Current Runners Accepted
Wednesday, October 28
Bendigo Race 6 - 1300m Benchmark 70
Igniter (ex: Royal Glow) Tnr: R & M Griffiths & De Kock Rdr: Jamie Mott
Ipswich Race 7 - 1200m Class 2
Triple The Fun (ex: Tripled) Tnr: Matthew Dunn Rdr:
Kensington Race 7 - 1100m Benchmark 72
Vulpine (ex: Elusive Leone) Tnr: Brad Widdup Rdr: Brock Ryan
Launceston Race 3 - 1400m Class 1
Uninterrupted (ex: Regrowth) Tnr: Alana Fulton Rdr: Dianne Parish
Te Aroha Race 7 - 1000m Maiden
Rockland (ex: Vaayala) Tnr: Glen Harvey Rdr: Trudy Thornton
Thursday, October 29
Gosford Race 2 - 1000m Maiden
Free Dawn (ex: Trafalgar Miss) Tnr: Kris Lees Rdr: Brenton Avdulla
Gosford Race 3 - 1100m Maiden
Haunting Spirit (ex: Seaside Home) Tnr: Lauri Parker Rdr: Nash Rawiller
Gosford Race 4 - 1200m Class 1
Global Queen (ex: Subsequent) Tnr: P & P Snowden Rdr: Robbie Dolan
Gosford Race 5 - 1000m Benchmark 64
Vulpine (ex: Elusive Leone) Tnr: Brad Widdup Rdr: Brock Ryan
Northam Race 5 - 1100m Class 3
King's Authority (ex: Amy's Glen) Tnr: Neil Dellar Rdr: Alan Kennedy
Sapphire Coast Race 2 - 1600m Maiden
Sizzling Rush (ex: Trafalgar Miss) Tnr: Michael Gatty Rdr: Patrick Scorse
Sapphire Coast Race 4 - 1000m Maiden
Favourite Things (ex: Cadazzle) Tnr: Luke Pepper Rdr: Kayla Nisbet
Friday, October 30
Moonee Valley Race 1 - 1600m Maiden
Bobsled (ex: Serious Speed) Tnr: Richard Laming Rdr: Jamie Kah
Moree Race 7 - 1300m Class 2
Cloud Factory (ex: Tremezzo) Tnr: Stephen Edwards Rdr: Not Notified
Wagga Wagga Race 6 - 1200m Class 1
Sun Wu (ex: You're Dreamin) Tnr: Fiona Schneiders Rdr: Michael Heagney
Wagga Wagga Race 8 - 1000m Open
Logan River (ex: Regrowth) Tnr: Mitchell Beer Rdr: Josh Richards
Saturday, October 31
Doomben Race 3 - 1110m Restricted 70
Triple The Fun (ex: Tripled) Tnr: Matthew Dunn Rdr: Not Notified
Doomben Race 8 - 1200m Rest 0 Metro Wins
Superbowl Sunday (ex: Vaquera) Tnr: Chris Munce Rdr: Larry Cassidy
Doomben Race 10 - 1350m Benchmark 80
Royal Hale (ex: Twilight Royale) Tnr: Tony Gollan Rdr: Not Notified
Flemington Race 6 - 1200m Open Gr1
Wild Ruler (ex: Gypsy Robin) Tnr: P & P Snowden Rdr: James Mc Donald
Flemington Race 7 - 2500m Open Gr1
Born To Succeed (ex: Miss Match) Tnr: Saab Hasan Rdr: Michael Walker
Flemington Race 8 - 1600m Open Gr1
Reloaded (ex: Hollow Bullet) Tnr: Chris Waller Rdr: Michael Dee
Flemington Race 9 - 1100m Open Gr3
Exhilarates (ex: Samaready) Tnr: James Cummings Rdr: Damien Oliver
Flemington Race 9 - 1100m Open Gr3
Wayupinthesky (ex: The Darling One) Tnr: P & P Snowden Rdr: Luke Currie
Rosehill Race 2 - 1400m Benchmark 72
Colonel (ex: Peron) Tnr: P & P Snowden Rdr: Tim Clark
Rosehill Race 2 - 1400m Benchmark 72
Perfect Radiance (ex: Altair's Glow) Tnr: Kris Lees Rdr: Rachel King
Rosehill Race 3 - 1200m Benchmark 78
Macroura (ex: Zenaida) Tnr: C & D Maher & Eustace Rdr: Nash Rawiller
Rosehill Race 4 - 1900m Benchmark 78
Archanna (ex: Azmiyna) Tnr: Chris Waller Rdr: Nash Rawiller
Rosehill Race 5 - 1100m Benchmark 78
Macroura (ex: Zenaida) Tnr: C & D Maher & Eustace Rdr: Jason Collett
Rosehill Race 8 - 1500m Open
Reloaded (ex: Hollow Bullet) Tnr: Chris Waller Rdr: Robbie Dolan
Rosehill Race 8 - 1500m Open
Bottega (ex: Bennetta) Tnr: G & S Ryan & Alexiou Rdr: James P Innes
Saturday, October 3
Race 1 - 1350m Benchmark 65 0
True Myth (ex: Flamboyance)
Tnr: Bevan Johnson
True Myth (ex: Flamboyance)
Tnr: Bevan Johnson
True Myth (ex: Flamboyance)
Tnr: Bevan Johnson
Race 3 - 1030m Benchmark 60 0
True Myth (ex: Flamboyance)
Tnr: Bevan Johnson
Saturday, October 17
Bridyn May (ex: Macedon Lady)
Tnr: W P Baker
Saturday, October 31
Dubbo Race 2 - 1310m Benchmark 58 0
Cloud Factory (ex: Tremezzo)
Tnr: Stephen Edwards
Dubbo Race 5 - 1610m Class 1 0
Madam Secretary (ex: Senator Beck)
Tnr: Sharon Jeffries
Gold Coast Race 1 - 1400m Open 0
Epic Rant (ex: Air's Precious)
Tnr: Natalie Mccall
Gold Coast Race 5 - 1400m Class 1 0
Our Fraulein (ex: Miss Stellabelle)
Tnr: Brian Smith
Gold Coast Race 7 - 1100m Maiden 0
Scrooge (ex: Fluffy Duck)
Tnr: Steve Tregea
Newcastle Race 1 - 1600m Benchmark 68 0
Super (ex: Good Weekend)
Tnr: Mark Minervini
Newcastle Race 3 - 1250m Benchmark 64 0
Napoli (ex: City Of Song)
Tnr: D G Callaughan
Global Queen (ex: Subsequent)
Tnr: Peter and Paul Snowden
Newcastle Race 4 - 1400m Class 1 0
Global Queen (ex: Subsequent)
Tnr: Peter and Paul Snowden
Newcastle Race 6 - 1250m Maiden 0
Ralph's Folly (ex: Vital Mist)
Tnr: Kim Waugh
Traralgon Race 4 - 1100m Restricted 58 0
Prestwick (ex: Passiflora)
Tnr: Jim Cerchi Jnr
Sunday, November 1
Goulburn Race 2 - 1300m Class 3 0
Juan Diva (ex: Peron)
Tnr: R and M Freedman
Mornington Race 3 - 1200m Maiden 0
Palacio Musico (ex: Palacio De Cristal)
Tnr: T Dabernig and B Hayes
Mortlake Race 2 - 1300m Maiden 0
Rose Cuvee (ex: Carbonated)
Tnr: Kylie Vella
Mortlake Race 3 - 1600m Maiden 0
Rose Cuvee (ex: Carbonated)
Tnr: Kylie Vella
Muswellbrook Race 2 - 1280m Benchmark 58 0
Lady Patricia (ex: Miss Dodwell)
Tnr: Paul Messara
Carrera To The Max (ex: My Amazing Dream)
Tnr: Justin Bowen
Muswellbrook Race 5 - 1750m Class 1 0
Political (ex: Star Satire)
Tnr: Kris Lees
Muswellbrook Race 6 - 900m Maiden 0
Free Dawn (ex: Trafalgar Miss)
Tnr: Kris Lees
Sha Tin Race 3 - 1200m Class 3 0
Ka Ying Master (ex: Make Me Dream)
Tnr: T P Yung
Sha Tin Race 4 - 1400m Class 3 0
Wisdom Patch (ex: Willow Creek)
Tnr: C W Chang
Monday, November 2
Corowa Race 1 - 1300m Benchmark 58 0
Valour Elite (ex: Bondi Blonde)
Tnr: Andrew Dale
Corowa Race 3 - 1400m Class 2 0
Sun Wu (ex: You're Dreamin)
Tnr: Fiona Schneiders
Valour Elite (ex: Bondi Blonde)
Tnr: Andrew Dale
Tuesday, November 3
Canberra Race 4 - 2000m Benchmark 60 0
Crown Affair (ex: Gallant Tess)
Tnr: David Payne
Canberra Race 7 - 1000m Maiden 0
Favourite Things (ex: Cadazzle)
Tnr: Luke Pepper
Doomben Race 2 - 1350m Benchmark 68 0
Our Fraulein (ex: Miss Stellabelle)
Tnr: Brian Smith
Doomben Race 3 - 2060m Benchmark 65 0
Phoenix Raider (ex: Modonna)
Tnr: Ian Livingstone
Doomben Race 4 - 1660m Class 6 0
Saxton Rock (ex: Rockin Babe)
Tnr: Matthew Dunn
Doomben Race 6 - 1050m Class 2 0
Triple The Fun (ex: Tripled)
Tnr: Matthew Dunn
Doomben Race 7 - 1050m Maiden 0
Scrooge (ex: Fluffy Duck)
Tnr: Steve Tregea
San Antonio (ex: Bella Sunday)
Tnr: S Andersen
Hairdo (ex: Red Fez)
Tnr: Chris Munce
Kembla Race 5 - 1000m Maiden 0
Najmah (ex: Najoom)
Tnr: Michael, Wayne and John Hawkes
Muswellbrook Race 1 - 900m Open 0
Omar (ex: Ichihara)
Tnr: Patrick Cleave
Muswellbrook Race 2 - 1000m Benchmark 58 0
Carrera To The Max (ex: My Amazing Dream)
Tnr: Justin Bowen
Muswellbrook Race 3 - 1750m Benchmark 58 0
The Premier (ex: Mightier)
Tnr: Kris Lees
Political (ex: Star Satire)
Tnr: Kris Lees
Muswellbrook Race 6 - 1280m Maiden 0
Tickle Me Scarlett (ex: Scarlett Lady)
Tnr: Kris Lees
Muswellbrook Race 7 - 1000m Maiden 0
Free Dawn (ex: Trafalgar Miss)
Tnr: Kris Lees
Randwick Race 1 - 1100m Benchmark 100 0
Sandbar (ex: Tallow)
Tnr: Brad Widdup
Randwick Race 2 - 1100m Benchmark 72 0
Junglized (ex: Maid For Me)
Tnr: Brad Widdup
Vulpine (ex: Elusive Leone)
Tnr: Brad Widdup
Bigger Than Thorn (ex: Heart Ashley)
Tnr: Brad Widdup
Randwick Race 3 - 1400m Benchmark 72 0
Perfect Radiance (ex: Altair's Glow)
Tnr: Kris Lees
Randwick Race 6 - 1300m Benchmark 72 0
Global Queen (ex: Subsequent)
Tnr: Peter and Paul Snowden
Juan Diva (ex: Peron)
Tnr: R and M Freedman
Saturday, November 7
Flemington Race 5 - 1200m Open Gr1
Splintex (ex: Acquired)
Tnr: Mark Newnham
Wild Ruler (ex: Gypsy Robin)
Tnr: Peter and Paul Snowden
Saturday, November 21
Ascot Race 1 - 1600m Open Gr1
Reloaded (ex: Hollow Bullet)
Tnr: Chris Waller
Ascot Race 2 - 1600m Open Gr2
Snickerdoodledandy (ex: Crafty Irna)
Tnr: Daniel Morton
Saturday, November 28
Ascot Race 1 - 1200m Open Gr1
Away Game (ex: Elusive Wonder)
Tnr: C Maher and D Eustace
Saturday, December 5
Reloaded (ex: Hollow Bullet)
Tnr: Chris Waller
Snickerdoodledandy (ex: Crafty Irna)
Tnr: Daniel Morton
Saturday, January 16
Gold Coast Race 1 - 1200m Open 0
Gidgee Fire (ex: Frontal)
Tnr: Clinton Taylor
Scarzel (ex: Scarlet Rain)
Tnr: Mark Newnham
Retiro (ex: Palacio De Cristal)
Tnr: Gary Portelli
Hinson (ex: Heredera)
Tnr: G Waterhouse and A Bott
Bend The Knee (ex: Kneeling)
Tnr: John O'Shea
Clash (ex: Miss Match)
Tnr: T Busuttin and N Young
Progress (ex: Progressive)
Tnr: Chris Waller
River Snitty (ex: Savannah River)
Tnr: Chris Waller
Buffet Buster (ex: More For Me)
Tnr: Shane Nichols
Petani (ex: Squandered)
Tnr: C Maher and D Eustace
Sword Of State (ex: In The Vanguard)
Tnr: J W Richards
Zelady Luck (ex: I Am Zelady)
Tnr: G Waterhouse and A Bott
Vintage (ex: Surf Poet)
Tnr: G Waterhouse and A Bott
Antarctic (ex: Adelie)
Tnr: C Maher and D Eustace
Enjolras (ex: Scarlett Lady)
Tnr: Brad Widdup
Arrowtown (ex: Shibboleth)
Tnr: Peter and Paul Snowden
Taborca (ex: Fit And Ready)
Tnr: Chris Waller
Tea Or Coffee (ex: Kylikwong)
Tnr: John O'Shea
Centro Storico (ex: Chachapoyas)
Tnr: Richard Litt
Generation (ex: Fontiton)
Tnr: C Maher and D Eustace
Avoidance (ex: Risk Aversion)
Tnr: G Waterhouse and A Bott
Chaleur Bay (ex: Serenada)
Tnr: G Ryan and S Alexiou
Game Legend (ex: Let's Make Adeal)
Tnr: John Sadler
Buzzards Bay (ex: Sovereign Duchess)
Tnr: Anthony Cummings
Genie (ex: Indarra)
Tnr: Kris Lees
Joyzel (ex: World Joy)
Tnr: Bjorn Baker
Bonnie No Clyde (ex: No Evidence Needed)
Tnr: G Waterhouse and A Bott
Alice Through (ex: Mirror Mirror)
Tnr: James Cummings
Prince Of Rome (ex: Palatine Hill)
Tnr: G Waterhouse and A Bott
Gold Coast Race 2 - 1400m Open 0
Profiterole (ex: Real Stolle)
Tnr: Tony Gollan
Ovidius (ex: Tears I Cry)
Tnr: Kevin Kemp
Snitzari (ex: Denarii)
Tnr: Kris Lees
Urban Warrior (ex: Urban Groove)
Tnr: Peter Robl
Away Game (ex: Elusive Wonder)
Tnr: C Maher and D Eustace
Always In Fashion (ex: Absolut Glam)
Tnr: David Pfieffer
Magic Ruler (ex: Another Superior)
Tnr: Matthew Dunn
Xerri (ex: Sempre Libera)
Tnr: A J and T Edmonds
Aeecee Sacred (ex: Snow Spell)
Tnr: Chris Waller
Canobie Lea (ex: Black Canary)
Tnr: Henry Dwyer
Daisy Street (ex: Belle D'Amour)
Tnr: Kacy Fogden
Versilia (ex: Belle De Coeur)
Tnr: Danny O'Brien
Thunder Mania (ex: Imana)
Tnr: John Symons and Sheila Laxon
Zelify (ex: Snipify)
Tnr: Chris Waller
Britain (ex: London Lolly)
Tnr: Gregory Hickman
War Flag (ex: Alice's Smart)
Tnr: Peter and Paul Snowden
Philizzy (ex: Sovereign Duchess)
Tnr: Anthony Cummings
Marsannay (ex: Bourgogne)
Tnr: G Waterhouse and A Bott
Heroess (ex: Srikandi)
Tnr: Peter and Paul Snowden
Defence Medal (ex: Fortune Of War)
Tnr: C Maher and D Eustace
Screaming Eagle (ex: Pure Fun)
Tnr: T and C McEvoy
Northern Thunder (ex: Typing)
Tnr: Chris Munce
Time Is Precious (ex: Rose Of Sharon)
Tnr: G Ryan and S Alexiou
Miss Parmigiana (ex: Tripled)
Tnr: C Maher and D Eustace