Latest Results

Saturday, July 20
Goondiwindi: (Bm55), 1400m
5 of 11: Marcada (ex: Sleight Of Hand)
Tnr: Joe Gleeson Rdr: N Fazackerley
Wednesday, July 17
Sandown-Lakeside: Tobin Brothers Celebrating Lives (Bm70), 1400m
1 of 12: Justdoit (ex: Das Machen)
Tnr: Luke Oliver Rdr: Damian Lane
Monday, July 15
Quirindi: Hoswell Constructions (Bm66), 1200m
8 of 9: Hit The Rim (ex: Zumbarina)
Tnr: C Lundholm Rdr: Zoe Hunt
Sunday, July 14
Narrandera: Leeton Toyota (Bm66), 2100m
11 of 11: Under The Rock (ex: Geology)
Tnr: Ms P Reeve Rdr: J Lyon
Saturday, July 13
Cowra: Cowra Tyrepower Hcp (C1), 950m
4 of 6: Red Card Rosie (ex: Chiquita Rose)
Tnr: Peter Kirby Rdr: Ms A Stanley
Cowra: Tim Webb Memorial Race (Bm50), 1100m
11 of 11: Blue Lake Boy (ex: Blue Becky)
Tnr: Paul Theobald Rdr: Dylan Stanley
Ilfracombe: (Bm60), 1000m
4 of 4: Sharpay Ruler (ex: Sharpay Magic)
Tnr: R Hermann Rdr: R Faehr
Ilfracombe: Hcp (Cl B), 1200m
1 of 6: I'm Free (ex: Leak Street)
Tnr: David Rewald Rdr: Nikki Olzard
Murray Bridge Gh: Terminix Murray Bridge (Bm76), 1600m
6 of 10: Soaring Eagle (ex: Wings Of Success)
Tnr: David Brideoake & Matt Jenkins Rdr: Jacob Opperman
Roma: Open Hcp, 1000m
4 of 5: Unrestricted (ex: Faith Firebird)
Tnr: W P Baker Rdr: Ms B Richardson
Thursday, July 11
Bendigo: Bendigo Cup Packages Online Now (Bm64), 1300m
6 of 9: Our Boy Bryan (ex: Divine Beauty)
Tnr: M M Laurie Rdr: Beau Mertens
Wanganui: Carpet Maintenance & Cleaning (Bm75), 1600m
8 of 9: Kingfisher Lad (ex: Mamasan)
Tnr: C A Bambry Rdr: C M Lindsay
Wednesday, July 10
Belmont Park: Drummond Golf (Rs0ly), 1000m
6 of 12: Apache Blue (ex: Emerald Command)
Tnr: Mollie Clark Rdr: Mollie Clark
Tuesday, July 9
Kilcoy: Vietnam Veterans Cup Free Entry Sunday 25th August Hcp (58), 1500m
4 of 12: Marcada (ex: Sleight Of Hand)
Tnr: Joe Gleeson Rdr: Leslie Tilley
Monday, July 8
Barcaldine: Barcaldine Welding Works (Bm45), 1300m
11 of 12: I'm Free (ex: Leak Street)
Tnr: David Rewald Rdr: Jaimee-Lee Devine
Pakenham Synthetic: Bridgestone Select Pakenham (Bm58), 1600m
4 of 11: Tarn's Prince (ex: Princess Wiltons)
Tnr: A Rosolini Rdr: Emily Pozman
Sunday, July 7
Singapore: Hcp (C5), 1600m
7 of 8: Fort Mustang (ex: Tangerine Dream)
Tnr: J Peters Rdr: S Jamil
Townsville: Ladbrokes Yard Comments Hcp (55), 1200m
1 of 10: Boogie Wonderland (ex: Dancing Rose)
Tnr: A R Bailey Rdr: Ms L Morrison
Saturday, July 6
Charleville: (Bm65), 1000m
3 of 7: Unrestricted (ex: Faith Firebird)
Tnr: W P Baker Rdr: Maddie Mankelow
Flemington: Leilani Series Final, 1400m
9 of 12: Justdoit (ex: Das Machen)
Tnr: Luke Oliver Rdr: D Moor
Gawler: Coopers Brewery Australian Lager (Bm68), 1500m
13 of 14: Rialtor (ex: Grand Canal)
Tnr: S G Padman Rdr: Samuel Payne
Hughenden: Open Hcp, 1200m
5 of 7: Sharpay Ruler (ex: Sharpay Magic)
Tnr: R Hermann Rdr: R Faehr
Wangaratta: Sportsbet Take A Sec Before You Bet Mdn Plate, 1170m
9 of 14: Free To Play (ex: Happy Play)
Tnr: Saab Hasan Rdr: J Keating
Wednesday, July 3
Sandown-Hillside: Tobin Brothers Celebrating Lives (Bm78), 1000m
8 of 14: Rattle And Bang (ex: Written In Time)
Tnr: D Binaisse Rdr: Sheridan Clarke
Monday, July 1
Corowa: Life Member Len Rhodes Hcp (C1), 1000m
8 of 9: Red Card Rosie (ex: Chiquita Rose)
Tnr: Peter Kirby Rdr: B Vale
Warwick: Maree Walker Hcp (58), 1350m
9 of 13: Marcada (ex: Sleight Of Hand)
Tnr: Joe Gleeson Rdr: Luke Tarrant
Sunday, June 30
Dubbo: Dubbo RSL Club Winter Country Classic Final (Bm58), 1300m
8 of 12: Hit The Rim (ex: Zumbarina)
Tnr: C Lundholm Rdr: Zoe Hunt
Thursday, June 27
Bendigo: Bendigo Magazine (Bm64), 1300m
2 of 10: Justdoit (ex: Das Machen)
Tnr: Luke Oliver Rdr: B Mc Dougall
Monday, June 24
Pakenham Synthetic: Sportsbet Same Race Multi (Bm58), 1600m
9 of 11: Under The Rock (ex: Geology)
Tnr: Ms P Reeve Rdr: Patrick Moloney
Sunday, June 23
Port Augusta: Morris Pastoral Mdn Plate, 1200m
12 of 12: Sugar With That (ex: Two Sugars)
Tnr: T B Simounds Rdr: Jade Doyle
Saturday, June 22
McKinlay: Open Hcp, 1000m
9 of 10: Sharpay Ruler (ex: Sharpay Magic)
Tnr: R Hermann Rdr: S Mc Govern
Morphettville: Sportsbet (Rs1mw), 1600m
1 of 7: Soaring Eagle (ex: Wings Of Success)
Tnr: David Brideoake & Matt Jenkins Rdr: Jacob Opperman
Roma: Roma Gas Supplies Rugby Slipper Hcp, 1200m
7 of 10: Unrestricted (ex: Faith Firebird)
Tnr: W P Baker Rdr: Maddie Mankelow
Roma: Roma Gas Supplies Rugby Slipper Hcp, 1200m
9 of 10: Limited Reality (ex: Figmentation)
Tnr: W P Baker Rdr: Adam Spinks
Singapore: Hcp (C5), 1600m
11 of 12: Fort Mustang (ex: Tangerine Dream)
Tnr: J Peters Rdr: T Krisna