Breednet Results

BALAKLAVA - Wednesday, July 30

Race 1 - Phyllis O'Dea Mdn Plate (1210m)
Class: Maiden Track: Slow(6) Time: 1:15.80 (36.57)
Prizemoney: $10,000
1
Clair (5)
25/10F
T: D R Jolly
R: Ron Stewart (55.5)
25/10F
2f Raheeb x Gold Beauty (Street Cry )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
12/1
T: T T Oxlade
R: S Price (55.5)
12/1
2f Nicconi x Cerberus Gal (General Nediym )
3
1.0
25/10
T: L Macdonald and A Gluyas
R: J Holder (57.5)
25/10
2g Starcraft x Subsequential (Second Empire )
4
3.9
25/10
T: D G and R Balfour
R: Ronald Bell (55.5)
25/10
2f Sebring x Crimson Sakura (Bite The Bullet )
5
4.0
25/1
T: W A Bogarts
R: Ms L Hopwood (55.5)
25/1
2f Churchill Downs x Royal Jama (Royal Academy )
6
4.5
6/1
T: W J Smart
R: A Patterson (57.5)
6/1
2g Testafiable x It Can Happen (Indian Danehill )
7
10.8
16/1
T: Gordon Carter
R: Caitlin Forrest (53.5)
16/1
2f Helenus x Miss Veloce (Special Bond )
8
16.5
30/1
T: J E Hickmott
R: J Matthews (55.5)
30/1
9
20.8
15/1
T: Kylie McKerlie
R: Ms T O'Donnell (54.5)
15/1
2g Sebring x Double Crossing (Giant's Causeway )
Race 2 - Ian Barton Mdn Plate (1410m)
Class: Maiden Track: Slow(6) Time: 1:29.77 (37.11)
Prizemoney: $10,000
1
4/5F
T: G L Lesnikowski
R: S Price (55.5)
4/5F
3f Shaft x Full Spec (Blevic )
Winning siblings: Docker Pav, Purely On Spec, Triple Spec,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
12/1
T: Ms M Smith
R: Ron Stewart (55.5)
12/1
3f Bernardini x Star Plume (Military Plume )
3
2.0
12/1
T: S J Dodd
R: Sigrid Carr (57.5)
12/1
3g Face Value x Casara (Dolphin Street )
4
3.0
28/10
T: Kerrie Vantijn
R: Todd Pannell (57.5)
28/10
3g Real Saga x Queen Castelli (Leo Castelli )
5
3.2
50/1
T: Ms M Ruberry
R: Zac Spain (54.5)
50/1
3g Barely A Moment x Silky Oak (Oak Ridge )
6
3.9
11/1
T: T M Snelling
R: S Cahill (57.5)
11/1
3g Mugharreb x Miss Valentine (Canny Lad )
7
4.4
45/10
T: J E Hickmott
R: J Frew (57.5)
45/10
3g Choisir x Candelina (Eire )
8
9.8
11/1
T: Paul Beshara
R: T Baker (55.5)
11/1
3f Marmottan x Innoculate (Grosvenor )
9
17.7
40/1
T: B E Woosnam
R: W Kerford (57.5)
40/1
3g Faltaat x Tennis (Spectacular Love )
Race 3 - Stan Evans Mdn Plate (1610m)
Class: Maiden Track: Slow(6) Time: 1:44.31 (38.38)
Prizemoney: $10,000
1
3/1F
T: Kristi Evans
R: J Holder (57.5)
3/1F
3g Keeper x Kwan (Sadler's Wells )
Winning siblings: Kendoka, Marilisa, Martial Art, Moqwao,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
11/1
T: B D Brook
R: D Tourneur (55.5)
11/1
3
1.0
3/1F
T: Tony McEvoy
R: B Claridge (53.5)
3/1F
4
2.4
7/1
T: W A Bogarts
R: Ms L Hopwood (56)
7/1
5
2.9
100/1
T: J E Hickmott
R: Rian Mageean (53)
100/1
6m Brief Truce x Missile Mystic (Space Cadet )
6
3.0
9/1
T: L Macdonald and A Gluyas
R: Jake Toeroek (53.5)
9/1
2f Reset x Cuplet (Will Dancer )
7
6.1
Email (3)
4/1
T: G L Lesnikowski
R: Jamie Kah (56)
4/1
4m Face Value x Voice Mail (Magic Ring )
8
6.1
20/1
T: Ms M Smith
R: Ron Stewart (56)
20/1
4m Testa Rossa x Dictatorial (Thunder Gulch )
9
8.7
6/1
T: Chris Bieg
R: Ms A Herrmann (55.5)
6/1
3f Snippetson x Valenka (Red Ransom )
10
10.0
7/1
T: D R Jolly
R: S Cahill (57.5)
7/1
Race 4 - Ron Baum Mdn Plate (1055m)
Class: Maiden Track: Slow(6) Time: 1:03.73 (35.92)
Prizemoney: $10,000
1
Ardere (3)
2/1F
T: D G and R Balfour
R: Jamie Kah (55.5)
2/1F
3f Hidden Dragon x Aradina (Monde Bleu )
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2.5
40/1
T: Steven Schrader
R: Ms L Hopwood (55.5)
40/1
3f Devaraja x Ivy's Model (Movie Maker )
3
2.8
25/10
T: R R Jolly
R: Jake Toeroek (55.5)
25/10
3f Blevic x La Peru (Testa Rossa )
4
9.5
35/10
T: A B Beswick
R: Ms K Bishop (55.5)
35/10
3f Mugharreb x Pitch (At Talaq )
5
10.5
100/1
T: D J Halliday
R: Sigrid Carr (55.5)
100/1
3f Strategic x Baggage (Desert Prince )
6
12.0
28/10
T: D R Jolly
R: S Cahill (57.5)
28/10
3g Purrealist x Reshuffles (Bureaucracy )
7
12.5
12/1
T: B J Dunn
R: B Claridge (55.5)
12/1
8
13.0
12/1
T: B D Brook
R: D Tourneur (55.5)
12/1
9
19.3
60/1
T: Ms R Day
R: A Patterson (55.5)
60/1
3f Rock Of Gibraltar x Crazy Deputy (French Deputy )
10
20.3
40/1
T: Garret Lynch
R: Rian Mageean (52.5)
40/1
Race 5 - Ray Williams Hcp (C2) (1055m)
Class: Class 2 Track: Slow(6) Time: 1:04.52 (36.45)
Prizemoney: $11,000
1
30/1
T: G L Lesnikowski
R: Jamie Kah (55)
30/1
6m Blevic x Soliciteuse (Zabaleta )
Winning siblings: Scary Smokovec, Uli Urs Utz, Vibka,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.4
20/1
T: Alexander Justice
R: Eran Boyd (55.5)
20/1
5g King Ivor x Milling Around (Dangerous )
3
0.5
25/10
T: B D Brook
R: J Holder (55.5)
25/10
4
1.1
22/10F
T: Ms K Byrnes
R: Dylan Dunn (55.5)
22/10F
4g Akhadan x Our Dear Lady (Southern Appeal )
5
3.4
55/10
T: S Burford
R: Ms L Hopwood (57)
55/10
3g Purrealist x Bella Grande (Marauding )
6
4.0
20/1
T: Gordon Carter
R: Caitlin Forrest (54.5)
20/1
4g Fastnet Rock x Kokochanel (Last Tycoon )
7
4.2
6/1
T: D W O'Leary
R: Jake Toeroek (55.5)
6/1
8
9.5
16/1
T: J E Hickmott
R: J Matthews (55)
16/1
9
12.4
35/10
T: Jake Stephens
R: D Tourneur (55.5)
35/10
4m Magnus x Raelene (Rory's Jester )
10
13.3
100/1
T: J Dunn
R: Ms K Bishop (55)
100/1
6g God's Own x Lost Valley (Fuji Kiseki )
Race 6 - Ian Thomas Hcp (68) (2215m)
Class: Restricted 68 Track: Slow(6) Time: 2:28.74 (39.39)
Prizemoney: $11,000
1
8/1
T: D J Halliday
R: Todd Pannell (59)
8/1
Winning siblings: Special Command, Top Level,
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
9/1
T: Kylie McKerlie
R: Ms L Hopwood (54)
9/1
5m Manner Hill x Alsaah (Al Khawaaneeg )
3
4.3
16/1
T: J D Smith
R: Ron Stewart (56.5)
16/1
4
5.9
35/10
T: Grant Young
R: S Cahill (60)
35/10
5g Gallant Guru x High Class Pro (Grand Lodge )
5
6.1
2/1F
T: K M Sweeney
R: Jamie Kah (56)
2/1F
8g Grandera x O'Hare (Naturalism )
6
6.9
80/1
T: Ms D Quinton
R: Zac Spain (51)
80/1
6m Fraar x Twisted Dream (Blevic )
7
9.3
12/1
T: Ms G Davey
R: Sigrid Carr (54)
12/1
7g Danbird x Ashtareema (Ashkalani )
8
9.4
30/1
T: Michael McClean
R: B Claridge (54)
30/1
9
26.4
25/10
T: L Macdonald and A Gluyas
R: J Holder (55)
25/10
4m Artie Schiller x Tayasu Run (Tayasu Tsuyoshi )
Race 7 - Austin Condon Hcp (62) (1210m)
Class: Restricted 62 Track: Slow(6) Time: 1:15.86 (37.56)
Prizemoney: $11,000
1
7/1
T: J Dunn
R: Ms K Bishop (56)
7/1
4g Any Suggestion x Queen Vee (King's Best )
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
25/10F
T: D R Jolly
R: J Holder (56)
25/10F
4m Akhadan x Our Black Ruby (Rubiton )
3
2.0
6/1
T: Daniel Halliday
R: Caitlin Forrest (54.5)
6/1
4
4.4
35/10
T: T T Oxlade
R: Dylan Dunn (55)
35/10
3g Churchill Downs x Donatella (Mighty Avalanche )
5
5.6
11/1
T: T Dansie and Ms N Storr
R: Ms E Finnegan (56.5)
11/1
4g Fraar x Queen Ruby (Euclase )
6
6.0
16/1
T: Dagmar Klingenboeck
R: D Tourneur (55.5)
16/1
4m Real Jester x Star Peril (Staaraq )
7
6.3
14/1
T: G D Searle
R: A Patterson (54)
14/1
5g Bel Danoro x Defame (Quest For Fame )
8
6.7
3/1
T: J Dunn
R: B Claridge (57.5)
3/1
5m Akhadan x Kooda Bundee (Snaadee )
9
11.4
12/1
T: Kym Healy
R: Ms T O'Donnell (54)
12/1
6g Good Journey x Romandrama (Bellotto )
10
12.2
16/1
T: Blake Lukich
R: S Price (55.5)
16/1
5g Keep The Faith x Lucky Beauty (Peintre Celebre )
Race 8 - Des Ross Hcp (68) (1410m)
Class: Restricted 68 Track: Slow(6) Time: 1:28.76 (37.31)
Prizemoney: $11,000
1
6/1
T: K J Matson
R: Ms A Herrmann (54.5)
6/1
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
32/10
T: Grant Young
R: J Holder (59)
32/10
3
1.8
3/1F
T: Tony McEvoy
R: Caitlin Forrest (55.5)
3/1F
3m Magnus x Satin Sheets (Dehere )
4
5.6
12/1
T: Ms K Byrnes
R: Ms K Bishop (54.5)
12/1
5m Blevic x Keetah's Lady (Akhadan )
5
6.3
35/10
T: Jon O'Connor
R: Todd Pannell (56.5)
35/10
4g Lion Heart x Beyond Beauty (Beautiful Crown )
6
6.5
8/1
T: B W Searle
R: S Price (54.5)
8/1
4m Blevic x Miss Echuca (Dolphin Street )
7
9.0
10/1
T: D E Magro
R: Jake Toeroek (55.5)
10/1
3m Due Sasso x True Yield (High Yield )
8
10.1
16/1
T: T T Oxlade
R: B Claridge (57.5)
16/1
5g Real Jester x Brondquill (Brondesbury )
9
10.3
11/1
T: B A Murray
R: S Westover (61)
11/1
5g Manner Hill x Imposing Choice (Lake Coniston )
10
13.8
20/1
T: Michael Hickmott
R: S Cahill (57.5)
20/1
5g Starcraft x Super Blue (Montjeu )