Find A Sire: 

SNITZEL (AUS)

Current Runners Accepted
Friday, November 16
Gundagai Race 2 - 1400m Class 1
King Caesar (ex: Fashion Black)
Tnr: Wayne Carroll Rdr: Shaun Guymer
Kyneton Race 4 - 1100m Benchmark 64
Zelamore (ex: Chausson Dore)
Tnr: Luke Oliver Rdr: Michael Poy
Moonee Valley Race 2 - 1200m Benchmark 64
Sweet Snitty (ex: Sweet Hollow)
Tnr: Lloyd Kennewell Rdr: Zac Spain
Moonee Valley Race 2 - 1200m Benchmark 64
Blinder (ex: Passiflora)
Tnr: Trent Busuttin And Natalie Young Rdr: Damien Oliver
Moonee Valley Race 2 - 1200m Benchmark 64
River Jewel (ex: River Tribe)
Tnr: Darren Weir Rdr: John Allen
Murwillumbah Race 8 - 1530m Benchmark 58
Shinnecock (ex: Quiet Maggy)
Tnr: Lindsay Gough Rdr: Ben Looker
Saturday, November 17
Bathurst Race 6 - 1200m Benchmark 58
Kwanza (ex: Macedon Lady)
Tnr: Collen Thurston Rdr: Reece Jones
Doomben Race 4 - 1630m Class 3
Epic Rant (ex: Air's Precious)
Tnr: Michael Costa Rdr: Not Notified
Doomben Race 7 - 1350m Class 6
Snitz (ex: Tickle My)
Tnr: Matthew Dunn Rdr: Jim Byrne
Doomben Race 9 - 1630m Benchmark 90
Martinelli (ex: Helvetia)
Tnr: Chris Munce Rdr: Not Notified
Darwin Race 5 - 1600m Restricted 58
Rosti (ex: Crevice)
Tnr: Carl Spry Rdr: Kim Gladwin
Dunkeld Race 1 - 1000m Maiden
Snitzelway (ex: Hemingway Rules)
Tnr: Steven Noll Rdr: Michael Poy
Dunkeld Race 5 - 1000m Benchmark 64
Sette Bello (ex: Glorious Spirit)
Tnr: Steven Noll Rdr: Christine Puls
Dunkeld Race 7 - 1800m Restricted 58
Storm System (ex: Venus)
Tnr: Steven Noll Rdr: Luke Williams
Gold Coast Race 5 - 1200m Restricted 60
True Myth (ex: Flamboyance)
Tnr: Michael Costa Rdr: Scott Galloway
Gold Coast Race 7 - 1400m Class 4
Epic Rant (ex: Air's Precious)
Tnr: Michael Costa Rdr: Scott Galloway
Gundagai Race 6 - 1800m Benchmark 65
Charcol (ex: Blaze Em)
Tnr: Garry Worsnop Rdr: Belinda Wright
Kembla Race 5 - 1200m Class 1
Ragazze (ex: Pravana)
Tnr: Brad Widdup Rdr: Kathy O'Hara
Morphettville Parks Race 2 - 1400m Benchmark 68
Shark In The Water (ex: Fictional Account)
Tnr: D, B & T Hayes & Dabernig Rdr: Cory Parish
Morphettville Parks Race 3 - 1250m Benchmark 64
Blinder (ex: Passiflora)
Tnr: Trent Busuttin And Natalie Young Rdr: Jason Holder
Race 3 - 1200m Class B
Klammer (ex: Morrego)
Tnr: Glenn Richardson Rdr: Not notified
Race 3 - 1200m Class B
Klammer (ex: Morrego)
Tnr: Glenn Richardson Rdr: Not notified
Race 4 - 1200m Open
Klammer (ex: Morrego)
Tnr: Glenn Richardson Rdr: Hannah English
Rosehill Race 5 - 1400m Open
Just Dreaming (ex: Royal Commands)
Tnr: Kris Lees Rdr: Rachel King
Rosehill Race 6 - 1500m Benchmark 88
Just Dreaming (ex: Royal Commands)
Tnr: Kris Lees Rdr: Sam Weatherley
Rosehill Race 6 - 1500m Benchmark 88
Dissolution (ex: Family Breakup)
Tnr: Brad Widdup Rdr: Christian Reith
Rosehill Race 9 - 1300m Benchmark 78
The Pharoah (ex: Win Here Win There)
Tnr: Richard Litt Rdr: Robbie Dolan
Rosehill Race 9 - 1300m Benchmark 78
Snitzel Day (ex: Angelic Smile)
Tnr: Chris Waller Rdr: Not Notified
Riccarton Park Race 7 - 1600m Open Gr1
Valalie (ex: Vaayala)
Tnr: Murray Baker And Andrew Forsman Rdr: Matthew Cameron
Roma Race 7 - 1640m Open
Givus A Cuddle (ex: Linear)
Tnr: Ben Currie Rdr: Joshua Oliver
Sandown Hillside Race 3 - 1400m Open LR
Tatiara (ex: Gallant Tess)
Tnr: Robbie Laing Rdr: Ben Melham
Sandown Hillside Race 4 - 1800m Open Gr3
Muraaqeb (ex: Tafseel)
Tnr: D, B & T Hayes & Dabernig Rdr: Damian Lane
Sandown Hillside Race 7 - 1600m Open Gr2
Igniter (ex: Royal Glow)
Tnr: Robbie Griffiths Rdr: Craig Williams
Sandown Hillside Race 9 - 1000m Open LR
Spending To Win (ex: Madame Trop Vite)
Tnr: P & P Snowden Rdr: Regan Bayliss
Sunday, November 18
Donald Race 4 - 1000m Benchmark 64
Hardwicke Bay (ex: Benessa)
Tnr: Austy Coffey Rdr: Neil Farley
Newcastle Race 8 - 1200m Benchmark 64
Radical Impact (ex: Made Of Diamonds)
Tnr: Nick Mitchell Rdr: Mikayla Weir
Strathalbyn Race 5 - 1200m Class 1
Fort Necessity (ex: Great Meadows)
Tnr: Paul Seater Rdr: Ryan Hurdle
Sunshine Coast Race 5 - 1000m Benchmark 62
Trevello (ex: Estatuilla)
Tnr: Chris Munce Rdr: Mark Du Plessis
Sunshine Coast Race 7 - 1800m Benchmark 75
Martinelli (ex: Helvetia)
Tnr: Chris Munce Rdr: Ryan Wiggins
Sha Tin Race 1 - 1200m Class 4
Super Star (ex: Highland Daughter)
Tnr: A T Millard Rdr: Karis Teetan
Sha Tin Race 9 - 1200m Class 2
Summer Passage (ex: Subsequent)
Tnr: Paul O'Sullivan Rdr: Derek Leung
Sha Tin Race 9 - 1200m Class 2
Eptimum (ex: Paramount)
Tnr: Peter Ho Rdr: Dylan Mo
Singapore Race 8 - 1400m Restricted
Paparazzi (ex: Admirelle)
Tnr: Shane D Baertschiger Rdr: John Powell
Monday, November 19
Grafton Race 5 - 1400m Open
Portion Control (ex: Divisible)
Tnr: Maryann Brosnan Rdr: Matthew Mc Guren
Scone Race 2 - 1100m Maiden
Celebrita's Choice (ex: Celebria)
Tnr: Kris Lees Rdr: Andrew Gibbons
Scone Race 6 - 1100m Class 3
Red Zephyr (ex: Red Typhoon)
Tnr: Craig Ritchie Rdr: Robert Thompson
Scone Race 7 - 1400m Class 1
Power Of Wexford (ex: Kneeling)
Tnr: Kris Lees Rdr: Andrew Gibbons
Saturday, November 17
Race 3 - 1200m Open
Klammer (ex: Morrego)
Tnr: Glenn Richardson
Klammer (ex: Morrego)
Tnr: Glenn Richardson
Klammer (ex: Morrego)
Tnr: Glenn Richardson
Klammer (ex: Morrego)
Tnr: Glenn Richardson
Race 4 - 1200m Class B
Klammer (ex: Morrego)
Tnr: Glenn Richardson
Klammer (ex: Morrego)
Tnr: Glenn Richardson
Tuesday, November 20
Tatura Race 5 - 1000m Benchmark 58
Hardwicke Bay (ex: Benessa)
Tnr: Austy Coffey
Tatura Race 6 - 1450m Benchmark 58
Mia Georgia (ex: Game Serena)
Tnr: Archie Alexander
Tatura Race 8 - 1980m Benchmark 58
Zelsignoret (ex: Signoret)
Tnr: Darren Weir
Wednesday, November 21
Gawler Race 4 - 1200m Benchmark 60
Fort Necessity (ex: Great Meadows)
Tnr: Paul Seater
Gawler Race 5 - 1100m Benchmark 60
Fort Necessity (ex: Great Meadows)
Tnr: Paul Seater
Ipswich Race 2 - 1200m Benchmark 70
Trevello (ex: Estatuilla)
Tnr: Chris Munce
The Socialist (ex: Democrat)
Tnr: Steven O'dea
Ipswich Race 6 - 1100m Maiden
Able Fun (ex: Very Cherry)
Tnr: B and D Guy
Sandown Lakeside Race 1 - 1200m Benchmark 64
Snitz And The City (ex: Manhattan Mam)
Tnr: Leon and Troy Corstens
Sandown Lakeside Race 3 - 1400m Maiden
Logan River (ex: Regrowth)
Tnr: Tony McEvoy
Sandown Lakeside Race 4 - 1200m Benchmark 64
Blinder (ex: Passiflora)
Tnr: T Busuttin and N Young
Thursday, November 22
Kensington Race 3 - 1250m Benchmark 70
The Pharoah (ex: Win Here Win There)
Tnr: Richard Litt
Dunatun (ex: River Thames)
Tnr: Garry White
Snitzel Day (ex: Angelic Smile)
Tnr: Chris Waller
Lion's Head (ex: Tara From The Cape)
Tnr: Peter and Paul Snowden