Find A Sire: 

HINCHINBROOK (AUS)

Latest Results

Wednesday, April 24
Ipswich: Carlton Mid Mdn Hcp, 1200m
7 of 10: Cabaret Caper (ex: Floor Show)
Tnr: S W Kendrick Rdr: R Wiggins
Pakenham Park: H & C Media Mdn Plate, 1200m
10 of 10: Hunch (ex: Miss Tipsy Topsy)
Tnr: Amy and Ash Yargi Rdr: D Dunn
Pakenham Park: Superior Food Services (Bm70), 1600m
3 of 8: Cape Richards (ex: Zacushla)
Tnr: Patrick Payne Rdr: M J Dee
Tuesday, April 23
Ballarat: Hygain Winner's Choice (Bm64), 1100m
3 of 7: Bionics (ex: Bionic Girl)
Tnr: M Ellerton and S Zahra Rdr: A Mallyon
Wagga: Raine & Horne Wagga Wagga Mdn, 1300m
13 of 13: Jackantezz (ex: Inaname)
Tnr: G J Colvin Rdr: M Heagney
Monday, April 22
Muswellbrook: Miss Finland Hcp, 1000m
14 of 14: Foolin' Around (ex: Let's Frolic)
Tnr: Nick Mitchell Rdr: C Lever
Muswellbrook: Muswellbrook Workers Club Mdn, 1280m
5 of 13: Have A Go Joe (ex: Roman Sandals)
Tnr: J A Sylvester Rdr: R Thompson
Sandown-Hillside: Le Pine Funerals (Bm70), 1800m
8 of 12: The Regiment (ex: Deloraine)
Tnr: J F Moloney Rdr: Jye McNeil
Sha Tin: Parus Hcp (C4), 1800m
10 of 14: Smart Patch (ex: Al's Magic Miss)
Tnr: P D O'Sullivan Rdr: T H So
Toowoomba: Neil Mansell Concrete Hcp (C3), 1210m
800 of 10: Pieridae (ex: Butterfly Club)
Tnr: Ben Currie Rdr: Beau Appo
Sunday, April 21
Penola: Winning Edge Presentations Mdn, 1100m
4 of 8: Not Tellin' (ex: Lost In Paradise)
Tnr: Ms J Beriman Rdr: Sairyn Fawke
Saturday, April 20
Caulfield: Jack Elliott Hcp, 1600m
10 of 14: Kings Brook (ex: Ordinance)
Tnr: D R Brideoake Rdr: A Mallyon
Caulfield: Geoff Murphy Hcp, 1100m
1 of 15: Graceful Storm (ex: Graceful Devil)
Tnr: J F Moloney Rdr: D Dunn
Clare: Tab Mdn Plate, 1100m
7 of 7: Wallaman (ex: Huiskes)
Tnr: Scott Whittle Rdr: Sophie Logan
Emerald: (Bm65), 1300m
6 of 7: Swingahinch (ex: Queen Of Swing)
Tnr: Jason Devine Rdr: D Simmons
Kembla Grange: Kokoda Track Mdn Plate, 2000m
12 of 12: Lord Byron (ex: Italian Romance)
Tnr: P M Perry Rdr: K S Latham
Randwick: Ranvet Power Formula (Bm88), 1200m
7 of 14: Problem Solver (ex: Sweet Revenge)
Tnr: G A Ryan Rdr: J B McDonald
Randwick: Jcdecaux (Bm100), 1400m
6 of 13: Salsonic (ex: Salsify)
Tnr: J C Coyle Rdr: J R Collett
Friday, April 19
Ascot: Richard Bradley Birthday (C1), 1000m
5 of 11: Blankenberge (ex: Chalk Ridge)
Tnr: Simon Miller Rdr: P Carbery
Thursday, April 18
Albury: Commercial Club Albury Hcp, 1500m
5 of 10: Inch Perfect (ex: Chosen)
Tnr: B Joseph and P and M Jones Rdr: Ms C Gravener
Benalla: Noorilim Pk Thoroughbreds Mdn, 1106m
3 of 11: Floreat Pica (ex: Velasco)
Tnr: D and B Hayes and T Dabernig Rdr: L Nolen
Newcastle: Yarraman Park Prov & Ctry Mdn, 900m
4 of 12: The Crimson Idol (ex: Ruth's Secret)
Tnr: J N Englebrecht Rdr: Ms R Murray
Newcastle: Sharp Electronics Group (C1), 2340m
4 of 6: Luddenham Lass (ex: Sequinella)
Tnr: J N Englebrecht Rdr: G Buckley
Pakenham Park: Hatzis Charters Hcp (C1), 1400m
2 of 9: Island Dancer (ex: Can She Move)
Tnr: G M Begg Rdr: J Mott
Wednesday, April 17
Fannie Bay: Bet365 Hcp (70), 1000m
2 of 5: Brooklyn (ex: Believe 'n Achieve)
Tnr: Carl Spry Rdr: C Spry
Happy Valley: Shek Kip Mei Hcp (C4), 1000m
5 of 12: Gunnar (ex: Hot Diamond)
Tnr: C Fownes Rdr: Z Purton
Ipswich: Ipswich Cup Tix On Sale (C2), 1200m
5 of 10: Chikorita (ex: Bridie Belle)
Tnr: Darlene Duryea Rdr: R Fradd
Ipswich: Cfmeu Labour Day 6 May Mdn, 1015m
6 of 10: Sixes (ex: Upper Notch)
Tnr: Chris Anderson Rdr: Jackson Murphy
Murray Bridge: Allen Bryan Memorial Mdn, 1200m
6 of 6: Wallaman (ex: Huiskes)
Tnr: Scott Whittle Rdr: R J Hurdle
Warwick Farm: Justify @ Coolmore Hcp, 1300m
3 of 14: Antonio Padre (ex: Kaaptive Empress)
Tnr: C J Waller Rdr: Tommy Berry
Warwick Farm: Events By Atc (Bm72), 1200m
1 of 7: Echo Jet (ex: Tai Tai Tess)
Tnr: Bjorn Baker Rdr: B Shinn
Tuesday, April 16
Hawkesbury: Polytrack Hcp (C1), 1100m
4 of 9: Lagarde (ex: Liamena)
Tnr: Brad Widdup Rdr: S Clipperton
Monday, April 15
Grafton: Kev's Cleaning Services Hcp-C1, 1215m
4 of 12: First Time Lucky (ex: Dahleah)
Tnr: B J Ratcliff Rdr: M McGuren
Sunday, April 14
Sha Tin: Crystal Hcp (C4), 1000m
3 of 14: Marvelous World (ex: Leyenda)
Tnr: F C Lor Rdr: Z Purton
Sha Tin: The 18 Districts Cup (C4), 1400m
7 of 14: Mr Magellan (ex: Sister Madrid)
Tnr: Y S Tsui Rdr: M L Yeung
Sha Tin: Jasper Hcp (C4), 1200m
9 of 12: Bingo (ex: Startling Pleasure)
Tnr: J Moore Rdr: A K Chan
Sha Tin: Topaz Hcp (C2), 1400m
1 of 13: Champion's Way (ex: Greta's Yarn)
Tnr: J J Size Rdr: J Moreira
Sha Tin: Topaz Hcp (C2), 1400m
9 of 13: Hinchinlove (ex: Wildly Entertained)
Tnr: W Y So Rdr: K C Leung
Sunshine Coast: Trader - Havit - Fantech-Bm62, 1400m
6 of 8: She's Fast (ex: Crystal Event)
Tnr: T N Miller Rdr: J L Taylor
Wagga: Duporth Queen Of South Prelude, 1300m
3 of 10: Look Behind (ex: Mayneda Strategy)
Tnr: G J Colvin Rdr: J Duffy
Saturday, April 13
Ararat: W.L. Bill Biggin Hcp (58), 1100m
7 of 9: The Mailman (ex: Margaret Miss)
Tnr: Michelle Payne Rdr: W Egan
Lismore: Ladies Day Sat 1/6 Mdn Hcp, 1300m
7 of 8: Ballesteros (ex: Radiata Belle)
Tnr: Paul Robbins Rdr: Ms L G Cheshire
Newcastle: Little Rascals Photography Mdn, 1870m
6 of 9: Senatorial (ex: Acorker)
Tnr: A P Ball Rdr: Jenny Duggan
Randwick: Heineken 3 Australian Oaks, 2400m Gr1
4 of 14: Aliferous (ex: Willow)
Tnr: K A Lees Rdr: K McEvoy
Randwick: Coolmore Legacy Queen Of Turf, 1600m Gr1
9 of 19: Seabrook (ex: Midnight Revels)
Tnr: M G Price Rdr: B Prebble
Randwick: Sapphire Stakes, 1200m Gr2
7 of 15: Spright (ex: Dashoff)
Tnr: G L Frazer Rdr: J R Collett
Friday, April 12
Cranbourne: Procon Developments Mdn Plate, 1200m
3 of 8: Hunch (ex: Miss Tipsy Topsy)
Tnr: Amy and Ash Yargi Rdr: Clayton Douglas
Orange: Train 365 Mdn Hcp, 1000m
8 of 14: Astree (ex: Melana)
Tnr: Ms G Englebrecht Rdr: A Layt
Orange: Spanline Silver Apple Hcp, 1000m
9 of 9: Scarab (ex: Khepri)
Tnr: Bjorn Baker Rdr: Ms K O'Hara
Orange: Central West Trailers Sprint, 1000m
4 of 11: Sugar Dance (ex: Sugar Rose)
Tnr: Brett Thompson Rdr: G Buckley
Port Macquarie: Bmw M Power Hcp (C3), 1000m
7 of 12: Taken On Chance (ex: Never Doubt Me)
Tnr: R N Godbolt Rdr: D McLellan
Rockhampton: Hygain 2019 Country Cup (Bm65), 1500m
3 of 16: Mustarrid (ex: Saint Minerva)
Tnr: Ms O Cairns Rdr: Ashley Butler
Thursday, April 11
Kyneton: Clsa Australia Mdn Plate, 1850m
9 of 14: Don't Look Now (ex: Spiritriser Bean)
Tnr: T Busuttin and N Young Rdr: Declan Bates
Wyong: Freddy's Fishing Mdn Plate, 2100m
6 of 8: Lord Byron (ex: Italian Romance)
Tnr: P M Perry Rdr: K S Latham
Wednesday, April 10
Balaklava: Country Living Homes Mdn, 1400m
2 of 10: Hinchpin (ex: Aroha Cat)
Tnr: Tony McEvoy Rdr: B Vorster
Gosford: Syngenta Provaunt Mdn Plate, 1200m
8 of 11: Hitch Hiker Jamie (ex: Je T'aime)
Tnr: E O'Rourke and M Freedman Rdr: S Clipperton
Gosford: Icl Tri Smart (Bm66), 1200m
6 of 8: Bubbles'n'troubles (ex: Riverina)
Tnr: C J Waller Rdr: B Avdulla
Ipswich: Go Racing @ipswichturfclub Mdn, 1200m
1 of 8: Reef Bug (ex: Junebug)
Tnr: A J Edmonds Rdr: J Lloyd
Sandown-Hillside: Mypunter.Com (Bm70), 1300m
9 of 11: Alaskan Sun (ex: Shine On Anna)
Tnr: Henry Dwyer Rdr: M Zahra
Sandown-Hillside: Mypunter.Com (Bm70), 1300m
10 of 11: Gheedaa (ex: Isola)
Tnr: D and B Hayes and T Dabernig Rdr: Lewis German
Sandown-Hillside: The Big Screen Company (Bm70), 1600m
5 of 11: The Regiment (ex: Deloraine)
Tnr: J F Moloney Rdr: Fred W Kersley
Tuesday, April 9
Ballarat: Sportsbets Power Play (Bm64), 1100m
3 of 8: Bionics (ex: Bionic Girl)
Tnr: M Ellerton and S Zahra Rdr: Damian Lane
Ballarat: Sportsbets Power Play (Bm64), 1100m
2 of 8: Thunderdome (ex: Danzanta)
Tnr: L and T Corstens Rdr: Patrick Moloney
Moruya: Waterfront Htl/Vic. Bitter Mdn, 1425m
3 of 10: Apache Rush (ex: New Edition)
Tnr: Michael Gatty Rdr: M Travers
Monday, April 8
Ballina: Tursa Plate (C1), 1900m
7 of 11: Araucaria (ex: Miss Chakra)
Tnr: Ms J Hardy Rdr: J Grisedale
Mildura: Mildura Holden & Hsv (Bm58), 1000m
11 of 11: Tchotchke (ex: Eastern Charm)
Tnr: D I Dodson Rdr: J Lorensini
Mildura: Hygain Mdn Plate, 1000m
8 of 10: Whitsunday (ex: Ultimate Rock)
Tnr: Kim Talent Rdr: K Usui
Sunday, April 7
Gundagai: Wagga&District Supporters Mdn, 1180m
7 of 11: Jackantezz (ex: Inaname)
Tnr: G J Colvin Rdr: Brock Ryan
Sha Tin: The Sprint Cup, 1200m Gr2
2 of 6: Beat The Clock (ex: Flion Fenena)
Tnr: J J Size Rdr: J Moreira
Sunshine Coast: Rockestra @ Sctc Mdn Hcp, 1000m
8 of 11: Teeancee (ex: Miss Chakra)
Tnr: David Vandyke Rdr: Dale Smith
Wellington: Quains Liquor-Wellington Cup, 1700m
8 of 10: Brazen (ex: Sirenese)
Tnr: B F Cavanough Rdr: G Buckley
Saturday, April 6
Bowen: Queens Beach Htl Publican-Bm60, 1470m
2 of 5: Mustarrid (ex: Saint Minerva)
Tnr: Ms O Cairns Rdr: Ashley Butler
Caulfield: Walk For Phil Hcp, 1100m
5 of 9: Graceful Storm (ex: Graceful Devil)
Tnr: J F Moloney Rdr: Fred W Kersley
Gold Coast: Tab (Bm65), 900m
6 of 10: Pieridae (ex: Butterfly Club)
Tnr: Ben Currie Rdr: Beau Appo
Gold Coast: Gallery Seafood Buffet (Bm65), 1100m
5 of 10: Snicki Minaj (ex: Mezmar)
Tnr: T J Gollan Rdr: Alannah Fancourt
Gold Coast: Tab Rewards (Bm70), 1200m
3 of 8: Excalibrator (ex: Goodlookin Gambler)
Tnr: Ms H Page Rdr: J Hodge
Kembla Grange: Duck Creek Dash Mdn Plate, 1000m
7 of 12: Lady Of Carmel (ex: Special Episode)
Tnr: G Portelli Rdr: Simone Vella
Morphettville Parks: Elton John Experience-2/7-Bm70, 1400m
2 of 13: East Indiaman (ex: Dashie Diva)
Tnr: Tony McEvoy Rdr: B Vorster
Randwick: Tab Adrian Knox Stakes, 2000m Gr3
1 of 15: Aliferous (ex: Willow)
Tnr: K A Lees Rdr: B Avdulla
Thangool: Open Hcp, 1075m
8 of 8: Swingahinch (ex: Queen Of Swing)
Tnr: Jason Devine Rdr: M J Stephens
Wellington: Central West Auto Elect. (C2), 900m
10 of 11: Slimline (ex: So Why Not)
Tnr: P M Farrell Rdr: G M Ryan
Friday, April 5
Canberra: Affinity Constructions Aus Mdn, 1200m
11 of 12: Ditzy Daniella (ex: Foscat)
Tnr: M C Conners Rdr: S Guymer
Canberra: John McGrath Auto Group-Bm65, 1600m
3 of 9: Inch Perfect (ex: Chosen)
Tnr: B Joseph and P and M Jones Rdr: Billy Owen
Sunshine Coast: Preferred Plaster Hcp (C3), 1200m
6 of 10: Cool Mover (ex: Move To The Groove)
Tnr: G Heinrich and B Rodgers Rdr: L R Dittman
Tamworth: Allsopp Signs Mdn Hcp, 1200m
1 of 14: Tombolo (ex: Early Spec)
Tnr: R P Northam Rdr: R Thompson
Thursday, April 4
Gosford: Liberty One Steel Plate (C1), 2100m
8 of 9: Luddenham Lass (ex: Sequinella)
Tnr: J N Englebrecht Rdr: G Buckley
Wednesday, April 3
Ascot: Seacorp (Rs0ly), 1000m
3 of 9: Blankenberge (ex: Chalk Ridge)
Tnr: Simon Miller Rdr: P Carbery
Gawler: Crabb Shellgrit Mdn, 1200m
11 of 11: Wallaman (ex: Huiskes)
Tnr: Scott Whittle Rdr: Sairyn Fawke
Sandown-Lakeside: Spicer Thoroughbreds (Bm78), 1200m
5 of 7: Kings Brook (ex: Ordinance)
Tnr: D R Brideoake Rdr: A Mallyon
Sha Tin: Hin Yiu Hcp (C3), 1200m
4 of 8: Home Run (ex: Truly Kissed)
Tnr: K H Ting Rdr: H N Wong
Tuesday, April 2
Bendigo: Rmbl Investments (Bm64), 1400m
6 of 8: The Reverend Demon (ex: Bronislava)
Tnr: Brent Stanley Rdr: Lachlan King
Monday, April 1
Wagga: Ollie's Security Hcp (C1), 1200m
9 of 13: Look Behind (ex: Mayneda Strategy)
Tnr: G J Colvin Rdr: A Layt
Sunday, March 31
Sha Tin: Castle Peak Bay Hcp (C4), 1200m
6 of 12: Marvelous World (ex: Leyenda)
Tnr: F C Lor Rdr: Martin Harley
Sha Tin: Castle Peak Bay Hcp (C4), 1200m
2 of 12: Bingo (ex: Startling Pleasure)
Tnr: J Moore Rdr: K H Chan
Sha Tin: Port Shelter Hcp (C3), 1200m
1 of 14: Champion's Way (ex: Greta's Yarn)
Tnr: J J Size Rdr: J Moreira
Sha Tin: Sha Tin Hoi Hcp (C3), 1400m
11 of 14: Smart Patch (ex: Al's Magic Miss)
Tnr: P D O'Sullivan Rdr: T H So
Sunshine Coast: Canadian Club Hcp (C2), 1400m
4 of 8: She's Fast (ex: Crystal Event)
Tnr: T N Miller Rdr: Luke Tarrant
Saturday, March 30
Morphettville: Elton John Experience-2/7-Bm64, 1200m
8 of 11: Snowbrook (ex: Snow Queen)
Tnr: G D Searle Rdr: Ms G Cartwright
Port Macquarie: Greg Keft Electrical Plate-C1, 2018m
3 of 7: Araucaria (ex: Miss Chakra)
Tnr: Ms J Hardy Rdr: J Grisedale
Port Macquarie: Woodbridge Glass Hcp (C1), 1008m
7 of 9: Can't Catch Her (ex: Fly By Night)
Tnr: K A Lees Rdr: Ms L Day
Rosehill: Vinery Stud Stakes, 2000m Gr1
5 of 11: Seabrook (ex: Midnight Revels)
Tnr: M G Price Rdr: B Prebble
Wyong: Halekulani Bowling Club Mdn, 1600m
3 of 10: Senatorial (ex: Acorker)
Tnr: A P Ball Rdr: Ms S Clenton
Friday, March 29
Cranbourne: Procon Developments Mdn Plate, 1300m
1 of 11: Island Dancer (ex: Can She Move)
Tnr: G M Begg Rdr: Jordan Childs
Ipswich: Ipswich Cup Tix On Sale Hcp-C3, 1000m
2 of 6: Old Trieste (ex: Love's Great)
Tnr: Ms M Brosnan Rdr: B N Stewart
Muswellbrook: Prime 7 Sprint (C1), 1000m
5 of 12: Slimline (ex: So Why Not)
Tnr: P M Farrell Rdr: S Guymer
Muswellbrook: Mwbk. Workers Club M'brook Cup, 1500m
8 of 13: Brazen (ex: Sirenese)
Tnr: B F Cavanough Rdr: D McLellan
Sapphire Coast: Robert Smith Homemakers Mdn, 1600m
6 of 11: Apache Rush (ex: New Edition)
Tnr: Michael Gatty Rdr: M Travers
Wednesday, March 27
Sandown-Lakeside: Le Pine Funerals (Bm64), 1500m
3 of 10: The Regiment (ex: Deloraine)
Tnr: J F Moloney Rdr: Fred W Kersley
Warwick Farm: Star Turn @ Vinery (Bm70), 1400m
5 of 8: Bubbles'n'troubles (ex: Riverina)
Tnr: C J Waller Rdr: J B McDonald
Warwick Farm: Bowermans Furniture (Bm70), 1200m
1 of 7: Echo Jet (ex: Tai Tai Tess)
Tnr: Bjorn Baker Rdr: B Shinn
Monday, March 25
Grafton: Exclusive Trophies Mdn Plate, 1006m
7 of 10: Ballesteros (ex: Radiata Belle)
Tnr: Paul Robbins Rdr: J L Taylor
Grafton: Restaurant 24sixty @ Gdsc (C1), 1006m
2 of 9: First Time Lucky (ex: Dahleah)
Tnr: B J Ratcliff Rdr: A Chau