Latest Results

Sunday, April 21
Muswellbrook: tab.com.au Hcp (C1), 1000m
8 of 10: Golden Cow (ex: Kalia)
Tnr: Carlos Antonio Rdr: Julia Presits
Muswellbrook: Jerry Plains Cup (Bm58), 1500m
6 of 9: Little Bit Yours (ex: Flute)
Tnr: R E Ollerton Rdr: Rebecca Bronett Prag
Muswellbrook: Jerry Plains Cup (Bm58), 1500m
7 of 9: Emerald Reach (ex: Emerald Command)
Tnr: Ms J Shapter Rdr: Millie Thompson
Singapore: Hcp (C3), 1600m
8 of 11: Aniki (ex: Continua)
Tnr: H W Tan Rdr: T H Koh
Saturday, April 20
Julia Creek: (Bm45), 1100m
4 of 11: Far Reaching (ex: La Marama)
Tnr: Tanya Parry Rdr: Brooke Stower
Leeton: PSP Haulage / Hotondo Homes Mdn Hcp, 1050m
5 of 7: Special Bella (ex: Wild Diva)
Tnr: J W Scobie Rdr: Ella Mc Guirk
Mornington: Catanach's Jewellers (Bm70), 1000m
9 of 11: Wondereach (ex: One Cat Wonder)
Tnr: Matthew Smith Rdr: B Mc Dougall
Mornington: Polvin Fencing (Bm78), 1200m
8 of 12: End Assembly (ex: Lonhro's Spirit)
Tnr: P G Moody & Katherine Coleman Rdr: L Nolen
Morphettville Parks: PFD Food Services Hcp (64), 2250m
3 of 9: Punchin (ex: Bring Kisses)
Tnr: Gary Boyce Rdr: Kayla Crowther
Morphettville Parks: Petaluma Hcp (C1), 1250m
13 of 14: Prince Reichweite (ex: Casta La Cat)
Tnr: John Hyam Rdr: Ms C Jones
Randwick: Midway (Bm72), 1400m
4 of 15: Uzziah (ex: Heavensentme)
Tnr: Scott Aspery Rdr: Molly Bourke
Taree: Argus Hcp (C1), 1412m
2 of 6: Little Bit Yours (ex: Flute)
Tnr: R E Ollerton Rdr: Rebecca Bronett Prag
Taree: Bakewell Haulage (Bm50), 1007m
1 of 10: Golden Galaxy (ex: Air Of Grace)
Tnr: Ms M De Gonneville Rdr: J Kehoe
Friday, April 19
Seymour: Choices Flooring Seymour & Euroa (Bm58), 1200m
3 of 12: Mojo Music (ex: Chamber Music)
Tnr: Andrew Dale Rdr: Brittany Button
Seymour: Ventia Puckapunyal Cup (Bm58), 1000m
4 of 13: Derelict (ex: Best Of You)
Tnr: Kane Harris Rdr: Caitlin Hollowood
Thursday, April 18
Tuncurry: Forster Bowling Club (Bm66), 1605m
2 of 9: Claptone (ex: Sherbet Bomb)
Tnr: Ms J Lynch Rdr: Jenny Duggan
Tuncurry: Tuncurry Beach Bowling Club (Bm58), 1305m
8 of 10: Pee Dee (ex: Hot'n'dreamin)
Tnr: P M Farrell Rdr: Ella Drew
Wednesday, April 17
Canterbury: Robrick Lodge (Bm72), 1250m
7 of 11: Overextend (ex: Change Of Class)
Tnr: R P Northam Rdr: Reece Jones
Happy Valley: Stubbs Hcp (C5), 1000m
5 of 12: Timestorm (ex: Adriatic)
Tnr: D J Hall Rdr: J Bowman
Monday, April 15
Armidale: Robb College Hcp (C1), 1100m
1 of 10: Tryanza (ex: Avanzar)
Tnr: D B Campbell Rdr: Mitch Stapleford
Armidale: Armidale Races Anzac Day (Bm58), 1100m
2 of 12: Super Hot (ex: Hot'n'dreamin)
Tnr: G A O'Brien Rdr: P Graham
Sunday, April 14
Sha Tin: Dengshikou Hcp (C5), 1200m
8 of 12: Beat Hollow (ex: Warrilla)
Tnr: Y S Tsui Rdr: J Bowman
Sunshine Coast: K Smith & Son Jewellers Hcp (58), 1000m
5 of 8: Daintree Dreaming (ex: Storm Of Fire)
Tnr: J G Symons & S Laxon Rdr: R Dolan
Wellington: Grand Hotel Mdn Plate, 1000m
1 of 8: Little Ditty (ex: Miss Mellencamp)
Tnr: Brett Robb Rdr: Shannen Llewellyn
Wellington: K.F.C Zinger Stacker (Bm66), 900m
5 of 12: Hurn Court (ex: Markworthy)
Tnr: R C Robb Rdr: R Bensley
Saturday, April 13
Bendigo: RSN 945 AM Bendigo Guineas, 1400m LR
11 of 16: Attain (ex: Donnahro)
Tnr: R E Laing Rdr: A Lynch
Gold Coast Poly: IGA Liquor Plate (C2), 1050m
7 of 8: Unique Elle (ex: Crimson Ribbon)
Tnr: Steve Field Rdr: P Hammersley
Goondiwindi: (Bm55), 1000m
6 of 10: Gidget (ex: Klairefontein)
Tnr: Corey & Kylie Geran Rdr: Landan Sykes
Maxwelton: (Bm45), 900m
3 of 9: Far Reaching (ex: La Marama)
Tnr: Tanya Parry Rdr: Brooke Stower
Maxwelton: (Bm65), 900m
8 of 8: Midas Star (ex: Albadeen)
Tnr: Stephen Bush Rdr: Denicious Smith
Friday, April 12
Sunshine Coast: North Coast Boating Plate (C1), 1000m
6 of 6: Everlasting Stars (ex: Kandy)
Tnr: L F Birchley Rdr: Justin Huxtable
Wellington: Wellington Sand & Gravel Mdn Hcp, 900m
5 of 11: I'm Independent (ex: I'm Imogen)
Tnr: Brett Thompson Rdr: J Pracey-Holmes
Wellington: Wellington Sand & Gravel Mdn Hcp, 900m
9 of 11: Nodefence (ex: Thiltre)
Tnr: Troy Mc Carney Rdr: Chelsea Ings
Wellington: Allendale Merino Stud (Bm50), 1000m
9 of 12: Overdefence (ex: Thiltre)
Tnr: Troy Mc Carney Rdr: Chelsea Ings
Wellington: Wellington Soldiers Memorial Calcutta Saturday Night (Bm58), 1400m
6 of 12: Nest In The Hills (ex: Touch The Fire)
Tnr: C Lundholm Rdr: Ms G Mc Donnell
Thursday, April 11
Wyong: HMA Geotechnical Mdn Hcp, 1000m
11 of 11: Magnolia Jewel (ex: Meghalaya)
Tnr: T J Bartley Rdr: Reece Jones
Wednesday, April 10
Ipswich: Imperial Racing Hcp (C2), 1666m
1 of 12: Bringme (ex: Serilda)
Tnr: B D Azel Rdr: K H Zechner
Launceston: Final Night Race Meeting For The Season April 17 Hcp (60), 1200m
6 of 6: Egao (ex: Al Sahra)
Tnr: A E Roach Rdr: Chelsea Baker
Launceston: Members Jackpot Draw (Bm60), 1400m
1 of 11: Lord Whitegate (ex: Charming Bay)
Tnr: G J Stevenson Rdr: A Darmanin
Tuesday, April 9
Grafton: Cherry Sports Group Mdn Plate, 1030m
4 of 8: Carbrook (ex: Our Ellen)
Tnr: B F Cavanough Rdr: M Mc Guren
Swan Hill: Busbiz.net.au (Bm58), 975m
11 of 12: Killawarra Lass (ex: Winesearch)
Tnr: J E & C Ledger Rdr: J Duffy
Monday, April 8
Tamworth: Tamworth City Toyota Tamworth Cup Prelude (Bm82), 1400m
1 of 10: Our Boy Ollie (ex: Terhaab)
Tnr: Michelle Fleming Rdr: C J Hillier
Sunday, April 7
Dubbo: Precision Health Care Mdn Plate, 1000m
3 of 8: Little Ditty (ex: Miss Mellencamp)
Tnr: Brett Robb Rdr: G Buckley
Saturday, April 6
Eagle Farm: Ladbrokes Odds Surge Hcp (C6), 1600m
5 of 13: Rations (ex: Ends Meet)
Tnr: Chris Anderson Rdr: J Byrne
Pioneer Park: Hoskings Jewellers Hcp (58), 1200m
1 of 10: Tyquendo (ex: Chicago)
Tnr: Ms T Halter Rdr: Jade Hampson
Pioneer Park: Ladbrokes Blackbook Mdn Plate, 1100m
1 of 11: Yip Yip Yip (ex: Macedon Lass)
Tnr: Ms L Gillett Rdr: Dakota-Lee Gillett
Singapore: January 2023 Stakes Hcp (C5), 1000m
5 of 11: Our Secret Weapon (ex: Poppy's Pond)
Tnr: Ms D Logan Rdr: Ph Seow
Friday, April 5
Cranbourne: Ladbrokes Odds Surge (Bm70), 1000m
10 of 10: Wondereach (ex: One Cat Wonder)
Tnr: Matthew Smith Rdr: Carleen Hefel
Launceston: Tasbreeders (Bm60), 1600m
4 of 11: Lord Whitegate (ex: Charming Bay)
Tnr: G J Stevenson Rdr: A Darmanin
Thursday, April 4
Townsville: Mitavite Hcp (C1), 1200m
11 of 13: Makanui (ex: Kyanne)
Tnr: Nicole Homann Rdr: S Sheargold
Wednesday, April 3
Murray Bridge Gh: Sportsbet Bet With Mates Hcp (60), 1600m
7 of 12: Punchin (ex: Bring Kisses)
Tnr: Gary Boyce Rdr: Kayla Crowther
Newcastle: Polytrack Provincial-Midway Championship Wildcard Plate (C5), 1400m
5 of 15: Uzziah (ex: Heavensentme)
Tnr: Scott Aspery Rdr: Rachel King
Tuesday, April 2
Moree: Moree On A Plate 11th May (Bm58), 950m
6 of 8: Distant (ex: Swift Pins)
Tnr: Cody Morgan Rdr: Cobi Vitler
Taree: Nick Gates (Bm58), 1250m
1 of 13: Pee Dee (ex: Hot'n'dreamin)
Tnr: P M Farrell Rdr: Anna Roper
Taree: Corey Brown (Bm58), 1000m
10 of 11: Golden Galaxy (ex: Air Of Grace)
Tnr: Ms M De Gonneville Rdr: J Kehoe
Warwick: Warwick Hotel Hcp (C1), 2000m
1 of 10: Bringme (ex: Serilda)
Tnr: B D Azel Rdr: K H Zechner
Monday, April 1
Grafton: Team Aidan Christmas Markets Hcp (C1), 1025m
2 of 11: Tryanza (ex: Avanzar)
Tnr: D B Campbell Rdr: M Mc Guren
Grafton: Team Aidan Christmas Markets Hcp (C1), 1025m
10 of 11: Star Emblem (ex: Via)
Tnr: Cathy Chapman Rdr: B Looker
Grafton: Team Aidan Supporters Mdn Hcp, 1200m
5 of 11: Ourlegseleven (ex: Gone Wild)
Tnr: Ms S Pepper Rdr: L P Rolls
Grafton: Team Benny Mdn Plate, 1730m
7 of 12: Thinkin' Bo You (ex: African Queen)
Tnr: D Simonetta Rdr: Mollie Fitzgerald
Grafton: Team Aidan Mother's Day Markets @ The Racecourse (Bm58), 1630m
11 of 14: Binkou (ex: Cute And Cuddly)
Tnr: R J Agnew Rdr: S Lisnyy
Ipswich: TAB Hcp (C1), 800m
6 of 9: Everlasting Stars (ex: Kandy)
Tnr: L F Birchley Rdr: Emily Lang
Sunday, March 31
Bourke: Trophy Race, 800m
3 of 8: Hurn Court (ex: Markworthy)
Tnr: R C Robb Rdr: Maddison Wright
Bourke: Hcp (Cl B), 1000m
5 of 6: Hireach (ex: Misstiflying)
Tnr: T J Fahey Rdr: Zara Lewis
Mornington: MPNG Easter Sprint Hcp (58), 1000m
1 of 9: Derelict (ex: Best Of You)
Tnr: Kane Harris Rdr: P Gatt
Mudgee: Robert Oatley (Bm58), 1400m
2 of 13: Nest In The Hills (ex: Touch The Fire)
Tnr: C Lundholm Rdr: J Pracey-Holmes
Mudgee: Ronnie & Family Barber Shop Hcp (C1), 1100m
7 of 7: Golden Cow (ex: Kalia)
Tnr: Carlos Antonio Rdr: J Pracey-Holmes
Sha Tin: New Asia Alumni Hcp (C5), 1400m
4 of 14: Beat Hollow (ex: Warrilla)
Tnr: Y S Tsui Rdr: Y L Chung
Sha Tin: Chung Chi Alumni Hcp (C5), 1200m
4 of 14: Timestorm (ex: Adriatic)
Tnr: D J Hall Rdr: J Bowman
Sha Tin: Faculty of Education Alumni Hcp (C4), 1000m
6 of 14: Gusty Fighter (ex: Girls Got Rhythm)
Tnr: J W Richards Rdr: A Hamelin
Saturday, March 30
Clare: Sc Heinrich And Co (Bm54), 1100m
3 of 11: Game Cove (ex: Olive Com)
Tnr: Scott Whittle Rdr: Tala Hutchinson
Kerang: TJ Miller's Ag Supplies (Bm52), 1100m
7 of 9: Killawarra Lass (ex: Winesearch)
Tnr: J E & C Ledger Rdr: Alysha Warren
Lightning Ridge: (Bm58), 1000m
1 of 6: Super Hot (ex: Hot'n'dreamin)
Tnr: G A O'Brien Rdr: A Banks
Pioneer Park: TRNT "Off The Track" Hcp (58), 1400m
9 of 10: Tyquendo (ex: Chicago)
Tnr: Ms T Halter Rdr: Jade Hampson
Singapore: Hcp (C3), 1400m
1 of 10: Aniki (ex: Continua)
Tnr: H W Tan Rdr: T H Koh
Tocumwal: Tocumwal Gold Cup, 1300m
2 of 8: Mojo Music (ex: Chamber Music)
Tnr: Andrew Dale Rdr: Brittany Button
Wyong: Lakes Podiatry (Bm68), 1200m
2 of 9: Overextend (ex: Change Of Class)
Tnr: R P Northam Rdr: C J Hillier
Friday, March 29
Canberra: Tab We'Re On (Bm50), 1200m
6 of 10: Vintage Borossa (ex: Carborossa)
Tnr: Clare Mansell Rdr: Olivia Chambers
Cranbourne: Ladbrokes Southside Challenge Mdn Plate, 1300m
1 of 12: Attain (ex: Donnahro)
Tnr: R E Laing Rdr: Zac Spain
Wednesday, March 27
Strathalbyn: Sportsbet Same Race Multi Hcp (C2), 1200m
5 of 9: Game Cove (ex: Olive Com)
Tnr: Scott Whittle Rdr: Sairyn Fawke
Tuesday, March 26
Taree: Elsmere Pastoral Hcp (C1), 1250m
8 of 13: Sheza Rainbird (ex: Minute Silence)
Tnr: T S Howlett Rdr: Ms M Weir
Monday, March 25
Beaumont: NZB Airfreight (Bm58), 1300m
1 of 11: Pee Dee (ex: Hot'n'dreamin)
Tnr: P M Farrell Rdr: Ella Drew
Grafton: The Palms @ Toormina Hotel Mdn Plate, 1020m
3 of 11: Carbrook (ex: Our Ellen)
Tnr: B F Cavanough Rdr: M Mc Guren
Grafton: Coffs Dental Centre (Bm66), 1195m
4 of 11: Claptone (ex: Sherbet Bomb)
Tnr: Ms J Lynch Rdr: Cejay Graham
Sunday, March 24
Hobart: Tasracing National Apprentice Race Series 2024 Hcp (62), 1600m
4 of 12: Lord Whitegate (ex: Charming Bay)
Tnr: G J Stevenson Rdr: Caitlin Tootell
Orange: Mary Ward Memorial (Bm58), 1010m
11 of 11: Overdefence (ex: Thiltre)
Tnr: Troy Mc Carney Rdr: A Banks
Sunshine Coast Poly: Go Transit Media Group (Bm62), 1100m
7 of 7: Daintree Dreaming (ex: Storm Of Fire)
Tnr: J G Symons & S Laxon Rdr: R Dolan
Saturday, March 23
Eagle Farm: Chemist Warehouse Hcp, 1000m
3 of 8: Outweighed (ex: One Cat Wonder)
Tnr: Ms P Barron Rdr: Bailey Wheeler
Morphettville: Charlie Hoile Hcp (64), 1800m
4 of 11: Punchin (ex: Bring Kisses)
Tnr: Gary Boyce Rdr: Kayla Crowther
Sapphire Coast: McDonald's Merimbula & Bega (Bm50), 1008m
7 of 8: Vintage Borossa (ex: Carborossa)
Tnr: Clare Mansell Rdr: Ruby Scott
Sapphire Coast: McDonald's Merimbula & Bega (Bm50), 1008m
2 of 8: Rained Out (ex: Bahrain)
Tnr: Ms L Bundy Rdr: Jade Mc Kenzie
Toowoomba: DJL Building Group Hcp (C3), 1625m
7 of 8: Bringme (ex: Serilda)
Tnr: B D Azel Rdr: K H Zechner
Tullibigeal: Hcp (Cl B), 975m
5 of 5: Hireach (ex: Misstiflying)
Tnr: T J Fahey Rdr: Anthony Williams
Friday, March 22
Albury: Meredith Roof Plumbing Hcp (C2), 1000m
8 of 10: Killawarra Lass (ex: Winesearch)
Tnr: J E & C Ledger Rdr: Alysha Warren
Scone: Emirates Park Plate (C1), 1700m
12 of 12: Emerald Reach (ex: Emerald Command)
Tnr: Damien Smith Rdr: P Scorse
Scone: Northern Country Championships Wild Card (C5), 1400m
5 of 16: Our Boy Ollie (ex: Terhaab)
Tnr: Michelle Fleming Rdr: K Jennings