Find A Sire: 

SNITZEL (AUS)

Latest Results

Thursday, November 15
Pakenham Park: Casey Cardinia Foundation-Bm64, 1200m
3 of 12: River Jewel (ex: River Tribe)
Tnr: D K Weir Rdr: J Mott
Wednesday, November 14
Bendigo: Jayco Super Mdn Plate, 2400m
2 of 10: Mutanaaseq (ex: Miss Zenella)
Tnr: Jamie Edwards Rdr: C A Robertson
Bunbury: Aquaviva Catering Mdn, 1200m
6 of 13: Sasta (ex: Auburn Streak)
Tnr: Mark Wright Rdr: P Carbery
Hawkesbury: Easy Lane Mdn Plate, 1300m
4 of 7: Our Dawn (ex: Maritime)
Tnr: C E Conners Rdr: J Parr
Hawkesbury: Tab.Com.Au Mdn Plate, 1300m
1 of 9: Wokurna (ex: Crimson Reign)
Tnr: G A Ryan Rdr: J Parr
Ipswich: Carlton Mid Plate (C3), 1350m
2 of 6: Lulu Express (ex: Acqua De Parma)
Tnr: A J Edmonds Rdr: Ryan Maloney
Ipswich: Carlton Mid Plate (C3), 1350m
6 of 6: Wisdom Tree (ex: Miss Judgement)
Tnr: Desleigh Forster Rdr: M R Du Plessis
Tuesday, November 13
Te Aroha: Thames Raceday 3/1/2019 Mdn, 1600m
4 of 14: Patch Man (ex: Nobody Gets)
Tnr: L O'Sullivan and A Scott Rdr: Jake Bayliss
Te Aroha: Swampfoxes Meads Champ. Mdn, 1200m
9 of 14: Barleycove (ex: Marie Rose)
Tnr: S R Autridge Rdr: S M McKay
Sunday, November 11
Moe: Moe Denture Clinic Mdn, 1208m
1 of 8: Steamboat Sally (ex: Colorado Claire)
Tnr: P and P Snowden Rdr: N Callow
Saturday, November 10
Flemington: Watch Racing.Com Springtime, 1400m LR
7 of 14: Bricktop (ex: Seattle Lass)
Tnr: John McArdle Rdr: D Oliver
Flemington: Watch Racing.Com Springtime, 1400m LR
8 of 14: Igniter (ex: Royal Glow)
Tnr: R D Griffiths Rdr: Ms L J Meech
Flemington: Derucci Chatham Stakes, 1400m Gr3
3 of 14: Perast (ex: Thousand Veils)
Tnr: P M Perry Rdr: Tim Clark
Flemington: Vrc Sprint Classic, 1200m Gr1
5 of 14: Redzel (ex: Millrich)
Tnr: P and P Snowden Rdr: K McEvoy
Goulburn: Goulburn Produce Hcp (C1), 1200m
2 of 6: Bridyn May (ex: Macedon Lady)
Tnr: D A Williams Rdr: Qin Yong
Morphettville Parks: Heineken 3 Happy Trails (Bm75), 1400m
6 of 13: Life Of Waldo (ex: Ready To Live)
Tnr: G A Thornton Rdr: Ms S Thornton
Newcastle: Ampcontrol Plate (C1), 1850m
1 of 9: Saint Katarina (ex: St. Katherine)
Tnr: C J Waller Rdr: L Magorrian
Rosehill: Eden Brae Homes (Bm78), 1400m
1 of 11: Turnberry (ex: Dyna Slam)
Tnr: K A Lees Rdr: Rachel King
Rosehill: The Big Five Oh (Bm78), 1100m
6 of 11: Chauffeur (ex: Mirror Mirror)
Tnr: Brad Widdup Rdr: C Reith
Rosehill: Girls Day Out Hcp, 1200m
5 of 5: Exhilarates (ex: Samaready)
Tnr: James Cummings Rdr: Rachel King
Sha Tin: Panasonic Air Conditioner (C4), 1200m
3 of 13: Happy Tour (ex: Good Weekend)
Tnr: C S Shum Rdr: K Teetan
Sha Tin: Panasonic Beauty Device (C3), 1200m
3 of 13: Flying Bonus (ex: Sabanci)
Tnr: C H Yip Rdr: W M Lai
Sunshine Coast: Caloundra Automotive Hcp, 1400m
9 of 11: Nikitas (ex: Mine Game)
Tnr: Chris Munce Rdr: M R Du Plessis
Te Rapa: Legacy Lodge Sprint, 1200m LR
6 of 8: Untamed Diamond (ex: Made Of Diamonds)
Tnr: R D Collett Rdr: A J Calder
Te Rapa: Signature Homes (Bm65), 1400m
14 of 14: Tokyo Lil (ex: Geisha)
Tnr: P and D Williams Rdr: T Yanagida
Te Rapa: Distinction Hamilton Htl-Bm72, 1200m
5 of 11: Pacific Coast (ex: Malibu Road)
Tnr: J W Richards Rdr: N M Abu Bakar
Toowoomba: Moore Trailers Mdn Plate, 1640m
8 of 9: Evening (ex: Cheyne Walk)
Tnr: R L Mackay Rdr: G Geran
Friday, November 9
Cranbourne: Mercedes-Benz Mornington-Bm78, 1000m
2 of 8: Sweet Snitty (ex: Sweet Hollow)
Tnr: Lloyd Kennewell Rdr: J Bowditch
Kempsey: O'Donnell & Hanlon Hcp (C3), 1450m
1 of 11: Argie Bargie (ex: Laurinel Argie)
Tnr: K A Lees Rdr: A Gibbons
Kempsey: Akubra Kempsey Cup, 1450m
4 of 10: Salerno (ex: Keela)
Tnr: P M Perry Rdr: Ashley Morgan
Orange: Buckley's Carpet Court (Bm58), 1000m
10 of 10: Kwanza (ex: Macedon Lady)
Tnr: C P Thurston Rdr: A Banks
Rockhampton: Qld Gov - Rq Recognition Hcp, 1050m
4 of 8: Klammer (ex: Morrego)
Tnr: Glenn Richardson Rdr: Hannah English
Thursday, November 8
Albury: Stuart Gordon Landscaping-Bm66, 1500m
6 of 14: Charcol (ex: Blaze Em)
Tnr: Garry Worsnop Rdr: Ms B Wright
Flemington: Maribyrnong Plate, 1000m Gr3
8 of 8: Abshiroo (ex: Fitna)
Tnr: Tony McEvoy Rdr: A Mallyon
Gawler: Goldin Farms-Akeed Mofeed-Bm60, 2118m
9 of 11: Hurricanes (ex: Sophia Lago)
Tnr: G D Searle Rdr: P Gatt
Hawkesbury: All State Shopfitting Mdn, 1100m
11 of 11: Paris Lights (ex: City Of Song)
Tnr: Brad Widdup Rdr: Qin Yong
Hawkesbury: Easy Lane Mdn Plate, 1500m
1 of 10: The Promise (ex: Sunset Coast)
Tnr: John Thompson Rdr: A Adkins
Wednesday, November 7
Happy Valley: Tai Tam Hcp (C3), 1200m
4 of 12: Perfect Glory (ex: Crevice)
Tnr: C Fownes Rdr: C Schofield
Kyneton: Bet365 Kyneton Cup, 2000m
1 of 12: Another Coldie (ex: Distant Thunder)
Tnr: D K Weir Rdr: John Allen
Kyneton: Bet365 Kyneton Cup, 2000m
5 of 12: Snitzepeg (ex: Pegasus Queen)
Tnr: D K Weir Rdr: H Coffey
Kyneton: Prendergast Earthmoving (Bm84), 1200m
8 of 10: Silentz (ex: Inthemix)
Tnr: D K Weir Rdr: John Allen
Tuesday, November 6
Ascot: Seppelt "the Drives" Hcp (C1), 2200m
2 of 5: Snitzatune (ex: Ihtsatune)
Tnr: F R Kersley Rdr: Jarrad Noske
Bundaberg: (Bm45), 1212m
1 of 5: Schindler (ex: Morrego)
Tnr: Glenn Richardson Rdr: R Faehr
Cranbourne: Crossray Bbq's (Bm64), 1000m
3 of 5: Zelamore (ex: Chausson Dore)
Tnr: Luke Oliver Rdr: J Mott
Ellerslie: Nz Chinese Jockey Club (Bm65), 1200m
7 of 14: Autumn Wild (ex: Regimental Gal)
Tnr: L O'Sullivan and A Scott Rdr: Jake Bayliss
Fannie Bay: Seven Darwin Hcp (64), 1600m
6 of 8: Rosti (ex: Crevice)
Tnr: Carl Spry Rdr: C Spry
Flemington: Schweppes Flemington Fling, 1000m
7 of 11: Nomothaj (ex: Real Stolle)
Tnr: D and B Hayes and T Dabernig Rdr: J Crowley
Flemington: Furphy Plate, 1800m LR
12 of 12: Muraaqeb (ex: Tafseel)
Tnr: D and B Hayes and T Dabernig Rdr: K McEvoy
Flemington: Mss Security Sprint, 1200m LR
13 of 17: Snitzkraft (ex: Power O'Raylee)
Tnr: D K Weir Rdr: Ben Allen
Flemington: Bumble Stakes, 1000m Gr3
1 of 11: Bella Rosa (ex: Swiss Rose)
Tnr: C Maher and D Eustace Rdr: M Zahra
Mildura: Mildura Party Hire (Bm58), 1200m
2 of 7: Hardwicke Bay (ex: Benessa)
Tnr: A R Coffey Rdr: Neil Farley
Morphettville: James Boags Mdn Plate, 1050m
3 of 12: Logan River (ex: Regrowth)
Tnr: Tony McEvoy Rdr: Jamie Kah
Morphettville: James Boags Mdn Plate, 1050m
7 of 12: Super (ex: Good Weekend)
Tnr: M S Minervini Rdr: J Holder
Randwick: Camera House Mdn, 1200m
9 of 11: Snips (ex: Phantom Queen)
Tnr: David Pfieffer Rdr: J Parr
Randwick: Camera House Mdn, 1200m
7 of 11: Sunsuzie (ex: Bint El Noor)
Tnr: Matthew Smith Rdr: A Adkins
Randwick: Heineken 3 (Bm74), 1200m
6 of 12: Dunatun (ex: River Thames)
Tnr: G K White Rdr: A G Robinson
Randwick: Tab.Com.Au (Bm70), 1300m
2 of 11: Sweet Ava (ex: Isurava)
Tnr: G A Ryan Rdr: J Innes Jnr
Randwick: 2019 Membership (Bm76), 1600m
13 of 15: Smooth Whiskey (ex: Lady Annaliese)
Tnr: C J Waller Rdr: A Hyeronimus
Randwick: Schweppes (Bm70), 1800m
2 of 7: Orcein (ex: Zapurple)
Tnr: C J Waller Rdr: R Hutchings
Tamworth: Shay Brennan Constructions Mdn, 1300m
7 of 8: Mash 'n' Veg (ex: Demandehere)
Tnr: Adam Vine Rdr: Reece Jones
Monday, November 5
Ballarat: Sportsbets Power Play (Bm64), 1000m
9 of 9: Sette Bello (ex: Glorious Spirit)
Tnr: Steven Noll Rdr: Alana Kelly
Sunday, November 4
Goulburn: Goulburn Mulwaree Council (C3), 1200m
2 of 9: Bridyn May (ex: Macedon Lady)
Tnr: D A Williams Rdr: C Reith
Sha Tin: Canmake Tokyo Hcp (C3), 1400m
9 of 14: Mighty Maverick (ex: Thunder Belle)
Tnr: C Fownes Rdr: Z Purton
Sunshine Coast: Nat McCall Hcp (Bm70), 1600m
3 of 6: Martinelli (ex: Helvetia)
Tnr: Chris Munce Rdr: R Wiggins
Sunshine Coast: Caloundra Towing/Tow N Ride-C2, 1400m
5 of 7: Shinnecock (ex: Quiet Maggy)
Tnr: L J Gough Rdr: Michael Murphy
Saturday, November 3
Awapuni: Feilding Hotel (Bm72), 1400m
8 of 10: Shadow Dancer (ex: Dubai Express)
Tnr: S B Marsh Rdr: D S Johnson
Beaudesert: Xmas Function @ Aquis (Bm55), 1200m
3 of 7: Kosciuszko Express (ex: Driven Snow)
Tnr: Chris Munce Rdr: Montanna Savva
Dalby: Hcp, 1000m
3 of 5: Klammer (ex: Morrego)
Tnr: Glenn Richardson Rdr: Hannah English
Doomben: Padua College Hcp, 2020m
5 of 8: Galtero (ex: Gopana)
Tnr: T J Gollan Rdr: J Byrne
Flemington: The Tab Stakes, 1200m Gr2
8 of 13: Le Cordon Bleu (ex: Ultimate Fever)
Tnr: M, W and J Hawkes Rdr: D Dunn
Flemington: Coolmore Stud Stakes, 1200m Gr1
8 of 10: Diplomatico (ex: Top Cuban)
Tnr: M, W and J Hawkes Rdr: B Avdulla
Flemington: Kennedy Mile, 1600m Gr1
15 of 16: Perast (ex: Thousand Veils)
Tnr: P M Perry Rdr: Tim Clark
Flemington: Furphy Sprint, 1100m Gr3
3 of 16: I Am Excited (ex: Lady Beckworth)
Tnr: David Pfieffer Rdr: K McEvoy
Flemington: Furphy Sprint, 1100m Gr3
11 of 16: Snitty Kitty (ex: Lassiter's Cat)
Tnr: Henry Dwyer Rdr: M Zahra
Flemington: The Carbine Club Stakes, 1600m Gr3
6 of 14: Adana (ex: Sabanci)
Tnr: C J Waller Rdr: J B McDonald
Gold Coast: Liv At Night Hcp (C3), 1400m
7 of 11: Epic Rant (ex: Air's Precious)
Tnr: Michael Costa Rdr: S Galloway
Gold Coast: Galey, Mal And Moyra Hcp (C1), 1100m
5 of 8: True Myth (ex: Flamboyance)
Tnr: Michael Costa Rdr: S Galloway
Morphettville: M & J Chickens (Bm86), 1600m
5 of 8: Sizzling Bullet (ex: Hollow Bullet)
Tnr: M S Minervini Rdr: J Holder
Newcastle: Aspect Hunter School (Bm64), 1200m
2 of 11: Radical Impact (ex: Made Of Diamonds)
Tnr: Nick Mitchell Rdr: Ms M Weir
Wycheproof: McLennan Bulk Fuel (Bm58), 1400m
6 of 6: Storm System (ex: Venus)
Tnr: Steven Noll Rdr: Alana Kelly
Wycheproof: Hayden Kelly & Family (Bm52), 1050m
2 of 8: Hardwicke Bay (ex: Benessa)
Tnr: A R Coffey Rdr: H Coffey
Wycheproof: Wimmera Mallee Accounting Mdn, 1050m
3 of 6: Snitzelway (ex: Hemingway Rules)
Tnr: Steven Noll Rdr: Alana Kelly
Friday, November 2
Ipswich: Springmount Services (Bm65), 1200m
2 of 6: Royal Hale (ex: Twilight Royale)
Tnr: T J Gollan Rdr: B N Stewart
Ipswich: Schweppes (Bm70), 1350m
2 of 11: Lulu Express (ex: Acqua De Parma)
Tnr: A J Edmonds Rdr: J Lloyd
Kilmore: Bet365 Racing Cashback Hcp-C1, 1200m
6 of 7: River Jewel (ex: River Tribe)
Tnr: D K Weir Rdr: J Bowditch
Moonee Valley: Msc Signs (Bm64), 1200m
6 of 8: Shark In The Water (ex: Fictional Account)
Tnr: D and B Hayes and T Dabernig Rdr: C J Parish
Moonee Valley: Msc Signs (Bm64), 1200m
3 of 8: Tatiara (ex: Gallant Tess)
Tnr: R E Laing Rdr: Zac Spain
Wagga: Treasury Wine Estates Hcp (C1), 1200m
5 of 11: King Caesar (ex: Fashion Black)
Tnr: W G Carroll Rdr: B P Ward
Thursday, November 1
Bunbury: Furphy - Refreshing Ale Mdn, 1208m
4 of 12: Sasta (ex: Auburn Streak)
Tnr: Mark Wright Rdr: G L Smith
Geelong: Audi Centre Geelong Mdn Plate, 1100m
1 of 9: Snitz And The City (ex: Manhattan Mam)
Tnr: L and T Corstens Rdr: Ben Thompson
Geelong: Bet365 (Bm64), 1300m
5 of 7: Mia Georgia (ex: Game Serena)
Tnr: Archie Alexander Rdr: Lewis German
Geelong: Bet365 (Bm64), 1300m
7 of 7: True Kisses (ex: Truly Kissed)
Tnr: J E and C Ledger Rdr: M J Dee
Gosford: Makinson D'Apice Lawyers (C2), 1900m
1 of 8: Home Win (ex: Flidais)
Tnr: J G Sargent Rdr: J Ford
Gosford: W N Bull Funerals Mdn, 1100m
5 of 7: Our Dawn (ex: Maritime)
Tnr: C E Conners Rdr: J R Collett
Wednesday, October 31
Ascot: Seacorp Hcp (C3), 2200m
7 of 14: Snitzatune (ex: Ihtsatune)
Tnr: F R Kersley Rdr: Jordan Turner
Ascot: Crown Towers Hcp (C1), 1800m
2 of 8: Red Snitz (ex: Tshuva)
Tnr: F R Kersley Rdr: Jordan Turner
Bendigo: Bendigo Rsl Museum Mdn Plate, 1400m
1 of 8: Jawwaal (ex: Gold Chant)
Tnr: D and B Hayes and T Dabernig Rdr: J Crowley
Bendigo: No Fuss Event Hire Mdn Plate, 1100m
6 of 7: Kwott Rocky (ex: Bright Heart)
Tnr: M, W and J Hawkes Rdr: D Dunn
Naracoorte: Local Trainers (Bm72), 1430m
1 of 10: Life Of Waldo (ex: Ready To Live)
Tnr: G A Thornton Rdr: Ms S Thornton
Randwick-Kensington: #theraces (Bm70), 1550m
3 of 4: Orcein (ex: Zapurple)
Tnr: C J Waller Rdr: J B McDonald
Te Awamutu: Vernon & Vazey Mdn, 1400m
4 of 10: Patch Man (ex: Nobody Gets)
Tnr: L O'Sullivan and A Scott Rdr: C E Lammas
Te Awamutu: Magnum Build (Bm72), 1150m
7 of 10: Pacific Coast (ex: Malibu Road)
Tnr: J W Richards Rdr: C M Burdan
Toowoomba: Murdoch Lawyers Mdn Hcp, 1200m
5 of 7: Evening (ex: Cheyne Walk)
Tnr: R L Mackay Rdr: Taylor Marshall
Toowoomba: Neil Mansell Concrete (Bm80), 1625m
1 of 8: Givus A Cuddle (ex: Linear)
Tnr: Ben Currie Rdr: Baylee Nothdurft
Tuesday, October 30
Stawell: Western Quarries Mdn Plate, 1100m
9 of 9: Snitzelway (ex: Hemingway Rules)
Tnr: Steven Noll Rdr: Lucinda Doodt
Stawell: Maddie Raymond (Bm58), 1100m
9 of 9: Sette Bello (ex: Glorious Spirit)
Tnr: Steven Noll Rdr: Michael Poy
Stawell: Trish Burke (Bm58), 1600m
3 of 12: Zelsignoret (ex: Signoret)
Tnr: D K Weir Rdr: D Yendall
Monday, October 29
Tamworth: Advanced Inland Security Mdn, 1200m
1 of 7: Power Of Wexford (ex: Kneeling)
Tnr: K A Lees Rdr: A Gibbons
Sunday, October 28
Happy Valley: Chai Wan Kok Hcp (C2), 1200m
4 of 12: Eptimum (ex: Paramount)
Tnr: L Ho Rdr: T H So
Happy Valley: Chai Wan Kok Hcp (C2), 1200m
6 of 12: Summer Passage (ex: Subsequent)
Tnr: P D O'Sullivan Rdr: D Whyte
Sale: No 1 Car Wash /Coffee Pit-Bm64, 1600m
5 of 10: Parta Ola (ex: More Than Hugs)
Tnr: Peter Gelagotis Rdr: Jye McNeil
Sale: Ladbrokes Multiverse (Bm70), 1000m
2 of 9: Sweet Snitty (ex: Sweet Hollow)
Tnr: Lloyd Kennewell Rdr: J Bowditch
Sale: Tac Mdn Plate, 1100m
1 of 9: Blinder (ex: Passiflora)
Tnr: T Busuttin and N Young Rdr: Beau Mertens
Sunshine Coast: The Mac Lamond Memorial Mdn, 1000m
1 of 6: Trevello (ex: Estatuilla)
Tnr: Chris Munce Rdr: M R Du Plessis
Sunshine Coast: Butler McDermott Lawyers (C1), 1400m
6 of 11: Fish 'n' Snitz (ex: Whiting)
Tnr: S W Kendrick Rdr: Jackson Murphy
Saturday, October 27
Albury: Conway Printing (Bm66), 1500m
9 of 9: Charcol (ex: Blaze Em)
Tnr: Garry Worsnop Rdr: Ms S Metcalfe
Ellerslie: Partners Life 2yo, 880m
1 of 10: Bavella (ex: Zonza)
Tnr: L R Noble Rdr: L G Innes
Ellerslie: Soliloquy Stakes, 1400m Gr3
4 of 12: Valalie (ex: Vaayala)
Tnr: M Baker and A Forsman Rdr: L G Innes
Kembla Grange: Hume Doors & Timber Mdn Plate, 1200m
1 of 10: Ragazze (ex: Pravana)
Tnr: Brad Widdup Rdr: K Jennings
Kembla Grange: Westrac Hcp (C2), 1600m
3 of 8: Saint Katarina (ex: St. Katherine)
Tnr: C J Waller Rdr: L Magorrian
Kembla Grange: Sky Racing Spring Hcp (C5), 1400m
2 of 11: Dissolution (ex: Family Breakup)
Tnr: Brad Widdup Rdr: K Jennings
Laverton: Hcp (Cl B), 1400m
3 of 5: Superfine (ex: Rose Pompadour)
Tnr: N M Biggs Rdr: Ms E Asphar
Randwick: Robrick Lodge Filante Hcp, 1400m
5 of 7: Just Dreaming (ex: Royal Commands)
Tnr: K A Lees Rdr: B Avdulla
Randwick: Cellarbrations (Bm78), 2000m
10 of 11: Smooth Whiskey (ex: Lady Annaliese)
Tnr: C J Waller Rdr: J Lloyd
Randwick: Spring Racing (Bm78), 1200m
8 of 8: The Pharoah (ex: Win Here Win There)
Tnr: Richard Litt Rdr: J Parr
Trentham: Harrisons Energy Solutions 3yo, 1200m
1 of 8: Princess Amelie (ex: Just Dancing)
Tnr: Ms L Latta Rdr: J Parkes
Friday, October 26
Echuca: Quest Echuca Mdn Plate Plate, 2124m
2 of 11: Mutanaaseq (ex: Miss Zenella)
Tnr: Jamie Edwards Rdr: C A Robertson
Echuca: Independent Cranes (Bm58), 1312m
12 of 12: Hurricane Jack (ex: Kinder)
Tnr: Andrew Dale Rdr: J Duffy
Echuca: Two Tarts Mdn Plate, 1109m
5 of 5: Oceanity (ex: Slice Of Paradise)
Tnr: R D Griffiths Rdr: Dean Holland
Gawler: Kingsford Hotel (Bm60), 1200m
3 of 11: Fort Necessity (ex: Great Meadows)
Tnr: P L Seater Rdr: Jake Toeroek
Gawler: Holdfast Ins. Gawler Cup, 1500m
2 of 12: Sizzling Bullet (ex: Hollow Bullet)
Tnr: M S Minervini Rdr: J Holder
Gawler: Coopers Dry Hcp (C2), 1700m
5 of 6: Hurricanes (ex: Sophia Lago)
Tnr: G D Searle Rdr: Ms E Finnegan
Moonee Valley: Sweeney Estate Agents Hcp, 1200m
3 of 12: Le Cordon Bleu (ex: Ultimate Fever)
Tnr: M, W and J Hawkes Rdr: D Dunn
Pukekohe Park: Haunui Farm Mdn, 1200m
7 of 12: Barleycove (ex: Marie Rose)
Tnr: S R Autridge Rdr: S M McKay
Pukekohe Park: Haunui Farm Mdn, 1200m
5 of 12: Snitz Of Time (ex: Forever And Ever)
Tnr: S B Marsh Rdr: S T Collett
Pukekohe Park: Ssangyong (Bm65), 1200m
3 of 12: Tokyo Lil (ex: Geisha)
Tnr: P and D Williams Rdr: R S Rusof
Scone: Flying Artie @ Newgate Hcp-C3, 1400m
2 of 8: Argie Bargie (ex: Laurinel Argie)
Tnr: K A Lees Rdr: A Gibbons
Sunshine Coast: Bobby Flynn Hcp (C4), 1000m
5 of 9: The Socialist (ex: Democrat)
Tnr: Steven O'Dea Rdr: M R Du Plessis
Thursday, October 25
Hawkesbury: Coca-Cola Amatil Mdn Hcp, 1300m
4 of 8: Wokurna (ex: Crimson Reign)
Tnr: G A Ryan Rdr: J Parr
Hawkesbury: Bsg (Bm64), 1100m
1 of 9: Dunatun (ex: River Thames)
Tnr: G K White Rdr: T Angland
Wednesday, October 24
Ascot: Murlpirrmarra Connection (C1), 1000m
1 of 8: The Ninth Hour (ex: Belong To Madam)
Tnr: Chris Gangemi Rdr: Jarrad Noske
Ascot: Fifth Street Furniture Mart-C1, 1500m
7 of 14: Red Snitz (ex: Tshuva)
Tnr: F R Kersley Rdr: Jarrad Noske
Ascot: Dp & Lk Patten 50th Anniv.(C3), 1800m
10 of 16: Snitzatune (ex: Ihtsatune)
Tnr: F R Kersley Rdr: W Pike
Happy Valley: The Longines Cup (C4), 1000m
12 of 12: Namjong Namjong (ex: Red Princess)
Tnr: Y S Tsui Rdr: Callan Murray
Happy Valley: Perfect Gear Hcp (C3), 1200m
2 of 12: Perfect Glory (ex: Crevice)
Tnr: C Fownes Rdr: C Schofield
Happy Valley: Perfect Gear Hcp (C3), 1200m
4 of 12: Star Of Joy (ex: At Ease)
Tnr: C S Shum Rdr: H T Mo
Ipswich: Learoyd Mini Diggers (Bm65), 1350m
11 of 13: Cabeirian (ex: Zedatier)
Tnr: Gary Doughty Rdr: R Plumb
Warwick Farm: Tab Rewards Mdn Plate, 1300m
3 of 6: Sunsuzie (ex: Bint El Noor)
Tnr: Matthew Smith Rdr: J R Collett
Warwick Farm: Bowermans Office Furn. (Bm70), 1200m
3 of 10: Sweet Ava (ex: Isurava)
Tnr: G A Ryan Rdr: G Schofield
Warwick Farm: 2019 Membership Open Now Mdn, 1300m
1 of 7: Adana (ex: Sabanci)
Tnr: C J Waller Rdr: Tommy Berry
Tuesday, October 23
Beaudesert: $60 Lunch On Derby Day (Bm58), 1100m
7 of 12: Kosciuszko Express (ex: Driven Snow)
Tnr: Chris Munce Rdr: N Day
Monday, October 22
Coonabarabran: M. Hawkins Elect & T Evans Mdn, 900m
7 of 11: Mahjong Rose (ex: Rose Of Montana)
Tnr: G Lukss Rdr: A Banks
Stawell: Bill-Hero Of Romani Hwt (Bm58), 3600m
11 of 11: Prestwick (ex: Passiflora)
Tnr: Tony Romeo Rdr: K Kawakami
Stawell: Waack's Bakery Mdn Plate, 1300m
1 of 5: Igniter (ex: Royal Glow)
Tnr: R D Griffiths Rdr: Ms L J Meech
Stawell: Bet365 (Bm58), 1300m
8 of 14: Storm System (ex: Venus)
Tnr: Steven Noll Rdr: Rose Pearson
Sunday, October 21
Horsham: Miller's Horsham Cup, 1800m
1 of 11: Another Coldie (ex: Distant Thunder)
Tnr: D K Weir Rdr: D Yendall
Sha Tin: Corum Excellent Hcp (C3), 1200m
12 of 14: Flying Bonus (ex: Sabanci)
Tnr: C H Yip Rdr: W M Lai
Sha Tin: Corum Excellent Hcp (C3), 1200m
2 of 14: Mighty Maverick (ex: Thunder Belle)
Tnr: C Fownes Rdr: A Sanna
Sunshine Coast: Buderim Mechanical Hcp, 1000m
7 of 7: Klammer (ex: Morrego)
Tnr: Glenn Richardson Rdr: Hannah English
Wyong: Canadian Club Mdn Hcp, 1200m
2 of 8: Snips (ex: Phantom Queen)
Tnr: David Pfieffer Rdr: C W Brown
Wyong: Sky Racing Spring Plate (C5), 1350m
8 of 8: Salerno (ex: Keela)
Tnr: P M Perry Rdr: J Innes Jnr
Saturday, October 20
Arawa Park: Lowe Schollum & Jones (Bm72), 1215m
6 of 11: Shadow Dancer (ex: Dubai Express)
Tnr: S B Marsh Rdr: R J Myers
Arawa Park: Sweynesse Stakes, 1215m Gr3
6 of 10: Untamed Diamond (ex: Made Of Diamonds)
Tnr: R D Collett Rdr: A J Calder
Bendigo: Vatman Group (Bm64), 1100m
2 of 8: Tatiara (ex: Gallant Tess)
Tnr: R E Laing Rdr: Ethan Brown
Bendigo: Bet365 Mdn Plate, 1000m
3 of 5: Abshiroo (ex: Fitna)
Tnr: Tony McEvoy Rdr: A Mallyon
Caulfield: Polytrack Gothic Stakes, 1400m LR
300 of 11: Bricktop (ex: Seattle Lass)
Tnr: John McArdle Rdr: J Mott
Caulfield: Ladbrokes Moonga Stakes, 1400m Gr3
3 of 10: Perast (ex: Thousand Veils)
Tnr: P M Perry Rdr: Tim Clark
Deniliquin: Deniliquin Cup, 1400m
5 of 7: Greipel (ex: Lotto Rock)
Tnr: G M Duryea Rdr: R Beattie
Doomben: Ej Cast Iron (Bm80), 2000m
1 of 10: Galtero (ex: Gopana)
Tnr: T J Gollan Rdr: J Byrne
Doomben: Invertek Drives Plate (C6), 1050m
5 of 11: Vienna Power (ex: Power O'Raylee)
Tnr: T J Gollan Rdr: J Byrne
Fannie Bay: Hutchinson Builders Hcp (64), 1300m
4 of 9: Rosti (ex: Crevice)
Tnr: Carl Spry Rdr: C Spry
Gold Coast: Attwood Marshall Lawyers Mdn, 1200m
6 of 8: Able Fun (ex: Very Cherry)
Tnr: B and D Guy Rdr: M McGuren
Gold Coast: Revelstone Stud (Bm75), 1400m
11 of 12: Martinelli (ex: Helvetia)
Tnr: Chris Munce Rdr: N Day
Leinster: Hcp (Cl B), 1350m
4 of 7: Superfine (ex: Rose Pompadour)
Tnr: N M Biggs Rdr: C Haddon
Newcastle: Ronald McDonald House (Bm64), 1200m
2 of 12: Radical Impact (ex: Made Of Diamonds)
Tnr: Nick Mitchell Rdr: Ms M Weir
Randwick: Daily Press (Bm74), 1600m
2 of 5: Orcein (ex: Zapurple)
Tnr: C J Waller Rdr: J Ford
Randwick: Sthrn Cross Grp Brian Crowley, 1200m LR
1 of 7: Diplomatico (ex: Top Cuban)
Tnr: M, W and J Hawkes Rdr: K Jennings
Randwick: Sthrn Cross Grp Brian Crowley, 1200m LR
4 of 7: Mansa Musa (ex: One Sweet Day)
Tnr: G A Ryan Rdr: J Parr
Randwick: Forum Group Kirkham Plate, 1000m
3 of 6: Evening Slippers (ex: Flidais)
Tnr: G Waterhouse and A Bott Rdr: A Hyeronimus
Toowoomba: Mittys (Bm70), 1625m
1 of 10: Givus A Cuddle (ex: Linear)
Tnr: Ben Currie Rdr: Leah Kilner
Wagga: Wagga Rugby League Mdn Plate, 1300m
1 of 14: King Caesar (ex: Fashion Black)
Tnr: W G Carroll Rdr: Nick Heywood
Wondai: Plate (C2), 1100m
3 of 8: Schindler (ex: Morrego)
Tnr: Glenn Richardson Rdr: Hannah English
Friday, October 19
Canberra: Hellenic Club Plate (C1), 2000m
5 of 9: Home Win (ex: Flidais)
Tnr: J G Sargent Rdr: Jean Van Overmeire
Murray Bridge: Cgu (Bm64), 900m
7 of 10: Fort Necessity (ex: Great Meadows)
Tnr: P L Seater Rdr: H Coffey
Murray Bridge: Carlton Murray Bridge Gold Cup, 1600m LR
13 of 13: Special Diva (ex: Jacqueline Rouge)
Tnr: M G Price Rdr: D Tourneur
Pakenham Park: The Allen Family Mdn, 1200m
7 of 11: Sweet Distraction (ex: Emilydelago)
Tnr: M G Price Rdr: Zac Spain
Pakenham Park: Votebb (Bm64), 1600m
4 of 12: Zelsignoret (ex: Signoret)
Tnr: D K Weir Rdr: B Rawiller
Singapore: Hcp (C2), 1200m
9 of 14: Paparazzi (ex: Admirelle)
Tnr: S Baertschiger Rdr: G Boss
Tauranga: Quickcount Money Machine-Bm65, 1200m
1 of 11: Pacific Coast (ex: Malibu Road)
Tnr: J W Richards Rdr: N M Abu Bakar
Tauranga: Gartshore Mdn, 1200m
6 of 12: Autumn Flash (ex: Panorama Ridge)
Tnr: L O'Sullivan and A Scott Rdr: O P Bosson
Thursday, October 18
Moe: Moe Optical Cup/Win Network, 2050m
2 of 9: Snitzepeg (ex: Pegasus Queen)
Tnr: D K Weir Rdr: Ben Allen
Wednesday, October 17
Caulfield: Ladbrokes Village Stakes, 1200m LR
4 of 12: Snitzkraft (ex: Power O'Raylee)
Tnr: D K Weir Rdr: John Allen
Randwick-Kensington: The Agency Real Estate (Bm76), 1800m
4 of 10: Smooth Whiskey (ex: Lady Annaliese)
Tnr: C J Waller Rdr: C W Brown
Randwick-Kensington: Australian Turf Club (Bm70), 1100m
8 of 12: And So It Goes (ex: Peace Academy)
Tnr: G K White Rdr: C W Brown