Find A Sire: 

HINCHINBROOK (AUS)

Current Runners Accepted
Wednesday, September 19
Cranbourne Race 2 - 1000m Maiden
Bionics (ex: Bionic Girl)
Tnr: M & S Ellerton & Zahra Rdr: Damian Lane
Cranbourne Race 8 - 1300m Benchmark 64
The Regiment (ex: Deloraine)
Tnr: John Moloney Rdr: Mark Zahra
Doomben Race 2 - 1050m Maiden
Chikorita (ex: Bridie Belle)
Tnr: Darlene Duryea Rdr: Matthew Mc Gillivray
Warwick Farm Race 3 - 1100m Maiden
Ambleve (ex: Al's Magic Miss)
Tnr: D, B & T Hayes & Dabernig Rdr: Fred W Kersley
Thursday, September 20
Lismore Race 6 - 1300m Class 1
Coastal Boy (ex: Schipper)
Tnr: Darryl Hansen Rdr: Luke Tarrant
Rockhampton Race 7 - 1600m Class 2
Swingahinch (ex: Queen Of Swing)
Tnr: Jason Devine Rdr: Natalea Summers
Sale Race 1 - 1100m Maiden
Farthing Wood (ex: Andromache)
Tnr: Darren Weir Rdr: Jye McNeil
Sale Race 6 - 1717m Benchmark 64
Ripplebrook (ex: New Edition)
Tnr: Sharyn Trolove Rdr: Noel Callow
Sale Race 9 - 1100m Benchmark 58
La Padrina (ex: Miss Dodds)
Tnr: Peter Healey Rdr: Cameron Quilty
Friday, September 21
Canberra Race 4 - 1400m Benchmark 60
Inch Perfect (ex: Chosen)
Tnr: B & P & M Joseph & Jones Rdr: Qin Yong
Geelong Synthetic Race 2 - 1300m Maiden
Farthing Wood (ex: Andromache)
Tnr: Darren Weir Rdr: Dean Yendall
Ipswich Race 3 - 1100m Maiden
Alto Harmony (ex: Muso)
Tnr: Darryl Hansen Rdr: Luke Tarrant
Scone Race 1 - 900m Maiden
Slimline (ex: So Why Not)
Tnr: Pat Farrell Rdr: Darryl Mc Lellan
Scone Race 2 - 1100m Maiden
Miss Pearl (ex: West Of Katrina)
Tnr: Sue Grills Rdr: Not Notified
Scone Race 4 - 1600m Class 2
Bellabrook (ex: Belle Amici)
Tnr: Steve Hodge Rdr: Greg Ryan
Scone Race 7 - 1100m Benchmark 66
Mr Bonjove (ex: Stormy Empress)
Tnr: Larry Fairhall Rdr: Grant Buckley
Saturday, September 22
Caulfield Race 1 - 1600m Open
Thunderdome (ex: Danzanta)
Tnr: L & T Corstens Rdr: Stephen Baster
Caulfield Race 6 - 1400m Open LR
Bubbles'n'troubles (ex: Riverina)
Tnr: Chris Waller Rdr: Michael Walker
Morphettville Race 4 - 1100m Benchmark 64
Wrapsody (ex: Pass The Parcel)
Tnr: C & D Maher & Eustace Rdr: Liam Riordan
Morphettville Race 8 - 1200m Benchmark 75
Kissing Game (ex: Kiss 'n Chase)
Tnr: Ryan Balfour Rdr: Zac Spain
Rosehill Race 7 - 1400m Open Gr1
Seabrook (ex: Midnight Revels)
Tnr: Mick Price Rdr: Damien Oliver
Saturday, September 22
Gold Coast Race 2 - 900m Benchmark 62
The Bumblebee (ex: Lough Rea)
Tnr: Wayne Stephens
Kembla Race 5 - 1200m Maiden
Ambleve (ex: Al's Magic Miss)
Tnr: D and B Hayes and T Dabernig
Kembla Race 6 - 1400m Maiden
Ambleve (ex: Al's Magic Miss)
Tnr: D and B Hayes and T Dabernig
Sha Tin Race 4 - 1400m Class 3
Home Run (ex: Truly Kissed)
Tnr: K H Ting
Tatura Race 1 - 1100m Maiden
Farthing Wood (ex: Andromache)
Tnr: Darren Weir
Bionics (ex: Bionic Girl)
Tnr: Mathew Ellerton and Simon Zahra
Tatura Race 4 - 1450m Restricted 58
La Padrina (ex: Miss Dodds)
Tnr: Peter Healey
Sunday, September 23
Ballarat Race 1 - 1200m Maiden
Farthing Wood (ex: Andromache)
Tnr: Darren Weir
Ballarat Race 4 - 1200m Benchmark 64
La Padrina (ex: Miss Dodds)
Tnr: Peter Healey
The Reverend Demon (ex: Bronislava)
Tnr: Brent Stanley
Ballarat Race 5 - 1400m Benchmark 64
The Reverend Demon (ex: Bronislava)
Tnr: Brent Stanley
Gheedaa (ex: Isola)
Tnr: D and B Hayes and T Dabernig
Ballarat Race 7 - 1000m Benchmark 70
Onehundred Percent (ex: True Emotions)
Tnr: Archie Alexander
Port Macquarie Race 1 - 1812m Open
Backhouse Billy (ex: Dictatorial)
Tnr: Jenny Graham
Port Macquarie Race 5 - 1106m Maiden
Can't Catch Her (ex: Fly By Night)
Tnr: Kris Lees
Toowoomba Race 6 - 1625m Maiden
Catena (ex: Nena Candida)
Tnr: Tony Gollan
Wyong Race 3 - 1000m Class 1
Bridgetta Rose (ex: Anaruby)
Tnr: Jamie Thomsen
Wyong Race 5 - 1000m Maiden
Slimline (ex: So Why Not)
Tnr: Pat Farrell
Wyong Race 6 - 1200m Maiden
Ambleve (ex: Al's Magic Miss)
Tnr: D and B Hayes and T Dabernig
Wyong Race 7 - 1350m Maiden
Ambleve (ex: Al's Magic Miss)
Tnr: D and B Hayes and T Dabernig
Wyong Race 8 - 1600m Maiden
Into The Oblivion (ex: Famous Lilly)
Tnr: Paul Perry
Monday, September 24
Northam Race 8 - 1300m Maiden
Springtime Girl (ex: Snowflower)
Tnr: Darren Taylor
Pakenham Synthetic Race 7 - 1400m Benchmark 58
Gheedaa (ex: Isola)
Tnr: D and B Hayes and T Dabernig
Pakenham Synthetic Race 8 - 1600m Benchmark 64
Gheedaa (ex: Isola)
Tnr: D and B Hayes and T Dabernig
Tuesday, September 25
Grafton Race 4 - 1115m Class 2
Caper (ex: La Camille)
Tnr: Neil Godbolt
Grafton Race 7 - 1015m Maiden
First Time Lucky (ex: Dahleah)
Tnr: Barry Ratcliff
Grafton Race 8 - 1720m Maiden
Backhouse Frilly (ex: Dictatorial)
Tnr: Jenny Graham
Saturday, September 29
Randwick Race 1 - 1600m Open Gr1
Salsonic (ex: Salsify)
Tnr: Jason Coyle
Seabrook (ex: Midnight Revels)
Tnr: Mick Price
Randwick Race 2 - 2400m Open Gr1
Salsonic (ex: Salsify)
Tnr: Jason Coyle
Randwick Race 3 - 1600m Open Gr1
Gheedaa (ex: Isola)
Tnr: D and B Hayes and T Dabernig
Press Box (ex: Kaaptive Empress)
Tnr: Chris Waller
Ambleve (ex: Al's Magic Miss)
Tnr: D and B Hayes and T Dabernig
Seabrook (ex: Midnight Revels)
Tnr: Mick Price
Aliferous (ex: Willow)
Tnr: Kris Lees
Bubbles'n'troubles (ex: Riverina)
Tnr: Chris Waller
Saturday, October 13
Caulfield Race 2 - 1600m Open Gr1
East Indiaman (ex: Dashie Diva)
Tnr: Tony McEvoy
Leonardo Da Hinchi (ex: Portrait)
Tnr: Darren Weir
Seabrook (ex: Midnight Revels)
Tnr: Mick Price
Caulfield Race 3 - 1600m Open Gr1
Gheedaa (ex: Isola)
Tnr: D and B Hayes and T Dabernig
Press Box (ex: Kaaptive Empress)
Tnr: Chris Waller
Seabrook (ex: Midnight Revels)
Tnr: Mick Price
Aliferous (ex: Willow)
Tnr: Kris Lees
Bubbles'n'troubles (ex: Riverina)
Tnr: Chris Waller
Wednesday, October 17
Caulfield Race 2 - 1200m Open Gr3
Leonardo Da Hinchi (ex: Portrait)
Tnr: Darren Weir
Seabrook (ex: Midnight Revels)
Tnr: Mick Price