Breednet Results

ALEXANDRA - Saturday, October 26

Race 1 - Rst Trophy (2) (1540m)
Class: Restricted Track: Good(3) Time: 1:35.93
Prizemoney: $3,650
1
5/4F
T: Chris Diplock
R: Maxwell Keenan (66.5)
5/4F
4g Helmet x Sea Horse (Delzao )
2
3.0
15/2
T: A Rosolini
R: Ms D Walker (65)
15/2
7g Shinzig x Zatrice (Keltrice )
3
4.0
4/1
T: T Kilgower
R: Mr G Seccombe (66)
4/1
6g Danesis (IRE) x Our Tintola (Show A Heart )
4
4.1
4/1
T: Jack Laing
R: Tim Grace (63)
4/1
5
4.3
15/8
T: Anthony Cosgriff
R: Shaun Cooper (67)
15/8
6g Red Giant (USA) x Telepathy (Conatus )
6
6.5
25/1
T: R A Hockley
R: Chelsea Heard (60)
25/1
7g Sunday Knight x Angel Of Prussia (King Of Prussia )
7
8.3
7/1
T: Jack Peat
R: Mr R Kirkpatrick (64)
7/1
Race 2 - Trophy Race (1540m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:34.87
Prizemoney: $4,000
1
9/1
T: Ms A Vanderfeen
R: Mr C Kirkpatrick (64.5)
9/1
5g Zoffany (IRE) x Spring Falls (Giant's Causeway (USA))
Winning siblings: Mariah's Magic, Stryker Queen,
2
4.0
7/2
T: Kelvin Southey
R: Shaun Cooper (63)
7/2
6m Artie Schiller (USA) x Skywonkie (Spectrum (IRE))
3
5.0
3/1
T: T Kilgower
R: Mr G Seccombe (63)
3/1
7m Lago Delight x Tina's Way (Quick Score )
4
5.2
7/4F
T: Tony Romeo
R: J Eady (66.5)
7/4F
8g Bushranger (IRE) x Just For Profit (King Of Kings (IRE))
5
8.2
9/1
T: G C Strang
R: Ms D Walker (64)
9/1
9g Stockade x Ariose Belle (Singspiel (IRE))
6
9.4
6/1
T: D P Dwyer
R: Tim Grace (63)
6/1
6m Star Witness x Love Train (Carnegie (IRE))
7
11.2
5/2
T: Ms A Goble
R: Caitlin King (75.5)
5/2
11g Delago Brom x M'lady Fonteyn (NZ) (Zabeel (NZ))
8
11.5
10/1
T: Anthony Barber
R: Ms C Pace (66.5)
10/1
9
23.5
Zuhayr (9)
20/1
T: A Rosolini
R: Chelsea Heard (60)
20/1
10g Zabeel (NZ) x Couriette (USA) (Danzig (USA))
Race 3 - Trophy Race (1300m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:17.61
Prizemoney: $4,000
1
15/4
T: T Kilgower
R: Mr G Seccombe (64.5)
15/4
Winning siblings: Delight The Misses,
2
1.3
9/4
T: Ms U Clarke
R: Ms C Pace (69.5)
9/4
9g Azevedo x Prima Cavallo (Last Tycoon (IRE))
3
1.4
5/4F
T: Ms C Knight
R: Shaun Cooper (76)
5/4F
9g Econsul (NZ) x Rate The Choice (Redoute's Choice )
4
2.8
9/2
T: Tony Romeo
R: Caitlin King (69.5)
9/2
5g Keep The Faith x Tilly May (Grass Wonder (USA))
5
3.0
5/1
T: R W Green
R: Chelsea Heard (65)
5/1
10g Lonhro x Melodramas (Commands )
6
4.3
9/1
T: R W Green
R: Tim Grace (63.5)
9/1
8g Magnus x Out Of The Woods (NZ) (Touching Wood (USA))
7
7.8
14/1
T: Shelley Kirkpatrick
R: Mr R Kirkpatrick (69.5)
14/1
9g Postponed (USA) x Lady Mulroy (Encosta De Lago )
8
9.5
Kumo (8)
20/1
T: T Kilgower
R: J Eady (63.5)
20/1
8g Bushranger (IRE) x Abahlali (Statue Of Liberty (USA))
Race 4 - Rst Trophy (2) (1300m)
Class: Restricted Track: Good(3) Time: 1:18.53
Prizemoney: $3,650
1
13/4
T: R A Hockley
R: Ms D Walker (65.5)
13/4
7g Gonski x Ride The Lightning (Military Plume (NZ))
2
0.2
7/2
T: R W Green
R: Ms T Johnson (63)
7/2
6g Reward For Effort x Palace De Lago (Encosta De Lago )
3
0.4
8/1
T: D P Dwyer
R: Ms C Pace (64.5)
8/1
4
1.1
5/2
T: Ms A Vanderfeen
R: Mr C Kirkpatrick (68.5)
5/2
7g Tickets x Majestic (Twig Moss (FR))
5
1.2
9/2
T: Kelvin Southey
R: Tim Grace (63.5)
9/2
6m Ready's Image (USA) x Arundel (Canny Lad )
6
1.4
4/1
T: T Kilgower
R: Mr G Seccombe (66)
4/1
7g Excellent Art (GB) x Tigerpuss (Hold That Tiger (USA))
7
2.9
9/4F
T: P A Healey
R: Shaun Cooper (66.5)
9/4F
5g Niagara x Not A Dancer (Not A Single Doubt )
8
6.2
11/1
T: David Sharpe
R: Chelsea Heard (61)
11/1
7m Nicconi x Hip Hop (Success Express (USA))
Race 5 - Mdn Plate (1300m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:19.07
Prizemoney: $3,500
1
Jocks (2)
5/2
T: Kasey Wilson
R: Maxwell Keenan (67)
5/2
5g Toorak Toff x Smock (Commands )
Winning siblings: Toorak Smock,
2
2.8
2/1
T: P E Kramer
R: Ms C Pace (67)
2/1
5g Annenkov (IRE) x Phellini (Iglesia )
3
2.9
13/2
T: T Kilgower
R: Mr G Seccombe (65)
13/2
8m Zuberi x Just Scarlett (NZ) (Shinko King (IRE))
4
4.1
12/1
T: Keith Rawiller
R: Tim Grace (67)
12/1
4g Scintillo (GB) x Blood Red Rose (Street Hero (USA))
5
4.3
Kiria (7)
7/4F
T: Kelvin Southey
R: Shaun Cooper (65)
7/4F
5m Pluck (USA) x Madame Admiral (Commands )
6
4.5
Erodude (10)
12/1
T: Ms D Nardino
R: Ms D Walker (67)
12/1
7g Ladoni (GB) x Erotunda (Savoire Vivre (GB))
7
12.5
11/1
T: Jack Peat
R: Mr R Kirkpatrick (65)
11/1
4m Reset x Pitch Black (Kheleyf (USA))
8
19.5
8/1
T: K J Evans
R: Ms Anita Bell (65)
8/1
4g Dr Doute's x Bel Royal (Bel Esprit )
Race 6 - Mdn Plate (1540m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:36.56
Prizemoney: $3,500
1
2/1
T: D P Dwyer
R: Ms C Pace (67)
2/1
5g Lucas Cranach (GER) x Lady Dancer (Danehill Dancer (IRE))
Winning siblings: Margot's Boy,
2018 Inglis 2018 October Monthly Online Sale
$1,350
2
0.4
Oyster (4)
5/2
T: Jack Laing
R: Tim Grace (65)
5/2
5m Bullet Train (GB) x Aphrodisiac (Zoffany (USA))
3
3.2
9/2
T: Ms A Goble
R: Caitlin King (65)
9/2
4m Jungle Ruler x More Than A Woman (Puissance (GB))
4
6.1
8/11F
T: Kelvin Southey
R: Shaun Cooper (65)
8/11F
4m Written Tycoon x Royal Draw (Val Royal (FR))