms S Hale Rdr: M Hashizume
Te Rapa: Foster Mile (Bm65), 1600m
6 of 16: Symbio (ex: Charlotte's Sister)
Tnr: Ms J K Mahoney Rdr: S C Spratt
Townsville: Dinner At The Turf Club (Bm55), 1609m
13 of 14: The Abyss (ex: Belle Femme)
Tnr: P J Minter Rdr: G Watson
Wednesday, September 16
Happy Valley: Yau Tong Hcp (C5), 1650m
1 of 12: V Chevaliers (ex: Screen Siren)
Tnr: K L Man Rdr: J Moreira
Happy Valley: Yau Tong Hcp (C5), 1650m
7 of 12: Treasure Chest (ex: Batroun)
Tnr: P Yiu Rdr: C Y Ho
Warwick Farm: Anz Bloodstock News (Bm72), 1400m
13 of 14: Jachell Alliance (ex: Italian Princess)
Tnr: J & G Lee Rdr: Cejay Graham
Tuesday, September 15
Corowa: William Hay Portrait (C1), 1600m
9 of 9: Rip Girl (ex: Charlotte's Revenge)
Tnr: Ms E Giggins Rdr: Ms K Nisbet
Wodonga: Cb Debt Consultancy (Bm58), 1200m
6 of 11: Jazzles (ex: Glaze)
Tnr: C Maher & D Eustace Rdr: Teodore Nugent
Sunday, September 13
Dubbo: Ray White Rural Dubbo Hcp (C1), 1300m
11 of 13: Thorn Lass (ex: Queencaple)
Tnr: M J Lunn Rdr: Liam Blanch
Sha Tin: Yau Ma Tei Hcp (C5), 1400m
5 of 13: Treasure Chest (ex: Batroun)
Tnr: P Yiu Rdr: A K Chan
Sunshine Coast: Wild Country Co. Mdn Hcp, 1400m
1 of 9: Ocean Treaty (ex: Striker)
Tnr: Steven O'Dea Rdr: Ben Thompson
Taupo: Pitch Sports Bar (Bm65), 1200m
7 of 11: Miss Valencia (ex: Pastrana)
Tnr: M & K Murdoch Rdr: T Yanagida
Taupo: Placemakers Taupo (Bm74), 1400m
6 of 9: Pink Graffiti (ex: Escada)
Tnr: B E Newman Rdr: R J Myers
Saturday, September 12
Ellerslie: Dunstan Feeds (Bm65), 2100m
9 of 15: Brawler (ex: Knockout)
Tnr: C R Isdale Rdr: A C Goindasamy
Ellerslie: Otakiri Reserve Hcp (84), 1200m
8 of 10: Gorgeous Geisha (ex: Pussycat Dream)
Tnr: N W Tiley Rdr: Callum Jones
Ellerslie: Auckland Co-Op Taxis Hcp (104), 1600m
10 of 15: Penelope Cruise (ex: Floridita)
Tnr: S A Sharrock Rdr: D S Johnson
Flemington: Bobbie Lewis Quality, 1200m Gr2
3 of 9: Tofane (ex: Baggy Green)
Tnr: M D Moroney Rdr: D Oliver
Flemington: Winning Edge Presentations Hcp, 1700m
11 of 14: Oceanex (ex: Danex)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: M Zahra
Flemington: The Sofitel, 1400m LR
9 of 14: Bumper Blast (ex: Bucklebury)
Tnr: Robert Hickmott Rdr: Craig Williams
Riccarton Park: Riccarton Pk Function Ctre Mdn, 1800m
3 of 15: Aquattack (ex: Under Siege)
Tnr: D B Frye Rdr: C W Johnson
Riccarton Park: Group 1 R'day Party 24/10 (91), 1400m
11 of 12: Whale Song (ex: Nadel Dame)
Tnr: M & M Pitman Rdr: W Papier
Riccarton Park: Pryde's Easifeed Hcp (94), 1600m
7 of 11: Owen Patrick (ex: Unplanned)
Tnr: T Charles & P Corbett Rdr: K Chowdhoory
Rosehill: Rosehill Bowling Club (Bm78), 1500m
10 of 12: Ocean Go (ex: Rationalize)
Tnr: Ms K Buchanan Rdr: J R Collett
Friday, September 11
Hawera: Grangewilliam Stud Mdn, 1200m
3 of 12: Swing The Tide (ex: La Belle Epoque)
Tnr: Joshua Shaw Rdr: D A Hirini
Hawera: Nzb Ins. Pearl Series (Bm65), 1200m
7 of 14: Lucky Park (ex: Shezenthusiastic)
Tnr: G H Sharrock Rdr: D A Hirini
Hawera: Josie Amber Yaxley Mdn, 1600m
5 of 13: Nautical Mile (ex: Raaheeya)
Tnr: Jason Price Rdr: S R Weatherley
Swan Hill: M Lloyd-Appr. Of The Year Mdn, 1600m
7 of 11: Colville House (ex: Diana Dors)
Tnr: S Fliedner Rdr: John Robertson
Swan Hill: Jarrod Arentz Electrical-Bm64, 1600m
1 of 10: Okotoks (ex: Calgary)
Tnr: Nathan Hobson Rdr: Madison Lloyd
Tuncurry: Tuncurry Beach Bowling Club-C1, 2100m
9 of 13: Waterside (ex: Eliza Blues)
Tnr: Tom Higgins Rdr: Cejay Graham
Thursday, September 10
Mornington: Take It To The Neds Level Mdn, 2000m
8 of 8: Classy One (ex: Classy Choice)
Tnr: Wayne Walters Rdr: Ms K Walters
Mornington: Neds (Bm70), 2000m
2 of 10: Ocean Miss (ex: Bound To Impress)
Tnr: David & Coral Feek Rdr: J Noonan
Wednesday, September 9
Canterbury: Frosted @ Darley (Bm72), 1100m
8 of 8: Jachell Alliance (ex: Italian Princess)
Tnr: J & G Lee Rdr: G Schofield
Eagle Farm: XXXX Dry (Bm78), 2218m
6 of 6: Holbrook (ex: Zigalong)
Tnr: S J Morrisey Rdr: M Hellyer
Matamata: The Clothier Farm (Bm65), 1600m
5 of 14: Symbio (ex: Charlotte's Sister)
Tnr: Ms J K Mahoney Rdr: M Hashizume
Matamata: Gcm Feeds Ltd Mdn, 1200m
2 of 10: Moana (ex: Brianna)
Tnr: C K Ormsby Rdr: S R Weatherley
Matamata: The Robert Bruce Mem. (Bm65), 1200m
6 of 14: Ocean Belle (ex: Xanadu)
Tnr: J W Richards Rdr: S R Weatherley
Matamata: T'port Mechanical Waharoa Mdn, 1200m
2 of 12: Duby (ex: Lost In Dubai)
Tnr: J W Richards Rdr: C J Grylls
Sandown-Hillside: Ladbrokes Switch Mdn Plate, 1600m
1 of 8: Oceanography (ex: Hanabananah)
Tnr: C Maher & D Eustace Rdr: John Allen
Sandown-Hillside: Ladbrokes Same Race Multi-Bm70, 1600m
12 of 12: Seas No Limit (ex: Boundless)
Tnr: M Ellerton & S Zahra Rdr: Alana Kelly
Tuesday, September 8
Mackay: Tab (Bm60), 1560m
9 of 12: The Abyss (ex: Belle Femme)
Tnr: P J Minter Rdr: Zoe White
Monday, September 7
Kempsey: Wauchope Stock&Estate Agent-C1, 1450m
5 of 8: Karlu Dreaming (ex: Spirit Of Karlu)
Tnr: H R Dew Rdr: Shane Arnold
Wangaratta: Your Everyday Gourmet Mdn, 1000m
7 of 14: Suntan (ex: Sunbrease)
Tnr: Patrick Payne Rdr: W Egan
Wangaratta: Reflex Glass/J&T Joinery-Bm58, 1300m
10 of 13: Untie The Knot (ex: The Iffraaj Dame)
Tnr: Matthew Cumani Rdr: Jaden Lloyd
Wellington: Over The Line Racing Hcp (C1), 1400m
9 of 9: Thorn Lass (ex: Queencaple)
Tnr: M J Lunn Rdr: Ms N Burrells
Sunday, September 6
Sha Tin: Tai Mo Shan Hcp (C2), 1400m
7 of 14: King Opie (ex: Hope So)
Tnr: F C Lor Rdr: V Borges
Wingatui: Vault 21 Hcp (96), 1400m
9 of 10: Park Ranger (ex: Rhone Ranger)
Tnr: H B Tapper Rdr: R D Beeharry
Saturday, September 5
Doomben: Cascade Hcp (C6), 1600m
6 of 8: Ocean Addict (ex: Lashings)
Tnr: A J & T Edmonds Rdr: M Cahill
Gold Coast: Archerfield Jet Base (Bm68), 1100m
4 of 6: Senrima Tide (ex: Flying Change)
Tnr: J & C Meagher Rdr: Alannah Fancourt
Hawkesbury: Pegasus Roofing Mdn Plate, 1400m
3 of 8: Bargain (ex: Shopaholic)
Tnr: Mark Newnham Rdr: Tyler Schiller
Kilmore: Carlton Draught Hcp (58), 1600m
14 of 14: Ocean Arc (ex: Joan's Chance)
Tnr: Henry Dwyer Rdr: Jaden Lloyd
Moonee Valley: Ladbrokes Same Race Multi-Bm84, 1200m
3 of 9: Fabric (ex: Haberdashery)
Tnr: D T O'Brien Rdr: Craig Williams
Randwick: Atc Farewells Subzero (Bm94), 1500m
7 of 14: Matowi (ex: Warm Whispers)
Tnr: C J Waller Rdr: Tommy Berry
Randwick: Drinkwise Tramway Stakes, 1400m Gr2
2 of 11: Kolding (ex: Magic Star)
Tnr: C J Waller Rdr: S Clipperton
Randwick: Drinkwise Tramway Stakes, 1400m Gr2
11 of 11: Opacity (ex: Twilight Granita)
Tnr: J A O'Shea Rdr: B Avdulla
Singapore: Mdn, 1400m
12 of 13: Michaelearnstorock (ex: Songfest)
Tnr: J Lim Rdr: Zx Tan
Singapore: Mdn, 1400m
1 of 14: Smoke And Mirrors (ex: Starry)
Tnr: D L Freedman Rdr: V Duric
Wanganui: St Johns Club (Bm65), 1600m
1 of 13: Facetime (ex: Miss Caruso)
Tnr: D & E Haworth Rdr: S J Macnab
Friday, September 4
Donald: Gilchrist & Co (Bm64), 2008m
5 of 12: Accordingly (ex: L'accord)
Tnr: N A Blackiston Rdr: D Yendall
Donald: Pea Co (Bm58), 1354m
4 of 12: Okotoks (ex: Calgary)
Tnr: Nathan Hobson Rdr: Madison Lloyd
Phar Lap Raceway: Couplands Stockfeed Mdn, 1200m
1 of 14: Marine (ex: We Love)
Tnr: M & M Pitman Rdr: K Chowdhoory
Wyong: Priority Business Lawyers Mdn, 1350m
4 of 7: Sisseck (ex: Pingus)
Tnr: Joseph Pride Rdr: Rachel King
Thursday, September 3
Albury: Springdale Heights Tavern-Bm58, 1600m
7 of 7: Rip Girl (ex: Charlotte's Revenge)
Tnr: Ms E Giggins Rdr: Ms K Nisbet
Northam: Tabtouch Brand That Funds Mdn, 2200m
4 of 8: Carmel Bay (ex: Warm Whispers)
Tnr: Garry Hampson Rdr: Alan Kennedy
Otaki: Riverstone Cafe (Bm65), 2100m
10 of 13: Maidstone Park (ex: Girls On Top)
Tnr: Ms L Latta Rdr: D G Bradley
Wednesday, September 2
Avondale: Next Ajc Raceday 7/10 Mdn, 1100m
2 of 8: Perfectionist (ex: Impurrfection)
Tnr: L O'Sullivan & A Scott Rdr: T Yanagida
Monday, August 31
Grafton: Welcome Back Patrons Hcp (C2), 1710m
3 of 6: Karlu Dreaming (ex: Spirit Of Karlu)
Tnr: H R Dew Rdr: Shane Arnold
Sunday, August 30
Sale: Remember Mikaela Claridge Mdn, 2200m
4 of 9: Classy One (ex: Classy Choice)
Tnr: Wayne Walters Rdr: Ms K Walters
Sale: Tambo Waste (Bm64), 1717m
2 of 13: Ocean's Thirteen (ex: Really Reputable)
Tnr: C Maher & D Eustace Rdr: Matthew Cartwright
Sunshine Coast: Wimmers Prem.Soft Drinks Mdn, 1200m
4 of 12: Ocean Treaty (ex: Striker)
Tnr: Steven O'Dea Rdr: Ben Thompson
Saturday, August 29
Caulfield: Allan & Helen Angus (Bm90), 1400m
12 of 13: Out Of The Park (ex: Under And Over)
Tnr: Henry Dwyer Rdr: Ben Allen
Caulfield: Mrc Members' Tipstar Hcp, 1400m
11 of 12: Oceanex (ex: Danex)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: Liam Riordan
Dubbo: Total Diesel Repairs (Bm50), 1420m
6 of 9: Thorn Lass (ex: Queencaple)
Tnr: M J Lunn Rdr: Ms N Burrells
Eagle Farm: Brc Membership Renewal (Bm78), 2200m
10 of 11: Holbrook (ex: Zigalong)
Tnr: S J Morrisey Rdr: M Hellyer
Mackay: Mackay Gaming Services (Bm72), 1560m
6 of 8: The Abyss (ex: Belle Femme)
Tnr: P J Minter Rdr: Adam Sewell
Morphettville Parks: Adelaide Galvanising (Bm64), 1950m
2 of 10: Tatalina (ex: Gemini)
Tnr: T & C McEvoy Rdr: B Vorster
Port Macquarie: Andrew Gibbons-Mncra Jockey-C1, 2018m
4 of 9: Waterside (ex: Eliza Blues)
Tnr: Tom Higgins Rdr: J Grisedale
Riccarton Park: Stallion Tender - Open Now Mdn, 1400m
8 of 12: Aquattack (ex: Under Siege)
Tnr: D B Frye Rdr: K Chowdhoory
Riccarton Park: Pgg Wrightson Seeds Hcp (67), 1400m
1 of 14: Glorious Ocean (ex: Que Sera)
Tnr: S B Marsh Rdr: S L Wynne
Riccarton Park: Jon Snow @ Clearview Park (89), 1400m
7 of 14: Owen Patrick (ex: Unplanned)
Tnr: T Charles & P Corbett Rdr: R D Beeharry
Riccarton Park: Hygain/ Mitavite Hcp (98), 1200m
11 of 11: Pure Class (ex: Mystify)
Tnr: Kennedy Moore Rdr: A Balloo
Riccarton Park: Christchurch Casino Hcp (99), 2000m
14 of 14: Oceans Away (ex: Flying Change)
Tnr: P D Harris Rdr: C A Campbell
Rosehill: Everest Carnival On Sale-Bm78, 1500m
8 of 9: Savigne (ex: Hy Fuji)
Tnr: C J Waller Rdr: Ms K O'Hara
Rosehill: Iron Jack Premiers Cup, 1900m Gr3
9 of 14: Rondinella (ex: Valpolicella)
Tnr: J A O'Shea Rdr: S Clipperton
Tauranga: Dobson's Refrigeration 3yo, 1300m
3 of 6: Oh To Be (ex: Famous)
Tnr: G Richardson & R Norvall Rdr: C J Grylls
Tauranga: Zest (101), 1600m
2 of 8: Ocean Billy (ex: Cool Storm)
Tnr: W K Pomare Rdr: J J Fawcett
Tauranga: Seeka Mdn, 1200m
12 of 12: Marmellos (ex: Caramellos)
Tnr: M Moroney & P Gerard Rdr: C E Lammas
Tauranga: Aongatete Avojet (Bm65), 1200m
2 of 9: Vedo Rosso (ex: Winsome)
Tnr: Ms S Hale Rdr: M Kareem
Friday, August 28
New Plymouth Raceway: Itm Interprovincial (Bm93), 1800m
1 of 10: Penelope Cruise (ex: Floridita)
Tnr: S A Sharrock Rdr: D S Johnson
Thursday, August 27
Northam: Angie Roe Photography Mdn, 1600m
8 of 10: Carmel Bay (ex: Warm Whispers)
Tnr: Garry Hampson Rdr: Jerry Noske
Wednesday, August 26
Arawa Park: Lance Lawson Mdn, 1100m
12 of 12: Wasp (ex: Thimble)
Tnr: M Moroney & P Gerard Rdr: C J Grylls
Arawa Park: Campbell Infrastructure (Bm65), 1215m
6 of 7: My Superior Girl (ex: My Blossom Lady)
Tnr: Ms C Cameron Rdr: S C Spratt
Randwick-Kensington: 2020 Yulong Stallions (Bm72), 1250m
4 of 9: Ocean Go (ex: Rationalize)
Tnr: Ms K Buchanan Rdr: Ms S Metcalfe
Tuesday, August 25
Rockhampton: Red Lion Hotel Hcp, 1300m
2 of 6: Overseas (ex: Rosie's Cause)
Tnr: Trinity Bannon Rdr: Justin P Stanley
Monday, August 24
Lismore: Darien Gazzola's Birthday (C1), 1410m
5 of 9: Karlu Dreaming (ex: Spirit Of Karlu)
Tnr: H R Dew Rdr: Shane Arnold