Latest Results
Canberra: Tab We'Re On (Bm50), 1200m
Tnr: D J Rolfe Rdr: J Penza
Hawkesbury: HRC Motel Mdn Hcp, 1100m
Tnr: Lee & Cherie Curtis Rdr: J R Collett
Hawkesbury: Pioneer Services (Bm68), 1800m
Tnr: M D Griffith Rdr: Braith Nock
Hawkesbury: Clarendon Tavern (Bm64), 1400m
Tnr: Lee & Cherie Curtis Rdr: J Ford
Toowoomba: Gerry Brown's Shelving & Storage Hcp (C1), 870m
Tnr: R L Heathcote Rdr: N Callow
Wagga: Inland Power Solutions (Bm66), 1800m
Tnr: Debbie Delphin Rdr: N Souquet
Wagga: Inland Power Solutions (Bm66), 1800m
Tnr: Greg Stephens Rdr: J Penza
Happy Valley: Lok Fu Hcp (C4), 1200m
Tnr: J W Richards Rdr: A Hamelin
Sandown-Lakeside: Stow Storage Solutions (Bm70), 1200m
Tnr: R E Laing Rdr: Craig Williams
Strathalbyn: Fleurieu Milk Company Mdn Plate, 1200m
Tnr: David Page Rdr: Samuel Payne
Warwick Farm: Barrier Trial, 740m
Tnr: James Cummings Rdr: Zac Lloyd
Beaumont: Davali TBS Easter Yearlings Mdn Plate, 1200m
Tnr: David Pfieffer Rdr: A B Collett
Beaumont: Living Turf Mdn Plate, 1200m
Tnr: Annabel Neasham Rdr: R Downey
Ballarat: Hygain Winners Choice Hcp (64), 1400m
Tnr: Michelle Payne Rdr: W Egan
Sunshine Coast Poly: Access Insulation Sunshine Coast Hcp (C1), 1400m
5 of 6:
Pauli (ex: Bantry House)
Tnr: L D Wanless Rdr: Jai Williams
Cloncurry: Hcp, 1200m
6 of 6:
Mopar (ex: La Marama)
Tnr: K D Krogh Rdr: S Mc Govern
Gold Coast Poly: Makita Australia Mdn Hcp, 1200m
Tnr: Josh Sweeney Rdr: M Cahill
Kembla Grange: Vale Cliff Clare Provincial Hcp (C1), 1400m
Tnr: Brad Widdup Rdr: Zac Wadick
Monto: Hcp, 1200m
Tnr: T B Thomas Rdr: M A Butler
Narrabri: Hcp (C1), 1500m
Tnr: Nikki Pollock Rdr: Billy Cray
Riccarton Park: Petersens Jewellers Ladies Bracelet 3yo, 1400m
Tnr: M & M Pitman Rdr: A Comignaghi
Sapphire Coast: Robert Smith Homemakers Plate (C1), 1608m
Tnr: Ms T Bateup Rdr: Damon Budler
Mt Gambier: Sportsbet Mdn Plate, 1200m
Tnr: L J Cadzow Rdr: D Caboche
Mt Gambier: Gambier Earth Movers Volcano Sprint, 1200m
2 of 7:
Kordia (ex: Cherry Lodge)
Tnr: L Smith Rdr: Tom Madden
Mt Gambier: Carlton Draught Blue Lake Hcp, 1550m
Tnr: Ms N Bruggemann Rdr: Alice Lindsay
Mt Gambier: Thomas Foods International (Bm58), 1400m
7 of 13:
Lynes (ex: Venus's Dream)
Tnr: Wayne Walters Rdr: Ms K Walters
Scone: Muswellbrook Ford Mdn Plate, 1000m
10 of 14:
Atoka (ex: Hanukkah)
Tnr: P M Farrell Rdr: Braith Nock
Albury: Mlm Electrical Contractors (Bm58), 1600m
Tnr: Debbie Delphin Rdr: J Duffy
Ipswich: Australian Industry Trade College Hcp (C1), 1200m
Tnr: P Duff Rdr: Ms R Jamieson
Narrogin: Swan Draught (Bm46+), 1190m
Tnr: Ms A J Smith Rdr: Zephen Johnston-Porter
Canberra: Tab We'Re On (Bm65), 1600m
Tnr: Greg Stephens Rdr: Ms L Day
Canberra: Seears Workwear Hcp (C1), 1300m
Tnr: G D Hickman Rdr: Ms K Nisbet
Doomben: Cascade (Bm65), 1350m
Tnr: T J Gollan Rdr: James Orman
Doomben: Magic Millions National Sale Entries Open Mdn Plate, 1350m
Tnr: P P Jenkins Rdr: S Cormack
Sandown-Hillside: Evergreen Turf (Bm70), 1400m
Tnr: Dan O'Sullivan Rdr: Jordan Childs
Wyong: Syngenta Posterity (Bm72), 1350m
Tnr: C J Waller Rdr: K Mc Evoy
Wyong: Floratine Turf Products (Bm78), 1350m
Tnr: P M Perry Rdr: Mitchell Bell
Kyneton: bet365 Top Tote Plus Mdn Plate, 1103m
Tnr: David Brideoake & Matt Jenkins Rdr: Ethan Brown
Coonamble: Australian Turf Club (Bm66), 1600m
Tnr: M D Griffith Rdr: M A Cahill
Coonamble: Nutrien Ag Solutions (Bm58), 1400m
Tnr: C Lundholm Rdr: Mitch Stapleford
Geraldton: bZ4X Fully Electric Toyota Mdn, 1400m
Tnr: A G Durrant Rdr: C Johnston-Porter
Geraldton: Geraldton Toyota Batavia Sprint (Bm72+), 1200m
Tnr: A W Maley Rdr: Michael Poy
Geraldton: Geraldton Toyota Batavia Sprint (Bm72+), 1200m
Tnr: D & B Pearce Rdr: Natasha Faithfull
Grafton: Yamba Golf & Country Club Yamba Cup, 1175m
Tnr: Daniel Bowen Rdr: D Peisley
Yarra Glen: Yarra Valley Dress Hire Mdn Plate, 1209m
1 of 9:
Jessup (ex: Donna's Appeal)
Tnr: Shawn Mathrick Rdr: Logan Bates
Albany: Albany Stock Feeds Hcp (C2), 1900m
Tnr: D & B Pearce Rdr: Natasha Faithfull
Ardlethan: Hcp (Cl B), 1400m
Tnr: D J Rolfe Rdr: Leandro Ribeiro
Eagle Farm: Sporting Chance Cancer Foundation (Bm70), 1400m
Tnr: M J Dunn Rdr: James Orman
Eagle Farm: Ladbrokes Communities (Bm78), 1600m
Tnr: John Thomas Rdr: Ms G Cartwright
Fannie Bay: St Patrick's Day Cup (76), 1600m
Tnr: Angela Forster Rdr: Ms S Logan
Fannie Bay: St Patrick's Day Cup (76), 1600m
Tnr: G Clarke Rdr: Aaron Sweeney
Gosford: Airpak Sheet Metal (Bm64), 1100m
3 of 10:
Bodgie (ex: Pure Intent)
Tnr: P M Perry Rdr: A Adkins
Gunnedah: Tooheys XXXX Gold Plate (C1), 1600m
1 of 11:
Jamesy (ex: Briars Lass)
Tnr: Lou Mary Rdr: J Pracey-Holmes
Ipswich: BritOz QLD Mdn Hcp, 1100m
Tnr: Chris Munce Rdr: J L Taylor
Kempsey: Beaux Ladies / Cooney Harvey Doney Mdn Hcp, 1250m
Tnr: D Lane Rdr: Courtney Bellamy
Longreach: Hcp (60), 1200m
8 of 9:
Mopar (ex: La Marama)
Tnr: K D Krogh Rdr: S Mc Govern
Sha Tin: The Association of Hong Kong Racing Journalists Challenge Cup (C3), 1200m
Tnr: J W Richards Rdr: A Hamelin
Sha Tin: Sheung Yeung Shan Hcp (C2), 1400m
Tnr: D A Hayes Rdr: A Atzeni
Muswellbrook: Magic Millions Mdn Plate, 1000m
14 of 14:
Atoka (ex: Hanukkah)
Tnr: P M Farrell Rdr: Ashley Morgan
Muswellbrook: Gold Cup Friday 5 April Mdn Hcp, 1280m
Tnr: W T Wilkes Rdr: Shae Wilkes
Sunshine Coast Poly: Higgins 75 Years Mdn Hcp, 1400m
1 of 8:
Pauli (ex: Bantry House)
Tnr: L D Wanless Rdr: Jai Williams
Townsville: Vale John Lyons Hcp, 1000m
Tnr: Stephen Bush Rdr: N Thomas
Ashburton: Agraforum Growing Innovation Mdn , 1200m
8 of 12:
Montero (ex: High Impulse)
Tnr: L R Beckett Rdr: Donovan Cooper
Ashburton: Agraforum Growing Innovation Mdn , 1200m
Tnr: J Land Rdr: Y Atchamah
Wyong: De Bortoli Wines (Bm64), 1350m
6 of 10:
Luai (ex: Timing)
Tnr: Claire Lever Rdr: G Buckley
Wyong: Wyong Leagues Group (Bm68), 1600m
10 of 12:
Go Millo (ex: You Smarty Pants)
Tnr: A P Ball Rdr: G Buckley
Happy Valley: Green Island Hcp (C4), 1200m
Tnr: K W Lui Rdr: Z Purton
Happy Valley: The Ireland Trophy (C4), 1200m
Tnr: J W Richards Rdr: A Hamelin
Strathalbyn: Elders Real Estate Goolwa Mdn Plate, 1350m
Tnr: Garret Lynch Rdr: Sairyn Fawke
Ballarat: Sportsbet Loves Ballarat Mdn Plate, 1200m
Tnr: James Cummings Rdr: Fred W Kersley
Morphettville: SkyCity (Bm66), 1600m
Tnr: Ms N Bruggemann Rdr: Callan Murray
Morphettville: TAB Adelaide Cup, 3200m Gr2
Tnr: Garret Lynch Rdr: Sairyn Fawke
Morphettville: Grand Syndicates (Bm66), 1200m
Tnr: Aaron Bain & Ned Taylor Rdr: Jacob Opperman
Orange: Kennards Hire Orange (Bm58), 1410m
Tnr: Greg Stephens Rdr: Ms C Keatings
Orange: Kennards Hire Orange (Bm58), 1410m
Tnr: Greg Stephens Rdr: Braith Nock
Albany: Wellington & Reeves Commercial Hcp (C2), 1000m
Tnr: Ms A J Smith Rdr: Joseph Azzopardi
Canberra: AirConditioning Canberra and Daikin Australia Camarena, 1000m
Tnr: G P Vella Rdr: Tommy Berry
Sha Tin: Junction Hcp (C4), 1000m
Tnr: Y S Tsui Rdr: Y L Chung
Sunshine Coast Poly: ADAMA Australia Mdn Plate, 1400m
2 of 9:
Pauli (ex: Bantry House)
Tnr: L D Wanless Rdr: Jai Williams
Ballina: Byroness Boutique Mdn Hcp, 1010m
Tnr: Josh Sweeney Rdr: Girish Goomany
Ballina: Byroness Boutique Mdn Hcp, 1010m
Tnr: Taryn Churchill Rdr: Kirk Matheson
Crookwell: Mdn Plate, 1300m
Tnr: D J Rolfe Rdr: Leandro Ribeiro
Esk: Burnett To The Beach Series - Heat Hcp (55), 1200m
Tnr: Amanda Park Rdr: Tom Orr
Gold Coast: BBC Digital And Canon Australia (Bm78), 1100m
Tnr: Daniel Bowen Rdr: D Peisley
Hawkesbury: Hrc Motel Mdn Plate, 2000m
Tnr: Ms T Bateup Rdr: Ms J Taylor
Hawkesbury: Vale John Gollan Mdn Plate, 1100m
Tnr: R J Nutman Rdr: J Penza
Hawkesbury: Tab We'Re On (Bm64), 1800m
Tnr: G Ryan & S Alexiou Rdr: Zac Wadick
Ipswich: Barrier Reef Pools Mdn Plate, 1100m
Tnr: R L Heathcote Rdr: N Callow
Murray Bridge Gh: Magic Millions SA 3yo & 4yo Classic, 1200m
Tnr: David Page Rdr: Margaret Collett
Ararat: Carlton Draught Mdn Plate, 1600m
Tnr: L J Cadzow Rdr: Tayla Childs
Dubbo: Orana Mall Country Boosted Mdn Plate, 1600m
5 of 13:
Jamesy (ex: Briars Lass)
Tnr: Lou Mary Rdr: Billy Cray
Moonee Valley: Pepsi Max (Bm70), 1200m
Tnr: Dan O'Sullivan Rdr: John Allen
Pakenham: Magic Millions Adelaide Yearling Sale Mdn Plate, 1600m
Tnr: Bill Papazaharoudakis Rdr: R J Hurdle
Pinjarra: Hahn Super Dry 3.5% Hcp (C1), 1600m
Tnr: D & B Pearce Rdr: Chris Parnham
Ascot: Sheila Warren (Rs0ly), 1200m
Tnr: R C McPherson Rdr: T Turner
Doomben: MM Qtis Sale Monday Mdn Plate, 1200m
Tnr: T J Gollan Rdr: James Orman
Warwick Farm: Schweppes (Bm64), 1300m
Tnr: C J Waller Rdr: J B Mc Donald
Warwick Farm: Exceedance's First Yearlings (Bm72), 1200m
Tnr: K A Lees Rdr: Molly Bourke
Kembla Grange: Invades Race Day Party at Kembla Grange April 27 Super Mdn Plate, 1200m
Tnr: James Cummings Rdr: Zac Lloyd
Terang: RMBL Investments Rising Stars (Bm58), 1400m
Tnr: Michelle Payne Rdr: Logan McNeil
Terang: Terang Co-Op Supa IGA (Bm64), 1200m
5 of 8:
Lynes (ex: Venus's Dream)
Tnr: Wayne Walters Rdr: Ms K Walters
Townsville: Lacey Morrison Jockey Of The Year 22/23 (Bm70), 1000m
Tnr: Stephen Bush Rdr: A Layt
Esperance: Kalgoorlie Punters & Drinkers Club Esperance Sprint (Bm70+), 1200m
Tnr: D & B Pearce Rdr: C Johnston-Porter
Moruya: Heck Of A Deck - Obviously Grilled (Bm58), 1650m
Tnr: Ms L Bundy Rdr: Molly Bourke
Ascot: Quayclean (Bm66+), 1400m
Tnr: A W Maley Rdr: Alan Kennedy
Newcastle: Lovey's Grocers IGA Midway Plate (C1), 1850m
Tnr: Ms T Bateup Rdr: Ms J Taylor
Pioneer Park: ASTC Cup Weekend 6 & 7 April (Bm54), 1600m
Tnr: Dan Morgan Rdr: Lek Maloney
Singapore: Hcp (C5), 1400m
Tnr: S Gray Rdr: Jaden Lloyd
Singapore: Hcp (C4), 1400m
Tnr: J Tan Rdr: R Curatolo
Tuncurry: Club Forster Mdn Plate, 1005m
2 of 9:
Atoka (ex: Hanukkah)
Tnr: P M Farrell Rdr: C J Hillier
Wangaratta: Sportsbet Set A Deposit Limit Mdn Plate, 1100m
3 of 10:
Jessup (ex: Donna's Appeal)
Tnr: Shawn Mathrick Rdr: J Bowditch
Wangaratta: McGregor Machinery Country Mile Series Heat 3 (Bm70), 1590m
Tnr: Debbie Delphin Rdr: Tom Prebble
Wingatui: NZB Airfreight Stakes, 1400m LR
Tnr: M & M Pitman Rdr: A Comignaghi
Fannie Bay: Garrards Horse And Hound (Bm54), 1200m
Tnr: Philip Cole Rdr: A Nicholls
Goulburn: Rj Sidney Craig Country Boosted Mdn Handicap, 1300m
Tnr: D J Rolfe Rdr: Molly Bourke
Moonee Valley: The Ranvet Middle Distance Series Heat 7 (Bm70), 2040m
Tnr: R E Laing Rdr: Craig Williams
Port Lincoln: Cmv Truck Centre (Bm60), 1210m
Tnr: David Page Rdr: Samuel Payne
Port Lincoln: Mga Insurance Port Lincoln Cup, 1960m
Tnr: Ms N Bruggemann Rdr: Sophie Logan
Port Lincoln: Mga Insurance Port Lincoln Cup, 1960m
Tnr: Ms N Bruggemann Rdr: Callan Murray