Latest Results

Thursday, April 25
Flemington: William Newton VC (Bm84), 2500m
1 of 8: Samuel Langhorne (ex: Nosecondprize)
Tnr: M C Kent Rdr: B Mc Dougall
Wednesday, April 24
Ipswich: Gordon's Gin Hcp (C4), 1690m
2 of 7: Showman (ex: Precious Jade)
Tnr: S B Lee Rdr: J Byrne
Phar Lap Raceway: Entain - NZB Insurance Pearl Series Race Mdn, 1200m
8 of 10: Jing Jing (ex: Zelt)
Tnr: S B Marsh Rdr: K Mudhoo
Sunday, April 21
Hawera: Entain - NZB Insurance Pearl Series Race Mdn, 1600m
7 of 9: Shockiff (ex: Jitzu)
Tnr: M K Oulaghan Rdr: Tayla Mitchell
Hawera: Johnny Neil Builders Ltd Hcp (60), 1600m
9 of 12: Zivjeli (ex: Good Show)
Tnr: J R Wheeler Rdr: K R Hercock
Saturday, April 20
Eagle Farm: Youth Empowerment By The Cage (Bm85), 1600m
5 of 9: Baanone (ex: Baas)
Tnr: Tony & Maddysen Sears Rdr: M Rodd
Ellerslie: Vale Bob Fulton (Bm75), 2100m
10 of 15: Blissfull Lady (ex: Prize Lady)
Tnr: Andrew Forsman Rdr: Billy Jacobson
Mornington: Quayclean Mornington Guineas, 1600m
9 of 11: Salsita (ex: Salsa)
Tnr: E & D Browne Rdr: W Egan
Randwick: Toyota Forklifts JRA Plate, 2000m Gr3
3 of 12: Hezashocka (ex: Shezakiwi)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: Rachel King
Riccarton Park: Waikato Stud Pay Tribute To Trevor Luke (Bm75), 1600m
6 of 15: Namibia Miss (ex: Etosha Lass)
Tnr: Andrew Carston Rdr: Brandon May
Riccarton Park: Waikato Stud Pay Tribute To Trevor Luke (Bm75), 1600m
10 of 15: Beavertown Boy (ex: Nightingale Island)
Tnr: A M Bull Rdr: L Sutherland
Riccarton Park: Coca-Cola Canterbury Gold Cup , 2000m Gr3
11 of 12: Shockallia (ex: Berzallia)
Tnr: Kelvin Tyler Rdr: J J Fawcett
Riccarton Park: Norwood Farm Machinery (Bm65), 1800m
16 of 18: Fah Lun (ex: Miss Rio)
Tnr: C L Spittles Rdr: T Jonker
Friday, April 19
Matamata: Entain - NZB Insurance Pearl Series Race (Bm65), 1400m
12 of 13: Shocking Penny (ex: Saucy Penny)
Tnr: Reece Cole Rdr: M J Sanson
Thursday, April 18
Tuncurry: Bellevue Hotel Tuncurry Mdn Plate, 1605m
8 of 11: Open Circuit (ex: Fastazelle)
Tnr: Terry Evans Rdr: S Lisnyy
Waverley: Treadwell Gordon Mdn, 1200m
11 of 11: Button Ya Lip (ex: Spinalign)
Tnr: W S Moorehead Rdr: L T Hemi
Wednesday, April 17
Arawa Park: Macmillan Accountants Mdn, 1230m
4 of 12: The Exponent (ex: Antarctica)
Tnr: S B Marsh Rdr: C J Grylls
Sunday, April 14
Pakenham: Ecycle Solutions Rst Stpl, 3200m
3 of 8: Not Usual Dream (ex: Walsburgs Dream)
Tnr: Rachael Cunningham Rdr: D Horner Jnr
Saturday, April 13
Bendigo: Carlton Draught (Bm78), 2400m
1 of 14: Samuel Langhorne (ex: Nosecondprize)
Tnr: M C Kent Rdr: B Mc Dougall
Doomben: XXXX (Bm70), 1615m
10 of 14: Showman (ex: Precious Jade)
Tnr: S B Lee Rdr: J Byrne
Doomben: Ladbrokes Bet Ticker Qlty Hcp, 1350m
10 of 11: Baanone (ex: Baas)
Tnr: Tony & Maddysen Sears Rdr: Angela Jones
Riccarton Park: David Emerson Accountant & Business Consultant (Bm75), 2000m
15 of 15: Take That (ex: Take Three)
Tnr: Andrew Carston Rdr: Brandon May
Singapore: Hcp (C5), 1400m
4 of 10: Sayonara (ex: Zoe Quin)
Tnr: R Le Grange Rdr: B Pinheiro
Friday, April 12
Cranbourne: Ladbrokes Odds Surge (Bm64), 2600m
7 of 10: Mac Kalhoun (ex: All About The Coin)
Tnr: M C Kent Rdr: Teodore Nugent
Geelong: Geelong Taxi Network Mdn Plate, 2200m
13 of 14: Shambolic (ex: Evaline)
Tnr: Mark & Levi Kavanagh Rdr: W Egan
Woodville: Roly & Phillipa Ellis (Bm65), 2100m
7 of 12: Tramore (ex: Willow Park)
Tnr: M T Dixon Rdr: Ashvin Mudhoo
Thursday, April 11
Pakenham: West Gippsland Vets (Bm64), 1600m
8 of 10: Grey Northern (ex: Bluegrass)
Tnr: Simon Zahra Rdr: Jye McNeil
Monday, April 8
Echuca: Edg.Space (Bm58), 1600m
3 of 10: Salsita (ex: Salsa)
Tnr: E & D Browne Rdr: W Egan
Sunday, April 7
Ballarat: Hygain Winners Choice Hcp (58), 2100m
2 of 8: Not Usual Dream (ex: Walsburgs Dream)
Tnr: Rachael Cunningham Rdr: Ms C Puls
Ballarat: E Cycle Solutions Mdn Hrdl, 3250m
1 of 10: Lincoln King (ex: Shi Kin Fly)
Tnr: Ms K Durden Rdr: A Lynch
Saturday, April 6
Avoca: The Pyrenees Advocate (Bm64), 1200m
5 of 10: Shocking Habit (ex: Snow Line)
Tnr: P A Preusker Rdr: Tom Madden
Caulfield: Sportsbet Victoria Hcp, 1400m Gr3
1 of 11: Here To Shock (ex: Frescoes)
Tnr: Ben, Will & Jd Hayes Rdr: D W Stackhouse
Pukekohe Park: Skycity Horizon (Bm65), 2200m
1 of 14: Blissfull Lady (ex: Prize Lady)
Tnr: Andrew Forsman Rdr: Billy Jacobson
Friday, April 5
Wanganui: Tina Egan Pre-Training (Bm65), 1200m
9 of 11: Zivjeli (ex: Good Show)
Tnr: J R Wheeler Rdr: K R Hercock
Thursday, April 4
Ashburton: Agraforum Growing Innovation (Bm75), 1600m
12 of 14: Namibia Miss (ex: Etosha Lass)
Tnr: Andrew Carston Rdr: Joe Doyle
Ashburton: Agraforum Growing Innovation (Bm75), 1600m
14 of 14: Take That (ex: Take Three)
Tnr: Andrew Carston Rdr: Y Atchamah
Wednesday, April 3
Ruakaka: Whangarei ITM, 1200m
3 of 8: Shockatillatap (ex: Out Of The Barn)
Tnr: Ms M L Bradley Rdr: M Cameron
Tuesday, April 2
Taree: Murray Doust Plate (C1), 1600m
7 of 11: Open Circuit (ex: Fastazelle)
Tnr: Terry Evans Rdr: S Lisnyy
Warwick: Kidszone Australia Hcp (C3), 1350m
9 of 10: Fend Off (ex: Princess Pedrille)
Tnr: Kym Afford Rdr: Jade Metcalfe
Monday, April 1
Otaki: Riverstone Cafe (Bm65), 2100m
6 of 12: Tramore (ex: Willow Park)
Tnr: M T Dixon Rdr: C Dell
Sandown-Lakeside: Lockettled.Au (Bm64), 2400m
1 of 8: Samuel Langhorne (ex: Nosecondprize)
Tnr: M C Kent Rdr: Ethan Brown
Sunday, March 31
Sunshine Coast Poly: Caloundra RSL (Bm62), 2000m
7 of 10: Koolatah (ex: Our Chickaroonie)
Tnr: G A Thornton Rdr: Boris Thornton
Saturday, March 30
Ellerslie: Skycity Horizon (Bm65), 1600m
9 of 14: Blissfull Lady (ex: Prize Lady)
Tnr: Andrew Forsman Rdr: Billy Jacobson
Flemington: Lexus Roy Higgins, 2600m LR
1 of 12: Mark Twain (ex: Pinders Prize)
Tnr: R James & R Wellwood Rdr: M J Dee
Riverton: Kennedy Building Riverton Cup, 2147m
4 of 10: Shockallia (ex: Berzallia)
Tnr: Kelvin Tyler Rdr: Donovan Cooper
Rosehill: James Squire Neville Sellwood Stakes, 2000m Gr3
5 of 10: Hezashocka (ex: Shezakiwi)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: Jamie Kah
Friday, March 29
Cranbourne: Hertz Casey Cardinia Cup (Bm64), 2580m
3 of 9: Mac Kalhoun (ex: All About The Coin)
Tnr: M C Kent Rdr: Teodore Nugent