Breednet Results

ARAWA PARK - Wednesday, April 15

Race 1 - Rotorua Cup-9 May Mdn Hwt (1950m)
Class: Maiden Track: Heavy(10) Time: 2:09.55
Prizemoney: $7,000
1
8/9
T: W T Carter
R: C M Studd (65)
8/9
5g China Cat x Fizzy Heights (Faltaat )
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
5/4
T: Ms K McQuade
R: S Phelan (68)
5/4
3g Iffraaj x Walsburgs Dream (Pentire )
3
2.3
2/2
T: J W Bridgman
R: Daniel Miller (65)
2/2
4
4.1
9/8
T: Ms S Matthews
R: E J Farr (63)
9/8
6m Zed x Sanctuary (Amazing Dancer )
5
7.6
4/5
T: G F Brick
R: R S Cole (65.5)
4/5
4g Don Eduardo x Centamiss (Centaine )
6
8.4
6/6
T: M H Brooks
R: M D Mitchell (68)
6/6
7
13.6
1/1F
T: J W Bell
R: J K Riddell (68)
1/1F
4g Savabeel x Kapilas (Carnegie )
8
24.4
3/3
T: S B Marsh
R: T N Harris (66)
3/3
4m Excites x Silken Power (Woodman )
9
28.8
7/7
T: J Hunt
R: P Ormsby (66)
7/7
4m Edenwold x Emerging Star (Waikiki Star )
Race 2 - Speedy Signs Hwt (Jmp&Bm65) (1950m)
Class: Benchmark 65 Track: Heavy(10) Time: 2:08.44
Prizemoney: $7,000
1
1/1F
T: T L Busuttin
R: T N Harris (69)
1/1F
3g Zabeel x Gifted Lass (More Than Ready )
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
4.5
3/3
T: G A Rogerson
R: E J Farr (67)
3/3
3
7.3
5/5
T: Ms M Falconer
R: M D Mitchell (65)
5/5
4m Savabeel x Untouched (Danske )
4
11.1
2/2
T: G K Sanders
R: J K Riddell (69.5)
2/2
5g Mr. Nancho x Ivy Rose (Don Eduardo )
5
16.1
4/4
T: G J Lord
R: A N Kuru (68.5)
4/4
8g D'Cash x Random Quest (Random Chance )
6
21.6
8/8
T: G F Brick
R: R S Cole (65.5)
8/8
7
23.8
6/6
T: S T Wenn
R: S Phelan (65)
6/6
9g Montjeu x The Red Dimple (Karensky )
8
24.9
Labels (6)
7/7
T: W P Hillis
R: Daniel Miller (62)
7/7
5m Iffraaj x Label Basher (Conquistarose )
Race 3 - Lion Red-Kaspers Sports Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Heavy(10) Time: 1:15.63
Prizemoney: $7,000
1
2/3
T: L W Somervell
R: T D Thornton (57.5)
2/3
2c Stravinsky x Kapsjoy (Kaapstad )
This nick: 10 runners; 7 winners; 2 SW. Details
2
0.2
1/1F
T: J G Bary
R: M L Dravitzki (54.5)
1/1F
2f Stratum x Cierzo (Centaine )
3
3.7
Tatters (10)
4/4
T: S R Autridge
R: R Hutchings (56)
4/4
2f Tavistock x Rattle (Imperial Guard )
4
8.0
Indy (11)
8/7
T: R S Manning
R: M R Du Plessis (55.5)
8/7
5
13.3
5/5
T: R R Manning
R: A B Collett (55.5)
5/5
2f Sakhee's Secret x Miss Smugg (Volksraad )
6
13.7
3/2
T: Ms D Guy
R: M T Coleman (57.5)
3/2
2g Rios x Aiglette (Krona )
7
13.9
10/10
T: J C Pender
R: B R Jones (55.5)
10/10
2f Shamoline Warrior x Elsa (Montjeu )
8
18.7
6/8
T: G M Cameron
R: P T Holmes (57.5)
6/8
2g Lucky Unicorn x Mikahna (O'Reilly )
9
19.2
9/9
T: G K Sanders
R: M C Sweeney (57.5)
9/9
10
19.4
7/6
T: S J McKee
R: A C Schwerin (54.5)
7/6
2g Darci Brahma x The Dazzler (Centaine )
Race 4 - Rotorua Travellers Club Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Heavy(10) Time: 1:15.38
Prizemoney: $7,000
1
1/1F
T: G A Rogerson
R: R Hutchings (57.5)
1/1F
2g Bel Danoro x Marendez (Marquetry )
Winning siblings: Marquita Miss, Super Leader,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.5
6/6
T: F T Ritchie
R: P T Holmes (56)
6/6
2f Real Saga x Mossvana (Mossman )
3
7.5
Bowie (4)
5/5
T: M P Baker
R: J K Riddell (57.5)
5/5
2g Iffraaj x Vicky (Encosta De Lago )
4
8.0
2/2
T: A D Fuller
R: T D Thornton (55.5)
2/2
2f Iffraaj x Sokool (Bin Ajwaad )
5
12.3
3/4
T: T L Busuttin
R: M J McNab (55.5)
3/4
2f Pins x Madison Gray (Mellifont )
6
20.8
8/7
T: S R Autridge
R: V A Colgan (55.5)
8/7
2f Paco Boy x Savabeel Star (Savabeel )
7
22.0
Cantare (13)
7/8
T: B J McKeagg
R: S T Collett (57.5)
7/8
2g Per Incanto x Nannerl (Le Bec Fin )
8
37.8
Lulu (12)
4/3
T: B J Smith
R: L G Innes (55.5)
4/3
Race 5 - Scotty's Bar On Eat Streat Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Heavy(10) Time: 1:29.46
Prizemoney: $7,000
1
1/1F
T: T A Cruz
R: J K Riddell (58.5)
1/1F
Winning siblings: Our Madonna,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
3.5
5/5
T: T L Busuttin
R: M J McNab (58)
5/5
3g Savabeel x Tiverton (Pins )
3
3.7
7/7
T: M H Brosnan
R: B R Jones (56.5)
7/7
4m Towkay x Class Jewel (Masterclass )
4
7.2
3/3
T: M P Baker
R: R Hutchings (56)
3/3
3f Danroad x Make Me Dream (Sadler's Wells )
5
7.7
6/6
T: M Fraser-Campin
R: T D Thornton (58)
6/6
6
8.5
Redskin (11)
2/2
T: M P Baker
R: M Cameron (56)
2/2
3f Big Brown x Indian Dream (Indian Ridge )
7
10.2
4/4
T: K W Hawtin
R: C J Grylls (56.5)
4/4
4m Thorn Park x So You (Grosvenor )
8
11.3
11/10
T: P A Stevens
R: K A McCulloch (56)
11/10
3f Battle Paint x Elaia (Elvstroem )
9
13.0
9/9
T: A J Smith
R: A B Collett (56.5)
9/9
6m Gold Mine x Renee Heights (Engagement )
10
13.7
10/11
T: Ms K McQuade
R: A F Jones (54.5)
10/11
4m Towkay x Chatto Creek (Desert Prince )
11
16.9
Sih Rah (14)
8/8
T: A D Fuller
R: M R Du Plessis (56.5)
8/8
4m Iffraaj x Clavarias (Candy Stripes )
Race 6 - Malfroy's Bar Rotorua Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Heavy(10) Time: 1:29.47
Prizemoney: $7,000
1
4/5
T: K S Kelso
R: M T Coleman (56)
4/5
3f Flying Spur x Te Akau Rose (Thorn Park )
Winning siblings: Rosewedge, Shapita, Wassergeist, Zeus Warrior,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.8
1/1F
T: K Q McDonald
R: L G Innes (56.5)
1/1F
4m Perfectly Ready x Reckless Spirit (Straight Strike )
3
4.6
2/3
T: S B Marsh
R: M R Du Plessis (56)
2/3
3f Darci Brahma x Open Stage (Sadler's Wells )
4
4.7
Hushed (3)
8/8
T: J W Bridgman
R: M Cameron (58.5)
8/8
4g Don Eduardo x Danewhisper (Danehill )
5
5.0
5/4
T: L R Noble
R: T D Thornton (56.5)
5/4
4m Guillotine x Lighten The Load (Dana Singa )
6
6.8
3/2
T: Ms K McQuade
R: S T Collett (58.5)
3/2
4g Bachelor Duke x Saadiyat (Spartacus )
7
12.5
Heath (2)
9/9
T: Ms S Cann
R: R L Smyth (57.5)
9/9
4g Edenwold x Prime Suspect (Traditionally )
8
13.8
11/11
T: S R Autridge
R: V A Colgan (56)
11/11
3f Nom Du Jeu x Merry Dance (Soviet Star )
9
14.3
12/12
T: Ms M Falconer
R: J K Riddell (58)
12/12
3g Great Britain x Optic (Viking Ruler )
10
15.4
6/6
T: M P Baker
R: C J Grylls (56)
6/6
3f Nom Du Jeu x Aspects Of Love (Famous Star )
11
18.6
7/7
T: G F Brick
R: R Hutchings (58)
7/7
3g Spartacus x Lady Anne (Grosvenor )
12
43.6
10/10
T: G N Richardson
R: K A McCulloch (56.5)
10/10
4m King's Chapel x Zanadu (Haayil )
Race 7 - Happy 50th B'day S. Pomare Mdn (1560m)
Class: Maiden Track: Heavy(10) Time: 1:42.74
Prizemoney: $7,000
1
5/5
T: R R Manning
R: K A McCulloch (55.5)
5/5
3f Roc De Cambes x Trance (Traditionally )
This nick: 8 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.1
4/4
T: S R Autridge
R: M T Coleman (55.5)
4/4
3f Tavistock x Megapins (Pins )
3
0.2
Zeus (3)
2/2
T: R A James
R: R Hutchings (57.5)
2/2
3g Red Giant x Hestia (King Of Kings )
5
4.3
8/8
T: M H Brosnan
R: B R Jones (57.5)
8/8
3g Road To Rock x Lucky Street (Street Cry )
6
4.8
3/3
T: Ms K Fursdon
R: V A Colgan (55.5)
3/3
3f Keeper x Proustian (Zabeel )
7
7.0
7/7
T: Ben Ropiha
R: M J McNab (57.5)
7/7
3g Battle Paint x Show Royal (Traditionally )
8
7.7
6/6
T: Ms K McQuade
R: C J Grylls (55.5)
6/6
Race 8 - Ruck N Maul Bar & Tab (Bm65) (1560m)
Class: Benchmark 65 Track: Heavy(10) Time: 1:41.48
Prizemoney: $7,000
1
2/1
T: M P Baker
R: C J Grylls (57)
2/1
4m Savabeel x Captivate (Stravinsky )
Winning siblings: Allure, Freedom, Gunbarrel Highway, Marquant,
This nick: 13 runners; 9 winners; 1 SW. Details
2
3.3
6/8
T: M P Baker
R: M Cameron (56.5)
6/8
3
5.3
4/3
T: Ms J McGiven
R: K A McCulloch (54)
4/3
5m Iffraaj x Hallivien (Halling )
4
10.1
1/2F
T: G A Rogerson
R: R Hutchings (56)
1/2F
4m Savabeel x Deautche Express (Volksraad )
5
10.6
Amuse (4)
3/4
T: R J Coxon
R: R L Smyth (56.5)
3/4
4m Savabeel x Etah (Danasinga )
6
11.4
10/10
T: J C Pender
R: B R Jones (55.5)
10/10
5g Gold Mine x Loranay (Prince Of Praise )
7
11.5
8/5
T: P S Richards
R: M R Du Plessis (56)
8/5
4m Coats Choice x Monsanto (Kilimanjaro )
8
13.0
5/6
T: R S Manning
R: M C Sweeney (57)
5/6
4m Zabeel x Katy Keen (Zorro's Lad )
9
13.4
9/9
T: Ms S Houston
R: T D Thornton (55.5)
9/9
10
16.7
Katorie (11)
7/7
T: Ms M Falconer
R: A B Collett (54.5)
7/7
4m Keeper x Boston Babe (Volksraad )
Race 9 - Nzb Insurance Pearl Series Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Heavy(10) Time: 1:16.07
Prizemoney: $12,000
1
1/1F
T: Ms A Herbert
R: U A Holmquist (54)
1/1F
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
6.0
5/5
T: R S Manning
R: A B Collett (57)
5/5
3f Keeper x Bettieboop (Express Duke )
3
7.0
6/7
T: R R Manning
R: K A McCulloch (57)
6/7
3f Sakhee's Secret x Miss Smugg (Volksraad )
4
8.5
2/2
T: R A James
R: V A Colgan (57)
2/2
5
8.8
4/4
T: Ms R Rogers
R: M D Hills (57)
4/4
3f Bachelor Duke x La Campanella (More Than Ready )
6
9.8
10/10
T: Ms K McQuade
R: S T Collett (57)
10/10
3f Patapan x Centinize (Centaine )
7
11.6
3/3
T: S B Marsh
R: M J McNab (57)
3/3
3f Iffraaj x Queens Move (King Of Kings )
8
11.7
9/9
T: K Q McDonald
R: R Hutchings (57.5)
9/9
9
12.2
7/6
T: Ms K McQuade
R: A F Jones (55)
7/6
10
17.9
8/8
T: S J McKee
R: A C Schwerin (54.5)
8/8
4m Ekraar x Ististar (Istidaad )
Race 10 - C U @ The Rotorua Club Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Heavy(10) Time: 1:17.09
Prizemoney: $8,000
1
4/4
T: S R Autridge
R: M T Coleman (56)
4/4
3f Perfectly Ready x Lane Cove (Magic Of Sydney )
Winning siblings: Speedy Cat,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.0
2/1
T: J W Bell
R: B R Jones (58)
2/1
3g Elusive City x Discreet (Deputy Governor )
3
6.0
3/3
T: J A Couper
R: S T Collett (58.5)
3/3
5g Deputy Governor x Mi Gazelle (Mi Preferido )
4
6.3
6/6
T: R P Liefting
R: Joshua Oliver (54)
6/6
3f Elusive City x Nobodywantsme (British Banker )
5
10.1
5/5
T: J G Bary
R: M L Dravitzki (57)
5/5
3g Pins x Reputedly (Quest For Fame )
6
12.1
8/7
T: K B Opie
R: A B Collett (58.5)
8/7
4g Sandtrap x Sardaffe (Air De France )
7
12.4
1/2F
T: L R Noble
R: M J McNab (58)
1/2F
3g Pins x Cross My Heart (Cape Cross )
8
17.2
7/8
T: P Devcich
R: U A Holmquist (53.5)
7/8
5m Shinko King x Mystic Ruve (Frenchpark )