Latest Results

Sunday, September 27
Mornington: R.M. Ansett Classic, 2415m LR
3 of 10: Eureka Street (ex: Rathsallagh)
Tnr: J Warren & D Krongold Rdr: Jamie Kah
Sunshine Coast: All Computer Services (Bm62), 2200m
5 of 10: Corsini (ex: Isabelino)
Tnr: Matthew Dunn Rdr: Justin Huxtable
Sunshine Coast: All Computer Services (Bm62), 2200m
10 of 10: Strike Sika (ex: Gayika)
Tnr: T B Thomas Rdr: S Cormack
Saturday, September 26
Coleraine: Ecycle Solutions Hcp (58), 2250m
1 of 9: The Weald (ex: Mayfield)
Tnr: S S Cunningham Rdr: Jack Martin
Coleraine: G.J Waters & Associates (Bm64), 1300m
7 of 9: Honeywine (ex: Mead)
Tnr: Jamie Edwards Rdr: Dylan Dunn
Narrandera: Process Printers & Argus-Bm45, 1600m
5 of 9: Cryfowl (ex: More Chickens)
Tnr: J M Cleary Rdr: Ellen Hennessy
Singapore: Hcp (C5), 1600m
1 of 12: Sun Ace (ex: Darazani)
Tnr: D L Freedman Rdr: M Nizar
Singapore: Hcp (C5), 1600m
12 of 12: High Street (ex: Arapaho Miss)
Tnr: H W Tan Rdr: I Saifudin
Toowoomba: Spirit Of Boom (Bm72), 1050m
5 of 12: Cliveden (ex: Camarena)
Tnr: Patrick Sexton Rdr: L V Cassidy
Friday, September 25
Moonee Valley: Charter Keck Cramer Moir Stks, 1000m Gr1
2 of 12: Trekking (ex: Outdoor)
Tnr: James Cummings Rdr: John Allen
Thursday, September 24
Lismore: Lismore Workers Sports Clb Hcp, 1526m
4 of 11: Editors (ex: Harpers)
Tnr: M R Stitt Rdr: A Gibbons
Lismore: Workers Club Lismore Cup, 2110m
8 of 10: Polemic (ex: Disputes)
Tnr: S B Lee Rdr: Kirk Matheson
Wednesday, September 23
Canterbury: Bowermans Furniture (Bm72), 1900m
3 of 7: So Wicked (ex: So Pristine)
Tnr: C J Waller Rdr: Tommy Berry
Eagle Farm: Kirin (Bm75), 1200m
5 of 7: Waltzing Willie (ex: Original Choice)
Tnr: Donna Grisedale Rdr: Ms T Harrison
Happy Valley: Middle Bay Hcp (C4), 1000m
9 of 11: All Best Friends (ex: Ambitious Lady)
Tnr: K L Man Rdr: M L Yeung
Happy Valley: Deep Water Bay Hcp (C3), 1650m
1 of 11: Tashidelek (ex: Sesenta)
Tnr: D Whyte Rdr: A Badel
Monday, September 21
Ararat: Ararat Rsl (Bm58), 1100m
11 of 12: Buck Bay (ex: Deer Valley)
Tnr: Emma Church Rdr: John Allen
Sunday, September 20
Ballarat: Hygain Winners Choice (Bm64), 1200m
5 of 12: Evil Cry (ex: Evilweb)
Tnr: Adele Garraway Rdr: A Lynch
Kalgoorlie: Diggers&Dealers Mining (Bm58+), 1400m
8 of 16: Absolute (ex: Chiara)
Tnr: P J Fernie Rdr: C Nicoll
Sunshine Coast: Connect Commu. Plus Kids-Bm65, 1800m
10 of 10: Strike Sika (ex: Gayika)
Tnr: T B Thomas Rdr: Madeleine Wishart
Saturday, September 19
Caulfield: Pfd Food Serv. For Njt (Bm90), 1400m
3 of 11: La Tigeresa (ex: Tellora)
Tnr: J Warren & D Krongold Rdr: M Rodd
Gold Coast: South Coast Radiology (Bm78), 2200m
10 of 11: Corsini (ex: Isabelino)
Tnr: Matthew Dunn Rdr: R Fradd
Mt Isa: (Bm50), 1200m
8 of 9: Encoronada (ex: Girona)
Tnr: Justin Bawden Rdr: S Mossman
Randwick: Schweppes Kingston Town Stakes, 2000m Gr3
6 of 16: Girl Tuesday (ex: Tuesday Joy)
Tnr: C E Conners Rdr: G Boss
Singapore: Hcp (C5), 1800m
12 of 12: High Street (ex: Arapaho Miss)
Tnr: H W Tan Rdr: T H Koh
Wagga: Aggies Cup (Bm58), 1600m
11 of 13: Cryfowl (ex: More Chickens)
Tnr: J M Cleary Rdr: M Travers
Thursday, September 17
Echuca: Suzi Luck Tribute (Bm64), 2100m
10 of 13: Obscura (ex: Conceal)
Tnr: Erin Maher Rdr: Melissa Julius
Townsville: Paynters (Bm72), 1000m
2 of 9: Holy Freeze (ex: Prairie Star)
Tnr: M A Bannon Rdr: C Whiteley
Wednesday, September 16
Balaklava: Coopers Brewery (Bm62), 1200m
7 of 9: Knotted (ex: Come Hither)
Tnr: Kylie McKerlie Rdr: Sairyn Fawke
Happy Valley: Lei Yue Mun Hcp (C3), 1650m
8 of 10: Noble Steed (ex: Extension Of Time)
Tnr: K W Lui Rdr: C Y Ho
Warwick Farm: Anz Bloodstock News (Bm72), 1400m
7 of 14: Green Mountain (ex: Berengaria)
Tnr: M J Dunn Rdr: R Hutchings
Warwick Farm: Anz Bloodstock News (Bm72), 1400m
12 of 14: Leaderboard (ex: Flower Fairy)
Tnr: J W Richards Rdr: S Clipperton
Sunday, September 13
Coffs Harbour: Lastraceray (Bm58), 1012m
7 of 12: Chief Havoc (ex: Magically)
Tnr: Colt Prosser Rdr: Ms B Hodder
Saturday, September 12
Carnarvon: Tabtouch Carnarvon Cup, 2000m
5 of 13: Macavity (ex: Brom Felinity)
Tnr: D R Pateman Rdr: Ms J Gray
Cloncurry: (Bm50), 1000m
5 of 7: Encoronada (ex: Girona)
Tnr: Justin Bawden Rdr: S Mossman
Doomben: Tab Brisbane Qlty, 1630m LR
3 of 11: Toryjoy (ex: Joy Of Flight)
Tnr: C J Waller Rdr: Ron Stewart
Fannie Bay: Spring Carnival Racing Hcp-64, 1100m
2 of 5: Count Of Essex (ex: Lady Paget)
Tnr: G Clarke Rdr: A Nicholls
Flemington: Let's Elope Stakes, 1400m Gr2
8 of 13: Savatiano (ex: Retsina)
Tnr: James Cummings Rdr: M Zahra
Thursday, September 10
Northam: Jockey Assist Hcp (C3), 1400m
8 of 9: Salvaged (ex: Mofajah)
Tnr: J G Pike Rdr: J Whiting
Wednesday, September 9
Canterbury: Hyland Race Colours (Bm72), 1900m
1 of 6: So Wicked (ex: So Pristine)
Tnr: C J Waller Rdr: Tommy Berry
Happy Valley: Quarry Bay Hcp (C4), 1200m
12 of 12: All Best Friends (ex: Ambitious Lady)
Tnr: K L Man Rdr: A Hamelin
Tuesday, September 8
Queanbeyan: Trainer Joe Cleary (Bm58), 1460m
5 of 9: Cryfowl (ex: More Chickens)
Tnr: J M Cleary Rdr: Ellen Hennessy
Monday, September 7
Kempsey: Wauchope Rsl Club (Bm66), 1450m
1 of 12: Editors (ex: Harpers)
Tnr: M R Stitt Rdr: A Gibbons
Wangaratta: John Duncan Memorial (Bm58), 2000m
11 of 14: The Weald (ex: Mayfield)
Tnr: S S Cunningham Rdr: Dean Holland
Sunday, September 6
Kalgoorlie: Boulder Parts & Towing (Bm58+), 1200m
2 of 11: Absolute (ex: Chiara)
Tnr: P J Fernie Rdr: C Nicoll
Moree: Pacific National Moree Cup, 1400m
6 of 13: Drachenfels (ex: Rheinfels)
Tnr: J A Sylvester Rdr: Ms B Hodder
Saturday, September 5
Doomben: Cascade Hcp (C6), 1600m
8 of 8: Strike Sika (ex: Gayika)
Tnr: T B Thomas Rdr: Madeleine Wishart
Junction: Elders Junction Cup (Bm62+), 1900m
1 of 10: Macavity (ex: Brom Felinity)
Tnr: D R Pateman Rdr: Ms J Gray
Moonee Valley: Ladbrokes Same Race Multi-Bm84, 1200m
5 of 9: La Tigeresa (ex: Tellora)
Tnr: J Warren & D Krongold Rdr: Jamie Kah
Mt Isa: Plate (C3), 1000m
7 of 8: Encoronada (ex: Girona)
Tnr: Justin Bawden Rdr: S Mossman
Singapore: Hcp (C5), 1200m
9 of 12: High Street (ex: Arapaho Miss)
Tnr: H W Tan Rdr: I Saifudin
Wednesday, September 2
Bendigo: Bendigo Cup 28th October-Bm78, 2400m
1 of 8: Eureka Street (ex: Rathsallagh)
Tnr: J Warren & D Krongold Rdr: D Dunn
Eagle Farm: Alcyone Hotel & Residence-Bm70, 2206m
3 of 5: Corsini (ex: Isabelino)
Tnr: Matthew Dunn Rdr: J Byrne
Tuesday, September 1
Benalla: Ryan & McNulty Sawmillers-Bm64, 1606m
9 of 13: Obscura (ex: Conceal)
Tnr: Erin Maher Rdr: Madison Lloyd
Moruya: Brock Ryan Premier Jockey-Bm58, 1435m
11 of 13: Cryfowl (ex: More Chickens)
Tnr: J M Cleary Rdr: Ellen Hennessy
Newcastle: Bill Wade Memorial (Bm64), 1200m
1 of 10: Green Mountain (ex: Berengaria)
Tnr: M J Dunn Rdr: R Hutchings
Sunday, August 30
Port Augusta: Hawker Earthmovers (Bm62), 1100m
7 of 10: Knotted (ex: Come Hither)
Tnr: Kylie McKerlie Rdr: D Caboche
Singapore: Hcp (C5), 1600m
2 of 14: Sun Ace (ex: Darazani)
Tnr: D L Freedman Rdr: W H Kok
Singapore: Hcp (C3), 1400m
6 of 14: Beau Geste (ex: Haut Ton)
Tnr: M W Walker Rdr: V Duric
Wyong: Tab.Com.Au Prov & Ctry Mdn, 1600m
11 of 12: Superbank (ex: Dances On Waves)
Tnr: D Lane Rdr: Mitchell Bell
Saturday, August 29
Belmont Park: Idyllic Prince Stakes, 1300m LR
2 of 9: Flow (ex: Glissade)
Tnr: Martin Allan Rdr: Mitchell Pateman
Belmont Park: Crown Towers (Bm72+), 1000m
9 of 10: Molten (ex: Planet Rock)
Tnr: C & M Gangemi Rdr: Jarrad Noske
Mt Isa: (Bm50), 900m
1 of 6: Encoronada (ex: Girona)
Tnr: Justin Bawden Rdr: J Babarovich
Rosehill: Iron Jack Premiers Cup, 1900m Gr3
5 of 14: Girl Tuesday (ex: Tuesday Joy)
Tnr: C E Conners Rdr: G Boss
Warracknabeal: Bet365 Sheep Hills Cup (Bm78), 2000m
7 of 12: The Weald (ex: Mayfield)
Tnr: S S Cunningham Rdr: Madison Lloyd
Friday, August 28
Murwillumbah: Boutique T'breds Newmarket, 1200m
3 of 7: Waltzing Willie (ex: Original Choice)
Tnr: Donna Grisedale Rdr: Kyle Wilson-Taylor