Latest Results

Wednesday, October 28
Te Aroha: Donaghys Pure Flush Mdn, 1000m
5 of 13: Rockland (ex: Vaayala)
Tnr: G J Harvey Rdr: T D Thornton
Tuesday, October 27
Newcastle: Tab Venue Mode Mdn Hcp, 1200m
2 of 12: Ralph's Folly (ex: Vital Mist)
Tnr: Ms K Waugh Rdr: J Ford
Swan Hill: Kaboom Gutter&Solar Panel Mdn, 1600m
4 of 14: Rose Cuvee (ex: Carbonated)
Tnr: Kylie Vella Rdr: S Vella
Sunday, October 25
Port Macquarie: Athol Platt Memorial (Bm58), 1100m
7 of 11: Nombuso (ex: Estatuilla)
Tnr: R N Godbolt Rdr: J Kehoe
Trentham: Tui-Backing Winner Since 1889, 1200m
4 of 8: Princess Amelie (ex: Just Dancing)
Tnr: Ms L Latta Rdr: S L Wynne
Trentham: Wyndspelle@grangewilliam-Bm74, 1000m
6 of 13: Maison Roxanne (ex: Madame Echezeaux)
Tnr: S Ramsay & J Ritchie Rdr: S T Collett
Saturday, October 24
Albury: Twin City Truck Centre Mdn, 900m
3 of 8: Zelberg (ex: Mickelberg)
Tnr: N E Loy Rdr: M Travers
Albury: Buller Wines (Bm66), 1175m
8 of 12: Valour Elite (ex: Bondi Blonde)
Tnr: Andrew Dale Rdr: Aaron Sweeney
Armidale: Craig Ball Bricklaying Mdn, 1400m
7 of 7: California Spell (ex: Angel's Spell)
Tnr: D Riley Rdr: Ms M Weir
Ascot: Belgravia Stakes, 1200m LR
5 of 10: Snickerdoodledandy (ex: Crafty Irna)
Tnr: D L Morton Rdr: Joseph Azzopardi
Ascot: Amelia Park (Bm78+), 1200m
4 of 15: River Dance (ex: Ready Miss)
Tnr: Jarrad Noske Rdr: Jarrad Noske
Charleville: Plate (C6), 1000m
5 of 7: Bridyn May (ex: Macedon Lady)
Tnr: W P Baker Rdr: M Haley
Doomben: Driver Recruitment Hcp, 1200m
2 of 8: Xerri (ex: Sempre Libera)
Tnr: A J & T Edmonds Rdr: R Fradd
Kembla Grange: Utj Interiors (C1), 2000m
3 of 8: La Sagra (ex: Valdemoro)
Tnr: James Cummings Rdr: G Buckley
Mudgee: Peter Rogers Last Dance Hcp-C1, 1200m
2 of 6: Sandstorm (ex: Desert Fight)
Tnr: M D Griffith Rdr: J Pracey-Holmes
Randwick: Forum Group Kirkham Plate, 1000m
2 of 11: Cerda (ex: Comprende)
Tnr: G Waterhouse & A Bott Rdr: Ryan Maloney
Randwick: Robrick Lodge Filante Hcp, 1400m
6 of 8: Akari (ex: Asterix)
Tnr: Brad Widdup Rdr: Regan Bayliss
Sha Tin: Wylie Hcp (C5), 1400m
7 of 14: Home Win (ex: Flidais)
Tnr: C W Chang Rdr: B Shinn
Friday, October 23
Moonee Valley: Manikato Stakes, 1200m Gr1
8 of 9: Splintex (ex: Acquired)
Tnr: Mark Newnham Rdr: K Mc Evoy
Scone: Dan 'the Diviner' McGirr (C3), 1400m
5 of 12: Secretly Awesome (ex: Street Secret)
Tnr: G Ryan & S Alexiou Rdr: K S Latham
Thursday, October 22
Ballarat: Hygain Winners Choice (Bm64), 1400m
11 of 12: Bella Amore (ex: Loveyamadly)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: Zac Spain
Hawkesbury: Blakes Marine Conditional-Bm68, 1800m
7 of 9: Crown Affair (ex: Gallant Tess)
Tnr: David Payne Rdr: B Griffiths
Rockhampton: Breeder's Plate Fri 6/11 (C3), 1300m
1 of 7: Srini (ex: More Than Real)
Tnr: Adrian Coome Rdr: Ashley Butler
Rockhampton: South Geldard Lawyers Plate-C3, 1050m
7 of 7: True Myth (ex: Flamboyance)
Tnr: Bevan Johnson Rdr: Marnu Potgieter
Wednesday, October 21
Geelong: Geelong Australia (Bm64), 1100m
4 of 10: Make It Count (ex: Covertly)
Tnr: Jamie Edwards Rdr: M Rodd
Happy Valley: Shek Pai Wan Hcp (C4), 1000m
6 of 12: Hin Yuen Bis (ex: Spirit Of Joy)
Tnr: K H Ting Rdr: H N Wong
Happy Valley: Po Chong Wan Hcp (C3), 1200m
2 of 12: High Rise Soldier (ex: Tara From The Cape)
Tnr: K W Lui Rdr: Z Purton
Happy Valley: Po Chong Wan Hcp (C3), 1200m
4 of 12: Flying Bonus (ex: Sabanci)
Tnr: C H Yip Rdr: K Teetan
Matamata: Fiber Fresh Mdn, 1050m
6 of 7: La Diva (ex: Lady Krovanh)
Tnr: Team Rogerson Rdr: S T Collett
Randwick-Kensington: J Howe Big Sports Breaky Mdn, 1100m
1 of 4: Colonel (ex: Peron)
Tnr: P & P Snowden Rdr: N Rawiller
Randwick-Kensington: Happy 30th Hawk @anz_news-Bm72, 1000m
7 of 9: Omar (ex: Ichihara)
Tnr: Patrick Cleave Rdr: Cejay Graham
Tuesday, October 20
Wodonga: Discount Grocery Warehouse Mdn, 2050m
1 of 6: Born To Succeed (ex: Miss Match)
Tnr: Saab Hasan Rdr: M J Walker
Wodonga: Rafferty Bros Electrical (C1), 1100m
12 of 12: Sweet Distraction (ex: Emilydelago)
Tnr: P W Burgun Rdr: Ms S Hunter
Monday, October 19
Mornington: Highview Accounting Mdn, 1500m
3 of 11: Bobsled (ex: Serious Speed)
Tnr: Richard Laming Rdr: J Mott
Muswellbrook: Horsepower Hcp (C1), 1000m
3 of 10: Lady Patricia (ex: Miss Dodwell)
Tnr: Paul Messara Rdr: C Reith
Sunday, October 18
Kalgoorlie: Irene Lugg Memorial Hcp (C2), 1200m
6 of 12: King's Authority (ex: Amy's Glen)
Tnr: N D Dellar Rdr: Holly Watson
Sha Tin: Tin Sam Hcp (C5), 2000m
11 of 11: Home Win (ex: Flidais)
Tnr: C W Chang Rdr: B Shinn
Sha Tin: Siu Lek Yuen Hcp (C4), 1400m
11 of 14: Athena (ex: Angel's Spell)
Tnr: C H Yip Rdr: K Teetan
Sha Tin: Sha Tin Wai Hcp (C4), 1200m
6 of 14: Diamond Pegasus (ex: Fitna)
Tnr: A S Cruz Rdr: M Chadwick
Saturday, October 17
Caulfield: Gothic Stakes, 1400m LR
9 of 11: Itzhot (ex: Lady Of The Desert)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: Craig Williams
Caulfield: Moonga Stakes, 1400m Gr3
2 of 11: Morrissy (ex: Extension Of Time)
Tnr: L & T Corstens Rdr: Craig Williams
Doomben: Tab Create Your Calendar-Rs0mw, 1350m
1 of 10: Royal Hale (ex: Twilight Royale)
Tnr: T J Gollan Rdr: Ms G Cartwright
Narromine: Narromine Aviation Bus. Pk Mdn, 1300m
9 of 12: Madam Secretary (ex: Senator Beck)
Tnr: Ms S Jeffries Rdr: A Banks
Narromine: Royal Rand Punters (Bm50), 1100m
10 of 12: Happiest (ex: Amourous)
Tnr: D & A Ryan Rdr: Ms E Webster-Hawes
Narromine: Narromine Shire Dandy Cup-Bm66, 1200m
4 of 11: Cloud Factory (ex: Tremezzo)
Tnr: Stephen Edwards Rdr: M A Cahill
Newcastle: Joanne McLean Memorial Hcp-C1, 1250m
1 of 9: Perfect Radiance (ex: Altair's Glow)
Tnr: K A Lees Rdr: C Reith
Newcastle: Joanne McLean Memorial Hcp-C1, 1250m
5 of 9: Global Queen (ex: Subsequent)
Tnr: P & P Snowden Rdr: A Layt
Newcastle: Sharp Electronics Group Mdn, 1400m
6 of 9: Tuscan Gaze (ex: The Party Stand)
Tnr: C J Waller Rdr: L Magorrian
Randwick: Tresemme Reginald Allen Qlty, 1400m LR
11 of 11: Time Is Precious (ex: Rose Of Sharon)
Tnr: G Ryan & S Alexiou Rdr: J Parr
Randwick: The Kosciuszko, 1200m
13 of 14: Prairie Fire (ex: Consistency)
Tnr: D A Williams Rdr: J B Mc Donald
Randwick: Fujitsu General Sydney Stakes, 1200m Gr3
9 of 10: Irithea (ex: Kirovskaya)
Tnr: Bjorn Baker Rdr: J Parr
Rockhampton: Adlec Electrical Mdn Hcp, 1200m
1 of 11: Sending Love (ex: Returntosender)
Tnr: J Wehlow Rdr: Ashley Butler
Singapore: Mdn, 1000m
7 of 12: Sun Council (ex: Black Mamba)
Tnr: D Koh Rdr: L P Beuzelin
Singapore: Hcp (C4), 1000m
10 of 12: Bright Sun (ex: Overblik)
Tnr: J Lim Rdr: Zx Tan
Singapore: Mdn, 1200m
9 of 12: Quick Shosha (ex: Leinan)
Tnr: J Lim Rdr: Zx Tan
Wagga: Sheather's Painting&Decor. Mdn, 1300m
10 of 13: Sizzling Rush (ex: Trafalgar Miss)
Tnr: Michael Gatty Rdr: Julia Presits
Wagga: Riverina Co-Op Hcp (C2), 1200m
9 of 13: Sun Wu (ex: You're Dreamin)
Tnr: Fiona Schneiders Rdr: Julia Presits
Friday, October 16
Gatton: Bill Faulkner Memorial Hcp-C1, 2000m
2 of 9: Fury Of The Storm (ex: El Pauji)
Tnr: Glenn Richardson Rdr: Hannah Richardson
Gatton: Bill Faulkner Memorial Hcp-C1, 2000m
3 of 9: Phoenix Raider (ex: Modonna)
Tnr: I A Livingstone Rdr: Taylor Marshall
Moe: Nextra Moe Sprint (Bm70), 1200m
6 of 10: Orienzel (ex: Oriental Ruby)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: M J Walker
Murray Bridge Gh: Cgu (Bm64), 1400m
12 of 12: Chief Of Army (ex: Zenith)
Tnr: T & C McEvoy Rdr: J Holder
Pakenham: Pakenham Mazda (Bm70), 1400m
9 of 11: Our Birdsong (ex: Scintillula)
Tnr: M D Moroney Rdr: Jordan Childs
Taree: Banarra Brahmans Plate (C2), 1250m
5 of 8: Blue Tattoo (ex: Angel Smoke)
Tnr: William Freedman Rdr: G Buckley
Taree: Bakewell Haulage Krambach Cup, 1600m
5 of 8: Saxton Rock (ex: Rockin Babe)
Tnr: M J Dunn Rdr: B Looker
Taree: Haymans Electrical (Bm58), 1000m
9 of 10: Carrera To The Max (ex: My Amazing Dream)
Tnr: Justin Bowen Rdr: Kyle Wilson-Taylor
Thursday, October 15
Warrnambool: Westcoast Wilcleen Mdn Plate, 1700m
2 of 9: Dondeska (ex: Star Of Sydney)
Tnr: L Smith Rdr: Declan Bates
Wednesday, October 14
Hamilton: Ace Radio-Melb Cup Carn.(Bm70), 1400m
1 of 14: Blinder (ex: Passiflora)
Tnr: T Busuttin & N Young Rdr: Lachlan Neindorf
Happy Valley: Lung Fu Shan Hcp (C3), 1200m
6 of 12: The Runner (ex: Femina Fashion)
Tnr: F C Lor Rdr: C Y Ho
Happy Valley: High West Hcp (C2), 1650m
2 of 12: Solar Wai Wai (ex: Cape Princess)
Tnr: F C Lor Rdr: K Teetan
Ipswich: Fri. Jindi Sunset Markets Mdn, 1350m
1 of 10: Our Fraulein (ex: Miss Stellabelle)
Tnr: B J Smith Rdr: L V Cassidy
Launceston: Tas Fumigation Hcp (C1), 1200m
4 of 8: Uninterrupted (ex: Regrowth)
Tnr: Ms A Fulton Rdr: M Ulucinar
Warwick Farm: Vinery (Bm72), 1100m
4 of 8: Bigger Than Thorn (ex: Heart Ashley)
Tnr: Brad Widdup Rdr: K Jennings
Warwick Farm: Vinery (Bm72), 1100m
5 of 8: Military Academy (ex: Peace Academy)
Tnr: G K White Rdr: J B Mc Donald
Tuesday, October 13
Kyneton: Bet365 Odds Drift Protect-Bm58, 1479m
9 of 9: Coonawarra (ex: Roses 'n' Wine)
Tnr: Mark C Webb Rdr: Rose Pearson
Newcastle: New Zealand Bloodstock (Bm68), 1400m
1 of 9: Super (ex: Good Weekend)
Tnr: M S Minervini Rdr: Tom Sherry
Monday, October 12
Echuca: Two Tarts Catering (Bm58), 1200m
7 of 12: Valour Elite (ex: Bondi Blonde)
Tnr: Andrew Dale Rdr: Jaden Lloyd
Gunnedah: The Duri Peak Hcp, 1000m
7 of 7: Omar (ex: Ichihara)
Tnr: Patrick Cleave Rdr: L Cumberland
Gunnedah: The Verdict Coffee Plate (C1), 1600m
7 of 10: Political (ex: Star Satire)
Tnr: K A Lees Rdr: A Bullock
Gunnedah: The Sunburnt Country Plate-C1, 1600m
7 of 11: The Premier (ex: Mightier)
Tnr: K A Lees Rdr: A Bullock
Gunnedah: XXXX Gold (Bm58), 1400m
13 of 13: Sandstorm (ex: Desert Fight)
Tnr: M D Griffith Rdr: G Buckley
Sunday, October 11
Cranbourne: Dirt Rock Civil (Bm70), 1400m
1 of 7: Pioneer River (ex: Ocean Of Tears)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: M Zahra
Hawkesbury: Lander Toyota Ladies Day Mdn, 1300m
1 of 9: So Far Away (ex: Tara From The Cape)
Tnr: P & P Snowden Rdr: Tommy Berry
Sha Tin: Pak Tin Hcp (C4), 1200m
1 of 9: Mighty Valor (ex: Ain'tnofallenstar)
Tnr: P Yiu Rdr: V Borges
Sha Tin: Lai Kok Hcp (C3), 1200m
1 of 11: Ka Ying Master (ex: Make Me Dream)
Tnr: T P Yung Rdr: V Borges
Sha Tin: Chak On Hcp (C2), 1200m
7 of 13: Super Star (ex: Highland Daughter)
Tnr: A T Millard Rdr: M F Poon
Saturday, October 10
Ascot: Byron Bay Premium Lager-Bm78+, 1400m
4 of 9: River Dance (ex: Ready Miss)
Tnr: Jarrad Noske Rdr: Jarrad Noske
Caulfield: Thoroughbred Club Stakes, 1200m Gr3
4 of 8: Letzbeglam (ex: Miss Charming)
Tnr: T Busuttin & N Young Rdr: M J Dee
Caulfield: Northwood Plume Stakes, 1200m Gr3
6 of 13: Exhilarates (ex: Samaready)
Tnr: James Cummings Rdr: D Oliver
Caulfield: Northwood Plume Stakes, 1200m Gr3
10 of 13: Parmie (ex: Spirits Dance)
Tnr: M Ellerton & S Zahra Rdr: Damian Lane
Caulfield: Schillaci Stakes, 1100m Gr2
5 of 7: Splintex (ex: Acquired)
Tnr: Mark Newnham Rdr: J Bowman
Caulfield: Caulfield Guineas, 1600m Gr1
12 of 14: National Choice (ex: My Sabeel)
Tnr: M Price & M Kent Jnr Rdr: C Newitt
Doomben: Brisbane Lions #uncaged Hcp, 1200m
3 of 10: Xerri (ex: Sempre Libera)
Tnr: A J & T Edmonds Rdr: R Fradd
Doomben: Brisbane Lions #uncaged Hcp, 1200m
6 of 10: Daisy Street (ex: Belle D'Amour)
Tnr: Kacy Fogden Rdr: M Hellyer
Kembla Grange: Jon Grisedale Hcp (C1), 1200m
1 of 9: Rammstein (ex: Red Fez)
Tnr: G Ryan & S Alexiou Rdr: A Layt
Kembla Grange: Ray Selkrig Mdn Plate, 1200m
3 of 8: Colonel (ex: Peron)
Tnr: P & P Snowden Rdr: A Layt
Matamata: Comag Ltd (Bm74), 1200m
1 of 13: Summer Passage (ex: Subsequent)
Tnr: L O'Sullivan & A Scott Rdr: M Hashizume
Randwick: Roman Consul Stakes, 1200m Gr2
1 of 5: Wild Ruler (ex: Gypsy Robin)
Tnr: P & P Snowden Rdr: J B Mc Donald
Randwick: Drinkwise (Bm88), 1400m
3 of 8: Bottega (ex: Bennetta)
Tnr: G Ryan & S Alexiou Rdr: N Rawiller
Randwick: Drinkwise (Bm88), 1400m
4 of 8: Akari (ex: Asterix)
Tnr: Brad Widdup Rdr: Regan Bayliss
Randwick: Tresemme (Bm78), 2000m
2 of 11: Archanna (ex: Azmiyna)
Tnr: C J Waller Rdr: J B Mc Donald
Randwick: Antler Luggage Sprint (Bm78), 1000m
5 of 12: Prairie Fire (ex: Consistency)
Tnr: D A Williams Rdr: J Parr
Singapore: Gilt Complex 2017 Hcp (C4), 1400m
12 of 13: Fiddlestick (ex: Gymea Lily)
Tnr: J O'Hara Rdr: I Saifudin
Friday, October 9
Canberra: Sky Racing Race Callers Cup, 1000m
9 of 12: Logan River (ex: Regrowth)
Tnr: Mitchell Beer Rdr: Josh Richards
Cloncurry: Central Hotel Cloncurry (Bm60), 1200m
2 of 9: Lord Windermere (ex: Dab)
Tnr: Robert Burow Rdr: D W Ballard
Port Macquarie: Birdon Group Sprint, 1200m
5 of 13: Acoustix (ex: Alberton Park)
Tnr: S G Morton Rdr: J Kehoe
Thursday, October 8
Armidale: Armidale Locals 4 Locals-Bm62, 1300m
5 of 9: The Pharoah (ex: Win Here Win There)
Tnr: W A Perrett Rdr: Zoe-Lee Cruickshank
Armidale: Become A Member Armidale Mdn, 1300m
8 of 11: California Spell (ex: Angel's Spell)
Tnr: D Riley Rdr: Ms G Mc Donnell
Gosford: Pluim Group Mdn Plate, 1900m
2 of 8: La Sagra (ex: Valdemoro)
Tnr: James Cummings Rdr: Rachel King
Rockhampton: #precinctpimmsparty Hcp (C2), 1300m
2 of 11: Srini (ex: More Than Real)
Tnr: Adrian Coome Rdr: Ashley Butler
Wednesday, October 7
Bendigo: The Big Screen Company Mdn, 1000m
5 of 8: Sweet Distraction (ex: Emilydelago)
Tnr: P W Burgun Rdr: Ms S Hunter
Happy Valley: Shek Lei Pui Hcp (C4), 1200m
2 of 12: Hin Yuen Bis (ex: Spirit Of Joy)
Tnr: K H Ting Rdr: H N Wong
Happy Valley: High Island Hcp (C2), 1000m
7 of 12: Golden Dash (ex: Aussie Christmas)
Tnr: C S Shum Rdr: M F Poon
Warwick Farm: Sky Racing Active (Bm72), 1600m
8 of 9: Crown Affair (ex: Gallant Tess)
Tnr: David Payne Rdr: Ms L Day
Warwick Farm: Hyland Race Colours (Bm72), 1200m
8 of 10: Junglized (ex: Maid For Me)
Tnr: Brad Widdup Rdr: Ms L Day
Warwick Farm: Hyland Race Colours (Bm72), 1200m
10 of 10: Juan Diva (ex: Peron)
Tnr: R & M Freedman Rdr: Tommy Berry
Monday, October 5
Beaudesert: Tab Long May We Play Hcp (C1), 1650m
4 of 9: Phoenix Raider (ex: Modonna)
Tnr: I A Livingstone Rdr: Taylor Marshall
Canterbury: Schweppes (Bm72), 1550m
5 of 6: Exotic Ruby (ex: Oriental Ruby)
Tnr: Bjorn Baker Rdr: J Parr
Canterbury: 2020 Vinery Stallions (Bm72), 1100m
5 of 7: Time Is Precious (ex: Rose Of Sharon)
Tnr: G Ryan & S Alexiou Rdr: Tim Clark
Echuca: Erc Membership Available Mdn, 1109m
7 of 11: Palacio Musico (ex: Palacio De Cristal)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: M J Dee
Muswellbrook: Hejduk Family Mdn Plate, 1000m
1 of 14: Lady Patricia (ex: Miss Dodwell)
Tnr: Paul Messara Rdr: C Reith
Muswellbrook: Supido @ Widden Stud (Bm58), 1450m
3 of 13: Super (ex: Good Weekend)
Tnr: M S Minervini Rdr: Dylan Gibbons
Sunday, October 4
Cootamundra: Cootamundra Ex-Services (C1), 1200m
2 of 8: Sun Wu (ex: You're Dreamin)
Tnr: Fiona Schneiders Rdr: M Heagney
Kyneton: Bet365 Top Tote Plus Mdn, 1212m
6 of 9: Crown Of Melbourne (ex: Star Of Sydney)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: D W Stackhouse
Kyneton: Hanging Rock Winery (Bm64), 1212m
4 of 10: Safe Passage (ex: Travessia)
Tnr: D T O'Brien Rdr: D Moor
Sha Tin: Tong Fuk Hcp (C4), 1200m
1 of 10: Diamond Pegasus (ex: Fitna)
Tnr: A S Cruz Rdr: M Chadwick
Sha Tin: Tai O Hcp (C4), 1650m
2 of 14: Party Everyday (ex: Scarlett Lady)
Tnr: A S Cruz Rdr: K Teetan
Saturday, October 3
Eagle Farm: Gallopers Sports Club (Rs0mw), 1200m
2 of 9: Royal Hale (ex: Twilight Royale)
Tnr: T J Gollan Rdr: Ryan Maloney
Eidsvold: (Bm60), 1030m
7 of 11: True Myth (ex: Flamboyance)
Tnr: Bevan Johnson Rdr: Rebecca Wilson
Flemington: Super Impose Stks, 1800m LR
11 of 16: Born To Succeed (ex: Miss Match)
Tnr: Saab Hasan Rdr: W Pike
Murtoa: Samios Plumbing Mdn Plate, 1600m
2 of 10: Bobsled (ex: Serious Speed)
Tnr: Richard Laming Rdr: Campbell Rawiller
Newcastle: Happy 60th Nern Mdn Plate, 1250m
2 of 11: Tuscan Gaze (ex: The Party Stand)
Tnr: C J Waller Rdr: L Magorrian
Randwick: Cleanaway (Bm88), 1600m
3 of 10: Discharged (ex: No Evidence Needed)
Tnr: G Waterhouse & A Bott Rdr: N Rawiller
Randwick: Breeders' Plate, 1000m Gr3
6 of 13: Retiro (ex: Palacio De Cristal)
Tnr: G Portelli Rdr: Ms K O'Hara
Singapore: Hcp (C4), 1600m
5 of 12: Augustus (ex: Gussy Godiva)
Tnr: M W Walker Rdr: J P Van Der Merwe
Singapore: Hcp (C5), 1200m
1 of 14: Fiddlestick (ex: Gymea Lily)
Tnr: J O'Hara Rdr: R Maia
Toowoomba: Quest Apartments Plate (C1), 1850m
2 of 8: Fury Of The Storm (ex: El Pauji)
Tnr: Glenn Richardson Rdr: Beau Appo
Townsville: Sat Night @the Winning Post-C6, 1000m
5 of 7: Serbelloni (ex: Guelder)
Tnr: Carl Spry Rdr: N Day
Friday, October 2
Dubbo: Maas Group Mdn Hcp, 1000m
9 of 14: Madam Secretary (ex: Senator Beck)
Tnr: Ms S Jeffries Rdr: Billy Cray
Dubbo: McDonalds Monopoly (Bm66), 1000m
5 of 8: Cloud Factory (ex: Tremezzo)
Tnr: Stephen Edwards Rdr: M A Cahill
Dubbo: McDonalds Drive Thru (Bm58), 1300m
10 of 13: Blue Tattoo (ex: Angel Smoke)
Tnr: William Freedman Rdr: C Lever
Ipswich: Hotel Kerwick Redbank (Bm65), 1200m
2 of 8: Xerri (ex: Sempre Libera)
Tnr: A J & T Edmonds Rdr: R Fradd
Moonee Valley: Andrew Lemon Am (Bm64), 1200m
3 of 10: Pioneer River (ex: Ocean Of Tears)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: M Zahra
Moonee Valley: Kevin O'Neill (Bm64), 1200m
5 of 10: Itzhot (ex: Lady Of The Desert)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: D Oliver
Moruya: Scb Distr. & Rapid Clean-Bm58, 1200m
8 of 11: Vibrant Knight (ex: Wonderlandbynight)
Tnr: D A Williams Rdr: Nick Heywood
Te Rapa: Skycity Hamilton Hcp, 1200m
1 of 11: Only In Jakarta (ex: Bella Corona)
Tnr: A Oliveira Rdr: S C Spratt
Thursday, October 1
Sha Tin: Shanghai Hcp (C3), 1200m
4 of 7: High Rise Soldier (ex: Tara From The Cape)
Tnr: K W Lui Rdr: Z Purton
Sha Tin: Tianjin Hcp (C3), 1400m
8 of 12: Wisdom Patch (ex: Willow Creek)
Tnr: C W Chang Rdr: M L Yeung
Wednesday, September 30
Ballarat: Pipepro Direct. Drilling Mdn, 1200m
1 of 9: Zelify (ex: Snipify)
Tnr: C J Waller Rdr: Damian Lane
Gold Coast: Cellarbrations Mdn Hcp, 1100m
2 of 8: Our Fraulein (ex: Miss Stellabelle)
Tnr: B J Smith Rdr: L V Cassidy
Randwick-Kensington: Sky Racing Active Mdn Plate, 1400m
2 of 10: So Far Away (ex: Tara From The Cape)
Tnr: P & P Snowden Rdr: Tim Clark
Tuesday, September 29
Swan Hill: Pooles Accountants Mdn Plate, 1300m
2 of 13: Rose Cuvee (ex: Carbonated)
Tnr: Kylie Vella Rdr: S Vella
Swan Hill: Academy Graphics (Bm58), 2400m
12 of 13: Tinszel (ex: Montwest)
Tnr: Henry Dwyer Rdr: Zac Spain