Find A Sire: 

TEOFILO (IRE)

Latest Results

Tuesday, February 18
Benalla: Royal Hotel Benalla (Bm58), 2040m
6 of 11: Go Ferrando (ex: Lost Horizons)
Tnr: Jody Thompson Rdr: Dean Holland
Sunday, February 16
Sha Tin: The Citi Hong Kong Gold Cup, 2000m Gr1
2 of 11: Exultant (ex: Contrary)
Tnr: A S Cruz Rdr: Z Purton
Sha Tin: The Citi Hong Kong Gold Cup, 2000m Gr1
10 of 11: Glorious Dragon (ex: Tipperary Honor)
Tnr: A T Millard Rdr: A Badel
Sunshine Coast: Wimmers Premium Soft Drinks-C1, 1400m
9 of 10: Davidboom (ex: Araliya)
Tnr: J L Mott Rdr: G Geran
Saturday, February 15
Flemington: York R'course Ebor Trophy-Bm84, 2000m
10 of 11: Royal Music (ex: Vologda)
Tnr: P A Preusker Rdr: Jordan Childs
Randwick: Aquis Apollo Stakes, 1400m Gr2
3 of 10: Happy Clapper (ex: Busking)
Tnr: Patrick Webster Rdr: Tommy Berry
Wednesday, February 12
Sandown-Lakeside: Le Pine Funerals (Bm64), 1600m
4 of 10: Indiana Lilly (ex: Live And Learn)
Tnr: Shea Eden Rdr: Thomas Stockdale
Saturday, February 8
Yarra Glen: Cello Bags Australia Hcp (58), 1968m
6 of 10: Go Ferrando (ex: Lost Horizons)
Tnr: Jody Thompson Rdr: Dean Holland
Friday, February 7
Canberra: Marymead Plate (C1), 1600m
6 of 7: Stardux (ex: Accademia)
Tnr: Todd Smart Rdr: B Mc Dougall
Thursday, February 6
Pakenham Park: Iron Jack Aust. Lagers Mdn, 2000m
4 of 12: Queen Of Havana (ex: Penhale)
Tnr: G Eurell Rdr: Ben Allen
Sunday, February 2
Sapphire Coast: Bega Cheese Bega Cup, 1600m
8 of 11: Shalmaneser (ex: Lady Nikolay)
Tnr: E & L Longmire Rdr: Brodie Loy
Sha Tin: Daisy Hcp (C3), 1600m
2 of 11: Super Elegance (ex: Stole)
Tnr: K H Ting Rdr: Z Purton
Sha Tin: Azalea Hcp (C2), 1800m
7 of 13: Enrichment (ex: Lovingthelimelight)
Tnr: J J Size Rdr: Lyle Hewitson
Saturday, February 1
Caulfield: Robert Hunter (Bm78), 1100m
5 of 9: Sagarra (ex: Mintbin)
Tnr: R D Griffiths Rdr: D Yendall
Caulfield: Mal Seccull (Bm84), 1800m
3 of 8: Aktau (ex: Rare Ransom)
Tnr: M D Moroney Rdr: Jye McNeil
Eagle Farm: Eva Air Plate (C6), 1600m
5 of 6: Mawaany Machine (ex: Middle Persia)
Tnr: K A Lees Rdr: A Mallyon
Healesville: Rst Trophy (2), 1650m
8 of 8: Deep In Thought (ex: Mardi Gras)
Tnr: Anthony Chibnall Rdr: Ms C Pace
Sapphire Coast: Sapphire Plaster&Usg Boral-C1, 1400m
5 of 7: Stardux (ex: Accademia)
Tnr: Todd Smart Rdr: Aaron Sweeney
Wingatui: Aart On Hair Design (Bm65), 1600m
5 of 14: Havana Heights (ex: Polka)
Tnr: Terry Kennedy Rdr: B M Murray
Thursday, January 30
Pakenham Park: Sportsbet Special Podcast-Bm64, 1600m
2 of 5: Indiana Lilly (ex: Live And Learn)
Tnr: Shea Eden Rdr: Damien Thornton
Wednesday, January 29
Hastings: Profruit New Zealand Mdn, 1400m
5 of 8: Ipatch (ex: Perfect Katch)
Tnr: L O'Sullivan & A Scott Rdr: T Yanagida
Monday, January 27
Sha Tin: The Centenary Vase, 1800m Gr3
1 of 10: Exultant (ex: Contrary)
Tnr: A S Cruz Rdr: Z Purton
Sha Tin: The Centenary Vase, 1800m Gr3
2 of 10: Glorious Dragon (ex: Tipperary Honor)
Tnr: A T Millard Rdr: A Badel
Sunday, January 26
Kilcoy: Hcp (Cl B), 1200m
11 of 12: Davidboom (ex: Araliya)
Tnr: J L Mott Rdr: Michael Murphy
Saturday, January 25
Sunshine Coast: Coastline Bmw 3 Series (C3), 1600m
11 of 11: Tunero (ex: Sweet Little Lies)
Tnr: C J Waller Rdr: M Mc Gillivray
Yea: Rst Trophy (3), 1600m
2 of 8: Go Ferrando (ex: Lost Horizons)
Tnr: Jody Thompson Rdr: Ms C Pace
Friday, January 24
Moonee Valley: Simpson Construction (Bm78), 1000m
7 of 8: Sagarra (ex: Mintbin)
Tnr: R D Griffiths Rdr: D Yendall
Moonee Valley: Donate To Bushfire Appeal-Bm78, 1600m
7 of 8: Royal Music (ex: Vologda)
Tnr: P A Preusker Rdr: Jordan Childs
Wednesday, January 22
Canterbury: Ranvet (Bm74), 1200m
1 of 8: Sanctioned (ex: Aforethought)
Tnr: David Pfieffer Rdr: Cejay Graham