Latest Results

Wednesday, October 28
Te Aroha: Donaghys Pro-Abamec Mdn, 1400m
10 of 14: Dawon (ex: Kathern's Cat)
Tnr: S T Wenn Rdr: T Yanagida
Tuesday, October 27
Newcastle: Hunter Valley Prem. Meats Mdn, 1200m
4 of 7: Endorphins (ex: Kidnapper)
Tnr: K A Lees Rdr: A Gibbons
Sunday, October 25
Northam: Rm Smith And Sons Mdn, 1000m
3 of 9: Billy Ray (ex: Heart Ache)
Tnr: G & A Williams Rdr: Chris Parnham
Port Lincoln: Hygain-Feeding Champions-Bm64, 1390m
4 of 10: Shinseki (ex: Here's Hooping)
Tnr: J Dunn & K Bishop Rdr: Sophie Logan
Sale: Tac Be Races Ready 3yo Mdn, 1400m
2 of 9: Seb Song (ex: Silken Song)
Tnr: J Warren & D Krongold Rdr: Clayton Douglas
Singapore: Hcp (C3), 1200m
10 of 14: Master Ryker (ex: Hanky Panky)
Tnr: M W Walker Rdr: K Hakim
Sunshine Coast: Tab Create Your Calendar-Bm58, 1000m
5 of 9: Trip The Light (ex: Lumic)
Tnr: S O'Dea & M Hoysted Rdr: Ben Thompson
Saturday, October 24
Doomben: Tab Create Spring Calendar-C3, 1110m
2 of 6: Gin 'n' Bitters (ex: Berna)
Tnr: Billy Healey Rdr: R Fradd
Gladstone: Hcp (55), 1517m
5 of 6: Idalia's Dream (ex: Idalia Belle)
Tnr: L C Kiernan Rdr: Ms S Wiseman
Kembla Grange: The Builders Club Legends Mdn, 1200m
6 of 9: Fleetingly (ex: Queen Hazel)
Tnr: Bjorn Baker Rdr: Mitchell Bell
Moonee Valley: Ladbrokes Cox Plate, 2040m Gr1
9 of 14: Nettoyer (ex: Cleanup)
Tnr: Ms W Roche Rdr: W Egan
Moonee Valley: Ladbrokes Crockett Stakes, 1200m LR
9 of 11: Wegobam (ex: Our Pride And Joy)
Tnr: L & T Corstens Rdr: Jye McNeil
Randwick: Clubsnsw City Tatts Club Cup, 2400m LR
4 of 9: Scarlet Dream (ex: Asylum Seeker)
Tnr: M, W & J Hawkes Rdr: J Ford
Randwick: Daily Press Nivison, 1200m Gr3
10 of 10: Seasons (ex: Acouplamas)
Tnr: L J Bridge Rdr: Regan Bayliss
Randwick: Southern Cross (Bm88), 1200m
7 of 10: Bound To Win (ex: Lago Joy)
Tnr: P & P Snowden Rdr: Tim Clark
Randwick: Sharp Eit (Bm78), 1600m
8 of 11: Fortress Command (ex: Prairie Star)
Tnr: G Ryan & S Alexiou Rdr: N Rawiller
Riccarton Park: Pryde's Easifeed Mdn, 1400m
13 of 14: Ajay Lincoln (ex: Full Of Spirit)
Tnr: M J House Rdr: C R Barnes
Riccarton Park: Coupland's Bakeries Mile Trial, 1400m
5 of 12: Quintuple Twins (ex: Coogee Coozifa)
Tnr: J & K Parsons Rdr: A Comignaghi
Sha Tin: Hamilton Hcp (C4), 1000m
11 of 14: Give Way Please (ex: Lavenham)
Tnr: D A Hayes Rdr: M L Yeung
Sha Tin: Pitt Hcp (C4), 1400m
4 of 14: Judy's Star (ex: Seeking Attention)
Tnr: P D O'Sullivan Rdr: A Badel
Sha Tin: Bedford Hcp (C3), 1000m
10 of 14: Sea Of Life (ex: Life On The Edge)
Tnr: K W Lui Rdr: H N Wong
Sha Tin: Argyle Hcp (C2), 1400m
9 of 14: Assimilate (ex: Jester's Girl)
Tnr: K H Ting Rdr: A Hamelin
Te Rapa: Pak'nsave Clarence St (Bm74), 1200m
12 of 12: Sword Of Fire (ex: Permissive)
Tnr: Ms L Brennan Rdr: M Cameron
Friday, October 23
Benalla: Marshalls,dent Lawyers Mdn, 1206m
9 of 10: Handball (ex: Beyonce's Star)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: Zac Spain
Benalla: Extons Earthmoving (Bm64), 1606m
2 of 9: Sky Hero (ex: Madame Flurry)
Tnr: Lloyd Kennewell Rdr: J Bowditch
Canberra: Territory Horticulture (Bm60), 1000m
4 of 11: Social Smile (ex: My Lady's Chamber)
Tnr: F S Cleary Rdr: M A Cahill
Launceston: Toorak Toff Kingsley Pk (Bm66), 1600m
1 of 7: Runaway Girl (ex: Asylum Seeker)
Tnr: Scott Brunton Rdr: D Pires
Scone: Calyx @ Coolmore (Bm58), 2200m
2 of 9: Club Town (ex: Take Heart)
Tnr: M J Lunn Rdr: Ms M Weir
Scone: Dan 'the Diviner' McGirr (C3), 1400m
12 of 12: Whiteley (ex: Exquisite Art)
Tnr: Cody Morgan Rdr: Dylan Gibbons
Thursday, October 22
Ballarat: Cressbells Mdn Plate, 1600m
1 of 14: Sabre Princess (ex: Pagan Princess)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: M J Dee
Ballarat: Pipe Pro Directional Mdn Plate, 1200m
8 of 11: Liberata (ex: Unconditional Love)
Tnr: M Ellerton & S Zahra Rdr: Damian Lane
Hawkesbury: Friday's On The Terrace Mdn, 1500m
3 of 8: Fast Melody (ex: Sweetest Melody)
Tnr: G Waterhouse & A Bott Rdr: Rachel King
Wednesday, October 21
Geelong: Coulter Roache (Bm70), 2400m
11 of 13: Arcadia King (ex: Arcadia)
Tnr: P A Preusker Rdr: D W Stackhouse
Geelong: Geelong Australia (Bm64), 1100m
5 of 10: Triton Rising (ex: Vain Queen)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: Lachlan Neindorf
Geelong: No Fuss Event Hire (Bm64), 1400m
7 of 13: Huntly Castle (ex: Friday Hussy)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: L Nolen
Happy Valley: Waterfall Bay Hcp (C5), 1650m
1 of 12: Virtus Star (ex: Princess Natural)
Tnr: F C Lor Rdr: A Badel
Matamata: Thompson Family (Bm65), 1600m
6 of 13: Shebringsmerubies (ex: Run Away Ruby)
Tnr: J W Richards Rdr: C M Burdan
Naracoorte: Naracoorte Radiators (Bm68), 2000m
1 of 9: Sebonna (ex: Epona Princess)
Tnr: Peter Hardacre Rdr: K H Zechner
Naracoorte: Naracoorte Radiators (Bm68), 2000m
8 of 9: Just Rolling (ex: Just Our Girl)
Tnr: S & J Jaensch Rdr: Jessica Eaton
Tuesday, October 20
Grafton: Blue Dolphin Holiday Resort-C1, 1100m
8 of 8: Backfill (ex: Noire Belle)
Tnr: Edward O'Rourke Rdr: B Looker
Sunday, October 18
Kilmore: Evergreen Turf (Bm78), 1100m
6 of 6: Sebrakate (ex: Kakakakatie)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: Lachlan Neindorf
Kilmore: Rsn Ctry Cup Circuit Show-Bm64, 1450m
4 of 10: Good 'n' Fast (ex: For The Good Times)
Tnr: Gavin Bedggood Rdr: J Maskiell
Nowra: Hales Douglass Mdn Plate, 1400m
4 of 12: Divine Intavention (ex: Zingaling)
Tnr: G D Hickman Rdr: K S Latham
Nowra: Radio 2st (Bm58), 1600m
9 of 11: Talladega Knight (ex: Tigress Lily)
Tnr: Wayne Austin Rdr: B Spriggs
Sha Tin: Tai Wai Hcp (C4), 1600m
14 of 14: Alloy Star (ex: Steps In Time)
Tnr: T P Yung Rdr: C Schofield
Saturday, October 17
Blackall: Plate (C3), 1400m
1 of 10: Pirelli (ex: Varenna Miss)
Tnr: C Smith Rdr: Dan Mc Gillivray
Caulfield: Zircodata (Bm80), 1700m
6 of 13: Seberate (ex: Recooperate)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: L Nolen
Caulfield: Gothic Stakes, 1400m LR
6 of 11: Torbreck (ex: Recooperate)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: L Nolen
Caulfield: Ethereal Stakes, 2000m Gr3
11 of 16: Art Glass (ex: Crystal Flute)
Tnr: G M Begg Rdr: Craig Williams
Doomben: Cole Diesel (Bm72), 1050m
4 of 7: Intimidating (ex: Revise)
Tnr: L D Wanless Rdr: Adin Thompson
Doomben: Clear To Work (Bm75), 1600m
1 of 10: Seeingisbelieving (ex: Dream 'n' Believe)
Tnr: T J Gollan Rdr: Ms G Cartwright
Gold Coast: Richard Attwood (Bm68), 1400m
5 of 6: Yu Long Sheng Hui (ex: Quiet Name)
Tnr: Jon Walk Rdr: S Galloway
Gold Coast: Bob Marshall (Bm70), 1800m
5 of 9: Cabochon Lil (ex: My Girl Lil)
Tnr: S W Kendrick Rdr: Travis Wolfgram
Gold Coast: Attwood Marshall Lawyers (C4), 1200m
4 of 7: Replication (ex: Group Certificate)
Tnr: Ms G Heinrich Rdr: Alannah Fancourt
Morphettville: Schweppes (Bm58), 1600m
6 of 14: Collectable (ex: Miss Keepsake)
Tnr: R D Griffiths Rdr: Todd Pannell
Newcastle: Tab Venue Mode Plate (C1), 2350m
6 of 10: Finney (ex: Stage Performer)
Tnr: R A Bailey Rdr: C Lever
Newcastle: Sharp Electronics Group Mdn, 1400m
5 of 9: Winston Blue (ex: Diamond Glow)
Tnr: James Cummings Rdr: G Schofield
Randwick: Yulong Australia Craven Plate, 2000m Gr3
2 of 10: Nettoyer (ex: Cleanup)
Tnr: Ms W Roche Rdr: N Rawiller
Randwick: Yulong Australia Craven Plate, 2000m Gr3
4 of 10: Scarlet Dream (ex: Asylum Seeker)
Tnr: M, W & J Hawkes Rdr: Tommy Berry
Randwick: Bentley St Leger Stakes, 2600m
7 of 10: Wu Gok (ex: Lipari)
Tnr: C J Waller Rdr: S Clipperton
Rockhampton: Ken Russel Memorial (Bm60), 1600m
2 of 7: Hadrian (ex: Roman Treasure)
Tnr: J Wehlow Rdr: Ashley Butler
Wagga: Wagga Wagga Marketplace Mdn, 1600m
3 of 9: Golden Eclipse (ex: Exceed Expectation)
Tnr: Daniel Robinson Rdr: B P Ward
Wagga: Riverina Mechanical Mdn Hcp, 1000m
10 of 14: Spring Season (ex: Private Steer)
Tnr: J W Marzol Rdr: M Heagney
Wagga: Riverina Co-Op Hcp (C2), 1200m
10 of 13: Faolan (ex: Fleur De Chine)
Tnr: F S Cleary Rdr: B P Ward
Wagga: Lambpro (Bm58), 1300m
7 of 10: Sydney Blue (ex: Dane Belltar)
Tnr: Mitchell Beer Rdr: Josh Richards
Friday, October 16
Murray Bridge Gh: Riverscape Food & Wine Mdn, 1400m
8 of 14: Shebringzit (ex: Passarelle)
Tnr: R W Huxtable Rdr: Sairyn Fawke
Murray Bridge Gh: Cgu (Bm64), 1400m
8 of 12: Halogen (ex: Solar Charged)
Tnr: T & C McEvoy Rdr: B Vorster
Pakenham: Live Racing Sportsbet App Mdn, 1200m
3 of 10: Valanetti (ex: Gallica)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: Zac Spain
Pakenham: Superior Food Services Hcp-C1, 1400m
5 of 11: Palumbo (ex: Charming Ruby)
Tnr: G M Begg Rdr: Jordan Childs
Taree: A Bakewell Mem. Krambach Sprnt, 1250m
1 of 11: Sausalito (ex: Free Spirited)
Tnr: P M Perry Rdr: Ms M Weir
Thursday, October 15
Kembla Grange: Tony Marney Mdn Plate, 1300m
3 of 9: Fast Melody (ex: Sweetest Melody)
Tnr: G Waterhouse & A Bott Rdr: Ms W Costin
Kembla Grange: Tony Marney Mdn Plate, 1300m
8 of 9: Loretta (ex: Precious Lorraine)
Tnr: C J Waller Rdr: Ms K O'Hara
Kembla Grange: Tracey Bartley (Bm64), 1200m
10 of 13: Dinner Lake (ex: Sorellina)
Tnr: E & L Longmire Rdr: K Jennings
Mackay: Tab Make A Date With Play (C1), 1100m
2 of 9: Highly Influential (ex: Pay Off Now)
Tnr: C G Russell Rdr: Ms S Wiseman
Mackay: Book Event For Function (Bm65), 1100m
5 of 9: Ifyouknowhatimean (ex: Stellar Vinia)
Tnr: Ms O Cairns Rdr: Justin P Stanley
Wednesday, October 14
Happy Valley: Victoria Gap Hcp (C4), 1650m
4 of 12: Villa Fionn (ex: Aeronwy)
Tnr: P Yiu Rdr: A Hamelin
Ipswich: Under The Louvre@ Grandview-C3, 1200m
6 of 7: Astralis (ex: Sayahailmary)
Tnr: M J Dunn Rdr: Ben Thompson
Ipswich: Carpet Court Ipswich (Bm68), 2200m
7 of 7: Badge Of Gameness (ex: Always Discreet)
Tnr: Douglas Lane Rdr: N Tomizawa
Tuesday, October 13
Penola: Coopers Kalangadoo Cup (Bm72), 1600m
5 of 6: Sebonna (ex: Epona Princess)
Tnr: Peter Hardacre Rdr: Jessica Eaton
Penola: Tab (Bm54), 1700m
4 of 12: Just Rolling (ex: Just Our Girl)
Tnr: S & J Jaensch Rdr: Libby Halliday
Queanbeyan: Skyview Windows (Bm58), 1460m
9 of 9: Congenial Mistress (ex: Indycatfighter)
Tnr: Rob Potter Rdr: Simon Miller
Townsville: Hygain Mdn Plate, 1200m
3 of 8: Journey Of Song (ex: Soul Mama)
Tnr: S Massingham Rdr: C Whiteley
Monday, October 12
Echuca: Moama Bowling Club (Bm58), 2100m
4 of 10: Californiagrandcru (ex: Bourgogne)
Tnr: Amy McDonald Rdr: B Rawiller
Gunnedah: Christmas Hams Meet. 5/12 Mdn, 1400m
10 of 10: Sefire (ex: Tango Fire)
Tnr: B F Cavanough Rdr: G Buckley
Murwillumbah: Tab Long May We Play Hcp (C2), 1550m
2 of 8: Divine Diva (ex: Royal Lineup)
Tnr: M J Dunn Rdr: Ms B Hodder
Sunday, October 11
Coonamble: The Nalder Family Hcp (C3), 1600m
12 of 15: Adsum (ex: Chordata)
Tnr: M J Lunn Rdr: Ms N Burrells
Sha Tin: Pak Tin Hcp (C4), 1200m
3 of 9: Big Luck Champ (ex: Royal Lineup)
Tnr: P D O'Sullivan Rdr: B Shinn
Sunshine Coast: All Pest Qld Hcp (C4), 1400m
5 of 8: Yu Long Sheng Hui (ex: Quiet Name)
Tnr: Jon Walk Rdr: Taylor Marshall
Swan Hill: Cadd Constructions Mdn Plate, 1200m
5 of 12: A Report (ex: Arrowette)
Tnr: Brent Stanley Rdr: Liam Riordan
Saturday, October 10
Atherton: Goodline Mdn Plate, 1400m
5 of 7: Brands Hatch (ex: Provence)
Tnr: Ms J Ryan Rdr: Rachel Shred
Caulfield: Thousand Guineas, 1600m Gr1
5 of 13: Agreeable (ex: Affable)
Tnr: A & S Freedman Rdr: Jamie Kah
Caulfield: Thousand Guineas, 1600m Gr1
9 of 13: Mozzie Monster (ex: Valentine Miss)
Tnr: J D Sadler Rdr: Jordan Childs
Caulfield: Toorak Hcp, 1600m Gr1
3 of 15: Superstorm (ex: Stormy Nova)
Tnr: G & A Williams Rdr: W Pike
Doomben: Lightning #togetherwestrike-C3, 1050m
5 of 9: Gin 'n' Bitters (ex: Berna)
Tnr: Billy Healey Rdr: R Fradd
Doomben: Show A Heart Hcp (C6), 1350m
13 of 14: Seentoomany (ex: Onecatstoomany)
Tnr: Michael Costa Rdr: Jag Guthmann-Chester
Kembla Grange: Wayne Harris Mdn Hcp, 1400m
2 of 10: Divine Intavention (ex: Zingaling)
Tnr: G D Hickman Rdr: K S Latham
Launceston: Melb. Cup Luncheon@the Ttc Mdn, 1220m
3 of 8: It's La Premiere (ex: Lady Rah Rah)
Tnr: Liandra Gray Rdr: Kyle Maskiell
Launceston: Beechey's Service Centre-Bm60, 1420m
1 of 7: Runaway Girl (ex: Asylum Seeker)
Tnr: Scott Brunton Rdr: D Pires
Matamata: Colchester Eng. Ltd (Bm74), 1600m
1 of 14: Siracusa (ex: Corinthia)
Tnr: S Ramsay & J Ritchie Rdr: D S Johnson
Matamata: Matamata Cup, 1400m LR
12 of 13: Daytona Red (ex: Move On Up)
Tnr: S Ritchie & C Murray Rdr: Callum Jones
Moora: Nutrien Ag Solutions (Bm56+), 1500m
7 of 7: Anvil Green (ex: Iris In The Glen)
Tnr: J G Pike Rdr: C Haddon
Randwick: Drinkwise (Bm88), 1400m
7 of 8: Bound To Win (ex: Lago Joy)
Tnr: P & P Snowden Rdr: Tommy Berry
Randwick: Tresemme (Bm78), 2000m
7 of 11: Badoosh (ex: Tresor)
Tnr: M J Dunn Rdr: B Avdulla
Randwick: Angst Stakes, 1600m Gr3
1 of 14: Emeralds (ex: Doulmera)
Tnr: J G Sargent Rdr: J R Collett
Randwick: Angst Stakes, 1600m Gr3
8 of 14: Scarlet Dream (ex: Asylum Seeker)
Tnr: M, W & J Hawkes Rdr: Tommy Berry
Warwick: Hutchison Quarries (Bm58), 1100m
2 of 13: Grandioso (ex: Rosie's Reward)
Tnr: L M Clarke Rdr: Ms S Bogenhuber
Friday, October 9
Cranbourne: Frankston Sand Soil & Mix Mdn, 1200m
6 of 7: Seduce (ex: Intimate Moment)
Tnr: D T O'Brien Rdr: D Moor
Phar Lap Raceway: Dave Grant & Neil Kingston Mdn, 1600m
5 of 14: Ajay Lincoln (ex: Full Of Spirit)
Tnr: M J House Rdr: C R Barnes
Sunshine Coast: Cmbm Sunshine Coast Mdn Hcp, 1000m
1 of 15: Trip The Light (ex: Lumic)
Tnr: Steven O'Dea Rdr: Ben Thompson
Thursday, October 8
Rockhampton: #precinctpimmsparty Hcp (C2), 1300m
10 of 11: Rock 'n' Sol (ex: Foible)
Tnr: Tim Cook Rdr: Zoe White
York: Tabtouch (Bm52+), 1200m
3 of 6: Argent D'Or (ex: La Goulue)
Tnr: Ms K Kersley Rdr: Holly Watson
York: Hairitage Hair By Lisa (Bm46+), 1100m
7 of 11: Weld (ex: Sparks Are Flying)
Tnr: J G Pike Rdr: P Carbery
Wednesday, October 7
Avondale: Avondale Sunday Markets (Bm65), 1600m
5 of 11: Shebringsmerubies (ex: Run Away Ruby)
Tnr: J W Richards Rdr: C M Burdan
Bendigo: Tac Be Races Ready Mdn Plate, 1400m
8 of 14: Sabre Princess (ex: Pagan Princess)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: M J Dee
Ipswich: Tab Live Sky Racing Vision-C2, 2170m
3 of 7: Badge Of Gameness (ex: Always Discreet)
Tnr: Douglas Lane Rdr: N Tomizawa
Northam: Tabtouch-Brand That Funds Mdn, 1100m
2 of 7: Billy Ray (ex: Heart Ache)
Tnr: G & A Williams Rdr: C Johnston-Porter
Warwick Farm: Vale Mick Hood (Bm78), 1400m
1 of 9: Fortress Command (ex: Prairie Star)
Tnr: G Ryan & S Alexiou Rdr: N Rawiller
Tuesday, October 6
Donald: Pea Co (Bm58), 1200m
9 of 11: Suplex City (ex: Joleur)
Tnr: Amber Hendry Rdr: Zac Spain
Goulburn: Swiftwood Tiles/Bathrooms Mdn, 1600m
6 of 10: Paradiso (ex: Metellus)
Tnr: L J Bridge Rdr: Cejay Graham
Monday, October 5
Beaudesert: Tab Live Sky Racing (Bm55), 1100m
1 of 10: Intimidating (ex: Revise)
Tnr: L D Wanless Rdr: Adin Thompson
Sunday, October 4
Ballina: The Mission @ Aquis Farm-Bm58, 1590m
10 of 11: Qualify (ex: Frankie)
Tnr: T M Whittington Rdr: Travis Wolfgram
Cootamundra: Creekside Kids Plate (C1), 1600m
6 of 10: Congenial Mistress (ex: Indycatfighter)
Tnr: Rob Potter Rdr: Simon Miller
Kyneton: Bet365 Protest Promise (Bm64), 1875m
8 of 10: Californiagrandcru (ex: Bourgogne)
Tnr: Amy McDonald Rdr: W Gordon
Kyneton: Bet365 Protest Promise (Bm64), 1875m
9 of 10: Surooj (ex: Shaaheq)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: D W Stackhouse
Sha Tin: Yi O Hcp (C5), 1800m
13 of 13: Dragon Pride (ex: Lady Krovanh)
Tnr: D A Hayes Rdr: V Borges
Sha Tin: Sha Lo Wan Hcp (C4), 1000m
5 of 14: Give Way Please (ex: Lavenham)
Tnr: D A Hayes Rdr: M L Yeung
Sha Tin: Mui Wo Hcp (C3), 1400m
5 of 13: Leap Of Faith (ex: Steps In Time)
Tnr: J J Size Rdr: J Moreira
Sunshine Coast: Dr Patterson Dermatology (68), 1600m
1 of 5: Cabochon Lil (ex: My Girl Lil)
Tnr: S W Kendrick Rdr: Ryan Maloney
Saturday, October 3
Eagle Farm: L Grimmett The Cat Retire-Bm80, 1800m
4 of 10: Seeingisbelieving (ex: Dream 'n' Believe)
Tnr: T J Gollan Rdr: Ryan Maloney
Eagle Farm: Tingo Tango Hcp, 1400m
6 of 9: Clairvue Star (ex: Missy Longstocking)
Tnr: C J Waller Rdr: L R Dittman
Eidsvold: Hcp (50), 1350m
7 of 11: Idalia's Dream (ex: Idalia Belle)
Tnr: L C Kiernan Rdr: M Gray
Flemington: Turnbull Stakes, 2000m Gr1
7 of 15: Superstorm (ex: Stormy Nova)
Tnr: G & A Williams Rdr: W Pike
Flemington: Super Impose Stks, 1800m LR
12 of 16: Laughing Grizzley (ex: Banc De Fortune)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: C Newitt
Gold Coast: Heritage Bros Tweed Heads (C1), 1200m
1 of 8: Replication (ex: Group Certificate)
Tnr: Ms G Heinrich Rdr: Alannah Fancourt
Gold Coast: Heritage Prepaid Funerals (C4), 1800m
6 of 6: Dante Rossetti (ex: Cute Emily)
Tnr: Ms P Campbell Rdr: Taylor Marshall
Gold Coast: Heritage Bros Funerals (Bm68), 1400m
3 of 7: Beachbreak (ex: Oakleigh Girl)
Tnr: A J & T Edmonds Rdr: Jag Guthmann-Chester
Morphettville Parks: Spring Racing At Morp. (Bm68), 1550m
4 of 8: Meehni (ex: Caiguna)
Tnr: T & C McEvoy Rdr: B Vorster
Mt Magnet: Mt. Magnet Cup (Bm62+), 1800m
6 of 6: Anvil Green (ex: Iris In The Glen)
Tnr: J G Pike Rdr: C Haddon
Newcastle: Sage Painting Hcp (C1), 1600m
4 of 7: The Mediator (ex: Dream 'n' Believe)
Tnr: Mark Newnham Rdr: Tyler Schiller
Randwick: Epsom Hcp, 1600m Gr1
17 of 17: Nettoyer (ex: Cleanup)
Tnr: Ms W Roche Rdr: J Innes Jnr
Randwick: The Metropolitan, 2400m Gr1
12 of 18: Wu Gok (ex: Lipari)
Tnr: C J Waller Rdr: S Clipperton
Toowoomba: Wholesale Horsewear House-Bm60, 1625m
5 of 9: Apithanos (ex: Summer Laugh)
Tnr: Donald Baker Rdr: R Goltz
Townsville: Welcome Families & Guests (C3), 1400m
2 of 6: Hadrian (ex: Roman Treasure)
Tnr: J Wehlow Rdr: Ashley Butler
Friday, October 2
Dubbo: McDonalds Dubbo (Bm58), 2200m
2 of 8: Club Town (ex: Take Heart)
Tnr: M J Lunn Rdr: Ms M Weir
Dubbo: McDonalds Drive Thru (Bm58), 1300m
7 of 13: Damit (ex: Goldam)
Tnr: C Karakatsanis Rdr: K Jennings
Dubbo: McDonalds Drive Thru (Bm58), 1300m
8 of 13: Adsum (ex: Chordata)
Tnr: M J Lunn Rdr: Ms N Burrells
Moonee Valley: Bcna Pink Lady (Bm78), 1600m
4 of 10: Seberate (ex: Recooperate)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: L Nolen
Moruya: Dollar Curtains Hcp (C3), 1020m
7 of 10: Dinner Lake (ex: Sorellina)
Tnr: E & L Longmire Rdr: R Hutchings
Thursday, October 1
Geelong: Bet365 Top Tote Plus Mdn Plate, 2265m
1 of 9: Art Glass (ex: Crystal Flute)
Tnr: G M Begg Rdr: W Pike
Sha Tin: Chongqing Hcp (C3), 1800m
6 of 8: Happy Sebring (ex: Here De Joy)
Tnr: A S Cruz Rdr: K Teetan
Sha Tin: The National Day Cup, 1000m Gr3
6 of 7: Yee Cheong Baby (ex: Dama De Noche)
Tnr: A T Millard Rdr: M Chadwick
Sha Tin: Jinan Hcp (C4), 1400m
7 of 11: Alloy Star (ex: Steps In Time)
Tnr: T P Yung Rdr: M Chadwick
Wyong: Sunny Lighting Mdn Hcp, 1200m
6 of 10: Loretta (ex: Precious Lorraine)
Tnr: C J Waller Rdr: J B Mc Donald
Wyong: Go Electrical Long Jetty (C1), 2100m
4 of 10: Finney (ex: Stage Performer)
Tnr: R A Bailey Rdr: J Parr
Yeppoon: Book Your Christmas Party (C1), 1200m
3 of 9: Highly Influential (ex: Pay Off Now)
Tnr: C G Russell Rdr: Ms S Wiseman
Yeppoon: Book Your Christmas Party (C1), 1200m
4 of 9: Pirelli (ex: Varenna Miss)
Tnr: C Smith Rdr: M Mc Gillivray
Wednesday, September 30
Ballarat: Hewitt & Whitty Mdn Plate, 1400m
11 of 12: Kentucky Dream (ex: Run For Roses)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: J Mott
Ballarat: Hygain Winners Choice (Bm70), 1400m
7 of 11: Cassius (ex: Divine Choice)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: L Nolen
Canberra: Hygain The Highest Standard-C1, 2000m
3 of 8: The Boomerang (ex: Marsawra)
Tnr: Ms L Bundy Rdr: A Layt
Gold Coast: Keno (Bm72), 1300m
7 of 8: Yu Long Sheng Hui (ex: Quiet Name)
Tnr: Jon Walk Rdr: Ms T Harrison
Murray Bridge Gh: For Ken & Fay Kempe Mdn Plate, 1200m
1 of 12: Halogen (ex: Solar Charged)
Tnr: T & C McEvoy Rdr: B Vorster
Murray Bridge Gh: Debra Hepworth Memorial Hcp-58, 1600m
4 of 11: Just Rolling (ex: Just Our Girl)
Tnr: S & J Jaensch Rdr: Kayla Crowther
Randwick-Kensington: Sky Racing Active Mdn Plate, 1400m
9 of 10: Dear Sibling (ex: Swing Sensation)
Tnr: Gary & John Moore Rdr: N Rawiller
Randwick-Kensington: Impending @ Darley Mdn Hcp, 1250m
4 of 8: Eight Diamonds (ex: Elusive Leone)
Tnr: M, W & J Hawkes Rdr: B Avdulla
Randwick-Kensington: Hyland Race Colours (Bm72), 1800m
1 of 10: Badoosh (ex: Tresor)
Tnr: M J Dunn Rdr: J Bowman
Tuesday, September 29
Swan Hill: Tac Be Races Ready Mdn Plate, 975m
8 of 10: Bring A Dame (ex: Dama De Noche)
Tnr: D J O'Prey Rdr: Lachlan King
Swan Hill: Mallee Sand&Garden Suppl.-Bm58, 1600m
5 of 13: Major Gowen (ex: Donna Amata)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: Lachlan Neindorf
Swan Hill: Academy Graphics (Bm58), 2400m
2 of 13: Arcadia King (ex: Arcadia)
Tnr: P A Preusker Rdr: Declan Bates
Swan Hill: Bet365 Top Tote Plus (Bm58), 1300m
9 of 12: Matador (ex: Nicodora)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: N Callow