Latest Results

Sunday, April 21
Hawera: 'Flair' Amateur Riders Mdn, 2100m
7 of 9: Nightfall (ex: Lady Of The House)
Tnr: K T Myers Rdr: A T Mc Intyre
Saturday, April 20
Dalby: Gibson Grazing Mdn Hcp, 2000m
3 of 10: Majestic Angel (ex: Sacred Wind)
Tnr: Jeff Dunn Rdr: Leslie Tilley
Eagle Farm: Fresh Selections Green Thumbs (Bm68), 1805m
3 of 14: Sacred Feeling (ex: Hooked Ona Feeling)
Tnr: T J Gollan Rdr: James Orman
Ellerslie: Vale Bob Fulton (Bm75), 2100m
2 of 15: Bella Waters (ex: But Beautiful)
Tnr: M & K Murdoch Rdr: W B Kennedy
Horsham: Millers Civil Contractors Hcp (58), 2100m
5 of 8: Looking Suave (ex: Fancy Dress)
Tnr: Wayne Walters Rdr: Ms K Walters
Riccarton Park: Avon City Ford (Bm75), 2600m
2 of 11: Tomyturbo (ex: Show Dame)
Tnr: M & M Pitman Rdr: Ms K Williams
Riccarton Park: Avon City Ford (Bm75), 2600m
5 of 11: Sacred Dream (ex: Dream Lass)
Tnr: R C Dennis Rdr: S L Wynne
Sha Tin: Healthy Community Hcp (C4), 1600m
3 of 13: Smart Fighter (ex: Do Ra Mi)
Tnr: P F Yiu Rdr: K C Leung
Friday, April 19
Albany: Skyracing.TV Provincial Championship Series Heat (C5), 1230m
1 of 10: Sacred Oath (ex: Berg En Dal)
Tnr: Roy Rogers Rdr: Lucy Fiore
Cranbourne: BOQ Frankston Mdn Plate, 1500m
2 of 9: Sacred Ingot (ex: Gold Fever)
Tnr: T Busuttin & N Young Rdr: C Newitt
Cranbourne: Skye Excavations (Bm58), 2025m
4 of 12: Sacred Bull (ex: Moravany)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: Jye McNeil
Matamata: Entain - NZB Insurance Pearl Series Race (Bm65), 1400m
11 of 13: Penurious (ex: Sheezababe)
Tnr: S B Marsh Rdr: C R Barnes
Matamata: Challenge Matamata (Bm65&Jmps), 2000m
4 of 14: Final Impact (ex: La Praline)
Tnr: Peter & Shaun Mckay Rdr: M Cameron
Seymour: Seymour Football Netball Club Mdn Plate, 2000m
1 of 9: Kowhai (ex: Chuffed)
Tnr: M D Moroney Rdr: W Egan
Seymour: Bourne Racing Mdn Plate, 1200m
5 of 12: Cameron Falls (ex: Pink Bubbles)
Tnr: Lee & Shannon Hope Rdr: Thomas Stockdale
Thursday, April 18
Pinjarra: Fashions On The Field - Family & Kids Hcp (C5), 1600m
8 of 13: Karlstad (ex: Eden Valley)
Tnr: G T Anthony Rdr: Cassey Martinan
Tuncurry: Lakes & Oceans Hotel Forster Mdn Hcp, 1305m
2 of 8: Sacred Mistress (ex: Dancing Mistress)
Tnr: Luke Pepper Rdr: B Looker
Waverley: Natalie's Birthday (Bm65), 1650m
4 of 12: Bourbon Falls (ex: Caserta)
Tnr: Ms L Latta Rdr: J K Riddell
Wednesday, April 17
Arawa Park: Sherlock Contracting Mdn, 1560m
6 of 10: Dembe (ex: Amirar)
Tnr: Ben & Ryan Foote Rdr: M Cameron
Canterbury: Headwater at Vinery Stud (Bm78), 1550m
4 of 8: Hollywood Hero (ex: Movie)
Tnr: Bjorn Baker Rdr: J B Mc Donald
Caulfield Heath: Stow Storage Solutions (Bm64), 1600m
8 of 10: Wailua (ex: Lady Pentire)
Tnr: J W Bridgman Rdr: J Mott
Tuesday, April 16
Ballarat: Sportsbet Photo Finish Refund (Bm64), 2000m
2 of 8: Whakamana (ex: Divine Shiva)
Tnr: T Busuttin & N Young Rdr: John Allen
Monday, April 15
Bairnsdale: Thank You East Gippsland Hire Mdn Plate, 1600m
10 of 14: Erskine Falls (ex: Qwikchik)
Tnr: Christine Sexton Rdr: Sheridan Clarke
Sunday, April 14
Sunshine Coast: TAB Mdn Plate, 1600m
5 of 9: Huka (ex: Sure Enough)
Tnr: Alan Boyd Rdr: Ms G Cartwright
Te Rapa: Laser Plumbing Hamilton East (Bm65), 1300m
9 of 12: Grand Cru (ex: Cabsav)
Tnr: D C Lang Rdr: Tayla Mitchell
Saturday, April 13
Otaki: The Tele Otaki Mdn, 1600m
2 of 13: Coney Island (ex: Tiptoes)
Tnr: Ms L Latta Rdr: C Dell
Otaki: Harcourts Otaki (Bm65), 1200m
3 of 10: Girls Light Up (ex: Amirar)
Tnr: Ben & Ryan Foote Rdr: T C Moodley
Otaki: Hawke's Bay Cup, 2200m LR
6 of 8: Prince Alby (ex: Oya)
Tnr: Kelvin Tyler Rdr: L Sutherland
Randwick: Polytrack Provincial-Midway Championships Final, 1400m
4 of 15: Willinga Freefall (ex: Cindy Cee)
Tnr: K A Lees Rdr: J B Mc Donald
Randwick: Grainshaker Vodka Queen Of The Turf, 1600m Gr1
8 of 15: Eternal Flame (ex: Suriyan)
Tnr: M C Kent Rdr: Damian Lane
Riccarton Park: Happy Retirement Paul 'Hinz' Hinsley (Bm65), 1200m
16 of 16: Miss Brittany (ex: Miss Alice)
Tnr: J & K Parsons & V Ramhit Rdr: U A Holmquist
Friday, April 12
Canberra: Pacific Facilities Management Mdn Hcp, 1300m
10 of 11: Sacred Belief (ex: Believe You Me)
Tnr: Mitchell Beer Rdr: Jack Martin
Sunshine Coast: Coastal Luxe Homes Mdn Plate, 1600m
5 of 12: Salamancas (ex: Cruise Control)
Tnr: David Vandyke Rdr: James Orman
Woodville: Niall & Emma Quinn Pre-Training Hcp (60), 1400m
4 of 14: Lady Performer (ex: Peak Performer)
Tnr: Ms L Pickford Rdr: L T Hemi
Wednesday, April 10
Ellerslie: Eagle Technology Mdn, 2100m
8 of 12: Holy Orange (ex: Mill Duckie)
Tnr: M & K Murdoch Rdr: U A Holmquist
Happy Valley: The Lusitano Challenge Cup (C4), 1650m
1 of 12: Glorious Journey (ex: La Praline)
Tnr: F C Lor Rdr: M Chadwick
Launceston: Little Giant Homes Hcp, 1400m
2 of 6: Kaliuwaa Falls (ex: Promenade)
Tnr: Imogen Miller Rdr: Fred W Kersley
Tuesday, April 9
Kembla Grange: Happy 21st Darby Sheehan (Bm64), 1200m
2 of 9: November Falls (ex: My Locket)
Tnr: Mitchell Beer Rdr: Angus Villiers
Sunday, April 7
Ascot Park: Waikiwi Tavern & The Foundry Restaurant (Bm75), 2200m
8 of 11: Sacred Dream (ex: Dream Lass)
Tnr: R C Dennis Rdr: S L Wynne
Sha Tin: Severn Hcp (C5), 1400m
11 of 14: Easy Two (ex: Pinzaara)
Tnr: K H Ting Rdr: M F Poon
Sha Tin: The Chairman's Trophy, 1600m Gr2
4 of 13: Nimble Nimbus (ex: Marahau)
Tnr: P F Yiu Rdr: H Bentley
Sunshine Coast Poly: Martin Collins Australia Mdn Hcp, 1400m
5 of 7: Huka (ex: Sure Enough)
Tnr: Alan Boyd Rdr: Melea Castle
Saturday, April 6
Caulfield: Stow Storage Bill Collins (Bm70), 1400m
13 of 13: Duke Of Hastings (ex: Fairygem)
Tnr: Simon Zahra Rdr: J Mott
Eagle Farm: Ladbrokes Racing Club Plate (C3), 1820m
3 of 11: Sacred Feeling (ex: Hooked Ona Feeling)
Tnr: T J Gollan Rdr: Ryan Maloney
Home Hill: Fluffy Tail (Bm55), 1460m
6 of 8: Sacred Legacy (ex: Rocks For Me)
Tnr: Matthew McGuire Rdr: Rebecca Wilson
Newcastle: ***Big Dance Eligibility*** The Remington Muswellbrook Gold Cup, 1500m
6 of 10: Waihaha Falls (ex: Think Mink)
Tnr: J A O'Shea Rdr: A B Collett
Singapore: Tiger Roar 2021 Stakes Hcp (C5), 1200m
1 of 14: Sacred Buddy (ex: Otago Miss)
Tnr: D Koh Rdr: T Krisna
Friday, April 5
Wanganui: Happy 65th John Baxter Mdn Hwt , 2040m
5 of 9: Nightfall (ex: Lady Of The House)
Tnr: K T Myers Rdr: K Macnab
Wanganui: Lisa Latta Racing Stables (Bm65), 1600m
4 of 11: Princess Elly (ex: Zaburn)
Tnr: S C Ivil Rdr: L Sutherland
Wanganui: Lisa Latta Racing Stables (Bm65), 1600m
5 of 11: Bourbon Falls (ex: Caserta)
Tnr: Ms L Latta Rdr: K Asano
Wanganui: Rayner Racing Mdn , 1340m
8 of 11: Astarte (ex: Queen Sabeel)
Tnr: S & K Alexander Rdr: M Cameron
Thursday, April 4
Ashburton: Agraforum Comcat Mdn , 1600m
1 of 14: Sacred Dior (ex: The Fascinator)
Tnr: S & M Smith Rdr: C A Campbell
Ashburton: Agraforum Comcat Mdn , 1600m
10 of 14: Now Or Never (ex: Gipsyrocker)
Tnr: Jamie Bullard Rdr: B M Murray
Pakenham: Malcolm Reedy Mdn Plate, 2000m
2 of 12: Kowhai (ex: Chuffed)
Tnr: M D Moroney Rdr: W Egan
Wednesday, April 3
Ballarat: Evergreen Turf Mdn Plate, 1400m
2 of 10: Sacred Ingot (ex: Gold Fever)
Tnr: T Busuttin & N Young Rdr: C Newitt
Ballarat: Hygain Winners Choice (Bm64), 2000m
3 of 12: Sacred Bull (ex: Moravany)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: H Coffey
Doomben: Mullins Lawyers (Bm65), 1650m
12 of 12: Five Crowns (ex: La Scala)
Tnr: K A Lees Rdr: Bailey Wheeler
Newcastle: Polytrack Provincial-Midway Championship Wildcard Plate (C5), 1400m
2 of 15: Willinga Freefall (ex: Cindy Cee)
Tnr: K A Lees Rdr: J R Collett
Ruakaka: Ruakaka Races - NZ's Best Bet In Winter Mdn , 1600m
3 of 7: Vegas Lights (ex: Dazzling Heights)
Tnr: M & K Murdoch Rdr: L H Satherley
Monday, April 1
Ipswich: Schweppes Mdn Hcp, 1350m
6 of 12: Salamancas (ex: Cruise Control)
Tnr: David Vandyke Rdr: James Orman
Oakbank: Ken Matson Rating Hcp (62), 2150m
8 of 10: Langworthy (ex: Salford Art)
Tnr: Jordan Frew Rdr: Teagan Voorham
Otaki: Cavallo Farms & Chris Rutten Bloodstock (Bm65), 1400m
9 of 12: Lady Performer (ex: Peak Performer)
Tnr: Ms L Pickford Rdr: L T Hemi
Riverton: Speights / Ewan Allan Honda Thornbury Hcp, 1400m
2 of 6: Seikrid (ex: Cyclonic)
Tnr: M & M Pitman Rdr: A Comignaghi
Riverton: Riverton Rural Transport Highway Stakes, 2147m
1 of 9: Lovelock (ex: La Zeel)
Tnr: J M Curran Rdr: L Callaway
Riverton: Flippin' Fresh Fish / TNT Morris Dairies Longwood Hcp (60), 2147m
1 of 11: Tomyturbo (ex: Show Dame)
Tnr: M & M Pitman Rdr: B D Rogerson
Riverton: Flippin' Fresh Fish / TNT Morris Dairies Longwood Hcp (60), 2147m
2 of 11: Youneverknow (ex: Magic Briar)
Tnr: L G Dobbs Rdr: Abdul Najib
Riverton: Flippin' Fresh Fish / TNT Morris Dairies Longwood Hcp (60), 2147m
4 of 11: Abruzzi (ex: Star Walk)
Tnr: Steven Prince Rdr: A Comignaghi
Riverton: Western Electrical / Insurance Brokers Alliance (Bm75), 1600m
1 of 7: Albatross (ex: Bint Piavonic)
Tnr: Kelvin Tyler Rdr: Donovan Cooper
Sandown-Lakeside: Sportsbet Bet With Mates (Bm78), 3000m
1 of 9: Farag (ex: Flightime)
Tnr: Aaron Purcell Rdr: Damian Lane
Warwick Farm: James Squire (Bm78), 1400m
3 of 8: Fall For Cindy (ex: Cindy Cee)
Tnr: J A O'Shea Rdr: N Rawiller
Sunday, March 31
Albany: Wellington & Reeves Commercial (Bm58+), 1230m
1 of 12: Sacred Oath (ex: Berg En Dal)
Tnr: Roy Rogers Rdr: Lucy Fiore
Mudgee: Blowes Clothing Mdn Plate, 1100m
5 of 12: Sacred Mistress (ex: Dancing Mistress)
Tnr: Luke Pepper Rdr: Anna Roper
Penola: Wattle Range Council Hcp (56), 1700m
9 of 14: Looking Suave (ex: Fancy Dress)
Tnr: Wayne Walters Rdr: J Kissick
Sha Tin: The CUHK Alumni Cup (C4), 1400m
4 of 14: Smart Fighter (ex: Do Ra Mi)
Tnr: P F Yiu Rdr: H Bentley
Saturday, March 30
Beaudesert: Kobayashi @ Aquis Stallions Mdn Hcp, 1650m
5 of 12: Majestic Angel (ex: Sacred Wind)
Tnr: Jeff Dunn Rdr: Ms R Jamieson
Ellerslie: Skycity Horizon (Bm65), 1600m
8 of 14: Final Impact (ex: La Praline)
Tnr: Peter & Shaun Mckay Rdr: M Hashizume
Lightning Ridge: Lightning Ridge Cup (Bm66), 1200m
8 of 8: Dancelittlesister (ex: Scrutiny)
Tnr: Kieren Hazelton Rdr: James Rogers
Oakbank: Emmett's Country Cup (Bm72), 1900m
4 of 9: Langworthy (ex: Salford Art)
Tnr: Jordan Frew Rdr: Zac Spain
Riverton: Ashford Motor Lodge Christchurch Pourakino (Bm65), 2147m
9 of 9: Youneverknow (ex: Magic Briar)
Tnr: L G Dobbs Rdr: Abdul Najib
Riverton: Lawson Forestry / South Pacific Meats Waipango (Bm65), 1600m
1 of 10: Tomyturbo (ex: Show Dame)
Tnr: M & M Pitman Rdr: Ms K Williams
Riverton: Bupa Care Services Francolin Stakes, 1400m
4 of 11: Seikrid (ex: Cyclonic)
Tnr: M & M Pitman Rdr: A Comignaghi
Riverton: AB Lime & Pankhurst Sawmilling (Bm65), 1600m
14 of 14: Lovelock (ex: La Zeel)
Tnr: J M Curran Rdr: B D Rogerson
Riverton: Kennedy Building Riverton Cup, 2147m
1 of 10: Prince Alby (ex: Oya)
Tnr: Kelvin Tyler Rdr: T R Moseley
Riverton: TAB Southern Alps Golden Ticket (Bm75), 1600m
13 of 13: Sacred Rose (ex: Sharbeela)
Tnr: Sophie Price Rdr: K Bakker
Rosehill: HKJC World Pool (Bm88), 1400m
4 of 13: Hollywood Hero (ex: Movie)
Tnr: Bjorn Baker Rdr: Tyler Schiller
Singapore: Hcp (C4), 1400m
8 of 12: Pattaya (ex: Do Ra Mi)
Tnr: R Lim Rdr: R Curatolo
Friday, March 29
Yarra Glen: United Petroleum Country Trainers Final (Bm70), 1500m
3 of 9: Wailua (ex: Lady Pentire)
Tnr: J W Bridgman Rdr: J Mott
Yarra Glen: bet365 Country Oaks, 1950m
3 of 8: Whakamana (ex: Divine Shiva)
Tnr: T Busuttin & N Young Rdr: L Currie
Thursday, March 28
Pakenham: Bon Hoysted Apprentices Cup (Bm64), 1400m
7 of 7: Skinny Dip (ex: Savodara)
Tnr: Ms R Mangan Rdr: Luke Cartwright
Wednesday, March 27
Matamata: Matamata Function Centre Mdn Hwt, 2000m
6 of 8: Salvin (ex: Zamfir)
Tnr: J W Bell Rdr: N H Downs
Matamata: Broadway Motel Mdn, 1200m
1 of 8: Grand Cru (ex: Cabsav)
Tnr: D C Lang Rdr: Tayla Mitchell
Sunday, March 24
Hobart: Kevin Sharkie (Bm76), 1600m
1 of 7: Kaliuwaa Falls (ex: Promenade)
Tnr: Imogen Miller Rdr: Zephen Johnston-Porter
Sha Tin: Rapper Dragon Hcp (C1), 1200m
11 of 11: Courier Wonder (ex: Fabulist)
Tnr: Mark Newnham Rdr: J Bowman
Tauherenikau: Liquorland Masterton/matahiwi Estate Mdn, 1600m
2 of 12: Coney Island (ex: Tiptoes)
Tnr: Ms L Latta Rdr: C Dell
Tauherenikau: Liquorland Masterton/matahiwi Estate Mdn, 1600m
8 of 12: Nightfall (ex: Lady Of The House)
Tnr: K T Myers Rdr: Toni Davies
Saturday, March 23
Kembla Grange: John Baxter 76th Birthday Mdn Plate, 1400m
6 of 6: Sacred Belief (ex: Believe You Me)
Tnr: Mitchell Beer Rdr: Angus Villiers
Moonee Valley: BMD Group Sunline Stakes, 1600m Gr2
1 of 8: Eternal Flame (ex: Suriyan)
Tnr: M C Kent Rdr: Ethan Brown
Riccarton Park: Go Racing Karaka Millions Winners 2024 (Bm65), 1200m
1 of 13: Miss Brittany (ex: Miss Alice)
Tnr: J & K Parsons & V Ramhit Rdr: U A Holmquist
Riccarton Park: Cochranes Farm Machinery & Pat Reardon Family (Bm75), 2000m
2 of 12: Sacred Dream (ex: Dream Lass)
Tnr: R C Dennis Rdr: S L Wynne
Riccarton Park: Seaton Family Memorial Hororata Gold Cup, 1800m
7 of 10: Seikrid (ex: Cyclonic)
Tnr: M & M Pitman Rdr: Ms K Williams
Singapore: Hcp (C4), 1800m
6 of 8: February (ex: Bint Piavonic)
Tnr: S Gray Rdr: M Nunes
Friday, March 22
Launceston: It's Why We Race Hcp, 1200m
9 of 9: Kaliuwaa Falls (ex: Promenade)
Tnr: Imogen Miller Rdr: Fred W Kersley
New Plymouth Raceway: Dave's Patch Mdn, 2000m
3 of 8: Holy Orange (ex: Mill Duckie)
Tnr: M & K Murdoch Rdr: M Hashizume
New Plymouth Raceway: Hassall Homes Happy 50th Birthday Hass (Bm65), 1800m
1 of 10: Bella Waters (ex: But Beautiful)
Tnr: M & K Murdoch Rdr: M Hashizume
Townsville: Become A Cluden Park Member Today (Bm58), 1609m
6 of 9: Sacred Legacy (ex: Rocks For Me)
Tnr: Matthew McGuire Rdr: C Whiteley