Latest Results

Saturday, September 26
Caulfield: Hyland Race Colours Underwood, 1800m Gr1
2 of 9: Humidor (ex: Zalika)
Tnr: C J Waller Rdr: Craig Williams
Coleraine: Coleraine Bendigo Bank Hcp-58, 1300m
4 of 10: Teosinte (ex: Brainwork)
Tnr: Ms J Arneill Rdr: Chris Caserta
Coleraine: Coleraine Hotel Hcp (58), 1800m
9 of 10: Fromista (ex: Guillem)
Tnr: S V Gebert Rdr: Alana Kelly
Taroom: Hcp, 1400m
1 of 8: Galapagos (ex: Blue Finch)
Tnr: R T Hay Rdr: R Faehr
Toowoomba: Tab Toowoomba Cup, 2000m
2 of 14: Free Fly Too (ex: Miss Charlize)
Tnr: Desleigh Forster Rdr: Ben Thompson
Toowoomba: Tab Toowoomba Cup, 2000m
7 of 14: Fighting Teo (ex: Real Allure)
Tnr: K R Kemp Rdr: Luke Tarrant
Friday, September 25
Benalla: O'Halloran's Garage Doors Mdn, 1206m
8 of 13: Tassel (ex: Trim)
Tnr: James Cummings Rdr: M J Walker
Benalla: Ca Sinclair Pork W'salers-Bm64, 1606m
9 of 14: Royal Music (ex: Vologda)
Tnr: Russell Osborne Rdr: Madison Lloyd
Moonee Valley: E.J. Whitten Stutt Stks, 1600m Gr2
7 of 7: Alcyone (ex: Purple)
Tnr: James Cummings Rdr: John Allen
Thursday, September 24
Sale: Kwik Tip Bins Hcp (C1), 1415m
3 of 10: Tyche Goddess (ex: Cornelia Marie)
Tnr: T Busuttin & N Young Rdr: M J Dee
Wednesday, September 23
Flemington: Aami Victoria Derby Trial, 1800m
3 of 16: Choir (ex: Sung)
Tnr: James Cummings Rdr: W Pike
Sunday, September 20
Ballarat: The Haymarket Mdn Plate, 1400m
2 of 14: Spectacle (ex: Waikato River)
Tnr: T & C McEvoy Rdr: Jye McNeil
Saturday, September 19
Atherton: XXXX Atherton Cup, 2000m
5 of 7: Tunero (ex: Sweet Little Lies)
Tnr: Stephen Wilson Rdr: Rachel Shred
Caulfield: Longboard Account. For Mirabel, 1600m
2 of 8: Divine Diosa (ex: La Siroque)
Tnr: M Ellerton & S Zahra Rdr: Damian Lane
Caulfield: J Moloney Stks For Pinchapoo, 1400m LR
7 of 11: Silhouette (ex: Cameo)
Tnr: James Cummings Rdr: John Allen
Newcastle: Richard Crookes Constr. Mdn, 1250m
2 of 7: Mashrabiya (ex: Screen)
Tnr: James Cummings Rdr: G Buckley
Friday, September 18
Geelong: Apco Service Stations Mdn, 1321m
8 of 13: Phantomix (ex: Whisper Bay)
Tnr: T Dabernig & B Hayes Rdr: D W Stackhouse
Geelong: Apco Service Stations Mdn, 1321m
13 of 13: Amazonian Queen (ex: River Woman)
Tnr: J P Salanitri Rdr: Dean Holland
Thursday, September 17
Kembla Grange: Bellawongarah Mdn Hcp, 1300m
3 of 11: Hirondelle (ex: Status Quo)
Tnr: James Cummings Rdr: J R Collett
Monday, September 14
Hamilton: Bet365 Racing Refunds (Bm58), 2200m
10 of 14: Cuban Fighter (ex: A La Belle Etoile)
Tnr: D N Kolpin Rdr: Dean Holland
Saturday, September 12
Doomben: Tab Brisbane Qlty, 1630m LR
2 of 11: Free Fly Too (ex: Miss Charlize)
Tnr: Desleigh Forster Rdr: Ben Thompson
Doomben: Cascade Hcp, 2030m
8 of 10: Fighting Teo (ex: Real Allure)
Tnr: K R Kemp Rdr: Ben Thompson
Flemington: Winning Edge Presentations Hcp, 1700m
9 of 14: Aktau (ex: Rare Ransom)
Tnr: M D Moroney Rdr: Jye McNeil
Thangool: Hcp, 1200m
1 of 6: Galapagos (ex: Blue Finch)
Tnr: R T Hay Rdr: M Gray
Warracknabeal: Pony Xpress Hcp (58), 2000m
5 of 12: Fromista (ex: Guillem)
Tnr: S V Gebert Rdr: Alana Kelly
Friday, September 11
Sunshine Coast: Thyssenkrupp Elevators Hcp-68, 1600m
3 of 5: Slaughter Bay (ex: Blue Sea)
Tnr: B J Dais Rdr: Sheriden Tomlinson
Sunday, September 6
Geelong: Iga Liquor Mdn Plate, 1300m
9 of 14: Spectacle (ex: Waikato River)
Tnr: T & C McEvoy Rdr: L Currie
Saturday, September 5
Kilmore: Beraldo Mdn Plate, 1600m
8 of 14: Goldiluva (ex: Zoccoli D'Oro)
Tnr: T Busuttin & N Young Rdr: H Coffey
Moonee Valley: Drummond Golf Hcp, 1500m
10 of 14: Divine Diosa (ex: La Siroque)
Tnr: M Ellerton & S Zahra Rdr: Damian Lane
Moonee Valley: Ladbrokes Feehan Stakes, 1600m Gr2
1 of 8: Humidor (ex: Zalika)
Tnr: C J Waller Rdr: Damian Lane
Te Rapa: Valachi Downs Foxbridge Mdn, 1400m
8 of 16: Ruiz (ex: Cellist)
Tnr: C R McCarroll Rdr: A C Goindasamy
Friday, September 4
Fannie Bay: Darwinturfclub.Org.Au Hcp (58), 1600m
3 of 7: Art Of More (ex: Mycup Runneth Over)
Tnr: Philip Cole Rdr: W R Davis
Wyong: Australian Bloodstock Mdn Hcp, 1200m
2 of 9: Mashrabiya (ex: Screen)
Tnr: James Cummings Rdr: J B Mc Donald
Tuesday, September 1
Benalla: O'Halloran's Garage Doors-Bm58, 1406m
10 of 14: Tyche Goddess (ex: Cornelia Marie)
Tnr: T Busuttin & N Young Rdr: Jordan Childs
Benalla: Ryan & McNulty Sawmillers-Bm64, 1606m
13 of 13: Royal Music (ex: Vologda)
Tnr: Russell Osborne Rdr: Tatum Bull
Emerald: Flexihire (Bm65), 1300m
5 of 6: Galapagos (ex: Blue Finch)
Tnr: R T Hay Rdr: M J Barnham
Saturday, August 29
Eagle Farm: Millers Swim School (Bm80), 1400m
5 of 12: Free Fly Too (ex: Miss Charlize)
Tnr: Desleigh Forster Rdr: James Orman
Eagle Farm: Ascot Green Hcp, 1825m
8 of 12: Fighting Teo (ex: Real Allure)
Tnr: K R Kemp Rdr: J Byrne
Warracknabeal: Warrack Motel Hcp (58), 1800m
3 of 12: Fromista (ex: Guillem)
Tnr: S V Gebert Rdr: Alana Kelly
Friday, August 28
Cairns: Red Beret Hotel Cairns Cup, 2100m
9 of 13: Tunero (ex: Sweet Little Lies)
Tnr: Stephen Wilson Rdr: S Wilson
Thursday, August 27
Mornington: Janet Hemmings (Bm70), 3080m
7 of 11: Olifoet (ex: Miss Martika)
Tnr: Wayne Walters Rdr: J Bowditch