Latest Results

Thursday, November 26
Mackay: Christmas Meeting 19/12 Mdn, 1560m
3 of 9: Lady Cecilia (ex: Go Home Cecilia)
Tnr: John Poots Rdr: C Whiteley
Wednesday, November 25
Ipswich: Ieec.Com.Au (Bm70), 1350m
7 of 8: Rebel Rock (ex: Happy Rebel)
Tnr: P & W Hulbert Rdr: Adin Thompson
Launceston: Chilcott Electrical (Bm74), 1600m
10 of 10: Sh'bourne Star (ex: Umagold)
Tnr: Bill Ryan Rdr: B Mc Coull
Sandown-Hillside: Tile Importer (Bm64), 1300m
7 of 15: Oberland (ex: Laravissante)
Tnr: Nathan Hobson Rdr: J Mott
Sunday, November 22
Rockhampton: Function At Callaghan Pk-Bm55, 1600m
14 of 14: Poetic Pete (ex: Poiym)
Tnr: Adrian Coome Rdr: Michael Murphy
Saturday, November 21
Clermont: (Bm45), 1000m
7 of 8: Sixty One Tigers (ex: Readily)
Tnr: R S Vagg Rdr: Ms K Aho
Clermont: (Bm55), 1200m
2 of 7: Our Say (ex: Cara Blanca)
Tnr: H C Forster Rdr: Ms N Summers
Gold Coast: Suez Recycling & Recovery (C2), 1400m
7 of 11: Says Who (ex: She Who Knows)
Tnr: A J Cowell Rdr: Jackson Murphy
Roma: Iron Jack (Bm65), 1200m
1 of 12: Enterprise Grand (ex: Granada)
Tnr: M A Kropp Rdr: M Gray
Sunshine Coast: Sky Racing Mooloolaba Cup, 1600m
15 of 16: In His Stride (ex: In Her Shoes)
Tnr: R G Lipp Rdr: Dale Smith
Sunshine Coast: Krew Racing Hcp (C6), 1400m
6 of 16: Enterprise Prince (ex: Our Sweet Moss)
Tnr: M J Lakey Rdr: Sheriden Tomlinson
Sunshine Coast: Krew Racing Hcp (C6), 1400m
12 of 16: Ziemba (ex: Funtantes)
Tnr: R L Heathcote Rdr: Adin Thompson
Friday, November 20
Orange: Central West Trailers (Bm58), 1300m
13 of 13: St Hilary (ex: Chabeli)
Tnr: Bryan Dixon Rdr: Qin Yong
Thursday, November 19
Beaudesert: Pryde's Easifeed Race Cube Mdn, 1100m
9 of 12: Silkay (ex: Silk And Money)
Tnr: L D Kelly Rdr: Ben Thompson
Wednesday, November 18
Strathalbyn: Hygain Off Track Support-Bm54, 1350m
8 of 12: Spiritos (ex: Ten Eighty)
Tnr: J Dunn & K Bishop Rdr: Sophie Logan
Wyong: Great Northern On Tap (Bm64), 1600m
8 of 11: Invicta (ex: Judicious Girl)
Tnr: Nicole Hudson Rdr: K Jennings
Tuesday, November 17
Grafton: Book A Xmas Party Package (C1), 1206m
8 of 12: Queenofthecastle (ex: Wafer)
Tnr: J D Shelton Rdr: M Bennett
Rockhampton: Racing Sunday 22 November Mdn, 1100m
5 of 8: Scandina (ex: Pekan Flight)
Tnr: I P Prizeman Rdr: R Wiggins
Rockhampton: Racing Sunday 22 November Mdn, 1100m
8 of 8: My Bye (ex: Lucky Few)
Tnr: Julieann Lancaster Rdr: Adam Sewell
Rockhampton: Lj Hooker Dash 18/12 (Bm70), 1100m
3 of 8: Kings County (ex: Kahui)
Tnr: Adrian Coome Rdr: C Whiteley
Sunday, November 15
Cairns: Norweld Engineering Plate (C6), 1250m
1 of 8: Rothman (ex: Curtsey)
Tnr: Matthew McGuire Rdr: Kate Southam
Hobart: Josef Chromy Wines Mdn, 1600m
2 of 9: Readily Rewarded (ex: Readily)
Tnr: Aiden Nunn Rdr: B Mc Coull
Saturday, November 14
Doomben: Chu The Phat (Bm72), 1350m
4 of 7: Rebel Rock (ex: Happy Rebel)
Tnr: P & W Hulbert Rdr: Taylor Marshall
Doomben: Chu The Phat (Bm72), 1350m
6 of 7: Alpendurada (ex: Toorak Show)
Tnr: R L Heathcote Rdr: M Mc Gillivray
Doomben: Rawgroup Hosp. Keith Noud Qlty, 1200m LR
11 of 16: Prioritise (ex: Kimash)
Tnr: S P Tregea Rdr: Dale Smith
Doomben: Rawgroup Hosp. Keith Noud Qlty, 1200m LR
13 of 16: Macewen (ex: Gogoreilly)
Tnr: T J Gollan Rdr: R Fradd
Gold Coast: Vale Dr Michael Barry Mdn Hcp, 1200m
7 of 9: Kapitans Oath (ex: Kappytain)
Tnr: Chris Munce Rdr: A Chau
Gold Coast: Rbc Group Hcp (62), 1200m
6 of 11: Fantasay (ex: Princess Qualo)
Tnr: Ben Ahrens Rdr: J Woodhouse
Gold Coast: Rbc Group Hcp (62), 1200m
10 of 11: Heart Of Australia (ex: Star Of Asia)
Tnr: Des Trindall Rdr: N Tomizawa
Kembla Grange: Age Matters (Bm64), 1000m
8 of 9: Debrief (ex: Gen And Tonic)
Tnr: Mitch Newman Rdr: C Lever
Kembla Grange: Southern Iml Pathology (Bm64), 1400m
5 of 13: Thor's Thunder (ex: Thunderunder)
Tnr: Ms G Markwell Rdr: C Reith
Mackay: Tab Long May We Play Mdn Hcp, 1560m
2 of 8: Lady Cecilia (ex: Go Home Cecilia)
Tnr: John Poots Rdr: Ms S Wiseman
Riccarton Park: R'course Htl/Motor Lodge-Bm65, 1400m
16 of 16: Holy Loch (ex: Joan's Best)
Tnr: B A Inglis Rdr: L T Hemi
Toowoomba: Barrier Reef Pools Hcp (C1), 1200m
2 of 8: Grand Barrail (ex: Lady Showheart)
Tnr: Tony & Maddysen Sears Rdr: B Moffat
Toowoomba: Neil Mansell Concrete (Bm70), 1300m
2 of 7: Trail Of Glory (ex: Trail Of Gold)
Tnr: L J Hatch Rdr: Jackson Murphy
Friday, November 13
Ballina: Slipway Hotel (Bm66), 1410m
8 of 8: Rothabye (ex: Vydonna)
Tnr: K Hickmott Rdr: Melea Castle
Canterbury: Cyren Bar Grill Seafood Mdn, 1550m
10 of 10: Chloebella Rose (ex: All Black Girl)
Tnr: M & D Kearney Rdr: Ms L Day
Moonee Valley: Ladbrokes Easy Form (Bm64), 1200m
7 of 9: Oberland (ex: Laravissante)
Tnr: Nathan Hobson Rdr: Madison Lloyd
Port Lincoln: K & K Cooling (Bm66), 1750m
12 of 13: Reigning In Paris (ex: Paris Return)
Tnr: J Dunn & K Bishop Rdr: Eran Boyd
Sunshine Coast: Jlp Fabrication Mdn Hcp, 1000m
5 of 10: Kaliya (ex: Serpent)
Tnr: R L Heathcote Rdr: M Mc Gillivray
Sunshine Coast: Tmg Construction Hcp (C2), 1200m
9 of 11: Fearless Queen (ex: Sagarmatha)
Tnr: P Duff Rdr: R Fradd
Sunshine Coast: Tab Create Your Calendar-Bm65, 1000m
3 of 6: Super Freak (ex: Crazy As)
Tnr: P Duff Rdr: B N Stewart
Thursday, November 12
Gatton: Rock Trade Industries Mdn Hcp, 860m
3 of 10: Peony Rose (ex: Jillilikes)
Tnr: Ben Ahrens Rdr: Anthony Allen
Wednesday, November 11
Launceston: It's A Great Time To Join-Bm74, 1620m
3 of 6: Sh'bourne Star (ex: Umagold)
Tnr: Bill Ryan Rdr: B Mc Coull
Murray Bridge Gh: Aap (Bm54), 1200m
8 of 11: Spiritos (ex: Ten Eighty)
Tnr: J Dunn & K Bishop Rdr: K H Zechner
Sunday, November 8
Sunshine Coast: Mobeca Internal Linings Mdn, 1000m
13 of 13: Midnight Run (ex: Sagarmatha)
Tnr: P Duff Rdr: Hannah Richardson
Saturday, November 7
Doomben: Tab Venue Mode (Bm80), 1200m
7 of 12: Bring It Home Pop (ex: Rosetta)
Tnr: D J Hansen Rdr: Sheriden Tomlinson
Gold Coast: Haymans Electrical Mdn Plate, 1400m
8 of 9: Kapitans Oath (ex: Kappytain)
Tnr: Chris Munce Rdr: R Wiggins
Isisford: (Bm55), 1400m
7 of 8: Goldsay (ex: Goldie's Prospect)
Tnr: M A Oates Rdr: Tessa Townsend
Wyong: 2 Flies Life Members (Bm68), 1350m
6 of 11: Invicta (ex: Judicious Girl)
Tnr: Nicole Hudson Rdr: L Cumberland
Friday, November 6
Kempsey: Angove Family Winemakers Mdn, 1450m
5 of 7: Glenburn Hotel (ex: Sagacious Miss)
Tnr: R R Milligan Rdr: M Bennett
Rockhampton: Pkf Hacketts Mdn Hcp, 1500m
4 of 10: Lady Cecilia (ex: Go Home Cecilia)
Tnr: John Poots Rdr: Ms S Wiseman
Rockhampton: Christmas At Callaghan Pk Hcp, 1300m
3 of 7: Poetic Final Say (ex: Poiym)
Tnr: Adrian Coome Rdr: Michael Murphy
Sunshine Coast: Kaboom Concrete Pumping (Bm65), 1400m
1 of 8: Concealed Dynamite (ex: Disputed Bid)
Tnr: L G Ross Rdr: Sheriden Tomlinson
Sunshine Coast: Kaboom Concrete Pumping (Bm65), 1400m
6 of 8: Rothabye (ex: Vydonna)
Tnr: K Hickmott Rdr: K J Cowan
Thursday, November 5
Ipswich: Saddleworld Ipswich Hcp (68), 1200m
1 of 7: Angus The Black (ex: Gogoreilly)
Tnr: T J Gollan Rdr: Baylee Nothdurft
Ipswich: Sirromet Plate (C1), 1350m
6 of 12: Says Who (ex: She Who Knows)
Tnr: A J Cowell Rdr: Sheriden Tomlinson
Ipswich: River 94.9fm Hcp, 1100m
4 of 7: Prioritise (ex: Kimash)
Tnr: S P Tregea Rdr: R Wiggins
Wednesday, November 4
Kilcoy: Tab Create Your Calendar Mdn, 800m
8 of 11: Silkay (ex: Silk And Money)
Tnr: L D Kelly Rdr: Travis Wolfgram
Kilcoy: Searles Garden Products (Bm55), 1200m
5 of 5: Heart Of Australia (ex: Star Of Asia)
Tnr: Des Trindall Rdr: Girish Goomany
Launceston: Deloraine Newsagency Mdn, 1220m
4 of 10: Readily Rewarded (ex: Readily)
Tnr: Aiden Nunn Rdr: D M Ganderton
Port Lincoln: Avis Port Lincoln (Bm62), 1750m
1 of 10: Reigning In Paris (ex: Paris Return)
Tnr: J Dunn & K Bishop Rdr: Eran Boyd
Tuesday, November 3
Canberra: Epc Solar Mdn Hcp, 1000m
10 of 10: Samasay (ex: Isadora)
Tnr: Bjorn Baker Rdr: M A Cahill
Doomben: Tab Venue Mode (Bm68), 1350m
7 of 10: Alpendurada (ex: Toorak Show)
Tnr: R L Heathcote Rdr: Ms S Thornton
Kembla Grange: Tab (Bm64), 1600m
4 of 10: Thor's Thunder (ex: Thunderunder)
Tnr: Ms G Markwell Rdr: A B Collett
Longreach: Hcp (C1), 1100m
1 of 5: Our Say (ex: Cara Blanca)
Tnr: H C Forster Rdr: Ms L G Henry
Sunshine Coast: XXXX Gold Hcp (C3), 1000m
1 of 6: Super Freak (ex: Crazy As)
Tnr: P Duff Rdr: K J Cowan
Sunshine Coast: Dyfa Plumbing Hcp (55), 1000m
2 of 8: Fearless Queen (ex: Sagarmatha)
Tnr: P Duff Rdr: Dale Smith
Toowoomba: Hcp (52), 1110m
4 of 9: Gem Setter (ex: Calibre Cut)
Tnr: P M Kalinowski Rdr: Montanna Savva
Townsville: Brown Brothers Wine/Dine-Bm65, 1300m
5 of 9: Rothman (ex: Curtsey)
Tnr: Matthew McGuire Rdr: Kate Southam
Monday, November 2
Ballina: The Mission @ Aquis Farm-Bm58, 1250m
4 of 6: Queenofthecastle (ex: Wafer)
Tnr: J D Shelton Rdr: L P Rolls
Corowa: Balldale Hotel Mdn Plate, 1300m
4 of 10: Caveman (ex: Intelligente)
Tnr: James Ponsonby Rdr: Ms W Costin
Sunday, November 1
Sha Tin: Aster Hcp (C2), 1000m
12 of 14: Winner Supreme (ex: Little Big Horse)
Tnr: Y S Tsui Rdr: H T Mo
Saturday, October 31
Barcaldine: (Bm60), 1600m
1 of 8: Goldsay (ex: Goldie's Prospect)
Tnr: M A Oates Rdr: Tessa Townsend
Beaudesert: Tab Long May We Play Hcp (58), 1200m
2 of 6: Fantasay (ex: Princess Qualo)
Tnr: Ben Ahrens Rdr: J Woodhouse
Dalby: Icon Steel Mdn Plate, 1000m
8 of 9: Peony Rose (ex: Jillilikes)
Tnr: Ben Ahrens Rdr: Ty Wheeler
Dalby: Dalby Rugby Races (Bm60), 1400m
3 of 7: Enterprise Grand (ex: Granada)
Tnr: M A Kropp Rdr: G Geran
Doomben: Tab Create Your Calendar (70), 1110m
5 of 8: Dotti Dear (ex: Domitilla)
Tnr: M A Currie Rdr: M Mc Gillivray
Doomben: Mr Suez Jim Cahill Hcp, 1350m
7 of 9: In His Stride (ex: In Her Shoes)
Tnr: R G Lipp Rdr: Ms T Harrison
Doomben: Superior Pak (Bm78), 1640m
11 of 13: Rothabye (ex: Vydonna)
Tnr: K Hickmott Rdr: Ms T Harrison
Doomben: Sky Racing (Bm80), 1350m
4 of 14: Enterprise Prince (ex: Our Sweet Moss)
Tnr: M J Lakey Rdr: N Fazackerley
Pukekohe Park: Roger Gill Agriculture Mdn, 1600m
4 of 12: The Green Dragon (ex: Cinnamon Dove)
Tnr: M Moroney & P Gerard Rdr: C K Ormsby
Toowoomba: Moore Lewis & Partners (Bm70), 1210m
1 of 8: Trail Of Glory (ex: Trail Of Gold)
Tnr: L J Hatch Rdr: Justin P Stanley
Yeppoon: (Bm60), 1800m
1 of 7: Poetic Pete (ex: Poiym)
Tnr: Adrian Coome Rdr: Michael Murphy
Wednesday, October 28
Ipswich: Ieec.Com.Au Hcp (C2), 1200m
4 of 8: Rebel Rock (ex: Happy Rebel)
Tnr: P & W Hulbert Rdr: M Hellyer
Tuesday, October 27
Grafton: Family Xmass R/Day 29/11-Bm58, 1200m
7 of 8: Mia's Got Class (ex: Top Hana)
Tnr: Jason Reilly Rdr: Kirk Matheson