Latest Results

Friday, October 30
Moree: Amaroo Tavern Moree (C1), 1600m
8 of 10: Modulo (ex: Famous Painter)
Tnr: Aiden St Vincent Rdr: Kyle Wilson-Taylor
Wednesday, October 28
Randwick-Kensington: Hyland Race Colours (Bm72), 1550m
8 of 8: Majella (ex: Centafaith)
Tnr: Matthew Smith Rdr: Tom Sherry
Strathalbyn: Barry Jarman Oam Memorial-Bm54, 1600m
5 of 9: Antipas (ex: Flying Mistress)
Tnr: D M Koch Rdr: R J Hurdle
Tuesday, October 27
Grafton: XXXX Gold (Bm66), 1400m
8 of 11: Tycoon Rossa (ex: Honeysuckle Street)
Tnr: S B Lee Rdr: Leah Kilner
Newcastle: Cessnock Lgs Jungle Juice Cup, 1350m
6 of 9: Oakfield Captain (ex: Oakfield Beauty)
Tnr: D Lane Rdr: D Mc Lellan
Swan Hill: Busbiz (Bm58), 1300m
10 of 13: Satin Sheen (ex: Scarcity)
Tnr: B Olson Rdr: Tatum Bull
Swan Hill: Tom McLeish Run To 30 (Bm58), 1600m
8 of 13: Testa Life (ex: Beautiful Trim)
Tnr: Ms J Duncan Rdr: Campbell Rawiller
Monday, October 26
Echuca: Bet365 Protest Promise (Bm58), 1412m
2 of 11: Regal Rossa (ex: Vogalargo)
Tnr: Matthew Cumani Rdr: Tatum Bull
Sunday, October 25
Coonabarabran: Imperial Hotel (C2), 1200m
3 of 9: Vogue Empress (ex: Eternal Sunshine)
Tnr: Kylie Kennedy Rdr: J Pracey-Holmes
Saturday, October 24
Kembla Grange: Andrew Hartcher Memorial Mdn, 1400m
7 of 10: Humanitarian (ex: Black Friday)
Tnr: John Thompson Rdr: L Magorrian
Moonee Valley: Ladbrokes Crockett Stakes, 1200m LR
7 of 11: Pretty Rossa (ex: Reconstruct)
Tnr: M M Laurie Rdr: Ethan Brown
Richmond: (Bm50), 1400m
8 of 9: King Landon (ex: Alamea)
Tnr: S J Royes Rdr: Raymond Hancock
Friday, October 23
Scone: Newgate Farm Mdn Hcp, 1300m
4 of 10: Barging Tess (ex: Barjas)
Tnr: David Pfieffer Rdr: Mitchell Bell
Thursday, October 22
Ballarat: Hygain Winners Choice (Bm64), 1400m
10 of 12: Melisandre Rossa (ex: Goddess Pele)
Tnr: G A Osborne Rdr: J Maskiell
Wednesday, October 21
Ascot: Airah Wa Hcp (C3), 1800m
6 of 15: Racy Ava (ex: Zastava)
Tnr: D & B Pearce Rdr: Chris Graham
Ipswich: Ipswichturfclub.Com.Au Mdn, 1200m
6 of 9: Testabello (ex: Annabels)
Tnr: M J Dunn Rdr: Ben Thompson
Naracoorte: Bushmans Arms Hotel Mdn Hcp, 1430m
9 of 11: Don't Test Me (ex: Wakey Wakey)
Tnr: Garret Lynch Rdr: Libby Halliday
Sunday, October 18
Ashburton: McCrea Painters & Deco Asb Cup, 1200m
9 of 11: Enzo's Lad (ex: Sheerama)
Tnr: M & M Pitman Rdr: K Chowdhoory
Nowra: Radio 2st (Bm58), 1600m
8 of 11: Messina Magic (ex: Illinois Magic)
Tnr: G Portelli Rdr: Tom Sherry
Sha Tin: Siu Lek Yuen Hcp (C4), 1400m
5 of 14: Copartner Era (ex: Song Shan)
Tnr: W Y So Rdr: J Moreira
Sunshine Coast: Mm Electrical Coolum Mdn Plate, 1200m
10 of 11: Stratobel (ex: Miss Stratophonic)
Tnr: Natalie McCall Rdr: Dale Smith
Saturday, October 17
Bendigo: Vatmen Group Mdn Plate, 1100m
4 of 6: Gee Bee Ess (ex: Nubian)
Tnr: Richard Laming Rdr: J Benbow
Doomben: Liquor Legends Hcp, 1600m
2 of 9: Testashadow (ex: Moonlight Shadow)
Tnr: G Portelli Rdr: Ms S Thornton
Morphettville: Schweppes (Bm58), 1600m
13 of 14: Antipas (ex: Flying Mistress)
Tnr: D M Koch Rdr: Kayla Crowther
Wondai: Wondai Cup, 1465m
2 of 6: Palace Tycoon (ex: Palace Glow)
Tnr: J M Judge Rdr: Hannah Phillips
Friday, October 16
Bathurst: Erin's Outdoor Power Ctre (C1), 1100m
3 of 10: Vogue Empress (ex: Eternal Sunshine)
Tnr: Kylie Kennedy Rdr: J Pracey-Holmes
Wednesday, October 14
Caulfield: Ladies' Day Vase, 1600m Gr3
3 of 11: Chaillot (ex: Mary Of Modena)
Tnr: Archie Alexander Rdr: Declan Bates
Happy Valley: Mount Gough Hcp (C4), 1000m
4 of 12: Wins All (ex: Fragrant Storm)
Tnr: W Y So Rdr: K Teetan
Launceston: Ladbrokes Switch Mdn, 1400m
3 of 12: Not Now (ex: We'll See)
Tnr: Glenn Hodges Rdr: Ianish Luximon
Tuesday, October 13
Kyneton: Hygain Mdn Plate, 1218m
3 of 10: Revhead (ex: Whitehousewhispers)
Tnr: G A Osborne Rdr: C Newitt
Penola: Festival Hire Mdn, 1700m
5 of 8: Don't Test Me (ex: Wakey Wakey)
Tnr: Garret Lynch Rdr: J Maund
Sunday, October 11
Sha Tin: Lai Kok Hcp (C3), 1200m
6 of 12: Classic Posh (ex: Makaha)
Tnr: D J Hall Rdr: M F Poon
Sha Tin: Chak On Hcp (C2), 1200m
10 of 13: Shining Ace (ex: Dance Idol)
Tnr: J J Size Rdr: C Schofield
Swan Hill: Pooles Accountants (Bm52), 1600m
1 of 12: Testa Life (ex: Beautiful Trim)
Tnr: Ms J Duncan Rdr: Campbell Rawiller
Swan Hill: Busbiz (Bm52), 1300m
1 of 12: Satin Sheen (ex: Scarcity)
Tnr: B Olson Rdr: Tatum Bull
Saturday, October 10
Ascot: The Merrywell (Bm66+), 1200m
16 of 16: This'll Testya (ex: Camille's Girl)
Tnr: A G Durrant Rdr: Mitchell Pateman
Kembla Grange: Ray Selkrig Mdn Plate, 1200m
5 of 8: Humanitarian (ex: Black Friday)
Tnr: John Thompson Rdr: K S Latham
Matamata: Colchester Eng. Ltd (Bm74), 1600m
11 of 14: Roll The Gold (ex: Flying Change)
Tnr: G T Hennessy Rdr: T L Newman
Friday, October 9
Cloncurry: Topx Cloncurry (Bm50), 1400m
3 of 8: King Landon (ex: Alamea)
Tnr: S J Royes Rdr: Raymond Hancock
Thursday, October 8
York: Boulevard Fine Jewellery-Bm46+, 1920m
4 of 8: Racy Ava (ex: Zastava)
Tnr: D & B Pearce Rdr: Hannah Fitzgerald
Wednesday, October 7
Ipswich: Whittington @grandview Stud-C4, 1350m
4 of 7: Tesarc (ex: Special Deece)
Tnr: M A Currie Rdr: M Mc Gillivray
Warwick Farm: Bowermans Furniture (Bm72), 1400m
7 of 10: Majella (ex: Centafaith)
Tnr: Matthew Smith Rdr: G Schofield
Warwick Farm: Vale Mick Hood (Bm78), 1400m
6 of 9: Valentino Rossa (ex: Sassybella)
Tnr: J C Coyle Rdr: Thomas Stockdale
Tuesday, October 6
Donald: Donald & Dist. Comm. Bank Mdn, 1350m
1 of 14: Melisandre Rossa (ex: Goddess Pele)
Tnr: G A Osborne Rdr: J Maskiell
Donald: Mallee Landscapes (Bm64), 1350m
3 of 11: Regal Rossa (ex: Vogalargo)
Tnr: Matthew Cumani Rdr: Fred W Kersley
Orange: Top Coat Epoxy Flooring Mdn, 1600m
4 of 7: Messina Magic (ex: Illinois Magic)
Tnr: G Portelli Rdr: G M Ryan
Orange: Winning Edge (Bm58), 1000m
4 of 12: Vogue Empress (ex: Eternal Sunshine)
Tnr: Kylie Kennedy Rdr: Liam Blanch
Sunday, October 4
Ballina: Roofing Craftsman Mdn Hcp, 1300m
1 of 14: Shy Boy (ex: Lady Schiller)
Tnr: S B Lee Rdr: Leah Kilner
Ballina: The Mission @ Aquis Farm-Bm58, 1590m
9 of 11: Tycoon Rossa (ex: Honeysuckle Street)
Tnr: S B Lee Rdr: Leah Kilner
Hobart: Derwent Park Plumbing Mdn, 1390m
5 of 11: Not Now (ex: We'll See)
Tnr: Glenn Hodges Rdr: Ismail Toker
Kyneton: Bet365 Top Tote Plus Mdn, 1212m
4 of 9: Top Critic (ex: Critical Angel)
Tnr: Henry Dwyer Rdr: Michael Poy
Sunshine Coast: Harcourts Noosa Hcp (C1), 1000m
8 of 11: Bold Thalia (ex: Morning Glow)
Tnr: G K Taylor Rdr: Ron Stewart
Saturday, October 3
Eidsvold: Eidsvold Cup (Bm65), 1350m
3 of 9: Palace Tycoon (ex: Palace Glow)
Tnr: J M Judge Rdr: Emma Macpherson
Randwick: Cleanaway (Bm88), 1600m
7 of 10: Testashadow (ex: Moonlight Shadow)
Tnr: G Portelli Rdr: Ms L Day
Randwick: Gimcrack Stakes, 1000m Gr3
6 of 13: Lovemetender (ex: War Flower)
Tnr: A J Cummings Rdr: Regan Bayliss
Singapore: Hcp (C4), 1000m
11 of 12: Superten (ex: Blue Fairy Wren)
Tnr: K S Tan Rdr: J See
Friday, October 2
Dubbo: McDonalds Drive Thru (Bm58), 1300m
13 of 13: Modulo (ex: Famous Painter)
Tnr: Melanie O'Gorman Rdr: Ashley Morgan
Thursday, October 1
Yeppoon: Elder's Financial Planning Cq, 1000m
1 of 8: Bold Xavvi (ex: Morning Glow)
Tnr: G K Taylor Rdr: R Wiggins